 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2010 18:04 | Marian (5438 punktów) | Apteka homeopatyczna
15 na 15 | Przechadzając się dziś po wrocławskim rynku, natrafiłem na taką perełkę: Nazwa głosi „Apteka homeopatyczna”. Fantastyczny oksymoron. Starałem się też uchwycić charakterystyczny, zielony krzyż równoramienny – niezbędny atrybut każdej apteki. Zastanawiam się, czy w Polsce można np. sklep ze słodyczami nazwać apteką? Czy apteki nie powinny służyć sprzedaży specyfików będących lekami, w medycznym znaczeniu tego słowa, tj. substancjami, które leczą? Niejako pogodziłem się trochę z faktem, że praktycznie w każdej aptece można dostać środki homeopatyczne, ale apteka homeopatyczna to już dla mnie lekka przesada. Tymczasem wpisanie tej frazy w wyszukiwarkę internetową zdradza, że takich przybytków jest całkiem sporo. Jak tu się dziwić, że większość ludzi wierzy w skuteczność homeopatii? Dla nich apteka to swego rodzaju autorytet. Jak coś sprzedają w aptece, to musi być dobre, musi leczyć. Tymczasem to wciąż siedzisko pospolitego szamaństwa i szarlatanerii. Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#46 -4 na 8 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > > że nóż się otwiera w kieszeni jak do szpitala trafiają dzieciaki, które mogłyby już być zdrowe ale mamusia do tej pory leczyła homeopatycznie...> A po "normalnych" lekach nie przywożą w ogóle? A jeśli, to rozumiem, że z nożem w kieszeni masz spokój?astromaria.wordpress.com/2010/06/07/racjonalizm/PS. Przypominam panom "racjonalistom", że skompromitowali się totalnie nie raz, a ostatnio swoim aktywnym udziałem w kampanii straszenia skutkami rzekomej pandemii świńskiej grypy i gorliwym namawianiem narodu do poddania się szczepieniom. Dziś już wiemy ponad wszelką wątpliwość, że cała ta "pandemia" była spiskiem firm z grupy Big Pharma, a szczepionki były bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Mieli je otrzymać wszyscy, również małe dzieci i kobiety w ciąży. Angażowanie się w tę kampanię można uznać za aktywne wspieranie zbrodni przeciwko ludzkości. Możemy mieć nadzieję, że kiedyś wszyscy ci ludzie zostaną osądzeni tak, jak na to zasługują. PS. 2: Jeśli chcecie zobaczyć mordowanie pacjentów, to nie szukajcie trupów w gabinecie homeopaty, lecz na oddziale onkologicznym. Leży tam całe mnóstwo oszukanych i zastraszonych ofiar, które zamiast leczenia otrzymują trującą, rakotwórczą chemię. Jeśli któryś z pacjentów przeżyje tę "kurację", powinno się go pokazywać w muzeum osobliwości, ponieważ z czystym sumieniem można go nazwać nadczłowiekiem. Pisałam tu wcześniej, że gdyby homeopata miał takie "sukcesy" w zabijaniu jak onkolog, usłużna wobec systemu prasa by go zaszczuła jako zbrodniarza, a sąd skazał na wielokrotne dożywocie. Dlaczego takie szykany nie spotykają onkologów? Dlatego, że wszyscy jesteśmy baranami, dającymi się dla zarobku Big Pharmy odzierać ze skóry. I jeszcze za to płacimy. I oczywiście: NIE MYŚLIMY RACJONALNIE! Nie ze wszystkim w tym artykule się zgadzam, ale z jedna sprawa na pewno: Racjonalizm polega na tym, że człowiek kieruje się rozumem, a nie ślepą wiarą w dowolny autorytet.
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#47 6 na 6 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > PS. 2: Jeśli chcecie zobaczyć mordowanie pacjentów, to nie szukajcie trupów w gabinecie homeopaty, lecz na oddziale onkologicznym. Leży tam całe mnóstwo oszukanych i zastraszonych ofiar, które zamiast leczenia otrzymują trującą, rakotwórczą chemię. Jeśli któryś z pacjentów przeżyje tę "kurację", powinno się go pokazywać w muzeum osobliwości, ponieważ z czystym sumieniem można go nazwać nadczłowiekiem.Co ty piszesz?! Znam osobiście ludzi, którzy dzięki rakotwórczej chemii żyją. Jedna już w samych początkach chemii (raczkowało wtedy, ale wyszło) pokonała czerniaka! Zmarła co prawda, ale po długich latach i na trzustkę, nie na nowotwór. Znam też innych, którzy odmawiając badania i leczenia po kilku miesiącach, może kilku latach zmarli w męczarni. Statystyka pokazuje dokładnie, jakie są wyniki chemii, jakie radioterapii, a jakie braku leczenia - i nie ma alternatywy! Onkologia ratuje ludzi, którzy jeszcze 30-40 lat temu mieliby w perspektywie tylko nekrolog. Straszenie ludzi medycyną onkologiczną to już naprawdę straszne... > Pisałam tu wcześniej, że gdyby homeopata miał takie "sukcesy" w zabijaniu jak onkolog, usłużna wobec systemu prasa by go zaszczuła jako zbrodniarza, a sąd skazał na wielokrotne dożywocie. Dlaczego takie szykany nie spotykają onkologów?Dlatego, że to nie onkologia zabija, a nowotwór? Przecież nikt nie leczy zdrowych osób. A że opis działania chemii brzmi strasznie - owszem. Ale jest skuteczna. Kiedyś skuteczność (oczywiście niższą niż teraz, ale jednak) wykazywały metody z arszenikiem - wiesz dlaczego? |
#48 3 na 3 | Marian (5438 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > PS. Przypominam panom "racjonalistom", że skompromitowali się totalnie nie raz, a ostatnio swoim aktywnym udziałem w kampanii straszenia skutkami rzekomej pandemii świńskiej grypy i gorliwym namawianiem narodu do poddania się szczepieniom. WHAT!? Że niby np. ja się skompromitowałem? Nie namawiałem nikogo, sam się nie zaszczepiłem, bo postanowiłem podjąć to ryzyko. Od samego początku podejrzewałem, że te wszystkie rzekome pandemie to po prostu pogoń mediów za sensacją i rozdmuchiwanie odosobnionych przypadków. Mało tego, nawet nie widziałem, żeby ktoś „gorliwie namawiał” na łamach tego portalu (choć każdy ma prawo do swojej opinii i jej wyrażania, więc nie widziałbym w tym nic złego, jeśli szłyby za tym jakieś argumenty). Nie mam pojęcia, o co Ci chodzi i jaki to ma związek z tematem. > PS. 2: Jeśli chcecie zobaczyć mordowanie pacjentów, to nie szukajcie trupów w gabinecie homeopaty, lecz na oddziale onkologicznym. Cukrowe tabletki same w sobie nie zabijają. Jeśli homeopatia może komuś zaszkodzić, to tylko wtedy, gdy jest stosowana zamiast leków. Moje obiekcje co to homeopatii streszczają się praktycznie jedynie do fałszywego marketingu, nabijania ludzi w butelkę i sprzedawania im placebo zamiast leków. To po prostu nieuczciwe i tyle. W dodatku sam fakt, że ludzie wierzą w jej działanie, nawet gdy sami homeopaci przyznają, że nic w nich nie ma, uważam za przezabawny. To coś mówi o ludzkiej naturze. > Racjonalizm polega na tym, że człowiek kieruje się rozumem, a nie ślepą wiarą w dowolny autorytet. W wersji Reader's Digest, ale coś w tym jest. Co w związku z tym? Pozdrawiam. EDIT: W sumie jeszcze jedno, bo próbuję nadążyć za Twoją logiką. Chcesz mi powiedzieć, że tylko dlatego, że nazywam się racjonalistą, to się skompromitowałem, bo ktoś inny, kto określa się tym mianem nawoływał do szczepień na świńską grypę? Dobrze to rozumiem?
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
| Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> EDIT: W sumie jeszcze jedno, bo próbuję nadążyć za Twoją logiką. Chcesz mi powiedzieć, że tylko dlatego, że nazywam się racjonalistą, to się skompromitowałem, bo ktoś inny, kto określa się tym mianem nawoływał do szczepień na świńską grypę? Dobrze to rozumiem?>
Zdaje mi się, że podałam link do strony z której wypisałam cytat? Czytasz bez zrozumienia, czy tylko pobieżnie, żeby dowalić komuś kto ma przeciwne zdanie? A zresztą, ani mnie to ziębi ani grzeje.Świat wirtualny, po prostu...
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#50 -2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Co ty piszesz?!A tak ze zrozumieniem troszkę, ze zrozumieniem...Tam tez jest forum, może Ci odpowiedzą  astromaria.wordpress.com/2010/06/07/racjonalizm/
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#51 -2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> EDIT: W sumie jeszcze jedno, bo próbuję nadążyć za Twoją logiką. Chcesz mi powiedzieć, że tylko dlatego, że nazywam się racjonalistą, to się skompromitowałem, bo ktoś inny, kto określa się tym mianem nawoływał do szczepień na świńską grypę? Dobrze to rozumiem?>
Nie pochlebiaj sobie, ze post był osobiście napisany dla ciebie  Odpowiedź jak wyżej, do Ani  + link astromaria.wordpress.com/2010/06/07/racjonalizm/
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#52 1 na 1 | Marian (5438 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Nie musiałem wcale czytać Twojego linku. Nie odnosiłem się do niego, ale do reszty Twojej wypowiedzi. Napisałaś przecież: > Przypominam panom "racjonalistom", że skompromitowali się totalnie nie raz [...] Logicznie: Jeśli ja jestem „pan racjonalista”, to uważasz, że się skompromitowałem. Moja kompromitacja polega na tym, że najwyraźniej ktoś inny, komu zdarzyło się użyć tej samej etykietki (bo przecież nie ja – to wiem), nawoływał do szczepienia przeciwko świńskiej grypie. To wynika z Twojej wypowiedzi. Ale ok. Poczytałem, co tam w Twoim linku wypisuje ktoś o pseudonimie astromaria. Wygląda na to, że rzeczywiście ją zacytowałaś, ale cytat nie był zbyt wyraźnie oznaczony. Zabawne rzeczy tam wypisuje. Najzabawniejsze: > Ludzie, którzy uważają siebie samych za racjonalistów nie mają prawa tak siebie nazywać.oraz > Racjonalistką to jestem JA Logicznie zatem, pierwsza wypowiedź również stosuje się do niej, więc nie ma prawa nazywać się racjonalistką. Takie ładne zapętlenie  Swoją drogą racjonalistka, która wierzy w homeopatię mimo braku jakichkolwiek dowodów na jej działanie? Ładnie  Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
#53 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Nie lubię, jak ktoś sobie żartuje z możliwych skutków ubocznych ziołolecznictwa. Mogą być dramatyczne.Racja. Bo to samo truje i leczy zarazem. dabrowski.ddl2.pl/Serwis/Rosliny/index.htmlWeźmy taki cis pospolity. Taksyna to składnik leków wykorzystywanych w chemioterapii nowotworów. A w nadmiarze powoduje śmiertelne zatrucie, przy czym ów "nadmiar" to naprawdę niewielka ilość... Z zasady odnoszę się nieufnie do radosnej twórczości domorosłych zielarzy. Dlatego jestem za poddawaniem leków ziołowych szczegółowym badaniom.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#54 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> PS. 2: Jeśli chcecie zobaczyć mordowanie pacjentów, to nie szukajcie trupów w gabinecie homeopaty, lecz na oddziale onkologicznym. Leży tam całe mnóstwo oszukanych i zastraszonych ofiar, które zamiast leczenia otrzymują trującą, rakotwórczą chemię.> gdyby homeopata miał takie "sukcesy" w zabijaniu jak onkolog, usłużna wobec systemu prasa by go zaszczuła jako zbrodniarza, a sąd skazał na wielokrotne dożywocie. Dlaczego takie szykany nie spotykają onkologów?Myflowers!!! Jezusmariajózefieświęty...    PS. Cytatem trzeba było otoczyć, cytatem...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#55 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Nie oznaczyłaś cytatu. Stąd wrażenie, że tekst był pisany przez Ciebie. Popatrz na tamten post i sama powiedz: można to wziąć za Twój tekst, nie czytając tego... hm... tych produkcji z linku? Można. Też w pierwszej chwili pomyślałam, że to Ty i aż się wystraszyłam...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#56 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Gdyby wszelkie te kremy złuszczające, odcelulitowujące, odmładzające, wygładzające, abrakadabrawujące nie mogły reklamować się przez pryzmat apteki... "zwykła" apteka wcale wiele nie ustępuje tej homeopatycznej.E, teraz to już marudzisz  Te mazidła reklamują się głównie w telewizji. W każdej szanującej się aptece leki są wyraźnie oddzielone od kosmetyków. Zresztą jest mi wszystko jedno, czy krem do rąk poprawiający stan skóry zmacerowanej pracami domowymi kupię w aptece, czy w kiosku z gazetami albo w Tesco. To ten sam krem. A apteki są przeważnie bliżej niż Tesco i w ten sposób (sprzedając kosmetyki) poprawiają sobie wyniki finansowe. Nie mam im tego za złe, o ile wyraźnie wskażą, że "to jest lek, a to kosmetyk".
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#57 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Tak trochę OT: Ta Astromaria to na pewno jest całkiem normalna?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > E, teraz to już marudzisz Te mazidła reklamują się głównie w telewizji.Ale w aptece też  I co więcej - sam fakt umieszczenia czegoś w specjalistycznym sklepie takim jak apteka powoduje, że sam produkt wydaje się być profesjonalny. |
#59 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Tak trochę OT:> Ta Astromaria to na pewno jest całkiem normalna?  Tak osobiście i od serca mogę ci odpowiedzieć? Nie, nie bardzo. A właściwie wcale nie jest. To prywatna opinia, ale oparta na długotrwałych obserwacjach  |
#60 9 na 9 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Za bezkrytyczną promocję homeopatii, teorii spiskowych i żenujących bzdur spod znaku astromarii, za powtarzanie jeszcze bardziej żenujących bzdur o morderstwach w onkologii, za równie żenujące teksty o zbrodniach przeciwko ludzkości w zakresie szczepień i leczenia nowotworów. Totalny brak wiedzy w zakresie biologii, medycyny i statystyki tego wszystkiego nie usprawiedliwia. To uzasadnienie minusów. Nie spodziewałam się tego na tym forum. Ściek astromarii to co innego, ale tutaj naprawdę się nie spodziewałam. Czuję niesmak, zwłaszcza po przytaczaniu astromaryjnego wysypiska śmieci jako źródła czegokolwiek poza żenadą i tzw. lolcontentem. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|