 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2010 18:04 | Marian (5438 punktów) | Apteka homeopatyczna
15 na 15 | Przechadzając się dziś po wrocławskim rynku, natrafiłem na taką perełkę: Nazwa głosi „Apteka homeopatyczna”. Fantastyczny oksymoron. Starałem się też uchwycić charakterystyczny, zielony krzyż równoramienny – niezbędny atrybut każdej apteki. Zastanawiam się, czy w Polsce można np. sklep ze słodyczami nazwać apteką? Czy apteki nie powinny służyć sprzedaży specyfików będących lekami, w medycznym znaczeniu tego słowa, tj. substancjami, które leczą? Niejako pogodziłem się trochę z faktem, że praktycznie w każdej aptece można dostać środki homeopatyczne, ale apteka homeopatyczna to już dla mnie lekka przesada. Tymczasem wpisanie tej frazy w wyszukiwarkę internetową zdradza, że takich przybytków jest całkiem sporo. Jak tu się dziwić, że większość ludzi wierzy w skuteczność homeopatii? Dla nich apteka to swego rodzaju autorytet. Jak coś sprzedają w aptece, to musi być dobre, musi leczyć. Tymczasem to wciąż siedzisko pospolitego szamaństwa i szarlatanerii. Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 -6 na 8 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > > Tymczasem to wciąż> siedzisko pospolitego szamaństwa i szarlatanerii.> Pozdrawiam.Niekoniecznie. Na ziołolecznictwo też się kiedyś wykrzywiali, tymczasem zioła wróciły do łask. www.energy.sk/pl/menu_x2332x.aspZapewniam Cię, że nie jest to żadne oszustwo i leki działają. Durina opiera je na medycynie chińskiej.
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#2 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > tymczasem zioła wróciły do łask.Od 1 kwietnia 2011 wszystkie zioła będą nielegalne w Unii.  |
#3 3 na 3 | ktośtam (650 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Zapewniam Cię, że nie jest to żadne oszustwo i leki działają. Durina opiera je na medycynie chińskiej.Doucz się. Mi kiedyś lekarka przepisała homeopatię na grypę :/ Zmieniłem lekarkę. |
| Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Mi kiedyś lekarka przepisała homeopatię na grypę :/ Zmieniłem lekarkę.A mi kiedyś taki tam "Żurek", na przeziębienie - brane przez większość za grypę - poradził flaszke kupić... i pomogło  pozdrawiam |
| ktośtam (650 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >Mi kiedyś lekarka przepisała homeopatię na grypę :/ Zmieniłem lekarkę.> A mi kiedyś taki tam "Żurek", na przeziębienie - brane przez większość za grypę - poradził flaszke kupić... i pomogło  > pozdrawiamWódka rozgrzewa i odkaża, więc to mnie nie dziwi  |
#6 1 na 1 | Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Apteki to zwykły business, więc ja nie dziwię się temu zjawisku wcale. Wiem tylko, że apteka homeopatyczna ma tyle wspólnego z apteką ( tą sprzedającą m.in. specyfiki zarejestrowane jako leki ), co salon masażu erotycznego z salonem masażu  . |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Od 1 kwietnia 2011 wszystkie zioła będą nielegalne w Unii.Znaczy taki majeranek też ? |
#8 -1 na 5 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >Zapewniam Cię, że nie jest to żadne oszustwo i leki działają. Durina opiera je na medycynie chińskiej.> Doucz się.> Mi kiedyś lekarka przepisała homeopatię na grypę :/ Zmieniłem lekarkę.> Raczej Tobie proponowałabym douczenie się. Na bóle stawów możesz sobie brać Voltaren, podbij to sobie Ibupromem. Ja tam wolę Artrin, przynajmniej wątroby nie rozwala, ani szpiku kostnego nie uszkadza. P.S. Dziwię się tylko, że "racjonalistom " przeszkadza "racjonalne " myślenie - czyli nie sprawdzicie a autorytatywnie piszecie o takich tam...No to sobie łykajcie antybiotyki bez osłony... (Osłonowe też należą do homeopatii) - grzybica płuc nie straszna Wam przecież , prawda? 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#9 5 na 5 | ktośtam (650 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Raczej Tobie proponowałabym douczenie się. Na bóle stawów możesz sobie brać Voltaren, podbij to sobie Ibupromem. Ja tam wolę Artrin, przynajmniej wątroby nie rozwala, ani szpiku kostnego nie uszkadza.I co najważniejsze - nie działa. Oczywiście, wmawiaj mi dalej że ludzie stosujący ibuprom Z GŁOWĄ będą sobie rozwalać szpik kostny i wątrobę... > P.S. Dziwię się tylko, że "racjonalistom " przeszkadza "racjonalne " myślenie - czyli nie sprawdzicie a autorytatywnie piszecie o takich tam...No to sobie łykajcie antybiotyki bez osłony... (Osłonowe też należą do homeopatii) - grzybica płuc nie straszna Wam przecież , prawda?  ... i mieszaj antybiotyki z lekami przeciwbólowymi w swojej argumentacji, nie ma to jak rzeczowość! Jak to dziwnie się złożyło, że w XIX wieku ta cudowna homeopatia nie mogła położyć kresu chorobom, które zniknęły po wymyśleniu antybiotyków? Na serio, doucz się, poczytaj o zbiorowym samobójstwie belgijskich sceptyków ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,3804 ), poczytaj sobie trochę naukowej krytyki homeopatii, możesz zacząć tu: www.racjonalista.pl/index.php/s,4 (hasło - homeopatia). No, chyba że wolisz przejść do kontrataku i przytoczyć tutaj przykłady jakichś rzetelnych badań uznanych przez społeczność akademicką, które świadczą o działaniu homeopatii. Zastrzegam sobie prawo do kwitowania wybuchem śmiechu stwierdzeń w stylu "a mi pomogło" (a mój dziadek palił i żył 90 lat), czy "a bo światowe koncerny tłamszą homeopatię i przekupują profesorów medycyny, żeby mówili że nie działa". |
#10 -2 na 8 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >Raczej Tobie proponowałabym douczenie się. Na bóle stawów możesz sobie brać Voltaren, podbij to sobie Ibupromem. Ja tam wolę Artrin, przynajmniej wątroby nie rozwala, ani szpiku kostnego nie uszkadza.> I co najważniejsze - nie działa. Oczywiście, wmawiaj mi dalej że ludzie stosujący ibuprom Z GŁOWĄ będą sobie rozwalać szpik kostny i wątrobę...> A stosowałeś? Bo, jeżeli nie, to nie mamy o czym mówić... A zresztą, nie chce mi się dalej z Wami na ten temat gadać...Jesteście tak przekonani o swojej wielkości i nieomylności, że ... powodzenia życzę 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#11 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Znaczy taki majeranek też ?Zioła lecznicze. Przyprawy na razie zostają, ale pewnie niedługo już. |
#12 8 na 10 | Bezdomny (621 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > A stosowałeś? Bo, jeżeli nie, to nie mamy o czym mówić...> A zresztą, nie chce mi się dalej z Wami na ten temat gadać...Jesteście tak przekonani o swojej wielkości i nieomylności, że ... powodzenia życzę  Ależ nie wiem o jakiej wielkości mówisz. Czytając Twoje wypowiedzi odniosłem wrażenie, że w ogóle nie wiesz co to jest homeopatia. Może się mylę ale w razie czego: > W typowych preparatach homeopatycznych sukcesywne rozcieńczanie doprowadza do stanu, w którym prawdopodobieństwo zachowania choćby jednej cząsteczki substancji aktywnej w dawce preparatu jest znikome.> Według współczesnych koncepcji homeopatycznych, środkiem działającym w tego rodzaju preparatach nie są cząsteczki rozpuszczonej substancji, ale cały roztwór, który pod wpływem kontaktu z substancją leczniczą trwale zmienia swoje właściwości[42]. Jedną z najczęściej przywoływanych hipotez działania preparatów homeopatycznych jest hipoteza rzekomej pamięci wody,Jestem tolerancyjny, dla mnie możesz nawet "leczyć" swój ból brzucha słuchając płyt chodnikowych albo swoje nadciśnienie zwisając głową w dół z żyrandola ale uwierz mi na słowo bo mimo pierwszych lat w służbie zdrowia trochę już widziałem, że nóż się otwiera w kieszeni jak do szpitala trafiają dzieciaki, które mogłyby już być zdrowe ale mamusia do tej pory leczyła homeopatycznie... |
#13 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | No niby ok, ale dlaczego w "zwykłej" aptece można kupić specyfiki do np. zmarszczek na tyłku, których działanie występuje jedynie w swerze pobożnych życzeń producentów. Tudzież wpuszcza się babska z niby specjalistycznym sprzętem, które podstępem wciskają produkty danej firmy - a badanie polega głównie na pytaniu uczestnika o właściwości cery, a następnie o opowiedzeniu własnymi słowami tego, co od niego usłyszeli. |
#14 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > że nóż się otwiera w kieszeni jak do szpitala trafiają dzieciaki, które mogłyby już być zdrowe ale mamusia do tej pory leczyła homeopatycznie...A po "normalnych" lekach nie przywożą w ogóle? A jeśli, to rozumiem, że z nożem w kieszeni masz spokój? |
#15 7 na 7 | Marian (5438 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | Homeopatia nie ma nic wspólnego z ziołolecznictwem. Badania kliniczne wielokrotnie wykazywały skuteczność homeopatii na poziomie placebo (zatem rzeczywiście brak skuteczności). Sami homeopaci nawet nie ukrywają, że ich specyfiki nie mają ani jednej cząsteczki substancji czynnej. Ich działanie przypisują tzw. „pamięci wody” &ndash zjawisku, które sami wymyślili, ale nikomu nie udało się pokazać, że istnieje. Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|