 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2010 18:04 | Marian (5438 punktów) | Apteka homeopatyczna
15 na 15 | Przechadzając się dziś po wrocławskim rynku, natrafiłem na taką perełkę: Nazwa głosi „Apteka homeopatyczna”. Fantastyczny oksymoron. Starałem się też uchwycić charakterystyczny, zielony krzyż równoramienny – niezbędny atrybut każdej apteki. Zastanawiam się, czy w Polsce można np. sklep ze słodyczami nazwać apteką? Czy apteki nie powinny służyć sprzedaży specyfików będących lekami, w medycznym znaczeniu tego słowa, tj. substancjami, które leczą? Niejako pogodziłem się trochę z faktem, że praktycznie w każdej aptece można dostać środki homeopatyczne, ale apteka homeopatyczna to już dla mnie lekka przesada. Tymczasem wpisanie tej frazy w wyszukiwarkę internetową zdradza, że takich przybytków jest całkiem sporo. Jak tu się dziwić, że większość ludzi wierzy w skuteczność homeopatii? Dla nich apteka to swego rodzaju autorytet. Jak coś sprzedają w aptece, to musi być dobre, musi leczyć. Tymczasem to wciąż siedzisko pospolitego szamaństwa i szarlatanerii. Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| setarkos (10757 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > .. chemia balansuje pomiędzy truciem nowotworu, a truciem reszty organizmu. Jednak bilans szans i zysków wychodzi zdecydowanie na jej korzyść.Stąd można wysnuć wniosek, że zdrowe tkanki są 'cacy' a nowotworowe 'be' - gdyby chemia działała statystycznie odwrotnie, to zdrowy człowiek musiałby czuć się 'rakiem' w tkance życia. |
#77 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > > .. chemia balansuje pomiędzy truciem nowotworu, a truciem reszty organizmu. Jednak bilans szans i zysków wychodzi zdecydowanie na jej korzyść.> Stąd można wysnuć wniosek, że zdrowe tkanki są 'cacy' a nowotworowe 'be' - gdyby chemia działała statystycznie odwrotnie, to zdrowy człowiek musiałby czuć się 'rakiem' w tkance życia.Wniosek bez sensu. Chemia nie działa na komórki nowotworowe, a na komórki dzielące się. Czyli na cebulki włosów, na spermatogenezę, na proces tworzenia krwi również. A ponieważ nowotwory mają tak, że się dzielą - zabija je również. Dlatego panowie tracą na czas chemii płodność, a włoski chorym wypadają. Ale powiedzmy - myśl ciekawa... |
#78 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > A dawajcie sobie te minusy ile tylko dusza zapragnie!Naprawdę nie pytałam o pozwolenie w tej kwestii, tylko wyjaśniałam, bo to mało fajne czuć się zmuszonym do wstawienia minusów komuś, kogo dotąd traktowało się jako poważnego i sensownego rozmówcę. > Wsadziłam kij w mrowisko? I okey!> Przynajmniej raz coś innego niż zastanawianie się w kółko nad tym czy Bóg jest czy go nie ma,Naprawdę myślisz, ze to coś niezwykłego? Piewców "medycyny alternatywnej" mieliśmy tu już bez liku. Dziwią bzdury w ustach "starego" użytkownika po prostu. > czy kiedy można zamordować człowieka, a już dziecko dwutygodniowe bez konsekwencji.Tak cię wciąż gryzie ten wątek Tabisza? Podstawowa różnica pomiędzy nim i wątkami typu homeopatycznego leży w tym, że Tabiszowy wątek zastanawiał się nad wartościami i priorytetami, które trudno osądzić jednoznacznie i kategorycznie. Wątki o homeopatii, irydologii czy "leczeniu" raka dietą (że się odniosę do twoich linków) to nie tyle rozmowa o wartościach, ile sprzeczanie sie z faktami. > No i bany, tym co wreszcie wkurzeni napisali wprost co o tym myślą.Za to akurat banów nie widziałam. Za inne rzeczy owszem, ale za opinię o nadmiarze wątków bosko-aborcyjnych- nie. Czy mozesz podać jakieś przykłady? > Nie spodziewałam się tego na tym forum. I "prośba" o ban dla tych, co maja przeciwne zdanie  Mówisz o Malarii czy o różańcowej Elżbiecie? Bo o inne bany chyba nie wnioskowałam jakoś szczególnie zawzięcie. > I homeopatii tez nie promuję, chociaż co do medycyny naturalnej opartej na bazie wiedzy chińskiej też mam odmienne zdanie, niż Wy, więc na minusy jeszcze miejsce jest.Bo w połowie wątku okazało się, że nie odróżniasz ziołolecznictwa od homeopatii. A nie warto było sprawdzić o czym mowa zanim się odniosłaś? A w kwestii "medycyny chińskiej" musiałabyś się odnieść do konkretnych procedur, by można było ocenić ich sensowność. > A astromarię , potraktowaliście na poważnie? Najsmutniejszy lolcontent świata.>  Jasne, bo przecież zastrzegłaś: " Nie ze wszystkim w tym artykule się zgadzam" |
#79 2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Dokładnie. Jak pisałam - komórki dzielące się zdychają jako pierwsze - dlatego to działa.Jeszcze do niedawna tak było. Obecnie, dzięki postępowi nauki , mamy już do dyspozycji chemioterapię celowaną |
#80 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Jeszcze do niedawna tak było. Obecnie, dzięki postępowi nauki , mamy już do dyspozycji chemioterapię celowaną> Zaczynamy mieć i to też jeszcze daleko nie we wszystkich nowotworach, ale rzeczywiście- perspektywy są niesamowite. |
#81 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >2.Dlaczego herbatka miętowa jest sprzedawana w supermarketach? Czy biskupi nie powinni czegoś z tym zrobić?> już robią wykopują markety, podobno maja już NICO  Jeny, no jak mam inaczej zdziwienie okazać? Przecież widać, że pytania nie trafiają.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. |
#82 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >4.Dlaczego pszczoły zbierające pyłek nie są karane?> Jak można na to pytanie racjonalnie odpowiedzieć?> Mówi się, że nie ma głupich pytań, tylko są głupie odpowiedzi, ale jakoś brakuje mi wyobraźni, żeby znaleźć odpowiednio mądrą odpowiedź na to pytanie. Bo trudno je złapać.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. |
#83 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | To prawda ale postęp w medycynie wydaje się nadal mieć jeszcze charakter geometryczny. W przeciwieństwie do informatyki, na przykład, gdzie chyba nieco zwolnił. W diagnostyce i leczeniu Ostrych Zespołów Wieńcowych jeszcze nie tak dawno nowinkami były: test troponinowy czy klopidogrel. Obecnie są standardem. |
#84 -1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna |
> Tak cię wciąż gryzie ten wątek Tabisza? Podstawowa różnica pomiędzy nim i wątkami typu homeopatycznego leży w tym, że Tabiszowy wątek zastanawiał się nad wartościami i priorytetami, które trudno osądzić jednoznacznie i kategorycznie. Wątki o homeopatii, irydologii czy "leczeniu" raka dietą (że się odniosę do twoich linków) to nie tyle rozmowa o wartościach, ile sprzeczanie sie z faktami.> A wątek Tabisza mnie gryzie - zastanawianie się nad mordem niemowląt. Bo tak to widzę.> No i bany, tym co wreszcie wkurzeni napisali wprost co o tym myślą.> W wątku Tabisza - Kowalska> >Nie spodziewałam się tego na tym forum. I "prośba" o ban dla tych, co maja przeciwne zdanie > Chociazby o sobie - Tabisz sie go domagał  > > Bo w połowie wątku okazało się, że nie odróżniasz ziołolecznictwa od homeopatii. A nie warto było sprawdzić o czym mowa zanim się odniosłaś?> A w kwestii "medycyny chińskiej" musiałabyś się odnieść do konkretnych procedur, by można było ocenić ich sensowność.> O semantykę chodzi? Spójrz na post Ani i mój.O wrzucaniu wszystkiego do jednego worka .Chyba zostało to wyjaśnione? A co chińszczyzny - przykro mi, korepetycji nie udzielam. 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#85 3 na 3 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Po drugie - środki ziołowe ie stanowią kontrowersji ani w medycynieZ pewnością nie aż taką jak homeopatia, ale trochę stanowią. Są preparatami o słabym stopniu oczyszczenia i mało wystandaryzowanej dawce. Z tego powodu wyciągi roślinne zawierające substancje silnie działające zostały ze względów bezpieczeństwa dawno wycofane i zastąpione lekami syntetycznymi o bardziej przewidywalnym działaniu. Pozostały specyfiki działające słabo, które wobec coraz lepszego dostępu do licznych bezpiecznych i selektywnie działających farmaceutyków, powoli przestają być sensowną alternatywą. Jednak w historii medycyny leki roślinne odegrały ogromną rolę, będąc niejako punktem wyjścia do rozwoju nowoczesnej farmakologii. Dlatego jakiekolwiek porównywanie ich z preparatami homeopatycznymi jest rzeczywiście nieporozumieniem. |
#86 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > A wątek Tabisza mnie gryzie - zastanawianie się nad mordem niemowląt. Bo tak to widzę.I potwornie cię denerwuje, że niektórzy inni tak tego nie widzą? To wciąż tylko dyskusja o wartościach i priorytetach- z faktami nijakimi Tabisz się nie kłócił. > No i bany, tym co wreszcie wkurzeni napisali wprost co o tym myślą.> W wątku Tabisza - KowalskaI za to, mówisz, ją zbanowali? Okropna sprawa. A teraz pewnie wróciła, bo przeprosiła Tabisza za dezaprobatę i już się lubią, a Kowalskiej podoba się pomysł zabijania noworodków? Ciekawe, ciekawe... > >Nie spodziewałam się tego na tym forum. I "prośba" o ban dla tych, co maja przeciwne zdanie > Chociażby o sobie - Tabisz sie go domagał >A on się domagał bana, bo ci się jego wątek nie podobał czy dlatego że naruszałaś zasady kulturalnej rozmowy w dyskusji z nim, rzucając niekoniecznie uważanymi za uprzejme określeniami? Przecież można się nie zgodzić w sposób uprzejmy. Bana dla Kowalskiej też się Tabisz ostatnio, i owszem (uprzedzę kolejny przykład), domagał- ale primo- nie za to, że się jego wątek Kowalskiej nie podobał, bo to wątek sprzed baaardzo dawna, tylko dlatego, że poczucie humoru Kowalskiej ni cholery doń nie trafia, w związku z czym uważa jej wypowiedzi za bezwartościowe i niemerytoryczne; secundo- mało kto go poparł; tertio- nie zauważyłam ani Tabisza, ani banowania w tym wątku, więc nie wiem czemu akurat tutaj anty-Tabiszowe żale wylewasz i pokrzykujesz o rzekomym banowaniu za poglądy. > O semantykę chodzi? Spójrz na post Ani i mój.O wrzucaniu wszystkiego do jednego worka.Chyba zostało to wyjaśnione?Tak- mówię o tym, że ty wrzucasz wszystko do jednego worka zamiast najpierw sprawdzić o czym mowa. Bo nie jest prawdą, że jest powszechnym zjawiskiem wśród ludzi choć trochę interesujących się tematem nazywanie homeopatią ziołolecznictwa czy preparatów osłonowych podawanych po antybiotykoterapii. Zatem ty wszystko pomieszałaś, a potem dostałaś "focha", bo cię potraktowano jak osobę nieco... no powiedzmy nierozsądną. Poza tym zastanów się nad swoim użyciem słowa "semantyka"- różnica między radioterapeutą i bioenergoterapeutą to też pewnie semantyka. No ja cię proszę, Myflowers, zastanów ty się, co piszesz, bo głupio czynisz  > A co chińszczyzny - przykro mi, korepetycji nie udzielam.No dzięki, kochana, naprawdę nie oczekuję; zazwyczaj zajmuję się medycyną po prostu, nie "medycyną chińską", "medycyną naturalną" czy "medycyną alternatywną", o tych ostatnich poszukując informacji, gdy rzucają kłody pod nogi prawdziwej medycynie, ewentualnie szukając lolcontentu lub weryfikując dane w dyskusji, by się nieznajomością tematu nie kompromitować. Zresztą jeśli orientujesz się w niej tak, jak w homeopatii, to nie spodziewałabym się wartościowych informacji. PS Dlaczego wszystko wytłuszczasz? |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Chemia nie działa na komórki nowotworowe, a na komórki dzielące się.A spośród "dzielących się" truje bardziej dzielące się szybciej? |
#88 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Znam osobiście ludzi, którzy dzięki rakotwórczej chemii żyją. Jedna już w samych początkach chemii (raczkowało wtedy, ale wyszło) pokonała czerniaka! Nie.... No weź... Rakotwórcza chemia, która raczkowała? > Zmarła co prawda, ale po długich latach i na trzustkę, nie na nowotwór. Wierzę, że pisałaś poważnie.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. |
#89 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > >No i bany, tym co wreszcie wkurzeni napisali wprost co o tym myślą.> W wątku Tabisza - KowalskaI za to, mówisz, ją zbanowali? Okropna sprawa. A teraz pewnie wróciła, bo przeprosiła Tabisza za dezaprobatę i już się lubią, a Kowalskiej podoba się pomysł zabijania noworodków? Ciekawe, ciekawe... Gadacie sobie o mnie? Tabisz publicznie prawił o mordowaniu dzieci. Nic tego nie zmieni, ani żadne jego wnioski o bany dla mnie. To, że naoglądał się biedy i krzywdy nie upoważnia do zabijania. A bana dostałam po znajomości. I mówię serio.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. |
#90 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Apteka homeopatyczna | > Gadacie sobie o mnie?Myflowers cię raczyła przywołać w walce o wolność wypowiedzi, homeopatii i zielarstwa. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|