 |
Porozumienie 11 Listopada Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-11-2010 00:40 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Porozumienie 11 Listopada
10 na 10 | Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści z różnych organizacji planują przemarsz ulicami Warszawy. Nie chcemy, by zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach, znowu przeszli przez stolicę. Pomni wcześniejszych doświadczeń uważamy, że rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu trzeba się przeciwstawić. Od dwóch lat próbujemy ich marsz zablokować. Zatrzymamy go tylko wtedy, gdy będzie nas dużo. Jesteśmy grupą różnych ludzi i środowisk. Łączy nas sprzeciw wobec faszyzmu. Planujemy demonstrację na trasie faszystowskiego pochodu. Chcemy fizycznie go zablokować. Wykorzystamy przysługujące nam prawa obywatelskie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy zechcą przyjechać do Warszawy, do czynnego sprzeciwu wobec faszystów. Liczymy na Wasz udział w przygotowaniach, na przyjazd w zaproponowanym przez nas miejscu i czasie, na przygotowanie transparentów, na poinformowanie znajomych o naszych działaniach. Liczymy na Waszą obecność. Informacja o miejscu blokady pojawi się rano 11 listopada na tej stronie oraz zostanie rozesłana via email i sms. więcej informacji: www.11listopada.org | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#1 14 na 14 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | Fizyczna konfrontacja promowana na Racjonaliście? Przecież neofaszyści właśnie tego oczekują: zadymy.
W Niemczech też mieli z tym problem, w końcu lokalna społeczność poszła po rozum do głowy i rozwiązała go w ten sposób: Na trasie przemarszu przedsiębiorcy zamknęli swoje sklepy, mieszkańcy zostali w domach, nie przyjechała prasa ani telewizja. Po 15 minutach marszu przez opustoszałe miasto, neofaszyści zakończyli manifestację i się rozeszli. |
#2 2 na 2 | doteresa (18 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Fizyczna konfrontacja promowana na Racjonaliście? Przecież neofaszyści właśnie tego oczekują: zadymy.> Mieszkam w metropoli 100 tys. U nas z tej okazji nie będzie żadnych manifestacji. Na pewno będzie jakaś akademia i spotkanie przy pomniku- nie wiem jeszcze jakim. Obecnie w tzw przekaziorach dominuje temat rozłamu partyjnego i nie właczam juz telewizora aby nie ogladać 50 raz pani Jakubiak grajacej na tamburinie. Dlaczego w naszej telewizji publicznej nie ma juz programow oświatowych edukacyjnych. Szkoła nie spełnia takze swojego zadania. Młodziez chyba jest zagubiona,stąd jej podatność na takie sygnaly i przyłaczanie sie do takich ruchów. ja zawsze przy tej okazji przypominam sobie książke Leona Kruczkowskiego "Sidła" Pan Agnosiewicz pisze o powracaniu podobnych nastrojów jak przed wojną a czy nasza sytuacja nie staje sie coraz bardziej podobna do tej jak była w II RP. Bezrobotni mlodzi ludzie, polaryzacja spolczeństwa, rozwarstwenie mantalne. |
#3 13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada |
> nie przyjechała prasa ani telewizja.No i właśnie tego sobie nie wyobrażam - u nas choćby telewizję na kolanach błagać, żeby nie przyjeżdżała, to i tak przyjedzie. I pokaże gromadę półgłówków. Ech, kultura medialna...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#4 7 na 7 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada |
> Bezrobotni mlodzi ludzie, polaryzacja spolczeństwa, rozwarstwenie mantalne.Dodałbym jeszcze analfabetyzm. |
#5 1 na 1 | doteresa (18 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >Bezrobotni mlodzi ludzie, polaryzacja spolczeństwa, rozwarstwenie mantalne.> Dodałbym jeszcze analfabetyzm.Wtórny często.. i to już w wieku 10 lat.. Ach... pisać się nie chce lepiej zaszyć sie gdzies w malym domku w górach...  |
#6 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > a czy nasza sytuacja nie staje sie coraz bardziej podobna do tej jak była w II RP.> Bezrobotni mlodzi ludzieWtedy bezrobotni młodzi ludzie buszowali po śmietnikach ... dzisiaj wsuwają chipsy przed telewizorem. |
#7 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | Obojętność i nie zauważanie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, choć nie raz się zdarzało, że obojętni budzili się za późno. Po doświadczeniach XX w. naziole powinni chować się po kątach, a nie maszerować dumnie ulicami stolicy. |
#8 5 na 7 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | >Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści > zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii > o jawnie faszystowskich sympatiach >Łączy nas sprzeciw wobec faszyzmu. >Planujemy demonstrację na trasie faszystowskiego pochodu. > sprzeciwu wobec faszystów.
W tym przypadku mam wrażenie, że z faszyzmem jest jak z cuchnącym oddechem - zawsze ma go ktoś inny.
Jakbyście mogli odpowiedzieć mi na kilka pytań: 1. Dlaczego uważacie, że organizacje, które organizują marsz, są faszystowskie? 2. Jaka jest między wami różnica, która sprawia, że to oni są faszystami, a wy faszystami nie jesteście? 3. Co złego jest w ruchach narodowych? |
#9 3 na 5 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Po doświadczeniach XX w. naziole powinni chować się po kątach, a nie maszerować dumnie ulicami stolicy. A kto nazistom i faszystom zezwolił na demostrację? Osobom homoseksualnym nie wolno, ale nazistom i faszystom tak?
"Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!" |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > 3. Co złego jest w ruchach narodowych?Oni są Samo Dobro  |
#11 -1 na 5 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Osobom homoseksualnym nie wolno, ale nazistom i faszystom tak?Kiedy odmówiono ostatnio przemarszu homosiom? |
#12 4 na 6 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >3. Co złego jest w ruchach narodowych?> Oni są Samo Dobro  (hihi) A szastanie etykietkami to Sam Racjonalizm. |
| jarekland (142470 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Obojętność i nie zauważanie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, choć nie raz się zdarzało, że obojętni budzili się za późno.o.k. tutaj sie zgadzam w 100%. > Po doświadczeniach XX w. naziole powinni chować się po kątach, a nie maszerować dumnie ulicami stolicy.Jednak nie można robic zadymy. Marsz może uda nam sie zablokowac ale duzo stracimy w oczach społeczeństwa. Z praw obywatelskich można ( i trzeba skorzystac ) ale w pokojowy sposób. Pozdrawiam  |
#14 3 na 3 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Po doświadczeniach XX w. naziole powinni chować się po kątach, a nie maszerować dumnie ulicami stolicy.Czy to znaczy, że każdy nacjonalizm to jednocześnie nazizm, hitleryzm, II wojna światowa itd? Państwo nacjonalistyczne to takie, które przedkłada własny interes ponad interesy np Unii europejskiej. Moim zdaniem śmiało można powiedzieć, że np dzisiejsza Francja i Niemcy to kraje nacjonalistyczne. Dbają o swój interes. |
#15 5 na 7 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >Osobom homoseksualnym nie wolno, ale nazistom i faszystom tak?> Kiedy odmówiono ostatnio przemarszu homosiom? Proszę żebyś nie używał określenia "homosie". Odmawiano wielokrotnie. To, że wychodzili na ulice wcale nie oznaczało, że władze wydały zgodę.
"Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!" |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|