Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porozumienie 11 Listopada

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
10-11-2010 00:40Mariusz Agnosiewicz (moderator)Porozumienie 11 Listopada
Ocena 10 na 10
Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści z różnych organizacji planują przemarsz ulicami Warszawy. Nie chcemy, by zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach, znowu przeszli przez stolicę. Pomni wcześniejszych doświadczeń uważamy, że rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu trzeba się przeciwstawić. Od dwóch lat próbujemy ich marsz zablokować. Zatrzymamy go tylko wtedy, gdy będzie nas dużo.

Jesteśmy grupą różnych ludzi i środowisk. Łączy nas sprzeciw wobec faszyzmu. Planujemy demonstrację na trasie faszystowskiego pochodu. Chcemy fizycznie go zablokować. Wykorzystamy przysługujące nam prawa obywatelskie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy zechcą przyjechać do Warszawy, do czynnego sprzeciwu wobec faszystów. Liczymy na Wasz udział w przygotowaniach, na przyjazd w zaproponowanym przez nas miejscu i czasie, na przygotowanie transparentów, na poinformowanie znajomych o naszych działaniach. Liczymy na Waszą obecność.

Informacja o miejscu blokady pojawi się rano 11 listopada na tej stronie oraz zostanie rozesłana via email i sms.

więcej informacji: www.11listopada.org
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#16
10-11-2010 15:50
 Ocena 7 na 7
Marcin Sysak (8 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W Polsce jest wolność słowa (wiem, że czasem tylko teoretyczna), manifestować wolno każdemu, kto otrzymał na to zgodę.
Wiem, że przy okazji każdej parady równości próbują ją zakłócać i blokować neofaszyści. Budzi to zrozumiałe oburzenie.

Teraz, gdy neofaszyści organizują marsz (legalny, dodam) to próbuje się go zablokować.
Postępowanie Kalego?

Kontrmanifestacja jest jak najbardziej na miejscu - ale dla mnie blokowanie legalnej manifestacji już nie.

#17
10-11-2010 15:57
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi jarekland
> Marsz może uda nam sie zablokowac ale duzo stracimy w oczach społeczeństwa.

My jesteśmy społeczeństwem.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Porozumienie 11 Listopada

#19
10-11-2010 16:23
 Ocena 3 na 3
sztejkat (4743 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi Kowalska
Gwoli ścisłości:

Zgodnie z literą ustawy o zgromadzeniach władze nie wydają zgody ale co najwyżej mogą wydać zakaz. Podstawy są nieliczne i istotnie zależą od tego, w jakim stopniu organizator jest w stanie własnymi środkami zapewnić bezpieczeństwo. No, chyba, że demonstrację traktować jak imprezę masową - wtedy można mówić o zgodzie. Choć demonstracja imprezą masową zdecydowanie nie jest.

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka

#20
10-11-2010 16:34
 Ocena 5 na 5
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi Marcin Sysak
>Teraz, gdy neofaszyści organizują marsz (legalny

Ułomności prawnego filtrowania neofaszyzmu w przestrzeni publicznej. Faszyzm jak i antysemityzm są zakazane - nie obowiązuje tutaj wolność wypowiedzi zgodnie z polskim prawem. Mimo to wiemy, że mnóstwo przejawów faszyzmu a zwłaszcza antysemityzmu nie spotyka się z karą i eliminacją prawną. Stąd takie inicjatywy obywatelskie.

#21
10-11-2010 16:44
 Ocena 2 na 2
sztejkat (4743 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi PiotrB
Przeglądam stronę wskazaną przez Autora wątku i wychodzi, że.... nie wiemy. A konkretnie - nie wiemy jakie to organizacje faszystowskie będą demonstrować - przynajmniej na tej stronie się nic o tym nie wspomina. A może się mylę? Jeśli tak z pokorą przyjmę wskazanie odpowiedniej podstrony i przeproszę za wprowadzanie forumowiczów w błąd.

I, och, ach, jakiż piękny tekst u dołu stronki: "Informacje i propaganda". Propaganda - istny cud racjonalizmu. Wątpliwy plus za szczerość, ale plus. Minus za stosowanie propagandy.

Między wierszami, w cytowanych newsach, można wyczytać, że zdaje się chodzi o "Marsz niepodległości". Rzecz zapewne oczywista dla organizatorów. Ciekawym dla kogo jeszcze?

marszniepodleglosci.pl/

Lista organizacji i osób prywatnych popierających marsz znajduje się tutaj:

marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/

Znajdziemy tam także kawałek pod tytułem "Ulotka informacyjna o przeciwnikach obchodów Marszu Niepodległości" w dziale:

marszniepodleglosci.pl/informacje/

gdzie podano w ulotce choćby nazw organizacji oponentów.

O dziwo, nie pada tu jawnie słowo "propaganda". Znaczy mają dość przyzwoitości by się propagandy wstydzić, co oczywiście nie przeszkadza jej używać. Minus za kłamstwo, plus za świadomość.

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka

#22
10-11-2010 17:10
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi sztejkat
Nie chciałbym, aby mój post był odebrany jako zachęcanie do blokowania ekspresji środowisk nacjonalistycznych/narodowych. Porozumienie 11 listopada zostało zawiązane z uwagi na to, że pod sztandarem marszu narodowego dopuszczane były środowiska neofaszystowskie i dochodziło do ekscesów neofaszystowskich. Tutaj więcej informacji: www.polski(*)szyzmowi-w-Dniu-Niepodleglosci

#23
10-11-2010 17:34
 Ocena 2 na 2
sztejkat (4743 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
Dziękuję.

>Nie chciałbym, aby mój post był odebrany jako zachęcanie do blokowania ekspresji środowisk nacjonalistycznych/narodowych.(...)

I nie jest. Jak zapewne zauważyłeś skrytykowałem przede wszystkim brak na wskazanej przez Ciebie stronie tak elementarnej informacji, jak przeciw jakiej to demonstracji się maszeruje. Pozostawia się wówczas czytelnika sam na sam z jednostronną opinią i utrudnia zapoznanie z argumentami strony przeciwnej. W ramach działań propagandowych jest to postępowanie normalne, ja jednak propagandą się brzydzę, czemu miałem już okazję dać wyraz.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka

#24
10-11-2010 18:40
 Ocena 2 na 2
Jacholek (5699 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi PiotrB
>Moim zdaniem śmiało można powiedzieć, że np dzisiejsza Francja i Niemcy to kraje nacjonalistyczne. Dbają o swój >interes.
WE Francji dziala Front National reprezentujacy nacjonalizm i ksenofobie (zamknac sie, odgrodzic, wyczyscic spoleczenstwo, nawiazac do zasciankowych tradycji itd). Sa w mniejszosci i nie odgrywaja praktycznie zadnej roli politycznej. Od czasu do czasu organizuja manifestacje (swieto Jeanne d'Arc np) i na tym sie konczy.
Bez przesady wiec z tym ofcjalnym nacjonalizmem we Francji !

#25
10-11-2010 20:51
 Ocena 3 na 3
Satyr (4285 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
> Pomni wcześniejszych doświadczeń uważamy, że rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu trzeba się przeciwstawić.

Pomni wcześniejszych doświadczeń lewacy powinni - zaraz po zablokowaniu marszu łysych - zablokować swój własny.



#26
10-11-2010 20:59
 Ocena 7 na 7
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi Satyr
>Pomni wcześniejszych doświadczeń lewacy powinni - zaraz po zablokowaniu marszu łysych - zablokować swój własny.

Nie każdy, kto sprzeciwia się neofaszystom jest od razu lewakiem.

#27
11-11-2010 01:16
 Ocena 4 na 4
CamelOT (915 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi PiotrB

>Jakbyście mogli odpowiedzieć mi na kilka pytań:
>1. Dlaczego uważacie, że organizacje, które organizują marsz, są faszystowskie?

Bo ich ideologia nawiązuje do faszyzmu, także ikonografia i kilka innych cech.

>2. Jaka jest między wami różnica, która sprawia, że to oni są faszystami, a wy faszystami nie jesteście?

Nie uznajemy faszystowskiej ideologii za swoją.

>3. Co złego jest w ruchach narodowych?

Nic. Są bezsensowne ale brak sensu nie jest złem.

#28
11-11-2010 01:53
 Ocena 6 na 6
AdamGr (3037 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi PiotrB
Proszę oto hasło ruchu narodowego : "Polska dla Polaków".
I naprawdę nie trzeba być wybitnie inteligentnym aby to sobie rozwinąć.
Wiadomo że w domyśle istnieje jeszcze wyraz "tylko", choć nie mogą go zastosować z oczywistych względów, ale to niczemu w praktyce szerzenia światopoglądu nie przeszkadza, albowiem wszyscy wiedza "o co chodzi" i o jakich Polaków tu chodzi.
Wszystkie ruchy narodowe w Europie (oraz w Rosji) sa ściśle powiązane z prawicą i albo są faszyzujące albo z gruntu faszystowskie.
Ale można go odnaleźć w czystej postaci również w Ameryce Łacińskiej.
Faszyzm jako ideologia wcale nie jest przymocowana do jakiejś nacji czy kraju.
Więc co złego jest w ruchach narodowych ? Można ( i warto) o tym poczytać w historii.

I jeszcze taka kuriozalna ciekawostka : ruchy faszystowskie z różnych krajów współpracują ze sobą.
Dlaczego to możliwe ? Ponieważ główna biblią jest "Mein Kampf" i tradycja faszystowska hitlerowskich Niemiec.
Czyli istnieje inna ukryta podstawa ruchów , wspólna dla wszystkich, nie tylko hasełka ściśle narodowe.
Gdyby tak było to by się zwalczali.
Dlaczego akurat tradycja faszystowskich Niemiec, a nie włoska czy hiszpańska ?
Ponieważ tylko im udało się zrealizować marzenia faszyzmu w praktyce, czyli faktycznie oczyścić naród ze "śmieci" wszelkiej maści, oraz skonsolidować w jednej słusznej ideologii, karnie i na gwizdek.

#29
11-11-2010 14:10
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi AdamGr

>Wszystkie ruchy narodowe w Europie (oraz w Rosji) sa ściśle powiązane z prawicą i albo są faszyzujące albo z gruntu faszystowskie.

Co ciekawe przeciwko faszystowskiej manifestacji wyjdą protestować byli żołnierze AK. Tak wypowiadał się jeden z nich : "Jest to dla mnie niewyobrażalne, wstydliwe, haniebne i każdym nerwem jestem w proteście przeciwko temu" kombatant Bogusław Stanisławski.

#30
11-11-2010 14:13
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)Odp: Porozumienie 11 Listopada
W odpowiedzi Satyr

>Pomni wcześniejszych doświadczeń lewacy powinni - zaraz po zablokowaniu marszu łysych - zablokować swój własny.
>

Uważaj żeby ktoś Ciebie nie zablokował.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365