 |
Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2011 16:23 | Witold Losek (800 punktów) | Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
-3 na 5 | Jak można przeczytać TU naukowcy amerykańscy odkryli, że w związkach osób czekających z seksem do ślubu, można zauważyć większą o około 22% stabilność ich związków, osiągają oni o około 20% większą satysfakcję z ich związku. Co więcej jak piszą autorzy Cytat:"seksualna jakość" tych związków zyskiwała ocenę o 15 proc. lepszą i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami.
Ponieważ na decyzje o rozpoczęciu współżycia często wpływa religia, badacze uwzględnili jej wpływ na wybory badanych ludzi. Cytat:Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków.
Vitam perdidit qui nemini prodidit" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..#406 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | . Ale można sobie pogadać: Jedni o podmiocie realnym, drudzy o podmiocie moralnym. Jedni o człowieku inni o osobie ludzkiej. Jedni mówią o zarodku, drudzy o religijnym smrodku. Rozmawiać można tylko w jednym języku. Człowiekiem jest się także, gdy tylko mózg jest sprawnym, a nie jest się nim, gdy brak tylko mózgu, a wszystko inne już powstało lub jeszcze pozostało. **************************************************************** To, że ktoś mi wstawia minusa za podanie definicji dla uporządkowania rozmowy, dla mnie jest świadectwem, że on ma mózg inaczej skonstruowany i że nie pogada sobie człowiek z osobą ludzką. Śmiało może Pan walnąć następne. ********************* Ja Panu minusa nie postawiłem i nie postawię. Zupełnie nie warto. @@@ . |
| dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Jeśli ktoś używa określeń biologicznych, muszą się za tym kryć negatywne uczucia.Nie ma takiej generalnej zasady. Nic takiego nie wynika z tego co napisałem. W odniesieniu do ludzi nie wypada używać określenia pasożyt, nawet jeśli z biologicznego punktu widzenia tak jest. Mówi się o kimś pasożyt, gdy negatywnie ocenia się czyjeś postępowanie. Pojawia sie zatem pytanie, co jest powodem niechęci w stosunku do niewinnej istoty ludzkiej. > >>Jak ktoś krzywdzi bezmyślnie, to nie można się bronić?> > Dziecko nie jest krzywdzicielem. Jest to niewinna istota. Nie mamy tu do czynienia z aktem agresjii z jego strony.> Jak to nie mamy? Pierwsze co robi taki zarodek to nadtrawianie ściany macicy. Robi dziurę w tkankach żywicielki. Rozpuszcza je. Szczęśliwie można temu aktowi agresji w miarę skutecznie zapobiegać  Agresja jest wtedy, gdy ktoś zamierza wyrządzić komuś krzywde. Dziecko nie jest w żadnym wypadku agresorem czy krzywdzicielem. Stosowanie takich określeń stawia nienarodzonych na równi z przestępcami, co jest skrajną manipulacją, czy wręcz cynizmem. Że też niektórzy się w język nie ugryzą.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#408 5 na 5 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> Agresja jest wtedy, gdy ktoś zamierza wyrządzić komuś krzywde. Dziecko nie jest w żadnym wypadku agresorem czy krzywdzicielem. Stosowanie takich określeń stawia nienarodzonych na równi z przestępcami, co jest skrajną manipulacją, czy wręcz cynizmem.Masz na myśli takich "błahych" przestępców jak gwałciciele? > Że też niektórzy się w język nie ugryzą.Prawda... |
#409 -3 na 3 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > On używa teologicznej ezoteryki, a Pani próbuje odpowiedzieć Mu naukowym językiem. W tym co piszę nie ma ani jednego określenia teologicznego. Nie pojawiają się też postacie Maryi czy Józefa. Jeżeli ktoś je widzi, to, no cóż...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#410 6 na 6 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Jedynie "dusza" zastąpiona została "osobą ludzką", obie rzeczy cudownie spływają na plemnik i oocyt w momencie ich połączenia... |
#411 -3 na 3 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > błahość to rzecz wielce względna).Bynajmniej. Istnieje hierarchia ważności spraw i życie ludzkie jest w niej bardzo wysoko, dużo wyżej niż wiele innych rzeczy.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#412 3 na 5 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Bynajmniej. Istnieje hierarchia ważności spraw i życie ludzkie jest w niej bardzo wysoko, dużo wyżej niż wiele innych rzeczy.Zapominasz chyba, że hierarchia ta kształtowała się w czasach gdy nikomu się nie śniło traktować zarodki i płody jak ludzi. Ba gdy nie wiedziano, że takie twory jak zygoty, morule i temu podobne istnieją. Nie, możemy uznać zygotę za człowieka, ale w takim razie do lamusa należy odłożyć "świętość życia ludzkiego". Inaczej staniemy się potworami gotowymi mordować i dręczyć w imię prawa galaret. Co zresztą pomyleni prolajfowcy już robią... |
#413 8 na 8 | liliac (147340 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > W odniesieniu do ludzi nie wypada używać określenia pasożyt, nawet jeśli z biologicznego punktu widzenia tak jest.A cóż to znaczy "nie wypada"? Ja szanownego kolegi humanisty nie rozumiem. Jeśli coś z punktu biologicznego jakieś jest, kryterium "nie wypada" nie bardzo wchodzi w rachubę w racjonalnej dyskusji. > Mówi się o kimś pasożyt, gdy negatywnie ocenia się czyjeś postępowanie.Mówi się o czymś tudzież kimś jako o pasożycie, gdy wyczerpuje pewne cechy definiujące to pojęcie. I tyle. A że humaniści (niektórzy) muszą wszystko koniecznie wartościować... > Pojawia sie zatem pytanie, co jest powodem niechęci w stosunku do niewinnej istoty ludzkiej.Dziwne pytanie- skoro szkodzi nosicielowi w jakiś wymierny sposób, to czegóż kolega właściwie nie rozumie? > Agresja jest wtedy, gdy ktoś zamierza wyrządzić komuś krzywde.I dlatego mówimy o chorobach z autogresji (taki żarcik)  A nie zauważył kolega może, że przedmówczyni o bezmyślnej agresji pisała, nie o celowej. Bezmyślną agresję nadal można agresją nazwać, a bezmyślnie uczynioną krzywdę nadal krzywdą nazywamy. > Dziecko nie jest w żadnym wypadku agresorem czy krzywdzicielem.Oczywiście, że niekiedy bywa i agresorem i krzywdzicielem- po prostu ty się z tym nie zgadzasz, ale w żaden sposób twoja niezgoda nie uczyni tego twierdzenia obiektywnym. > Stosowanie takich określeń stawia nienarodzonych na równi z przestępcami, co jest skrajną manipulacją, czy wręcz cynizmem.Określenie cynizm mnie nie przeraża, za to bawi mnie niezmiernie czynienie zeń czegoś potwornego i skrajnego  Ciąża jest zjawiskiem biologicznym, często związanym z rozmaitymi niepożądanymi skutkami dla ciężarnej- rozpatrywanie ewidentnej szkody dla ciężarnej w kategorii winy, kary czy przestępstwa to skutek twojej retoryki próbującej na siłę uczłowieczać zarodek czy płód. > Że też niektórzy się w język nie ugryzą.A gryź się do woli. Nikt ci nie broni  |
#414 -1 na 1 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Jedynie "dusza" zastąpiona została "osobą ludzką", obie rzeczy cudownie spływają na plemnik i oocyt w momencie ich połączenia... Nie, chodzi o zauważenie, że obiekt jest ten sam.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#415 4 na 4 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Nie, chodzi o zauważenie, że obiekt jest ten sam.Ani "ten sam", ani "taki sam". Ale przecież dusza, tfu, osoba... |
| dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Nie, możemy uznać zygotę za człowieka, ale w takim razie do lamusa należy odłożyć "świętość życia ludzkiego". Inaczej staniemy się potworami gotowymi mordować i dręczyć w imię prawa galaret. Co zresztą pomyleni prolajfowcy już robią... Nawet jeśli zgodzimy sie na aborcję w takim przypadku, to nie wynika z niego, że należy dać tu pełną swobodę.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#417 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > >No, to zadam Ci to samo pytanie co Meretseger: kiedy "not a person" became a person? Usera o nicku Jacek Tabisz zapytaj. On wie. EDIT: Sorry Sylwek, podpięłam się pod Twojego posta, a odpowiedź jest do Witolda Loska. No, i łelkambek 
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
#418 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> EDIT: Sorry Sylwek, podpięłam się pod Twojego posta, a odpowiedź jest do Witolda Loska. No, i łelkambek  E, cały czas tu jestem a tylko czasu brakowało do pisania. |
| dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Można na ten temat dyskutować, tym niemniej nie musi to być teologia.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
#420 -1 na 1 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > >Bynajmniej. Istnieje hierarchia ważności spraw i życie ludzkie jest w niej bardzo wysoko, dużo wyżej niż wiele innych rzeczy.> Zapominasz chyba, że hierarchia ta kształtowała się w czasach gdy nikomu się nie śniło traktować zarodki i płody jak ludzi. Ba gdy nie wiedziano, że takie twory jak zygoty, morule i temu podobne istnieją. Ta hierarchia jest stosowana także dzisiaj w większości kwestii etycznych, a wyłom w niej próbują zrobić permisywne środowiska o hedonistycznej mentalności.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippman |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|