 |
Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2011 21:51 | Kowalska (14008 punktów) | Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich
19 na 27 | Możecie na mnie krzyczeć, pluć, budować stos, nie postawić wódki, ale ja już mam powyżej dziurek w nosie tego wiecznego słuchania o Dawkinsie. Jak się nie obrócę na forum, to wszędzie Dawkins. Chcesz napisać coś o budowie statków? Poszukaj u Dawkinsa. Nie zgadzają ci się geny? Dawkins ci je policzy. Szukasz boga? Dawkins już go znalazł, to znaczy nie znalazł, ale urojeń nikt przecież nie chce mieć. Nie masz piątej klepki? Dawkins ma lekarstwo. Boisz się piekła? Dawkins wyjaśni, że nie ma czego. Nie wzięliście listy zakupów z domu? Dzwońcie do Dawkinsa, powie co masz kupić. Mąż cię zdradza? Zacznij go zdradzać z Dawkinsem. Dzieci cię nie słuchają? Dawkins zawsze wysłucha i da wsparcie. Nie masz przepisu na życie? Dawkins Ci poda. Ja się nie dziwię, że Kościół katolicki zabrania go czytać. Bo Dawkins przejął całkowicie rolę Biblii i Kościoła. Tylko że nie u katolików  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#1 7 na 7 | DissolvedGirl (296 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich |
> Ja się nie dziwię, że Kościół katolicki zabrania go czytać. Bo Dawkins przejął całkowicie> rolę Biblii i Kościoła. Tylko że nie u katolików  Ludzie potrzebują autorytetów, czy to Kościół czy to Dawkins... jednakże różnica jest zasadnicza: Kościół boi się wolności w myśleniu narzucając poglądy, Dawkins tą wolność miłuje... więc masz wolny wybór i czytaj cokolwiek innego. |
| PiotrB (2937 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | >Ja się nie dziwię, że Kościół katolicki zabrania go czytać. Bo Dawkins przejął całkowicie rolę Biblii i Kościoła.
No co Ty. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na wydziałach Teologii czy Filozofii pisze się doktoraty o poglądach Dawkinsa. |
#3 -6 na 10 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Kościół boi się wolności w myśleniu narzucając poglądy, Dawkins tą wolność miłuje...Serio? W necie krąży dość barwny cytat z Dawkinsa, który twierdzi, że każdy, kto odrzuca teorię ewolucji jest ignorantem, szaleńcem lub jest po prostu podły. Niezły klimat dla wolnej wymiany poglądów. |
#4 6 na 6 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Jak się nie obrócę na forum, to wszędzie Dawkins.To wynika z tego, że większa część poruszanych tematów jest przedmiotem badań i pracy Dawkinsa. Jest świetnym specjalistą i mi akurat się nie nudzi. Zresztą mówiąc np. o memach nie sposób go nie wspomnieć.  Jego popularność wynika między innymi z tego, że jest niezłym mówcą i pisarzem, porusza tematy i problemy dotyczące każdego i zna się na rzeczy. Potrafi człowieka zaciekawić i zgodzę się, że stał się swego rodzaju wyrocznią w wielu kwestiach. Plus wędruje za to, że uśmiechnąłem się czytając Twoją wypowiedź.  |
#5 8 na 8 | Marian (5438 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | Cóż, Richie Dawkins jest po prostu niesłychanie mądrym gościem z niezwykłą erudycją, posiadającym przekonujące argumenty, które potrafi charyzmatycznie, i z pewną właściwą dla siebie arogancją i ciętym językiem, wyrażać. Jedni go za to kochają, inni nienawidzą. Ja się nie dziwię, że wszędzie go pełno. Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
#6 11 na 11 | DissolvedGirl (296 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | Wolność w myśleniu to nie to samo co ignorancja faktów i nauki. |
#7 9 na 9 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Wolność w myśleniu to nie to samo co ignorancja faktów i nauki.Niektórym się po prostu myli idea wolności z "wolnością w Chrystusie" - popularną zbitką nad Wisłą. |
#8 4 na 4 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Możecie na mnie krzyczeć, pluć, budować stos, nie postawić wódki, Bez histerii.Takie rzeczy robią wierni nie my bezbożni. Ateizm światowy potrzebuje wspólnych wartości, wspólnego mianownika i idola. Kościół ma Papieża i Biblie a my naszego przywódcę i mentora tego ,który niesie światło(lucifer) apokaliptycznego syna Szatana R.Dawkinsa,oraz anty-biblie Boga U. Napisz lepszą książkę a będzie Ci chwała jako i jemu oddawana.
A tak na marginesie do kogo mamy się odwoływać?Zaproponuj coś co znają wszyscy. |
#9 7 na 9 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > > Ja się nie dziwię, że Kościół katolicki zabrania go czytać. Bo Dawkins przejął całkowicie> >rolę Biblii i Kościoła. Tylko że nie u katolików  > Ludzie potrzebują autorytetów, czy to Kościół czy to Dawkins... Czy to dyrektor Rydzyk, czy to Paris Hilton, czy to Kasia Cichopek czy to Antoni Macierewicz... Taaak... Każdy ma taki autorytet, na jaki zasługuje... > jednakże różnica jest zasadnicza: Kościół boi się wolności w myśleniu narzucając poglądy, Dawkins tą wolność miłuje... Gdybyś napisała na przykład: Dawkins tę wolność w myśleniu daje, to potraktowałabym Cię poważniej. Słowo miłuje źle mi się kojarzy. Kościół Matka Nasza nas miłuje. Wystarczy. Jak dla mnie. A co do Kościoła to może mnie cmoknąć, a nie narzucać swoje poglądy. Tak, wiem, mam sporo szczęścia, żem nieboga takich czasów dożyła. > więc masz wolny wybór i czytaj cokolwiek innego. Dyć czytam. Tylko ludzie przestają mnie kochać jak im mówię, że Dawkins mnie już zanudził na śmierć. Jak Górniak Edyta, której też wszędzie pełno. I tak idę kopana przez wszystkich, pod prąd... Ale dopóki w czeskiej telewizji będzie leciał "Szpital na peryferiach", dopóty będę walczyła do końca!
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
#10 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Możecie na mnie krzyczeć, pluć, budować stos, nie postawić wódki Dlaczego tak negatywnie? Głowa do góry Kowalska. Ja Ci wódkę zawsze postawię. I podyskutujemy o Dawkinsie. Podchodzisz do wszystkiego zbyt emocjonalnie. A trzeba rzeczowo. Jeśli masz coś do Dawkinsa, oprócz tego, że jest wychwalany i wynoszony pod niebiosa, to napisz z czym się u Niego nie zgadzasz? Jakie jego poglądy Ci nie odpowiadają. To tak jak z naszym umiłowanym papieżem Janem Pawłem. Jedni go robią santo subito, a drudzy go krytykują za konkretne sprawy.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#11 2 na 2 | DissolvedGirl (296 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich |
> Gdybyś napisała na przykład: Dawkins tę wolność w myśleniu daje, to potraktowałabym Cię poważniej. Słowo miłuje źle mi się kojarzy. Kościół Matka Nasza nas miłuje. Wystarczy. Jak dla mnie.Wiesz, jakoś się nie spodziewałam powagi z Twojej strony. Można być wolnym także od negatywnych skojarzeń co do pięknych słów, a słowo miłować niewątpliwie nim jest. Darzyć kogoś/coś miłością, mieć zamiłowanie do czegoś - interpretacja kościoła tego słowa nie zabrała mu ani sensu ani piękna. |
#12 3 na 3 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Wolność w myśleniu to nie to samo co ignorancja faktów i nauki.Nie chcę się czepiać słówek, ale czy postęp w naukach nie wziął się stąd, że zaczęto ignorować "fakty" i "obowiązującą naukę"? O ile w ogóle uznamy, że istnieje coś takiego jak "fakt naukowy", bo zdaje się, że na tym polu obowiązuje spora zmienność, to fakty owe przyjmujemy na gruncie pewnej metodologii. Gdy metodologia ulega zmianie, zmieniają się też fakty (Arystoteles... Newton... Einstein...). Teoria ewolucji jest obecnie ponoć najlepsza, aby wyjaśnić pewną klasę zjawisk, ale groźba zostania nazwanym głupim lub podłym, za ośmielenie się kwestionowania tej teorii, nie wygląda na podejście naukowe. Jeśli czegoś nie można kwestionować, a nawet próbować kwestionować, nie mamy do czynienia z nauką, tylko z religią. |
#13 1 na 1 | Maximus Decimus Meridius (316 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | Cenię Dawkinsa jako autorytet w sprawach nauki i nie do końca zgadzam się z założeniem, że całkowicie zdominował nasz portal, ale daję plusa za poczucie humoru  Pozdrawiam
"Kto sieje memy, ten trafia do encyklopedii ..." |
#14 2 na 2 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > >Teoria ewolucjiWłaśnie przez to, że zwykło się tak mówić o ewolucji wyrosło trochę nieporozumień. Ewolucja jest faktem i z tym nie ma dyskusji. Teorią natomiast jest teoria doboru naturalnego, która tłumaczy te zjawiska (czyt. ewolucję). Pozdrawiam. |
#15 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawkins czyli alfa i omega dla wszystkich | > Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na wydziałach Teologii czy Filozofii pisze się doktoraty o poglądach Dawkinsa.A to ciekawe. Bo Dawkins jest zoologiem, i nic wspólnego z teologią i filozofią nie ma!
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|