 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-02-2011 18:26 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Kolejny oszust nie żyje
14 na 24 | Jak chore jest nasze , nie tyle społeczeństwo, co media, świadczy o tym raban podniesiony po śmierci Życińskiego (nomen omen). Mam nadzieję, że większość społeczeństwa ma serdecznie w dupie to, że zmarł ów jegomość. Ale prasa cała się zapluła ,jaką to stratę niebywałą Polska poniosła. Profesor Bartoszewski, Adam Michnik i inni oficjele na kolanach. A niby z jakiej racji? Gdyby facet był zwykłym filozofem, uczonym, to byłaby wzmianka w parsie i tyle. I dobrze. Ale gościu był do tego oszustem, mam nadzieję, że nieświadomym. Wciskał ludziom przez wiele lat kit religijny z całą powagą swego majestatu. Ile szkody w umysłach ludzkich wyrządził tego nikt nie policzy. A teraz go fetują. Jest to nad wyraz obrzydliwe. Ciszej nad tą trumną!!!!!!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> Przecie Kali w klasyk Prymasa Glempa o ujadających kundelkach się zasłuchał tylko.> On się nie wstydzi Dobrych Wzorców - a Ty się czepiasz...  Otóż rozczaruję Cię. Zainspirowało mnie raczej powiedzenie "psy szczekaja a karawana idzie dalej" Ojej!!! Porównałem tu ludzi do psów!!!! Ale obraźliwe...... > Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
#137 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Ponieważ nie podałeś tych sprzeczności, wnioskuję, że nie masz podstaw do takiego twierdzenia.No to źle wnioskujesz. Otóż twierdzę, że podana przez Meretseger lista: zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, czyściec, wieczne dziewictwo po urodzeniu kilkorga dzieci (a choćby i jednego), życie wieczne i grzech pierworodny? zawiera pojęcia z sprzeczne z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem. Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie na jakiej podstawie klasyfikujesz je do świata duchowego. > Czy więc chodzi Ci o odniesienie się szczegółowo, do wszystkich przykładów?Jakbyś mógł. |
#138 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >Przecie Kali w klasyk Prymasa Glempa o ujadających kundelkach się zasłuchał tylko.> >On się nie wstydzi Dobrych Wzorców - a Ty się czepiasz...  > Otóż rozczaruję Cię. Zainspirowało mnie raczej powiedzenie "psy szczekaja a karawana idzie dalej"Glempi tłumaczył się dokładnie tak samo  . Wielkie Umysły spotykają się - najwyraźniej  .
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
| wlodzimierz (49 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > No to źle wnioskujesz. Otóż twierdzę, że podana przez Meretseger lista:> zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, czyściec, wieczne dziewictwo po urodzeniu kilkorga dzieci (a choćby i jednego), życie wieczne i grzech pierworodny? zawiera pojęcia z sprzeczne z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem.Dopóki nie odpowiesz, moje wnioskowanie jest poprawne. No tak, to twierdzisz, ale bez dowodów. A mianowicie w jakim zakresie sprzeczne i z jakimi prawami. O to pytałem. > Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie na jakiej podstawie klasyfikujesz je do świata duchowego.To co wykracza ponad świat materii. Na przykład niektóre kategorie informacji. > >Czy więc chodzi Ci o odniesienie się szczegółowo, do wszystkich przykładów?> Jakbyś mógł.Oczywiście, Napisz więc parę słów, jaką widzisz sprzeczność z nauką, na przykład w idei życia wiecznego, czyśćca, i tak dalej. Nauka nie odrzuca pojęcia wieczności. > |
#140 5 na 5 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> Dopóki nie odpowiesz, moje wnioskowanie jest poprawne.Błędny argument. To, że np kościół przez tysiąc lat z okładem sądził, że ziemia jest płaska nijak nie implikowało prawdziwości tej tezy. > No tak, to twierdzisz, ale bez dowodów.Przeczytałem kilka Twoich postów na tym forum. Wijesz się jak piskorz żeby nie odpowiadać konkretnie i zasłaniasz się wciąż tą zasadą dowodowości. Otóż też należę do tej grupy, która twierdzi, że to na Tobie spoczywa ciężar dowodu jako osobie, która coś twierdzi, a nie odwrotnie. Zapewne "czajniczek Russela" jest Ci znany. > A mianowicie w jakim zakresie sprzeczne i z jakimi prawami. O to pytałem.No cóż - postaram się jak najlepiej potrafię. Zmartwychwstanie - no nie bardzo wiem co Ci napisać. Chyba tylko przychodzi mi do głowy sposób per analogiam: tak jak nie można założyć kasku na lewą stroną, tak nie można kojfnąć i się obudzić. Wniebowstąpienie - jw. Poza tym co to jest to niebo? Coś niematerialnego, istniejące w świecie niematerialnym gdzie podążają niematerialne dusze. Może dla teisty ma to pozory sensu ale jak dla mnie po polsku to brzmi tak - nic istniejące w niczym gdzie nic podąża. Wieczne dziewictwo po urodzeniu - no chyba ginekologia nie zna takiego przypadku. Gdyby w biblii stało, że Jezus to owoc in vitro to byśmy mogli polemizować ale tam zdaje się nie ma takiej informacji. Na upartego można twierdzić, że mogli jej zrekonstruować błonę dziewiczą no ale chyba medycyna nie stała wtedy aż na takim poziomie. Życie wieczne - w jaki sposób wg Ciebie życie wieczne jest niesprzeczne z nauką? Naprawdę znasz jakieś osoby nieśmiertelne? Ja nawet bogów takich nie znam - Ci zazwyczaj umierają ze swoim ostatnim wyznawcą. Grzech pierworodny - tu w zasadzie masz rację, że ta opowiastka jest co najwyżej sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem - ani nauka ani logika nie zajmuje się bajkami. To co mnie u chrześcijan fascynuje to jak można poważnie uznawać, że zjedzenie jabłka przez jakąś głupią babę jest największa tajemnicą chrześcijaństwa za co wszyscy mają cierpieć po wsze czasy? Chociaż podobno Jezus zmazał ten grzech (zeżarcie jabłka) ale dalej jakoś różnicy na tym padole nie widać. Dodatkowo, może mi odpowiesz na kilka innych wątpliwości: 1. Dlaczego w raju jest drzewo, z którego nie można jeść? Co to za raj? 2. Co w raju robi szatan? To są jaja jakieś? Ma wytrych i mu się nudziło u siebie? 3. Dlaczego za czyny jednej baby odpowiada cała ludzkość? 4. Dlaczego dobry i miłosierny bóg ukarał też Adama? On przecie nic nie zeżarł? 5. Jak można być wypędzonym z raju? Raj to chyba miejsce ostateczne gdzie się podąża. To w raju dalej będę miał przechlapane i mogę wylecieć? > To co wykracza ponad świat materii. Na przykład niektóre kategorie informacji.Zbyt szeroko. Prośba o konkrety. > Oczywiście, Napisz więc parę słów, jaką widzisz sprzeczność z nauką, na przykład w idei życia wiecznego, czyśćca, i tak dalej. Nauka nie odrzuca pojęcia wieczności.Patrzy wyżej. |
Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >>Przecie Kali w klasyk Prymasa Glempa o ujadających kundelkach się zasłuchał tylko.> >>On się nie wstydzi Dobrych Wzorców - a Ty się czepiasz...  > >Otóż rozczaruję Cię. Zainspirowało mnie raczej powiedzenie "psy szczekaja a karawana idzie dalej"> Glempi tłumaczył się dokładnie tak samo . Wielkie Umysły spotykają się - najwyraźniej .Widocznie Duch Świety nas natchnął > Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
#142 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> Widocznie Duch Świety nas natchnąłChyba Psięty. |
#143 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Widocznie Duch Świety nas natchnąłA już tak się nie krygujcie, nie kokietujcie z małej... 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
#144 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> 4. Dlaczego dobry i miłosierny bóg ukarał też Adama? On przecie nic nie zeżarł?Zeżarł. Ona ukradła i mu dała, a on zeżarł. Odpowiada za współudział 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#145 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | Pan Andrzej nie ma żadnych problemów. A ja tylko przypominam, że grzeczność nic nie kosztuje. Niegrzeczność przeciwnie.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
| Rafaela (2059 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >4. Dlaczego dobry i miłosierny bóg ukarał też Adama? On przecie nic nie zeżarł?> Zeżarł. Ona ukradła i mu dała, a on zeżarł. Odpowiada za współudział  Niektórzy uważają, że facet jest zawsze winien 
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
#147 -1 na 1 Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Pan Andrzej nie ma żadnych problemów.No cóz. K...a k...ie łba nie urwie. Żegnam kółko wzajemnej adoracji i przytakiwania sobie. Słusznie zarzucacie religiantom dogmatyzm, sami nie będąc od niego wolnymi. "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" (Łk6.39-42) I nie piszcie mi o chrześcijańskiej miłości bliźniego itd, bo nie jestem chrześcijaninem, o czym już pisałem, niektórzy jednak nie mogą tego pojąć. |
#148 7 na 7 | Gosia (9452 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >4. Dlaczego dobry i miłosierny bóg ukarał też Adama? On przecie nic nie zeżarł?> Zeżarł. Ona ukradła i mu dała, a on zeżarł. Odpowiada za współudział  Nie odpowiada, Ewa zresztą też nie: Art. 31 §1 kodeksu karnego: nie popełnia przestępstwa, kto... bla,bla,bla... nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia. Znaczenie zeżarcia zrozumieli dopiero po konsumpcji. Dodawszy do tego zastosowanie zbiorowej odpowiedzialności wobec wszystkich potomków konsumujących, boska sprawiedliwość jawi się nieco dupowato... |
#149 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | Nie chcę zakładać nowego wątku (bo po co mnożyć byty), więc podepnę się pod prof. Grabowską, myślę, że mi wybaczy  Przeszłam się ulicami Lublina. Na wielu budynkach, w tym na gmachach państwowych i samorządowych wiszą biało-czerwone flagi z czarnymi wstążeczkami. Czy ogłoszono żałobę narodową, a ja przespałam komunikat?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#150 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> Czy ogłoszono żałobę narodową, a ja przespałam komunikat?Nie .Podoba mi się tok myślenia pani wojewody Apeluję również do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, w tym do organizatorów i uczestników imprez masowych, by rozważyli możliwość zrezygnowania w najbliższych dniach z działań, które mogłyby ranić uczucia osób, pogrążonych w smutku i żałobie.Dołączam się do tego wzruszającego apelu. Nie rańmy uczuć osób pogrążonych w smutku i żałobie, zrezygnujmy z zabawy, uśmiechu i wszelkich przejawów wesołości raz na zawsze! Przecież ktoś za ścianą, w sąsiedniej wsi lub mieście może być pogrążony w smutku i żałobie. Albo kiedyś będzie. Ba, sami też będziemy. Więc czcijmy żałobę, wszystkich i każdego z osobna.Zawsze i wszędzie i na wieki wieków. Amen. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|