Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kolejny oszust nie żyje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-02-2011 18:26prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Kolejny oszust nie żyje
Ocena 14 na 24
Jak chore jest nasze , nie tyle społeczeństwo, co media, świadczy o tym raban podniesiony po śmierci Życińskiego (nomen omen). Mam nadzieję, że większość społeczeństwa ma serdecznie w dupie to, że zmarł ów jegomość. Ale prasa cała się zapluła ,jaką to stratę niebywałą Polska poniosła. Profesor Bartoszewski, Adam Michnik i inni oficjele na kolanach. A niby z jakiej racji? Gdyby facet był zwykłym filozofem, uczonym, to byłaby wzmianka w parsie i tyle. I dobrze. Ale gościu był do tego oszustem, mam nadzieję, że nieświadomym. Wciskał ludziom przez wiele lat kit religijny z całą powagą swego majestatu. Ile szkody w umysłach ludzkich wyrządził tego nikt nie policzy. A teraz go fetują. Jest to nad wyraz obrzydliwe. Ciszej nad tą trumną!!!!!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#76
12-02-2011 12:18
 Ocena 1 na 1
wlodzimierz (49 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Życiński tylko uwiarygadniał i umacniał kościół w Polsce bo wszyscy byli wniebowzięci, że nie grzmi i nie zachowuje się tak bezczelnie jak Głódź. To był taki "dobry policjant" z gry o dobrym i złym policjancie. Teraz już będzie więcej tych złych z Michalikiem na czele.
No proszę i jest teza, która WAM powinna uzasadnić zainteresowanie mediów. Przynajmniej tym waszym "dobrym policjantom".

#77
12-02-2011 15:37
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi wlodzimierz

>>A katolicy w piekło ( w łagodniejszej wersji w wieczne potępienie) , czyściec, Adama i Ewę ,potop, zawsze dziewictwo, grzech pierworodny, zmartwychwstanie i wniebowzięcie ,duszę, życie wieczne oraz w szereg innych bzdur.
>Akurat wartość inteligentnego projektu można ocenić i zweryfikować naukowo
Pod kategorię "inteligentnego projektu" podpadają Adam i Ewa. To się rzeczywiście da zweryfikować - niestety, negatywnie.
>Co do piekła i duszy, nauka nie ma nic do powiedzenia
Istotnie.
>Pozostałe wymienione zagadnienia są interpretowane na gruncie katolicyzmu w różny sposób niesprzeczny z nauką.
W jaki niesprzeczny z nauką sposób można zinterpretować zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, czyściec, wieczne dziewictwo po urodzeniu kilkorga dzieci (a choćby i jednego), życie wieczne i grzech pierworodny? Bo potop to da się wyjaśnić ostatecznie jakąś powodzią.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#78
12-02-2011 15:48
 Ocena 1 na 1
libertyn (3006 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi wlodzimierz

>Jeśli celowy, tym bardziej nietrafny. Teza jest, dowodu brak.

Jehowi są z tej samej bajki co inni wierzący. Gdyby zapytać wszystkie grupy religiantów okazać by się mogło, że Życiński był wybitny tylko dla... katolików


Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią

Kali (195 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> Zmarł "autorytet". Polska właśnie dzięki takim "autorytetom" wyprostować się nie może.
>A kto pamięta biskupa Myriela z powieści "Nędznicy" Victora Hugo, tego co oddał swój pałac biskupi na szpital, a sam zamieszkał w szpitalu?
>Życiński tylko uwiarygadniał i umacniał kościół w Polsce bo wszyscy byli wniebowzięci, że nie grzmi i nie zachowuje się tak bezczelnie jak Głódź. To był taki "dobry policjant" z gry o dobrym i złym policjancie. Teraz już będzie więcej tych złych z Michalikiem na czele.

A huż myślałem, ze to Radio Maryja specjalizuje się w teoriach spiskowych
>
"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba.


#80
12-02-2011 15:50
 Ocena 2 na 2
libertyn (3006 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi wacus47

>Jakie konkrety... tu jest powszechna nienawiść do faktów

Tak, tak. Nienawidzimy faktów. Kochamy dogmaty.


Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią

#81
12-02-2011 15:52
 Ocena 3 na 3
libertyn (3006 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi wacus47

>Brak dowodu nie jest dowodem braku...

Jasne. Wczoraj widziałem Matkę Boską w Tesco. Stała w kolejce do kasy.

Nie potrafisz udowodnić, że kłamię? Znaczy, że Ona tam była.

Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią

#82
12-02-2011 16:09
 Ocena 1 na 1
libertyn (3006 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Albo był kompletnie zindroktrynowany i faktycznie wierzył w brednie, albo był cynikiem, który w to wszystko nie wierzył, ale dla kasy i innych korzyści wciskał ludziom kit.

Nie gadaj krzyżowcy nigdy nie ciągną zysków ze swojej wiary i zawsze mają we czci symbole z tą wiarą związane



Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią

#83
12-02-2011 16:21
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi Meretseger
>W jaki niesprzeczny z nauką sposób można zinterpretować zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, czyściec, wieczne dziewictwo po urodzeniu kilkorga dzieci (a choćby i jednego), życie wieczne i grzech pierworodny? Bo potop to da się wyjaśnić ostatecznie jakąś powodzią.

   Normalnie. Trzeba wziąć 7 nóg jaszczurek, trzy oczy pająka, jedno jajko kurzęce, 10 centymetrów taśmy z przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego, litr rosołu i dwa litry wódki czystej, 12 kawałków dowolnych ulubionych przebojów, metr gumki, zamieszać i masz wyjaśnienie na wszystko.

Zmartwychwstanie - jaszczurkom (niektórym) odrasta to i owo.
Wniebowstąpienie - pająki latają do nieba na swoich niciach
Czyściec - litr rosołu i dwa litry czystej wódki
Wieczne dziewictwo - przemówienie Jarosława Kaczyńskiego
Życie wieczne i grzech pierworodny - 12 kawałków ulubionych przebojów

A potop, jak słusznie zauważyłaś, da się jakoś wyjaśnić. Ot, choćby deszczem.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.

#84
12-02-2011 16:46
 Ocena 1 na 1
wacus47 (666 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi libertyn
>>Jakie konkrety... tu jest powszechna nienawiść do faktów
>Tak, tak. Nienawidzimy faktów. Kochamy dogmaty.
>
Racjonaliści śmieją się w Sejmie

>Nie klękamy przed bakterią
No przeciez wiele osób tutaj cały czas to udowadnia. Po prostu widze u niektorych głupie zacietrzewienie i dogmatyzm, brakuje jedynie milionów ofiar inkwizycji. Jak dla mnie wzorem antyklerykała był nieżyjący już niestety paleontolog Karol Sabath, natomiast te występy które tu widzimy są po prostu odrzucające

#85
12-02-2011 17:12
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi Kali
>"szczekających"
Zwróć większą uwagę na słownictwo, jakim się posługujesz. Szczekają psy. Ludzie mówią/piszą.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#86
12-02-2011 17:14
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
>Ale gościu był do tego oszustem, mam nadzieję, że nieświadomym. Wciskał ludziom przez wiele lat kit religijny z całą powagą swego majestatu. Ile szkody w umysłach ludzkich wyrządził tego nikt nie policzy. A teraz go fetują.
>Jest to nad wyraz obrzydliwe. Ciszej nad tą trumną!!!!!!!
Oj, przesadza Pani, Pani Profesor!
Jak, zawsze najbardziej Ci rozpaczali, którzy Życińskiego nie czytali, a gdy u Monisi wystąpiła cała plejada wielce uczonych kapłanów, to żaden nie potrafił powiedzieć nic nowego. Zmieniali szyk zdań, trochę co innego akcentowali i klepali to samo.
Duża część naszego społeczeństwa uważa Życińskiego za wybitnego intelektualistę i to już wystarcza, czytać go już nie trzeba. Wybitnej pani redaktor Olejnik też się wiele pieprzyło, ale zrozpaczona wielką stratą była.

Niech Pani nie przesadza, nikt w polskich umysłach szkody nie wyrządzi, bo to Polska właśnie. Naród indywidualistów myślących globalnie.

Pozdrawiam.

@@@
.

#87
12-02-2011 18:05
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi Kali

>To prawda, jego książki na temat ewolucji, pisane często wraz Hellerem to moim zdaniem coś wspaniałego.
No, cóż spotkałem już ludzi, których bardziej głupie teksty zachwycają.

>Najprawdopodobniej nikt z tych tutaj "szczekających" żadnej nie czytał.
Jako jeden ze szczekających (tu wychodzi i chrześcijańska pokora i miłość bliźniego) nie tylko prawie wszystkie czytałem, ale mam je w domowych zbiorach. Trzeba wiedzieć jak daleko może sięgnąć inteligencja katolicka.

>A czytając je, w ogóle sie nie odczuwa, że sa napisane przez duchownego!
Tylko pod warunkiem, że ma się całkowicie zindoktrynowany fideizmem rozum.

>Życiński był przeciwnikiem tzw "Intelignetnego projektu", natomiast, ku wsciekłosci wielu, uznając teorię Darwina za prawdziwą, nie stawał się ateistą (przynajmniej oficjalnie:P)
Życiński albo nie rozumiał na czym darwinizm polegał, albo - co bardziej prawdopodobne - starał się tą teorię tak zmanipulować, aby Kościół nie musiał przeczyć oczywistościom.
Ewolucjonizmu nie da się pogodzić z teizmem, te koncepcje są alternatywne. Albo, albo!

>Teraz to już naprawdę nie będzie chyba NIKOGO rozsądnego wśród arcypasterzy z episkopatu.
Średnio inteligentny racjonalista wie, że przyjaźnił się a nawet wspólnie wydawał książki z ks. prof Michałem Hellerem. No, tak - Heller nie jest biskupem, więc w mądrości się nie liczy.

Miłego wieczoru.

@@@
.

#88
12-02-2011 18:18
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi PiotrB
>Z tego względu odbieram ten wątek jako niesprawiedliwy i chamski.
Zgadzam się, że prof. Grabowska zbytnią wrażliwością - poza wrażliwością na jeszcze nie narodzonych - nie grzeszy, ale nie przesadzajmy. Nawet na tym forum, gdy przeczyta Pan epitety pod naszym kierunkiem wypisywane przez ludzi związanych z Kościołem Katolickim, to wypowiedź pani Grabowskiej jest szczytem elegancji.
Także ksiądz arcybiskup prof. dr hab. Józef Życiński, co najmniej kilkakrotnie, publicznie obraził mnie jako ateistę i zbytniej wrażliwości, w tym zakresie, nie nigdy przedstawiał.
Więc niech Pan nie przesadza, to bezbożne forum.

Pozdrawiam.

@@@
.

#89
12-02-2011 18:23
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi PiotrB

>Uważasz, że hałas po śmierci Życińskiego wziął się stąd, że był duchownym, a nie stąd, że był zasłużonym myślicielem?
Przynajmniej ja uważam, że 90% jego "sławy" bierze się z jego duchowności.

Czytałem prawie wszystko, większość mam w domu, może coś wielkiego przeoczyłem?

Pozdrawiam.

@@@
.

#90
12-02-2011 18:51
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kolejny oszust nie żyje
W odpowiedzi PiotrB
>Wiecie, przede wszystkim chodzi o przyzwoitość. Nabijacie się ze śmierci człowieka, który dla wielu był ważną, cenioną postacią, a wasz jedyny zarzut jest taki, że był związany z KK. Jak dla mnie, zgroza. Kompromitacja, drodzy humaniści-racjonaliści.pl.
Dokładnie Pan ma rację.
Balonów nie trzeba koniecznie przebijać, one same, gdy dostatecznie się napełnią, to pękają.

To co tu się dzieje, to tylko racjonalna reakcja na śmieszność reakcji mediów, związanej z dramatem śmierci znanego człowieka.

Jednego z nas, a nie półboga.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365