Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wierzę w zjawiska paranormalne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
14-03-2011 13:15Paweł Edwardowicz (2 punktów)Wierzę w zjawiska paranormalne
Ocena -3 na 11
Witam na tym forum. Wiernym czytelnikiem Racjonalisty jestem od dawna i uważam się za zadeklarowanego racjonalistę - agnostyka (więc dlaczego dopiero piszę tu pierwszego posta, nie wiem, to chyba jedno z tytułowych zjawisk), jednak mogę się wydawać trochę schizofreniczny, bowiem od zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia. Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie. Czego niestety nie można powiedzieć o większości tutejszych użytkowników, którzy z góry zbijają lekceważeniem wszystko choć trochę mogącego zaburzyć tradycyjną wizję świata, i potem się cieszą jacy to oni są racjonalni, oświeceni i w ogóle. Tymczasem uważanie czegoś z góry za niemożliwe bo jest niemożliwe, to postawa równie nienaukowa jak ślepa wiara, którą tak tu piętnujecie. A możecie mi wierzyć, że moim zdaniem KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p. Dawkins łatwo wytłumaczył swoje przeżycie z dzieciństwa z gadającym duchem czy czymś tam, ale ja paru zdarzeń w swoim życiu wytłumaczyć nie umiem za pomocą "racjonalnych" argumentów).

W ogóle rozbraja mnie wasz tok myślenia: uważacie że coś jest niemożliwe, bo jest nienaturalne, a dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe. A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#16
14-03-2011 19:35
 Ocena 5 na 5
rexus (2343 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
Panie Pawle Edwardowiczu.
Podasz pan z łaski swojej jakiś konkret? Społeczność tego forum jest wielce ciekawa.

#17
14-03-2011 19:40
 Ocena 12 na 12
rhotax7 (3947 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi maceox
Cześć Mateox !!! Masz doładuj się i napisz coś jeszcze zabawniejszego.


#18
14-03-2011 19:47
 Ocena 4 na 4
DEmonizer (4893 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
>Witam na tym forum.

Witam również.

>Wiernym czytelnikiem Racjonalisty jestem od dawna i uważam się za zadeklarowanego racjonalistę - agnostyka (więc dlaczego dopiero piszę tu pierwszego posta, nie wiem,
to chyba jedno z tytułowych zjawisk), jednak mogę się wydawać trochę schizofreniczny, bowiem od zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia.

A nie osobista decyzja? No chyba ktoś za sznurki do waszej osoby przytwierdzone nie ciąga? Schizofreniczny ... interesujące ...

> Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie.

Do spraw schizofrenicznych? Sądzę, że powinniśmy jak najłatwiej opisywać rzeczywistość, a jeśli są do tego narzędzia, to czemu z nich nie korzystać ...

> Czego niestety nie można powiedzieć o większości tutejszych użytkowników, którzy z góry zbijają lekceważeniem wszystko choć
>trochę mogącego zaburzyć tradycyjną wizję świata, i potem się cieszą jacy to oni są racjonalni, oświeceni i w ogóle.

Dowody ... To "wszystko nietradycyjne" musi być poparte dowodami ...

> Tymczasem uważanie czegoś z góry za niemożliwe bo jest niemożliwe, to postawa
>równie nienaukowa jak ślepa wiara, którą tak tu piętnujecie.

No chyba aktualna wiedza o rzeczywistości, coś mówi nam o tym, co jest możliwe, a co nie, co jest hipotezą, a co faktem, co przypuszczeniem, co możliwością, co bezsensem ...

A możecie mi wierzyć, że moim zdaniem
>KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i
>że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam
>doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p. Dawkins łatwo
>wytłumaczył swoje przeżycie z dzieciństwa z gadającym duchem czy czymś tam, ale ja paru zdarzeń w
>swoim życiu wytłumaczyć nie umiem za pomocą "racjonalnych" argumentów).

Ciekawe połączenie: coś jakby nauka, z słuszną porcją "moim zdaniem", osobistymi odczuciami, co "KAŻDY" myśli, no i rodzynek o snach Mariusza Agnosiewicza.
Dawkins - mój guru ...
Czego dana jednostka nie potrafi, nie znaczy to, że inni tego także nie potrafią.

>W ogóle rozbraja mnie wasz tok myślenia: uważacie że coś jest niemożliwe, bo jest nienaturalne, a dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe.

Dowody ... Dowody ... Ale to już wymaga umiejętności nurkowania w danej rzece ...

> A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego
>poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie?

Ludzkość jeszcze wszystkiego nie wie i prawdopodobnie wszystkiego się nie dowie.
Ale chyba kontakty człowieka z otoczeniem, to nie paranormalne czary-mary.

Schizofreniczny ... interesujące ... może by jednak zwrócić uwagę na tę schizofreniczność ... Ja tam ducha żadnego nie widziałem ...

Pozdrawiam

#19
14-03-2011 19:52
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi rhotax7
To już ludziom trójkąciki nie wystarczają?

#20
14-03-2011 19:53
 Ocena 5 na 5
Amol (692 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
>bowiem od
>zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia. Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym
>nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie.

Wątek: "Wierzę w zjawiska paranormalne". Podchodzisz racjonalnie, nie ma co. Takie pasje, to prosta droga do teorii spiskowych.

>KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i
>że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam
>doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p.

Światem rządzi Masoneria, nauka kłamie. Hmm coś w tym jest. Jak ktoś pisze takie książki o UFO, duchach, to sądzisz że naprawdę to widział? W obecnych czasach, książka to żaden dowód. Jakiś "profesor" napisał książkę, że Dawkins to tylko iluzja, wierzysz w to?

>dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe. A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego
>poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie?

Nie zatykajmy rzeczy niepoznanych dotąd bogiem, duchami, UFO, Yeti, innymi parapierdołami. Zjawiska paranormalne, a może niewytłumaczalne na dzień dzisiejszy.

#21
14-03-2011 19:59
 Ocena-1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
Ja też wierzę w zjawiska paranormalne. Ale chciałabym , abyś przytoczył jakieś takie zjawisko. Ja ciągle wracam do zdolności telekinetycznych Niny Kułaginy , Pawle Edwardowiczu. Otóż ta skromna rosyjska gospodyni domowa potrafiła z odległości jednego metra wstrzymać pracę serca żaby zanurzonego w płynie fizjologicznym. I nie było w tym żadnego oszustwa, albowiem wszystko było nagrywane na taśmę filmową, a eksperyment prowadził dr. Giennadij Siergiejew. Tak więc Dawkins niech się lepiej ze wstydu schowa.

Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk

maceox (6766 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi rhotax7
>Cześć Mateox !!! Masz doładuj się i napisz coś jeszcze zabawniejszego.
cześć rhotax7! Miło Cię słyszeć! Dzięki za kwadracik. A jak go wydrukuję, to też zadziała?
stay in tune
peace

#23
14-03-2011 20:28
 Ocena 6 na 6
neurosurgery (2484 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
Ech, Racjonaliści... Wystraszyliście pana Pawła tak, że nici z opowieści o lewitowaniu i zmieniającym kształty Słońcu! Gorzej tu, niż u Moniki Olejnik! Widocznie pan Edwardowicz Paweł 'wyszedł ze studia' w ramach protestu. Jesteście źli i okrutni!

#24
14-03-2011 20:30
 Ocena 3 na 3
rhotax7 (3947 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi prof. Grabowska
Pani Psor. oto link do wybitnej strony gdzie może Pani nauczyć się więcej:

www.infra.(*)uagina-i-jej-niezwyke-zdolnoci

Pierwszy filmik z Niną Kaługiną to normalne oszustwo gdzie przesuwa Ona obiekt metalowy i rozpycha zapałki a pod stołem siedzi operator magnesu odpowiedzialny za ruch.

Oszustwo i to prostackie.

A na tej stronie piszą że znaleziono wreszcie Atlantydę i że jest ona w Hiszpanii.

#25
14-03-2011 21:01
 Ocena 11 na 11
liliac (147340 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi maceox
>Po trzecie - czy ktokolwiek z Was spotkał się z pojęciem pola morfogenetycznego i z jego wykorzystaniem przez psychologów i psychiatrów w ustawieniach systemowych (kiedyś zwanych hellingerowskimi)?

Bardzo cię proszę, bądź poważny
O to pole morfogenetyczne ci chodzi?

Przecież to bzdura.

#26
14-03-2011 21:09
 Ocena 1 na 1
pompa (524 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi rhotax7
Randi inaczej tłumaczy ten trik, wygląda to na użycie niewidzialnych nici www.youtub(*)?v=pYGjtlgGtY4&feature=related

#27
14-03-2011 21:18
 Ocena 2 na 2
rhotax7 (3947 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi pompa
Dziękuję Ci za dobre wyjaśnienie. I za namiar na tego Pana z katedry zrozumienia nauki.

#28
14-03-2011 22:35
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi prof. Grabowska



Polecam, naprawdę warto.

#29
14-03-2011 23:11
 Ocena 2 na 2
LadyTilly (613 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne

>KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i
Oj, co za śmiałe stwierdznie apropo racjonalności - jesteś pewien, że KAŻDY? wypisując takie słowa czymś się musiałeś kierować, czym?

>że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej,
Oj, nawet nie wiesz jakie sny potrafi "wyprodukować" ludzki umysł
>jeśli sam doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć
no to śmiało, podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

maceox (6766 punktów)Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne
W odpowiedzi liliac
>O to pole morfogenetyczne ci chodzi?
W tym artykule chodzi o to, że autor dokonał mistyfikacji - założył sobie wirtualne konto, podał się za psychologa i wysłał do redakcji jednego z czasopism pobieżnie pozbierane informacje z internetu o polu morfogenetycznym, wprowadzając do nich również informację, która była całkowicie wyssana z palca. Informacje te zostały wzbogacone przez redakcję i opublikowane bez żadnej krytycznej oceny, włącznie z tą wymyśloną bzdurą.
Niczego to nie dowodzi.
Gdyby do tej samej redakcji wysłać - podając się za fizyka - w podobny sposób napisany artykuł o fizyce, również zawierający jakiś nonsens - to ta redakcja najprawdopodobniej zachowałaby się podobnie, jak w przypadku autora podanego przez Ciebie linku.
Nie oznaczałoby to moim zdaniem, że fizyka jest bzdurą.
Podaję linki do Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych. Proszę wejść na zakładkę "terapeuci" i sprawdzić ich kompetencje:
www.ptus.pl/
Jednocześnie cytat z tej samej strony:
"W swojej metodzie Hellinger wykorzystał fenomen pola (przez biologów zwanego morfogenetycznym, używana jest też nazwa 'wiedzące pole').
W ustawieniu obce, nie znające żadnych faktów z historii rodziny, osoby stojące jako reprezentanci, mają takie same odczucia, jak osoba, którą reprezentują."
pozdrawiam

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365