 |
Wierzę w zjawiska paranormalne Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2011 13:15 | Paweł Edwardowicz (2 punktów) | Wierzę w zjawiska paranormalne
-3 na 11 | Witam na tym forum. Wiernym czytelnikiem Racjonalisty jestem od dawna i uważam się za zadeklarowanego racjonalistę - agnostyka (więc dlaczego dopiero piszę tu pierwszego posta, nie wiem, to chyba jedno z tytułowych zjawisk), jednak mogę się wydawać trochę schizofreniczny, bowiem od zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia. Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie. Czego niestety nie można powiedzieć o większości tutejszych użytkowników, którzy z góry zbijają lekceważeniem wszystko choć trochę mogącego zaburzyć tradycyjną wizję świata, i potem się cieszą jacy to oni są racjonalni, oświeceni i w ogóle. Tymczasem uważanie czegoś z góry za niemożliwe bo jest niemożliwe, to postawa równie nienaukowa jak ślepa wiara, którą tak tu piętnujecie. A możecie mi wierzyć, że moim zdaniem KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p. Dawkins łatwo wytłumaczył swoje przeżycie z dzieciństwa z gadającym duchem czy czymś tam, ale ja paru zdarzeń w swoim życiu wytłumaczyć nie umiem za pomocą "racjonalnych" argumentów).
W ogóle rozbraja mnie wasz tok myślenia: uważacie że coś jest niemożliwe, bo jest nienaturalne, a dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe. A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 5 na 5 | rexus (2343 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Panie Pawle Edwardowiczu. Podasz pan z łaski swojej jakiś konkret? Społeczność tego forum jest wielce ciekawa. |
#17 12 na 12 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Cześć Mateox !!! Masz doładuj się i napisz coś jeszcze zabawniejszego.  |
#18 4 na 4 | DEmonizer (4893 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | > Witam na tym forum.Witam również. > Wiernym czytelnikiem Racjonalisty jestem od dawna i uważam się za zadeklarowanego racjonalistę - agnostyka (więc dlaczego dopiero piszę tu pierwszego posta, nie wiem,to chyba jedno z tytułowych zjawisk), jednak mogę się wydawać trochę schizofreniczny, bowiem od zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia. A nie osobista decyzja? No chyba ktoś za sznurki do waszej osoby przytwierdzone nie ciąga? Schizofreniczny ... interesujące ... > Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie.Do spraw schizofrenicznych? Sądzę, że powinniśmy jak najłatwiej opisywać rzeczywistość, a jeśli są do tego narzędzia, to czemu z nich nie korzystać ... > Czego niestety nie można powiedzieć o większości tutejszych użytkowników, którzy z góry zbijają lekceważeniem wszystko choć> trochę mogącego zaburzyć tradycyjną wizję świata, i potem się cieszą jacy to oni są racjonalni, oświeceni i w ogóle.Dowody ... To "wszystko nietradycyjne" musi być poparte dowodami ... > Tymczasem uważanie czegoś z góry za niemożliwe bo jest niemożliwe, to postawa> równie nienaukowa jak ślepa wiara, którą tak tu piętnujecie.No chyba aktualna wiedza o rzeczywistości, coś mówi nam o tym, co jest możliwe, a co nie, co jest hipotezą, a co faktem, co przypuszczeniem, co możliwością, co bezsensem ... A możecie mi wierzyć, że moim zdaniem > KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i> że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam> doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p. Dawkins łatwo> wytłumaczył swoje przeżycie z dzieciństwa z gadającym duchem czy czymś tam, ale ja paru zdarzeń w> swoim życiu wytłumaczyć nie umiem za pomocą "racjonalnych" argumentów).Ciekawe połączenie: coś jakby nauka, z słuszną porcją "moim zdaniem", osobistymi odczuciami, co "KAŻDY" myśli, no i rodzynek o snach Mariusza Agnosiewicza.  Dawkins - mój guru ...  Czego dana jednostka nie potrafi, nie znaczy to, że inni tego także nie potrafią. > W ogóle rozbraja mnie wasz tok myślenia: uważacie że coś jest niemożliwe, bo jest nienaturalne, a dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe.Dowody ... Dowody ... Ale to już wymaga umiejętności nurkowania w danej rzece ... > A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego> poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie?Ludzkość jeszcze wszystkiego nie wie i prawdopodobnie wszystkiego się nie dowie. Ale chyba kontakty człowieka z otoczeniem, to nie paranormalne czary-mary. Schizofreniczny ... interesujące ... może by jednak zwrócić uwagę na tę schizofreniczność ... Ja tam ducha żadnego nie widziałem ... Pozdrawiam  |
#19 2 na 2 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | To już ludziom trójkąciki nie wystarczają? |
#20 5 na 5 | Amol (692 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | >bowiem od >zawsze pasjonują mnie zjawiska paranormalne i parapsychologia. Dlatego już wyjaśniam - nie ma w tym >nic wykluczającego, po prostu podchodzę do tych spraw racjonalnie.
Wątek: "Wierzę w zjawiska paranormalne". Podchodzisz racjonalnie, nie ma co. Takie pasje, to prosta droga do teorii spiskowych.
>KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i >że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, jeśli sam >doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć - cóż, może wasz guru p.
Światem rządzi Masoneria, nauka kłamie. Hmm coś w tym jest. Jak ktoś pisze takie książki o UFO, duchach, to sądzisz że naprawdę to widział? W obecnych czasach, książka to żaden dowód. Jakiś "profesor" napisał książkę, że Dawkins to tylko iluzja, wierzysz w to?
>dlaczego jest nienaturalne? Bo jest niemożliwe. A przepraszam, czyżby ludzkość doszła już do takiego >poznania i całą ową naturę zgłębiła, by osądzać co jest z nią zgodne a co nie?
Nie zatykajmy rzeczy niepoznanych dotąd bogiem, duchami, UFO, Yeti, innymi parapierdołami. Zjawiska paranormalne, a może niewytłumaczalne na dzień dzisiejszy. |
#21 -1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Ja też wierzę w zjawiska paranormalne. Ale chciałabym , abyś przytoczył jakieś takie zjawisko. Ja ciągle wracam do zdolności telekinetycznych Niny Kułaginy , Pawle Edwardowiczu. Otóż ta skromna rosyjska gospodyni domowa potrafiła z odległości jednego metra wstrzymać pracę serca żaby zanurzonego w płynie fizjologicznym. I nie było w tym żadnego oszustwa, albowiem wszystko było nagrywane na taśmę filmową, a eksperyment prowadził dr. Giennadij Siergiejew. Tak więc Dawkins niech się lepiej ze wstydu schowa.
Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk
|
| maceox (6766 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | > Cześć Mateox !!! Masz doładuj się i napisz coś jeszcze zabawniejszego.cześć rhotax7! Miło Cię słyszeć! Dzięki za kwadracik. A jak go wydrukuję, to też zadziała? stay in tune peace |
#23 6 na 6 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Ech, Racjonaliści... Wystraszyliście pana Pawła tak, że nici z opowieści o lewitowaniu i zmieniającym kształty Słońcu! Gorzej tu, niż u Moniki Olejnik!  Widocznie pan Edwardowicz Paweł 'wyszedł ze studia' w ramach protestu. Jesteście źli i okrutni!  |
#24 3 na 3 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Pani Psor. oto link do wybitnej strony gdzie może Pani nauczyć się więcej: www.infra.(*)uagina-i-jej-niezwyke-zdolnociPierwszy filmik z Niną Kaługiną to normalne oszustwo gdzie przesuwa Ona obiekt metalowy i rozpycha zapałki a pod stołem siedzi operator magnesu odpowiedzialny za ruch. Oszustwo i to prostackie. A na tej stronie piszą że znaleziono wreszcie Atlantydę i że jest ona w Hiszpanii.  |
#25 11 na 11 | liliac (147340 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | > Po trzecie - czy ktokolwiek z Was spotkał się z pojęciem pola morfogenetycznego i z jego wykorzystaniem przez psychologów i psychiatrów w ustawieniach systemowych (kiedyś zwanych hellingerowskimi)?Bardzo cię proszę, bądź poważny  O to pole morfogenetyczne ci chodzi? Przecież to bzdura. |
#26 1 na 1 | pompa (524 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | |
#27 2 na 2 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | Dziękuję Ci za dobre wyjaśnienie. I za namiar na tego Pana z katedry zrozumienia nauki. |
#28 1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne |
 Polecam, naprawdę warto. |
#29 2 na 2 | LadyTilly (613 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne |
>KAŻDY, kto choć trochę się w tę tematykę wgłębi, prędzej czy później uzna że jednak coś w tym jest i Oj, co za śmiałe stwierdznie apropo racjonalności - jesteś pewien, że KAŻDY? wypisując takie słowa czymś się musiałeś kierować, czym?
>że są na tym świecie rzeczy które się nie śniły Mariuszowi Agnosiewiczowi (a najlepiej, Oj, nawet nie wiesz jakie sny potrafi "wyprodukować" ludzki umysł >jeśli sam doświadczy zjawiska którego nie będzie umiał wytłumaczyć no to śmiało, podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
|
| maceox (6766 punktów) | Odp: Wierzę w zjawiska paranormalne | > O to pole morfogenetyczne ci chodzi?W tym artykule chodzi o to, że autor dokonał mistyfikacji - założył sobie wirtualne konto, podał się za psychologa i wysłał do redakcji jednego z czasopism pobieżnie pozbierane informacje z internetu o polu morfogenetycznym, wprowadzając do nich również informację, która była całkowicie wyssana z palca. Informacje te zostały wzbogacone przez redakcję i opublikowane bez żadnej krytycznej oceny, włącznie z tą wymyśloną bzdurą. Niczego to nie dowodzi. Gdyby do tej samej redakcji wysłać - podając się za fizyka - w podobny sposób napisany artykuł o fizyce, również zawierający jakiś nonsens - to ta redakcja najprawdopodobniej zachowałaby się podobnie, jak w przypadku autora podanego przez Ciebie linku. Nie oznaczałoby to moim zdaniem, że fizyka jest bzdurą. Podaję linki do Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych. Proszę wejść na zakładkę "terapeuci" i sprawdzić ich kompetencje: www.ptus.pl/Jednocześnie cytat z tej samej strony: "W swojej metodzie Hellinger wykorzystał fenomen pola (przez biologów zwanego morfogenetycznym, używana jest też nazwa 'wiedzące pole'). W ustawieniu obce, nie znające żadnych faktów z historii rodziny, osoby stojące jako reprezentanci, mają takie same odczucia, jak osoba, którą reprezentują." pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|