 |
Poważna polityka oraz kto co może. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-05-2011 13:25 | Kowalska (14008 punktów) | Poważna polityka oraz kto co może.
7 na 7 | Jarosław Kaczyński, właśnie przemówił, (to a propos rozmów z Obamą), iż "Poważna polityka zaczyna się wtedy, jeśli rozmawiają równorzędni partnerzy".
Czyli że co? Komorowski i Tusk to nie głowy w tym państwie?
W dodatku Paderewski obok Szopena na obiedzie byli z Obamą..... I dzięki temu stosunki będą najlepsze. I fortepian był.
Ja myślałam, że oni nie żyją. Ale ja już chyba coraz mniej wiem... I rozumiem...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Ale mieszasz tu różne rzeczy.> Nie jestem specjalistką od transseksualizmu.No prosz. A dziewczynka w ciele chłopca to transseksualista. > A że sąd zezwolił w Australii 10 latkowi na zmianę płci, za aprobatą rodziców i pewnie po konsultacjach z lekarzami, to chyba dobrze. Po co się miał dzieciak męczyć w nie swojej skórze? KU CZYJEJ SATYSFAKCJI?Rodzice mają rózne odchyły. Jedni myślą, że ich pociechy mają talent muzyczny i katują je (oraz sąsiadów) lekcjami gry na pianinku. Inni uważają, że synuś jest dziewczynkowaty, więc mu w łeb kładą inne rzeczy. Mnie to średnio interesuje co oni sobie robią, ale irytuje mnie takie podejście do choroby, że to normalne i tak być powinno. A już najbardziej irytuje przekonywanie, że facio, który ubzdurał sobie być Napoleonem, ma być tak jak Napoleon traktowany - mówiąc w przenośni. > Dobrze, że jest coraz więcej wolności w tej sferze, albowiem przyczynia się to do szczęścia ludzi. A może chciałbyś policji obyczajowej tak jak w Iranie?Pytanie, czy ci ludzie faktycznie są szczęśliwi? Bo lekarze przeprowadzający te operacje szczęśliwi na pewno są. Ale pacjenci? www.webmd.(*)-happy-with-sex-change-resultsJeśli 80% jest zadowolonych, to znaczy, że 20% zostało okaleczonych, ale nie są przez to szczęśliwsi. A to znaczy, że operacja sprawy nie załatwiła, a być może nawet została przeprowadzona pochopnie. > Za pomocą operacji zmiany płci. Innego sposobu nie ma. Trzeba naprawić pomyłkę natury.Patrzcie - a inne zaburzenia tożsamości są leczone w inny sposób. > Homoseksualizmu za zaburzenie się nie uważa, dlatego też się go nie "leczy".Bo i po co? To nie jest ta kwestia zupełnie. Ja mówię o tym, że obecnie te rzeczy przedstawiane są w mediach jako coś super-cacy fajnego. Ludzie są wmanipulowani w myślenie w określony sposób, przez rodziców, przez media. I tego być nie powinno. > Ale cały witz polega na tym, że to nie facet, tylko kobitka uwięziona w ciele faceta.A to: www.thelizardman.com/jest jaszczurka uwięziona w ciele mężczyzny?  > Anorektyczki to jeszcze inne, odrębne zagadnienie, nieomalże na osobny wątek.Dlaczego? Dlatego, że anoreksja nie dotyczy bezpośrednio płci? Anorektyczka jest grubaską uwięzioną w ciele szkieletu obciągniętego skórą. > To transwestyta. Proszę go nie mylić z transseksualistą.Oj, a jednak. Ubiera się w damskie ciuszki. I maluje buźkę. Albo na odwrót. Baba ubrana w męskie ciuszki, jakby nie spojrzeć: en.wikipedia.org/wiki/Buck_Angel> Transseksualizm jest zaburzeniem poczucia tożsamości płciowej, a nie zaburzeniem psychicznym. Dysmorfofobia jest zaś zaburzeniem psychicznym. A to jest różnica!To jest UMOWA, Grabowska. Tak jak kiedyś Hitler się "umówił", że Żydzi nie są ludźmi. Faktycznie sprawa wygląda tak, że mamy całą masę ludzi z zaburzoną percepcją własnego ciała, ale tylko ci, którzy błędnie postrzegają swoją płeć, nie są "chorzy". |
#92 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Punkt za stopkę.Zmieniłem, bo, zdaje mi się, nie każden ironię łapał. Na też ironiczną - to tak dla porządku mówię, jakby co  .
Uważam, że w ciągu tego roku za mało modliliśmy się za tych nagle wezwanych przed Boży tron. (abp. Józef Michalik o katastrofie smoleńskiej) |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > To mnie oświeć! Może Ty znasz jaką osobę, która nie wie jakiej jest płci?Słyszałem o takiej osobie, pisali niedawno w niusach. Z Australii była, wystąpiła do sądu, aby wykreślono jej płeć z danych, bo nie czuje się ani facetem, ani kobietą (a to było po zmianie płci, tylko nie pamiętam z której na którą  ). Sąd się zgodził. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > >To mnie oświeć! Może Ty znasz jaką osobę, która nie wie jakiej jest płci?> Słyszałem o takiej osobie, pisali niedawno w niusach. Z Australii była, wystąpiła do sądu, aby wykreślono jej płeć z danych, bo nie czuje się ani facetem, ani kobietą (a to było po zmianie płci, tylko nie pamiętam z której na którą ). Sąd się zgodził.Jak znajdziesz jakieś źródła to się rozpatrzymy i pogadamy, bo tak to nic nie wiem o co chodzi.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > A dziewczynka w ciele chłopca to transseksualista.Tak! > Rodzice mają różne odchyły.Ale to nie rodzice mu narzucili, tylko on się tak czuł,i wymógł na rodzicach działanie. > irytuje mnie takie podejście do choroby, że to normalne i tak być powinnoChoroba, czyli w tym wypadku, zaburzenie, nie jest czymś normalnym, i tak być nie powinno, dlatego stosuje się leczenie. Aby przywrócić równowagę. > ubzdurał sobie być NapoleonemTo nie jest to samo, na miłość boską. Transseksualista niczego sobie nie ubzdurowywuje. On/ona JEST facetem, albo kobietą w cudzej skórze. A facet który mówi, że jest Napoleonem to zwykły wariat. > Ale pacjenci?90% of them were happy with the results soon after surgery > a inne zaburzenia tożsamości są leczone w inny sposób.A jakie znasz inne zaburzenia tożsamości płcowej? > Anorektyczka jest grubaskąO ile pamiętam ze szkoły, to anorektyczka jest chuda, bo nie je. > Ubiera się w damskie ciuszki.Ale nie czuje się kobietą. Ubiera się, bo to go kręci. Ale to facet który ma żonę i dzieci najczęściej. > I maluje buźkę.Z tego co wiem to transwestyci się nie malują. To raczej drag queens. Już nie mam siły! Proponuję jakiś kurs z seksuologii. > To jest UMOWA, Grabowska.No to to, że pedofilia jest parafilią to też umowa!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Ale to nie rodzice mu narzucili, tylko on się tak czuł,i wymógł na rodzicach działanie.A skąd wiesz, Grabowska? Mało to przykładów tego jak światopogląd wpływa na podejście do spraw seksualnych? Znajdź mi np. jedną osobę niewierzącą mającą "problemy" z "masturbacją". Wtłukli masie ludzi, że bogu niemiłe jest, jak człowiek się dotyka tam i owdziam, no i tacy poparańcy cierpią z tego powodu. > To nie jest to samo, na miłość boską.Dlaczego nie? Człowiek nie wie kim jest. Myśli, że jest kimś innym. To jest bardzo podobna sytuacja. > Transseksualista niczego sobie nie ubzdurowywuje. On/ona JEST facetem, albo kobietą w cudzej skórze. A facet który mówi, że jest Napoleonem to zwykły wariat.Jest kobietą? A w jaki sposób? Co to znaczy - być kobietą? Czuć się kobietą? Dlaczego facet, który czuje się kobietą jest "cacy", a facet czujący się Napoleonem (albo tchórzofretką) ma być nienormalny? > A jakie znasz inne zaburzenia tożsamości płcowej?Płciowej są dość ograniczone. A niepłciowej - cała masa istnieje. I dotyczy różnych sfer życia. Ale to kwestia poprawności politycznej - jak z antysemityzmem. Jak człowiek nie lubi Murzynów, Azjatów, Arabów, Eskimosów, czy Portorykańczyków to jest rasistą. Jak nie lubi Żydów, to jest antysemitą. > O ile pamiętam ze szkoły, to anorektyczka jest chuda, bo nie je.No widzisz. A facet jest facetem, bo ma chromosomy xy. Przeczytaj to zdanie jeszcze raz - anorektyczka to gruba laska w ciele szkieletu. > Z tego co wiem to transwestyci się nie malują. To raczej drag queens.> Już nie mam siły! Proponuję jakiś kurs z seksuologii.Pierdzielisz Grabowska. Facet, który przechodzi operację zmiany płci i w oczach społeczeństwa staje się kobietą, zachowuje się jak kobieta - nawet jeśli dalej ma "frędzla". Więc maluje się i ubiera damskie ciuchy. > > To jest UMOWA, Grabowska.> No to to, że pedofilia jest parafilią to też umowa!No i co z tego ma niby wynikać? |
#97 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > postanowił zostać "rodzaju nijakiego"No właśnie. "postanowił". Ja też mogę postanowić, że jestem Grabowska. W każdym bądź razie jest to ciekawa informacja, za którą dziękuję. Jest to na pewno jakiś przyczynek do prowadzonej dyskusji o poczuciu płci.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| PanBuk (6257 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > >Jak znajdziesz jakieś źródła to się rozpatrzymy i pogadamy, bo tak to nic nie wiem o co chodzi.> Mówisz i masz wiadomosci(*)na_swiecie_osobe_bez_plci.htmlW Polsce też są podobne przypadki, ale dotyczą one osób z upośledzeniem umysłowym, i nasze sądy nie biorą się za to. Po pierwsze często są to osoby ubezwłasnowolnione, po drugie seksualizm ludzi z upośledzeniami to u nas nie tyle tabu co kosmiczna dziura. Po trzecie, bardzo dużą częścią ludzi z upośledzeniami zajmują się organizacje para-religijne co dodatkowo ubarwia sprawę, ale jak zawsze - kieruje w nie do końca właściwym kierunku... Temat jest ciekawy, ale u nas bardzo marginalizowany. Powoływanie się Graboskiego/kiej dwojga form na książki z 1988 w 2011 to też dowód na "aktualność" wiedzy w temacie. Polecam nazwisko A.Wolińska, i szukania jej opracowań.
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > No właśnie. "postanowił".> Ja też mogę postanowić, że jestem Grabowska.Lekarze nie potrafili ustalić jakiej jest płci, to drobna różnica. |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | Dla większości umysłowo chorych to pewnie obojętne, jaką płeć mają wpisaną w papierach. Ich seksualizm to rzeczywiście sprawa wstydliwa i wydaje się nie istnieć, przynajmniej na forum ogólnospołecznym, zainteresowanym pewnie poleca się jakieś rozwiązania. Sam mam na ten temat wiedzę zerową  Do mediów jedynie docierają ujawnione przypadki jakichś nadużyć wobec upośledzonych. |
#102 1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Dla większości umysłowo chorych to pewnie obojętne, jaką płeć mają wpisaną w papierach.Upośledzony umysłowo to nie znaczy "mający gdzieś świat..." upośledzenie a świadomość, tu jest za dużo stereotypów... Nie chodzi o to co się ma w papierach ale: "kim JA jestem?" A to pytanie pada dość często. > Ich seksualizm to rzeczywiście sprawa wstydliwa i wydaje się nie istnieć, przynajmniej na forum ogólnospołecznym, zainteresowanym pewnie poleca się jakieś rozwiązania.Tak, modlitwa i abstynencja. Proste i genialne. > Sam mam na ten temat wiedzę zerową Do mediów jedynie docierają ujawnione przypadki jakichś nadużyć wobec upośledzonych.A nawet i to nie. W Polsce tych tematów nie ma. Amen.
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Lekarze nie potrafili ustalić jakiej jest płci, to drobna różnica.Ale płci jest kilka. płeć genetyczna płeć gonadalna płeć genitalna płeć hormonalna płeć gonadoforyczna płeć germinatywna płeć fenotypowa płeć somatyczna płeć mózgu płeć psychiczna płeć seksualna płeć społeczna Inne zagadnienie jest, czy można by tak wychować dziecko, ale to w izolacji, aby nie wiedziało jakiej jest płci. Ale chyba nie bo otaczali bo go przecież mężczyźni i kobiety naukowcy. Albo sami mężczyźni, albo kobiety i by się z którąś płcią zidentyfikowało.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Polecam nazwisko A.Wolińska,Google mi wyrzuciły :dr Anna Wolińska-Welcz Stanowisko: adiunkt Jednostka: Zakład Informatyki Zainteresowania naukowe · rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna, · eksploracja danych wielowymiarowych A. Wolińska-Grabczyk Applications of Polyurethane-Based Membranes in Pervaporation Separations 389 - 392 A. Wolińska-Grabczyk, J. Muszyński, and A. Jankowski
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Powoływanie się Graboskiego/kiej dwojga formTo już lepiej by brzmiało: płci obojga.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|