 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2011 01:19 | kacperdecz. (2 punktów) | Bóg, a Diabeł.
1 na 1 | Ostatnio zastanawiałem się nad "wszechmogącością" Boga. Doszedłem do pytania na które cieżko mi odpowiedzieć, brzmi ono: "Skoro Bóg jest wszechmocny, wszechmogący (i jeszcze pare synonimow) to dlaczego nie mogłby zgładzic Szatana jak i piekła? Dlaczego nie mogłby zniszczyć swojego wroga przez którego my ludzie mamy problem ze stwierdzeniem co jest dobre a co złe?" Kieruje je do was drodzy myśliciele. Pozdrawiam.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | ryszarddwieserce (42 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. | > Człowieku (zakładam, że nim jesteś), czy to w ogóle przeczytałeś co to jest ta eugenika?> Jak niby celowe działanie ludzi ma dowodzić celowości ewolucji?Byłem lekko ironiczny. Wybacz że wprowadziłem w błąd. Z jednej strony ewolucja wytwarza eugeników aby udoskonalić materiał genetyczny z drugiej religię i miłosierdzie dla ułomnych. Niech ona się zdecyduje bo na razie to jedzie na wariackich papierach. > To tak jakbyś napisał, ze woda gdy powstawała to wiedziała (sic!), że powstaną czajniki do jej gotowania.> Zderzając ze sobą dwa atomy wodoru i jeden tlenu, gwiazda wiedziała, że w przyszłości powstanie czajnik, żeby można było tą cząsteczkę wody zagotować  Uproszczenie aby można było wejśc w obszar kpiny. > Ewolucja to bardzo prosty proces (ten proces nie ma świadomości, nie potrafi świadomie przetwarzać informacji i podejmować celowych decyzji na podstawie przeprowadzonej analizy). Działa to (w pewnym uproszczeniu) tak:> 1) Cecha A> 2) Losowo pojawia się mutacja i powstaje A'> 3) Osobnik z A' nie jest wstanie przetrwać w aktualnym środowisku i umiera, a tym samym A' znika, pozostają tylko osobniki z A wracamy do 1).> 4) Osobnik z A' przeżył wystarczająco długo, żeby przekazać potomkowi geny z A'.> 5) A' jest w tej samej sytuacji co cecha wyjściowa, wracamy do 1) z nowym założeniem : A'=A.Kompletna teoria abiogenezy powinna zawierać: 1. Powstanie pierwszych związków organicznych. 2. Ewolucja chemiczna, w wyniku której z prostych związków powstają polimery. 3. Samoorganizacja powstałych związków organicznych w replikujące się struktury. 4. Ewolucja biologiczna prowadząca do dzisiejszego zróżnicowania życia. U kogo pojawia się cecha A - związek nieorganiczny? A' pojawia się i automatycznie nosiciel posiadł metabolizm ? Podaj przykład nabycia (wieloetapowo ale bez magicznych skrzynek) przez strukturę nieorganiczną cech metabolicznych. Co było pierwsze metabolizm czy replikator? Pamiętaj, nagromadzenie danych to jeszcze nie nauka. |
#212 2 na 2 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. | Co prawda już się pożegnałem, ale dorzuciłeś kolejny częsty błąd (bzdurę), który wymaga poprawienia: mylisz abiogenezę z ewolucją, po raz kolejny dowodząc swoje nieznajomości tematu. Bywaj. |
| ryszarddwieserce (42 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. | > Co prawda już się pożegnałem, ale dorzuciłeś kolejny częsty błąd (bzdurę), który wymaga poprawienia: mylisz abiogenezę z ewolucją, po raz kolejny dowodząc swoje nieznajomości tematu.> Bywaj.... powiedział profesor Antony Flew legendarny propagator ateizmu, główne ogniwo w ateistycznym łańcuchu łączące Bertranda Russella z Richardem Dawkinsem a na koniec powiedział "moja pielgrzymka od ateizmu do teizmu". Korzystaj ile się da z Dawkinsa bo jak się nawróci będziesz musiał wykluczyć kolejnego nauczyciela z panteonu. Solly Zuckerman po trwajacych całe dziesieciolecia badaniach dowodów kopalnianych dotyczacych ewolucji człowieka doszedł on do wniosku, że nie istnieje ludzkie drzewo rodowe - według niego, nauki dziela sie na bardziej i mniej "naukowe"; opierajace sie na konkretach lub tylko hipotezach. Do najbardziej konkretnych zaliczył dziedziny takie jak chemia i fizyka, niżej znalazła sie biologia i nauki społeczne. Po stronie "nienaukowej" umiescił on dyscypliny opierajace sie na "postrzeganiu pozazmysłowym", takie jak telepatia, koncepcja szóstego zmysłu i... ewolucja człowieka. "Przechodzimy z pola prawd obiektywnych w takie dziedziny nauk biologicznych, jak postrzeganie pozazmysłowe czy interpretowanie dowodów kopalnianych, gdzie dla wierzacych wszystko jest możliwe - i gdzie głeboko wierzacy jest nawet w stanie uwierzyc w dwie wykluczajace sie rzeczy." Paleoantropolog Tim White "Wszystkich nas frustruja pytania, na które nie potrafimy odpowiedziec - jak widać ty znasz odpowiedzi. Henry Gee. W swojej ksiaące z 1999 roku, In Search of deep time, podaje on wiele przykładów ewolucjonistycznych intryg dotyczacych ewolucji człowieka, która jest "jedynie wynalazkiem ludzi - stworzonym pózniej i uformowanym w oparciu o ludzkie uprzedzenia". Nie może byc ona niczym wiecej, ponieważ "wszystkie dowody na <ewolucje>, która odbywała sie 5-10 mln lat temu, zmiesciłyby sie w jednym małym pudełku." "Wyszukanie kilku kopalin i stwierdzenie, że istnieje pomiedzy nimi pokrewienstwo, nie jest naukowa hipoteza, która może zostac przebadana. To tylko przypuszczenie, którego wartosc równa sie walorom bajki dla dzieci: dostarcza rozrywki, może byc pouczajaca, ale na pewno nie naukowa." |
#214 1 na 1 | ryszarddwieserce (42 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. | > Nigdzie nie jest napisane, że tej falsyfikacji każdorazowo trzeba dokonywać osobiście - gdyby tak było, każdy - poza tuzinem amerykańskich astronautów - mógłby sobie twierdzić, że księżyc zrobiony jest z zielonego sera i nie sposób mu przeczyć byłoby.Ależ jest napisane. Podręcznik logiki. Rozumowa, zgodna z logiką i uczciwa wewnętrznie. Wystarczy, że rozumem zweryfikujesz podawaną ci wiedzę i na pałę nie uwierzysz że ząb świni jest pasującym zębem do czaszki człowieka a odciski stóp człowieka obok odcisków stóp dinozaura niosą ważną informację. |
#215 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. |
> Wystarczy, że rozumem zweryfikujesz podawaną ci wiedzę i na pałę nie uwierzysz że ząb świni jest pasującym zębem do czaszki człowiekaWiedzy o tym, jakoby zęby świni pasowały do czaszki człowieka, jako żywo nikt nigdzie nie podaje. > a odciski stóp człowieka obok odcisków stóp dinozaura niosą ważną informację.Widziałeś takie? Bo ja nie. Widywałam jedne i drugie, ale nigdy obok.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#216 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: Bóg, a Diabeł. |
> Widziałeś takie? Bo ja nie. Widywałam jedne i drugie, ale nigdy obok.Bo nie była Pani w muzem kreacjonizmu w Kentucky  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|