 |
Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2011 13:57 | is that any matter? (14 punktów) (zablokowany) | Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła?
-3 na 5 | Mam wrażenie że co niektórzy uważają siebie za kontestatorów renesansowych, i dalej walcza ze świetą inkwizycją. Swoją drogą zauważcie że Kościół wniósł też wiele dobrego.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..#16 1 na 1 is that any matter? (14 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > > Swoją drogą zauważcie że Kościół wniósł też wiele dobrego.> Alfabet łaciński. My - Słowianie nie stworzyliśmy własnego pisma.> I to już.> Ale wielokrotnie odebrał zapłatę za ten dar - polecam uroczy komentarz big-zyd'a, poniżej.> Alfabet łaciński to chyba zawdzięczamy Rzymianom, Grekom, Etruskom ale żeby Chrześcijanom? |
#17 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Jak najbardziej poważnie. Proszę przytocz jakieś przykłady, wtedy podyskutujemy.Krzyżowcy przynieśli do Europy pomysł tworzenia szpitali i hospicjów, które prowadzone były przeważnie przez zakonników. |
#18 2 na 2 | Amai (3012 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Alfabet łaciński to chyba zawdzięczamy Rzymianom, Grekom, Etruskom ale żeby Chrześcijanom?Grekom to chyba raczej grecki. Ewentualnie ormiański albo cyrylicę, które się między innymi na greckim wzorowały. |
#19 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Mam wrażenie że co niektórzy uważają siebie za kontestatorów renesansowych, i dalej walcza ze świetą inkwizycją. Swoją drogą zauważcie że Kościół wniósł też wiele dobrego. Raczej wwiózł wiele dobrego. Na przykład złoto z Ameryki do Hiszpanii i Portugalii. Rozróżniam ludzi wierzących od instytucji, większość ludzi jakoś tam potrafię zrozumieć i wiele im wybaczyć, ale z zainteresowaniem zobaczyłbym te dobre strony instytucji i jej funkcjonariuszy na przeciwnej szali do mojej nienawiści. Zamiast rzucania epitetami, może posłużył by się Pan argumentami i opowiedział o tym dobru przez Kościół wnoszonym.
@@@ . |
#20 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? |
> Pytasz na poważnie? Bo jeśli tak to kompromitujesz swoją wiedze historyczną.Ja też chcę się z Panią Alicją skompromitować! Niech Pan wrzuca to dobro Kościoła. Od którego wieku zaczynamy? Może od tego kiedy dostarczył trochę żarcia dla lwów, gdyż chyba to był ostatni dobry uczynek Kościoła. Zabawny jest Pan, z zarzutem naszej nienawiści do Kościoła. Jest odwrotnie - my z wielkiej miłości chcemy choć trochę moralnie go podreperować i dlatego krytycznie pokazujemy co większe nieprawidłowości. Szkoda, że jesteśmy tak słabi, że nie możemy sobie poradzić z kontynuacją wspaniałej 10 tomowej "Kryminalnej historii chrześcijaństwa", Karlheinza Deschnera. (Jak na razie mamy 5 tomów, ale polecam wszystkie jego książki) Autor naprawdę się stara udokumentować zasługi Kościoła na każdym polu. Jest co poczytać i o czym pomyśleć. A nas to lepiej nie prowokować, choć jesteśmy nieliczni i siłowo niegroźni, to o Kościele i jego dobru dla ludzkości i Polski - wiemy zbyt dużo. Miłego dnia. @@@ . |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > >> ... zauważcie że Kościół wniósł też wiele dobrego.> >Alfabet łaciński.> Sam go nie stworzył, pozwolę sobie zauważyć. Jak już kogoś doceniać, to ofiarodawcę, a nie posłańca. wniósł - rozpowszechnił w Europie, jak zresztą inne elementy kultury Rzymu. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Alfabet łaciński to chyba zawdzięczamy Rzymianom, Grekom, Etruskom ale żeby Chrześcijanom?Grekom na pewno nie - inny alfabet, inny kościół - po schizmie. Może był podstawą do stworzenia cyrylicy, bo podobny. Z Etruskami i ich językiem nie mieliśmy raczej nic wspólnego. Rzymianie, owszem handlowali z nami bursztynem, ale alfabet pojawił się na tych ziemiach dopiero po chrzcie Polski. A w tym czasie Rzym był już tożsamy z Państwem Kościelnym. |
#23 6 na 6 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > >Swoją drogą zauważcie że Kościół wniósł też wiele dobrego.> TAK!? A co i kiedy?Tak! W Afryce i Ameryce Południowej porozstawiał stoły szwedzkie. |
#24 2 na 2 | fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > >Jak najbardziej poważnie. Proszę przytocz jakieś przykłady, wtedy podyskutujemy.> Krzyżowcy przynieśli do Europy pomysł tworzenia szpitali i hospicjów, które prowadzone były przeważnie przez zakonników.> Jak najbardziej!Skoro tylu rannych było,że o kalekach nie wspomne  |
#25 7 na 7 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | Jak określić "zdrowe podejście" np. do astrologii czy alchemii? Jeśli racjonaliści są przeciw krzewieniu takich 'dyscyplin', pomimo że przyczyniły się one do rozwoju nauki, to podpadają pod fanatyzm?
|
#26 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Jak najbardziej!Skoro tylu rannych było,że o kalekach nie wspomne  A poprzednie wojny toczono na poduszki pewnie. |
#27 4 na 4 | Amai (3012 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > wniósł - rozpowszechnił w Europie, jak zresztą inne elementy kultury Rzymu.W zachodniej Europie rozpowszechnił te elementy jeszcze sam Rzym. Fakt, wtedy to do nas nie dotarło, ale później dotarłoby tak czy inaczej, nawet gdyby Kościół nigdy nie powstał. Oczywiście nie kwestionuję tego, że KK miał w tym swój udział - tyle, że to nie była żadna wyjątkowa zasługa ani oznaka dobrej woli. |
#28 8 na 8 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? |
> Krzyżowcy przynieśli do Europy pomysł tworzenia szpitali i hospicjów, które prowadzone były przeważnie przez zakonników.Tak, Matka Teresa też prowadziła przytułek/szpital dla chorych. Dostawała na ten cel olbrzymie fundusze z całego świata (a chorym nawet na środki przeciwbólowe żałowała). Tak się złożyło , że zbierałam ostatnio( prywatnie) opinie o ośrodkach opieki prowadzonych przez różne instytucje. Mogę z czystym sumieniem polecić ośrodek prowadzony przez Świadków Jehowy ale nikomu nie życzę katolickiego.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#29 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > W zachodniej Europie rozpowszechnił te elementy jeszcze sam Rzym. Fakt, wtedy to do nas nie dotarło, ale później dotarłoby tak czy inaczej, nawet gdyby Kościół nigdy nie powstał.> Oczywiście nie kwestionuję tego, że KK miał w tym swój udział - tyle, że to nie była żadna wyjątkowa zasługa ani oznaka dobrej woli.Ale pytanie początkowe było inne - chodziło konkretnie o Polskę i o to, co dobrego wniósł, a nie czy z dobrej woli. Obiektywnie alfabet był rzeczą dobrą. I wcale nie jestem pewna, czy ten element kultury dotarłby do nas z Zachodu, czy ze Wschodu. I kiedy? Przy okazji - tego wątku nie ma już na liście. To można tu sobie rozmawiać na forum - poza forum? |
#30 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy ta strona nie przesadza z nienawiścią do kościoła? | > Mogę z czystym sumieniem polecić ośrodek prowadzony przez Świadków Jehowy ale nikomu nie życzę katolickiego.Być może, mowa była o historii, a to była jakaś tam innowacja. Podobnie jak rozpowszechnianie piśmiennictwa, szkolnictwa, eliminacja krwawych sportów, Templariusze wymyślili wiele operacji bankowych, itd.. Dzisiaj oczywiście dla większości z tych rzeczy lepiej bez kościoła, jednak uczciwość wymaga, aby je wspomnieć. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|