 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-09-2011 23:19 | neurosurgery (2484 punktów) | Ciekawość
23 na 23 | Witam!  Właśnie jestem na świeżo po obejrzeniu "Ciekawości" z Hawkingiem w roli głównej. Jest to pierwszy film, który powstał po wydaniu książki "The Grand Design", w którym Hawking tłumaczy, że do stworzenia wszechświata nie trzeba odwoływać się do istnienia jakiegokolwiek stwórcy. Program został wyemitowany o 22.00 na Discovery Channel. Muszę przyznać, że prostota z jaką Hawking tłumaczy (lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba) wszystkie zagadnienia związane z powstaniem wszechświata jest imponująca.  Bardzo spodobała mi się także oprawa graficzna i wszystkie animacje. Świetny, świetny program! W takiej formie to powinna być obowiązkowa pozycja w każdym liceum. Niestety, to tylko moje marzenia...  Nie znam dat następnych emisji tego filmu, ale mam nadzieję, że to nie był jednorazowy seans. Pojawia się tam także odpowiedź na pytanie: kim jest dzisiaj Hawking? Astrofizyk nie pozostawia żadnych wątpliwości co do swoich poglądów na istnienie boga - deklaruje swój ateizm. Ktoś jeszcze oglądał? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#91 3 na 3 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Ciekawość | > P.S. Uwaga do Pepina: dając mi zwyczajowego minusa,Pepin też wielkim wodzem był. |
#92 1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Ciekawość | > >P.S. Uwaga do Pepina: dając mi zwyczajowego minusa,> Pepin też wielkim wodzem był.> No to plus za poczucie humoru!  |
#93 -1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Ciekawość | > Chyba, że JEST poza CZASEM. Ode mnie też minus. Za jest poza czasem należą się ekstra minusy.Bez takiego sztywnego dogmatyzmu... Np. Krzysztof Zanussi mówi coś takiego w wywiadzie: "Dziś do pokory zachęca fizyka. Wśród fizyków i matematyków jest przeczucie wielkiej tajemnicy, świadomość, że ich poznawcze moce są bardzo ograniczone. Jestem fizykiem. Studiując tę dziedzinę, zawsze musiałem się zastanawiać nad tym, co istnieje poza czasem i przestrzenią, czyli tam, gdzie istnieje Bóg. Rzeczywistość widzialna wydawała się jakimś odłamkiem, fragmentem. Jakim prawem - zadaję pytanie - mam zrozumieć Boga, jeśli nie rozumiem miejsca, w którym istnieję. Mogę mieć tylko intuicję, że jest nieskończonym dobrem." |
mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Ciekawość | > Bóg nie JEST poza czasem, drogi demagogu. Albo jest, albo poza czasem. Zostaw te bzdury od pasterzy kóz - radzę ci jako życzliwa osoba. Wstrzeliwujesz swoje katarynienie nawet bez zrozumienia tego co inni piszą. MOże nawet wogóle tego nie czytasz? "Jest" to czasownik. Wiesz czym jest czasownik? Spójrz na nazwę - cza - sow - nik... Czyżby pochodziła od czasu? Bingo! I nie dziękuj. I zostaw kozy, i ich pasterzy. Nie zapewni ci to życia po śmierci. Tego nie ma, nikt też nie udowodnił, iż obłuda i samooszustwo przedłużają życie.Ten fragment wywiadu z Krzysztofem Zanussim powinien się znaleźć w tym miejscu (umieściłem go wcześniej przy innym wpisie): "Dziś do pokory zachęca fizyka. Wśród fizyków i matematyków jest przeczucie wielkiej tajemnicy, świadomość, że ich poznawcze moce są bardzo ograniczone. Jestem fizykiem. Studiując tę dziedzinę, zawsze musiałem się zastanawiać nad tym, co istnieje poza czasem i przestrzenią, czyli tam, gdzie istnieje Bóg. Rzeczywistość widzialna wydawała się jakimś odłamkiem, fragmentem. Jakim prawem - zadaję pytanie - mam zrozumieć Boga, jeśli nie rozumiem miejsca, w którym istnieję. Mogę mieć tylko intuicję, że jest nieskończonym dobrem." |
#95 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Ciekawość | Zanussi, sądząc po jego słowach "studiował", ale nie "przestudiował". Jeśli zaś mówi o dobrze, to z pewnością nie ma na myśli boga wynikającego z geografii (Polska - zatem chrześcijanin), ani zachęcającego do rzezi etnicznych (Stary Testament), ani władcy totalitarnego ("kto nie jest ze mną, ten jest przeciwko mnie"). Pozatym Zanussi, sądząc po tym, co pan przytoczył, również nie miał pojęcia o możliwej formie czasu. Poza czasem się nie widzi i nie ma bytu. Pan "wiedząc" iż obiecujący panu wieczność pasterze kóz mieli rację, bezsprzecznie coś "wie". I owa "wiedza" dla własnej nieśmiertelności, dla łudzenia się nią, urosła w pańskich oczach do rangi własnej pokory. Ale to nie jest pokora m.bielecki. To jest ultramegalomania. Naginanie wszystkiego po to, aby mieć nadzieję na życie po własnej śmierci. To nie jest pokora m.bieleski. A poza czasem ani bóg, ani królik Bags, ani Zielony Potwór Spagetti NIE SĄ. NIE SĄ. Tam nikt panu nie ustawił hotelika wieczności. NIe trzeba kłamać, bo biletu nie ma. Można zacząć być normalnym (o pokorze nie wspominam, bo jest panu obca, przecież cały wszechświat wydaje się panu kurtyną dla własnej nieśmiertelności, zaś prawdę (chrześcijaństwo) wybrała panu niepodważalna pewność miejsca urodzenia). |
#96 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Ciekawość |
> Jestem fizykiem. Studiując tę dziedzinę, zawsze musiałem się zastanawiać nad tym, co istnieje poza czasem i przestrzenią, czyli tam, gdzie istnieje Bóg.To się nazywa oszołom, a nie fizyk. Ta wypowiedź Zanussiego to pseudointelektualny bełkot, a nie argument w dyskusji. I Ty mówisz: > Bez takiego sztywnego dogmatyzmu...Cóż to za pomieszanie pojęć, że Ci takie a rebours pasuje? 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#97 3 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: Ciekawość |
> "Dziś do pokory zachęca fizyka. Wśród fizyków i matematyków jest przeczucie wielkiej tajemnicy, świadomość, że ich poznawcze moce są bardzo ograniczone.To dlatego bóg zawsze siedzi poza ,, poznawczymi mocami ,, ludzi . Dawno temu był to Olimp dzś , ponieważ człowiek poznał Olimp , bóg przesunał się poza wszechświat . Ale ciągle podstawa jest ta sama . Tam gdzie kończy się ludzki rozum , tam zaczyna się bóg . |
| zupełna (2507 punktów) | Odp: Ciekawość | > Hę, jeszcze nie, dzięki za rekomendację. Ostatnio Dabangg i Bodyguard. Oraz stale i od nowa Hum aapke hain koun i Hum saath saath hain - nieprawdopodobne hity, jak dla mnie i to nie tylko ze względu na Sallu  ><A ja Chalte Chalte i Shak Ruth Khan.  |
#99 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Ciekawość | Rozumiem, że Zanussi chce, aby nieśmiertelność obiecana mu przez pasterzy kóz była prawdą i ignoruje z własnej pychy i megalomanii rzeczywistosć, jak zresztą ty również. |
#100 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Ciekawość | Wciąż jeszcze pozostają metafizyczni pasterze i ich metafizyczne obietnice. Oni nie są, tylko metafizycznie są. A wszystko po to, żeby wielce pokorny m.bielecki z całą pokorą mógł liczyć na to, iż cały niekozi i niemetaficzny wszechświat jest tylko (przy całej "pokorze") nędzną kurtyną dla jego domniemanej nieśmiertelności. |
#101 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | Odp: Ciekawość | > Ten fragment wywiadu z Krzysztofem ZanussimKolejny argument z autorytetu, tylko kolejny fałszywy w założeniu. Nie mogę się powstrzymać przed pytaniem czy Zanussi spotkał boga, jakiegokolwiek boga, osobiście. Jeżeli nie to na jakiej podstawie mam przyjmować jego twierdzenia o istnieniu i dobroci boga za pewnik. Jakoś nie trafiają do mnie argumenty powtarzane bez większego zastanowienia, a tu takiego nie widzę.
Księża są satanistami bo umierają się na czarno. |
#102 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Ciekawość | > A ja Chalte Chalte i Shak Ruth Khan.  U, klasyka. Siakrucha warto też obejrzeć Baazigar, Swadesh, Veer-Zara, Aśoka, Heyy Babyy i - jako totalny obowiązek każdego, kto ma coś wspólnego z bolly - Devdas. Bo o K3G w ogóle nie wspominam, pewnie znasz to już na pamięć 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#103 1 na 1 | zupełna (2507 punktów) | Odp: Ciekawość |
> U, klasyka. Siakrucha warto też obejrzeć Baazigar, Swadesh, Veer-Zara, Aśoka, Heyy Babyy i - jako totalny obowiązek każdego, kto ma coś wspólnego z bolly - Devdas. Bo o K3G w ogóle nie wspominam, pewnie znasz to już na pamięć  Z pamiecią to u mnie krucho. Ma to dobra stronę. Podchodzę do własnej półki z filmami i za każdym razem znajduję nowość !  K3G to tu moja milość zakwitła lotosem |
#104 1 na 1 | hamelet (65 punktów) | Odp: Ciekawość | W antyku przekonywano, że kamień opada na ziemię, bo jego właściwością jest kategoria miejsca. W nowożytności zapanowało przekonanie iż to grawitacja jest powodem przyciągania dwóch ciał. Obecnie mówi się, że to krzywe geodezyjne są powodem już nie tyle przyciągania ale opadania ciała ku innemu ciału.Prawa fizyki mówią coś o świecie w ramach danej teorii (o tym mówi Stephen Hawking) |
#105 2 na 2 | maruda (5550 punktów) | Odp: Ciekawość | > Następne to.5) Czy istnieją światy równoległe. 6) Co znajduje się pod Ameryką. Tematem są wulkany i ruchy tektoniczne. 7) Jak zakończy się świat. Ten odcinek dopiero będzie miał premierę więc nic pewnego nie można powiedzieć na jego temat. curiosity.discovery.com/group/curiosity/aboutSeria ma za zadanie pokazywać że nauka wcale nie jest nudna i że ciągle można znaleźć w niej ciekawe nierozwiązane zagadki.
Księża są satanistami bo umierają się na czarno. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|