 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2011 09:28 | diogenes (42753 punktów) | (Oct)opus Dei
11 na 13 | Cytat:Niech premier się wytłumaczy przed Polakami dlaczego trzech funkcjonariuszy Opus Dei, czyli wywiadu katolickiego, znajduje się w polskim rządzie. wiadomosci(*)ny-po,1,4911691,wiadomosc.htmlTo i tak niewiele. W jednym z frankistowskich gabinetów na 18 ministrów aż jedenastu było członkami lub sympatykami tej świętej mafii (wiki). Ale mniejsza o to. Wpływ na rząd organizacji, której założenia nie mają nic wspólnego z demokracją budzi uzasadniony niepokój. Żądanie Palikota jest więc jak najbardziej na miejscu. Ale najważniejsze, że zostało to publicznie wyrażone: jedną z dewiz opusu jest bowiem dyskrecja. Rząd powinien być strefą całkowicie zdeklerykalizowaną. Powinien o tym wiedzieć zwłaszcza minister spraw zagranicznych. A na zakończenie jedno z bożych stworzeń, octopus: | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: (Oct)opus Dei |
>Niech premier się wytłumaczy przed Polakami dlaczego trzech funkcjonariuszy Opus Dei znajduje się w polskim rządzie.
No tak! Jak nie Żydzi i masoni, to opusdeiowcy nami rządzą! Skaranie boskie z tą Polską!
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde. |
#2 1 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei |
> Jak nie Żydzi i masoni, to opusdeiowcy nami rządzą!Nooo jeśli Żydów i masonów można podciągnąć pod teorie spiskowe, to opus dei już nie. Mafia to nie teoria to spisek. |
| Matix (5786 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | Następna kadencja należy do cyklistów. |
#4 5 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: (Oct)opus Dei | Ale pomysł na komisję śledczą do zbadania związków rządu z OD to żenujący postulat. Jak by OD dostało nagle jakąś wielką dotację od państwa, to rozumiem, mamy sprawę i mamy problem. A teraz mamy problem urojony. Co niby komisja ma badać, że rząd kolaboruje z Kościołem? Przecież robią to jawnie od 89 roku. I w większości rządów było nie trzech a więcej członków tejże organizacji, która jest tak zbójecko uprzywilejowana w III RP. |
#5 5 na 5 | perun (8610 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Ale pomysł na komisję śledczą do zbadania związków rządu z OD to żenujący postulat. Jak by OD dostało nagle jakąś wielką dotację od państwa, to rozumiem, mamy sprawę i mamy problem. A teraz mamy problem urojony. Co niby komisja ma badać, że rząd kolaboruje z Kościołem? Przecież robią to jawnie od 89 roku. I w większości rządów było nie trzech a więcej członków tejże organizacji, która jest tak zbójecko uprzywilejowana w III RP.Czy ja wiem Panie Mariuszu czy żenujący to pomysł? W końcu trzeba postawić sparwe otwarcie, że kolaborowanie na szkode Polski z agentami obcego i wrogiego nam państwa- Watykanu, niczym się nie różni od -załóżmy-wspierania interesów Rosji kosztem Polski, przez Pl urzedników, o posłach nie wspomne. |
#6 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: (Oct)opus Dei | > Czy ja wiem Panie Mariuszu czy żenujący to pomysł? W końcu trzeba postawić sparwe otwarcie, że kolaborowanie na szkode Polski z agentami obcego i wrogiego nam państwa- Watykanu, niczym się nie różni od -załóżmy-wspierania interesów Rosji kosztem Polski, przez Pl urzedników, o posłach nie wspomne.Wiadoma sprawa, ale nie zabiera się do tego od strony Opus Dei, tylko od Episkopatu. |
#7 5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Cytat:Niech premier się wytłumaczy przed Polakami dlaczego trzech funkcjonariuszy Opus Dei, czyli wywiadu katolickiego, znajduje się w polskim rządzie. Nie wiem, jak jest z Arabskim, ale Gowin i Sikorski nie są członkami, lecz sympatykami OD, w odróżnieniu od np. Giertycha, który jest takowym. Nie zmienia to jednak faktu, że deklarują poparcie dla organizacji, której członkowie składają przysięgę na bezwzględną wierność papieżowi, co stawia ich lojalność wobec własnego kraju pod znakiem zapytania. Opus Dei została powołana, aby pozyskiwać pieniądze dla krk i jest w tym bardzo skuteczna. Mając poparcie w rządzie będą w stanie zablokować wszelkie działania odbierające przywileje instytucjonalnemu kościołowi oraz ludziom z nim powiązanym. Jest to istotne w dobie cięć budżetowych, pownieważ większość członków OD zobowiązana jest do przekazywania dużej części własnych zarobków kościołowi (nieopodatkowane dochody z darowizn), więc ich wynagrodzenia nie mogą ulec zmniejszeniu. Jednak tłumaczenie się przed Polakami z czegoś, czego nie rozumieją (zasady rekrutacji i działania organizacji są utajnione) nie ma chyba sensu. Wywołają jedynie protesty, że jest to kolejny, nieuzasadniony atak na kościół. Lepiej byłoby zacząć od dotarcia do dokumentów i historii działalności OD w różnych krajach (były już publikacje związane z defraudacją pieniędzy, m.in. w USA), i upublicznić je. |
#8 3 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei |
> Wiadoma sprawa, ale nie zabiera się do tego od strony Opus Dei, tylko od Episkopatu.Można i tak, tylko myślę,że takiego szoku Niesiołowski by nie przeżył. A końcu ludzke życie cenne jest  |
#9 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | Na Youtube można obejrzeć 5-cio odcinkowy francuski film dokumentalny o OpusDei (co prawda sprzed paru lat) www.youtube.com/watch?v=XV0t8wciuHsJako ciekawostkę powtórzę pogląd założyciela OpusDei, że kobieta osiąga świętość po urodzeniu ósmego dziecka. |
#10 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > powtórzę pogląd założyciela OpusDei, że kobieta osiąga świętość po urodzeniu ósmego dziecka.Całe szczęście, że Maryja miała tylko jednego Jezusa.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| rysiek (4593 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | No tak, osiem cudownych poczęć, ukrzyżowań i zmartwychwstań, to by dopiero się działo. |
#12 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > nie zabiera się do tego od strony Opus Dei, tylko od Episkopatu.A to nie dwa końce tego samego kija?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#13 3 na 3 | Lizergus (691 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | Polecam stronę na polskiej Wikipedii o Opus Dei. Tryska obiektywnością  |
#14 7 na 7 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | raczej maczugi... tak by zachować proporcje w wyobraźni 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#15 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: (Oct)opus Dei | > >nie zabiera się do tego od strony Opus Dei, tylko od Episkopatu.> A to nie dwa końce tego samego kija?Realnym problemem w Polsce jest jawny wpływ Episkopatu na państwo a nie domniemany wpływ OD. Ponoć zresztą Gowin i Sikorski są tylko sympatykami OD a nie członkami organizacji. OD jest organizacją potencjalnie niebezpieczną i szkodliwą. Ale też zdemonizowaną. Przywołany tutaj został przykład frankistowskiej Hiszpanii, gdzie OD miało w pewnym momencie duży wpływ na władzę, ale trzeba wiedzieć, że na tle Franco dla Hiszpanii rządy opusdeistów były raczej postępem, gdyż oni otworzyli nieco kraj na Zachód. Owszem były później malwersacje z ich udziałem wynikłym ze związków z władzą, ale jednak ich ówczesna władza w Hiszpanii nie jest na pewno jednoznacznie negatywna. Pisałem o tym więcej w swojej książce "Kościół a faszyzm". W Polsce nie trzeba robić jakichś spisków, aby Kościół dostawał przywileje. I to jest problem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|