 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2011 09:28 | diogenes (42753 punktów) | (Oct)opus Dei
11 na 13 | Cytat:Niech premier się wytłumaczy przed Polakami dlaczego trzech funkcjonariuszy Opus Dei, czyli wywiadu katolickiego, znajduje się w polskim rządzie. wiadomosci(*)ny-po,1,4911691,wiadomosc.htmlTo i tak niewiele. W jednym z frankistowskich gabinetów na 18 ministrów aż jedenastu było członkami lub sympatykami tej świętej mafii (wiki). Ale mniejsza o to. Wpływ na rząd organizacji, której założenia nie mają nic wspólnego z demokracją budzi uzasadniony niepokój. Żądanie Palikota jest więc jak najbardziej na miejscu. Ale najważniejsze, że zostało to publicznie wyrażone: jedną z dewiz opusu jest bowiem dyskrecja. Rząd powinien być strefą całkowicie zdeklerykalizowaną. Powinien o tym wiedzieć zwłaszcza minister spraw zagranicznych. A na zakończenie jedno z bożych stworzeń, octopus: | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..| Grzegorz (5685 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | >Niech premier się wytłumaczy przed Polakami dlaczego trzech funkcjonariuszy Opus Dei, czyli wywiadu katolickiego, znajduje się w polskim rządzie. Wiele mówi fakt że w partii zakładającej formalnie rozdział państwa od Kościoła nie da się sformować rządu aby nie wyłowić przynajmniej paru funkcjonariuszy OD. Najwyraźniej praktyka jak zwykle mija się z teorią. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Podobno papież jest wybierany. Zdaje się, że przez ducha świętego, który w postaci dymku ulatnia się po ceremonii wyboru.A to nie efekt zwarcia w wyniku intensywnych (a wcześniej nieprzetestowanych) procesów myślowych szacownego gremium? |
#48 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Najwyraźniej praktyka jak zwykle mija się z teorią.Praktyka mija się ze złą teorią.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#49 1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > >... ludzie godzący się na takie podporządkowanie gotowi są również do każdej niegodziwości, którą uświęca w ich mniemaniu "sprawa budowy Dzieła Bożego".> Raczej w większości pierdoły totalne, nie umiejące samodzielnie myśleć.Nie wiem, czy tak jest, ale organizacja jest dość prężna (sądząc po ładnie zredagowanym haśle w Wikipedii, która niewątpliwie pisze o wszystkim, tylko nie o niejasnościach związanych z jej funkcjonowaniem). Może polska specyfika spowodowała spierniczenie tej organizacji, tak, to możliwe, nasz klimat, zwłaszcza w listopadzie, daje się we znaki. > > Niebezpieczni ludzie, fundamentaliści, ich podobieństwo do służb specjalnych wyraża się w poczuciu uprawnienia do stosowania wszelkich możliwych środków służących celom wyobrażonym przez kierowników duchowych. ...> No nie, tu już pojechałeś D.Brownem, a jego infantylne wyobrażenia o tej sekcie nie oddają realiów. Przebija z nich jedynie, typowa dla Amerykanów niechęć do krk, przy jednoczesnej podświadomej fascynacji tą instytucją, wynikającej chyba z zazdrości wobec zasad organizacji, dochodowości i trwałości.Usiłowałem czytać "Kod Leonarda" i dociągnąłem do trzydziestej strony a i to z ręką na ustach (aby nie pobrudzić pożyczonej z biblioteki książki). Brown mógłby się uczyć rzemiosła literackiego od Zbigniewa Nienackiego, w porównaniu z nim to jest przedszkole dla dyslektyków. > Pracowałam z ludźmi z OD. Można im wiele zarzucić: brak kompetencji, lenistwo, nepotyzm, chciwość, zarozumialstwo, pogardę dla innych, czasem dziwne skłonności seksualne, ale nie, do pewnych rzeczy się nie posuną.Nie chcę dociekać szczegółów, ale nieźle im musiałaś przykręcić śrubę... jakich metod użyłaś, by się otworzyli ?  > Dla prokościelnej większości JP nie jest autorytetem, większości z pozostałych to nie zainteresuje, a biskupi, dopóki dostają pieniądze, nie są zainteresowani źródłem ich pochodzenia.Taaak, ale co niektórym to daje do myślenia. Ja na przykład czuję, że wielu swoich wyborców Tusk jednak próbuje zrobić w konia obsadzając Gowina w roli ministra sprawiedliwości... ja po prostu nie mogę nadążyć, chyba za mało siedzę w temacie i cała ta sejmowa układanka coraz bardziej mi przypomina grę w salonowca.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
| Rigoletto (3891 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > >Jest chyba oczywiste, że katolik, który podchodzi na serio do swojej wiary, na pierwszym miejscu powinien stawiać religię, a nie interesy jakiegokolwiek państwa.> To niech trzyma się z daleka od interesów tego państwa.Ale co mu zrobisz? Ma taki głos w wyborach jak i Ty. |
| Lizergus (691 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | Chodziło mi raczej o osoby sprawujące władzę a nie wyborców. No ale fakt, demokracja działa tak, a nie inaczej. |
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > >Światopogląd, przekonania i wyznanie to kwestie subiektywne, prywatne. Tu zgoda. Przynależność do organizacji - nie.> Należy walczyć z klerykalizacją i wpływem Kościoła na państwo. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi.Dopóki organizacja jest legalna, nie można ich członków dyskryminować. Podobnie jak Palikotowi nie podoba mi się obecność agentów Opus Dei we władzach, ale zostali legalnie wybrani, a premier zawsze może twierdzić, że mianował ich na stanowiska w oparciu o ich wiedzę i doświadczenie. Jedynym zapytaniem do premiera może być, co zrobi, jeśli owi opusdeiści będą działać niezgodnie z interesem państwa. Ale ten interes jest trudny do zdefiniowania. Palikot ma te otwarte drzwi do składania projektów ustaw, apelacji, polemiki i w ramach tego powinien działać. |
#53 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Nie wiem, czy tak jest, ale organizacja jest dość prężna ...Organizacja, jako całość - tak. > Może polska specyfika spowodowała spierniczenie tej organizacji, tak, to możliwe, nasz klimat, zwłaszcza w listopadzie, daje się we znaki.Nie byli od nas. > Usiłowałem czytać "Kod Leonarda" i dociągnąłem do trzydziestej strony ...A mnie się udało przeczytać całą. Ale po trzech godzinach nie pamiętałam już o czym była, wyjąwszy demonizację członków OD, co mnie bardzo rozśmieszyło. Nienacki był niezły, pomijając literaturę dla dorosłych - nie wiadomo o czym i po co. > >Pracowałam z ludźmi z OD. Można im wiele zarzucić: brak kompetencji, lenistwo, nepotyzm, chciwość, zarozumialstwo, pogardę dla innych, czasem dziwne skłonności seksualne, ale nie, do pewnych rzeczy się nie posuną.> Nie chcę dociekać szczegółów, ale nieźle im musiałaś przykręcić śrubę... jakich metod użyłaś, by się otworzyli ?  Zapewne wyłapałeś tylko "dziwne skłonności..."? I już - wyobraźnia działa? Pozostałe cechy są obserwowalne. O niektórych rzeczach wiem rzeczywiście z drugiej ręki. I muszę cię rozczarować - to oni przykręcali śruby. > ... Ja na przykład czuję, że wielu swoich wyborców Tusk jednak próbuje zrobić w koniaTylko niektórych?  > obsadzając Gowina w roli ministra sprawiedliwości...On po prostu musi zaskarbić sobie poparcie krk na ten trudny czas. > ja po prostu nie mogę nadążyć, chyba za mało siedzę w temacie i cała ta sejmowa układanka coraz bardziej mi przypomina grę w salonowca.Słuchaj - widziałeś na pewno "Misia". Tam leci taki tekst. - "Ukradli ci paszport? To ty komuś ukradnij! Ja ukradnę!" Chłopcze drogi: Olewają cię? To i ty ich olej! Po co komu śledzić te, jak je nazwałeś, sejmowe układanki. One nic nie znaczą i są poza twoim zasięgiem. Im zależy, żebyś myślał inaczej, żebyś był wciąż zaabsorbowany jakimiś politycznymi przepychankami. Tak wygląda mediokracja. Politycy, jako celebryci oraz tzw.obywatele, jako widownia bez realnego wpływu na politykę. A jest już po wyborach i naprawdę nie ma znaczenia, kto jest kim w rządzie. |
#54 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > nie podoba mi się obecność agentów Opus Dei we władzach, ale zostali legalnie wybrani,...Nie zostali wybrani jako członkowie OD. Nie sądzę,aby ta informacja była zamieszczona na ich wyborczych spotach. > Jedynym zapytaniem do premiera może być, co zrobi, jeśli owi opusdeiści będą działać niezgodnie z interesem państwa.Należy wcześniej zerknąć do katechizmu OD: Droga Escrivy jest zdecydowanie antydemokratyczna, a w wielu wypadkach - totalitarna. Ktoś, kto aspiruje do demokratycznie wybieranych stanowisk i ktoś, kto ma wgląd w CV adeptów powinien zdawać sobie z tego sprawę. Zamiast na boga poseł/ minister/ ...powinien przysięgać na demokrację, że nigdy nie sprzeniewierzy demokratycznych wartości poprzez uczestnictwo czy sympatyzowanie z niedemokratycznymi organizacjami. W sytuacji OD powtarza się klasyczny błąd demokracji: dopuszcza do rządzenia niedemokratyczne opcje, podcina sobie gałąź, na której siedzi(my). > Palikot ma te otwarte drzwi do składania projektów ustaw, apelacji, polemiki i w ramach tego powinien działać.Pełna zgoda. Już to robi. Z dobrym skutkiem, bo co powie, wywołuje skandal.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#55 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Ma taki głos w wyborach jak i Ty.Chodzi nie tylko o głos w wyborach, ale również o głos po wyborach. Ludzie stawiają na X, a po wyborach okazuje się, że to Y, np. członek OD. Tego nie było na przedwyborczych spotach.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| Rigoletto (3891 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > Chodzi nie tylko o głos w wyborach, ale również o głos po wyborach. Ludzie stawiają na X, a po wyborach okazuje się, że to Y, np. członek OD. Tego nie było na przedwyborczych spotach.O rety! Nie mów, że głosowałeś na Gowina!?  |
#57 1 na 3 | basia04 (137 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei |
> Jak nie Żydzi i masoni, to opusdeiowcy nami rządzą!Ze zdziwieniem wielkim spostrzegam, że z taką lekkością traktuje Pani fakt, iż członkowie Opus Dei znajdują się w polskim rządzie. Opus Dei to organizacja, która ma zapewniać korzyści Watykanowi, jego urzędnikom. Ironiczne potraktowanie tej sprawy jest niepokojące. Zwrócenie uwagi na to przez J.Palikota to takie niewłaściwe? |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: (Oct)opus Dei | > Opus Dei to organizacja, która ma zapewniać korzyści WatykanowiTo nie jest prawda. Według Wikipedii: "Opus Dei jest instytucją Kościoła katolickiego, której celem jest realizacja jego ewangelizacyjnej misji oraz rozpowszechnianie świadomości powszechnego powołania do świętości i uświęcającej wartości codziennej pracy, tj. dobrego wypełniania obowiązków zawodowych i rodzinnych." Minister, który dobrze wypełnia obowiązki zawodowe jest bezcenny. Sikorski też jest w Opus Dei, a jest chyba lepszy od Fotygi. A Gowina ocenimy po jego owocach.
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde. |
#59 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | > > Opus Dei to organizacja, która ma zapewniać korzyści Watykanowi> To nie jest prawda. Według Wikipedii:Pani prof., czy nie lepiej podać ten link: www.opusdei.pl/a samemu zacząć ubiegać się o nowicjat w Opus Dei?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#60 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: (Oct)opus Dei | Cytat:Pytany o rzekome związki ministrów z Opus Dei [Niesiołowski -d.] przyznał, że przynależność do tej organizacji nie jest problemem, ale w "w ustach Palikota brzmi to obraźliwie". - Opus Dei to jest bardzo dobra organizacja, która doprowadziła do demokratyzacji Hiszpanii, a jej założyciel został uznany za świętego. Być w Opus Dei to jest zaszczyt - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik. wiadomosci(*)w-opu,1,4913058,wiadomosc.htmlFaktycznie, można mówić o gospodarczym rozwoju Hiszpanii za rządów OD, ale z demokratyzacją nie miało to wiele wspólnego. Zresztą cały ten boom skończył się aferą (MATESA), które jak widać też są dziełem bożym. Eksperyment z OD w Hiszpanii pokazał, że nie da się ograniczyć demokratyzacji jedynie do kwestii gospodarczych. Opus Dei jest jedną z ostatnich organizacją, której przyświecałyby demokratyczne ideały. Jej obecność w polskim rządzie jest prowokacją, a nie błogosławieństwem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|