 |
Wyrok w sprawie stanu wojennego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2012 15:48 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wyrok w sprawie stanu wojennego
7 na 7 | Pękam ze śmiechu! Kiszczak 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, Kania uniewinniony, sprawa Eugenii Kempary umorzona z powodu przedawnienia, zaś szef KPN Adam Słomka skazany na 14 dni pozbawienia wolności za "naruszenie powagi, spokoju i porządku czynności sądowych". Wyszło na to, że najbardziej przegranym w tej sprawie okazał się być Adam Słomka.   | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#46 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Kilka razy dziennie słyszę w TV kombatantów dawnej opozycji opowiadających, jak to pierwsza "Solidarność" o Demokrację i Wolność walczyła. Już nie muszą się kryć z tym, że nie o żadne reformowanie socjalizmu a o obalenie Ustroju i przejęcie Władzy chodziło.Słyszałeś o idei oporu bez przemocy? Może znane Ci są jakieś zbrojne bojówki Solidarności, podkładające bomby i strzelające zza węgła do milicjantów? Ja pamiętam tylko zakutych po łeb pachołków czerwonej dyktatury wojskowej i opancerzone pojazdy wojskowe na ulicach. > O interwencję w Afganistanie nie mam do Ameryki i NATO najmniejszych pretensji.Ja osobiście też nie mam. Ale moim zdaniem, to jawna farsa, skoro dzisiaj prowadzone są rozmowy pokojowe z Talibami, pomimo istnienia "legalnego" rządu afgańskiego. Jednakże, to inny temat i tak na marginesie. > Rewoltę robiła "Solidarność".Ale nie miała to być rewolta zbrojna. > >albo zamach,> ...rewoltę powstrzymujący.Zamach za to był jak najbardziej zbrojny. > Na ten temat rozwodziłem się już wyczerpującoJak będę miał czas to poczytam. |
#47 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Rozumiem, że naród nie ma prawa do suwerenności.Suwerenność narodu wymyśliła dopiero Rewolucja Francuska, Dzieło Szatana  . Wynalazek ten z gruntu Obcy jest Bogobojnemu Narodowi Polskiemu, czego najlepszym dowodem fakt, że na przestrzeni 1015 (966-1981) lat Jego Dziejów, suwerenności lat miał ledwie 7 (1919-1926) a i to mocno kulawej  . > Nie trzeba decyzji przeciw narodowiPrzeciw...  > poddawać nawet pod forum obradującego w tym czasie sejmu.Nie można było. Stany wojenny - jeśli miał spełnić swe zadanie - musiał być z zaskoczenia wprowadzony, nie po publicznych deliberacjach. > Narodowi trzeba dać po ryju, zniszczyć wspólnotę,Jakaś wspólnota była?  > bo przecież w innym razie wspólnota by stanęła do walki z obcą agresją,Aż takich kretynów znalazłoby się na szczęście niewielu, niestety dosyć jednak, by konsekwencje odczuli wszyscy. > zintegrowała by się bardziej.Integrować to się możesz ze swoim szwagrem. Ode mnie się bądź łaskaw odstosunkować. > A i to w najgorszym teoretycznym rozważaniu, bowiem dane historyczne pokazują, iż faktyczne zagrożenie było żadne.Dane historyczne w rodzaju Berlina'53, Węgier'56, Czechosłowacji'68 czy Afganistanu'79 Ci to pokazują?  > Co więcej Ci sami zbrodniarze starali się je wręcz wywołać, pisząc wniosek do obcego najeźdźcy aby najechał, a tenże odmówił...Gdybym wiele razy nie widział, w życiu bym nie uwierzył, że ktoś takie bzdety: d.polskatimes.pl/k/r/9/dc/bb/4b1ec04548690_z.pdf może na poważnie brać. > Nieee!!! Niezadowolenie teoretyczne przywódców obcego państwa jest wystarczające.Gdy obce państwo stokroć Silniejsze jest. > No tak po co znać fakty historyczne, jak można sobie coś porozważać.Się podsumowałeś.
Internet kłamie. |
#48 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Słyszałeś o idei oporu bez przemocy?Strajk okupacyjny - zasadnicza metoda działania "Solidarności" - jest formą przemocy, acz sprytniejszej niż proste napieprzanie przeciwnika. > Może znane Ci są jakieś zbrojne bojówki Solidarności, podkładające bomby i strzelające zza węgła do milicjantów?Pojawić się takie mogły z dnia na dzień, ba! - z godziny na godzinę. W 70-tym i 76-tym Komitety Wojewódzkie płonęły aż miło  . > Ja pamiętam tylko zakutych po łeb pachołków czerwonej dyktatury wojskowej i opancerzone pojazdy wojskowe na ulicach.Ja trochę więcej. > >O interwencję w Afganistanie nie mam do Ameryki i NATO najmniejszych pretensji.> Ja osobiście też nie mam. Ale moim zdaniem, to jawna farsa, skoro dzisiaj prowadzone są rozmowy pokojowe z Talibami, pomimo istnienia "legalnego" rządu afgańskiego.Bo - chętnie czy mniej chętnie - rozmawia się z tym, od kogo rzeczywiście można coś uzyskać. > >Rewoltę robiła "Solidarność".> Ale nie miała to być rewolta zbrojna.To bez znaczenia, skoro miała mieć skutki nie do przyjęcia dla Sowietów. > >>albo zamach,> >...rewoltę powstrzymujący.> Zamach za to był jak najbardziej zbrojny.Najmniej, jak było to możliwe.
Internet kłamie. |
#49 -2 na 4 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | Modlę się o zdrowie patrioty sowieckiego gen.Jaruzelskiego. Aby wyzdrowiał na tyle by mógł zasiąść na ławie oskarżonych. |
#50 4 na 4 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Strajk okupacyjny - zasadnicza metoda działania "Solidarności" - jest formą przemocy, acz sprytniejszej niż proste napieprzanie przeciwnika.Oczywiście, strajk gorszy od koktajli Mołotowa. > Pojawić się takie mogły z dnia na dzień, ba! - z godziny na godzinę. W 70-tym i 76-tym Komitety Wojewódzkie płonęły aż miło .A w USA w tym czasie bito jeszcze okazjonalnie murzynów. > To bez znaczenia, skoro miała mieć skutki nie do przyjęcia dla Sowietów.Jeśli podcieranie się papierem toaletowym, a nie Trybuną było nie do przyjęcia dla Sowietów, to zgoda. > Najmniej, jak było to możliwe.Tutaj nie mogę odmówić ci racji. |
| keram aktsu (1211 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > > nic takiego nie napisałem, więc nie wiem skąd taki sąd o mnie.> To żaden sąd o Panu, to odniesienie się do słów: Cytat:Pamiętano jaką władzę miała armia i co wyczyniali tacy ludzie w stopniu np kaprala czy sierżanta. Pamiętano jak się panoszyła WRON-a, gorące były nieszczęścia ludzkie. w tym i w żadnym innym cytacie nie napisałem nic o kościele, a Pan mi włożył w usta: Cytat:>Panie Marku, do Kościoła na kapłana, to się idzie z powołania aby służyć ludziom. Armia to aparat represji i ucisku. >Naprawdę Pan wierzy, że więcej przyzwoitych ludzi procentowo było wśród kleru niż w Ludowym Wojsku Polskim, lub odwrotnie w wojsku procentowo było wiecej skur..synów. > >Jaruzelski i Kiszczak, to tylko symbole tamtego okresu.> No tak, skąd ja to znam, że symbolom należą się największe kary.tego nie napisałem > Cwaniakom wystarczą symboliczne.tego również > Nigdy nikogo nie namawiałem, aby przyjął moje poglądy albo mój punkt widzenia. Zawsze mówiłem bądź otwartym i nie wierz nikomu, poszukuj samodzielnie dpowiedzi i sam sobie wyrabiaj zdanie.Nie znam Pana poglądów, ale człowiek nie krowa, więc może spowoduje Pan, że zmienię zdanie w jakimś temacie  . > Pozdrawiam serdecznie.Również |
#52 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Strajk okupacyjny - zasadnicza metoda działania "Solidarności" - jest formą przemocy, acz sprytniejszej niż proste napieprzanie przeciwnika.> Oczywiście, strajk gorszy od koktajli Mołotowa.Pewnie - stawiał Władzę w o wiele trudniejszym położeniu. > A w USA w tym czasie bito jeszcze okazjonalnie murzynów.Owszem, ale było to już tylko wyrazem czyjegoś prywatnego rasizmu, aspektu politycznego już nie miało. > >To bez znaczenia, skoro miała mieć skutki nie do przyjęcia dla Sowietów.> Jeśli podcieranie się papierem toaletowym, a nie Trybuną było nie do przyjęcia dla Sowietów, to zgoda.Ponownie pozwolę sobie do zamieszczonych wcześniej linków odesłać.
Internet kłamie. |
#53 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | . > Nie znam Pana poglądów, ale człowiek nie krowa, więc może spowoduje Pan, że zmienię zdanie w jakimś temacie .Nawet gdybym bardzo chciał jest to zupełnie niemożliwym. Nie mogę tłumaczyć każdego zdania, a tu należałoby nawet i równoważniki i pojedyncze słowa. Prawie nic Pan nie zrozumiał. Moim zdaniem - jest to zawsze wina piszącego, czy wypowiadającego tekst - więc bardzo Pana przepraszam za swoją niekomunikatywność. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#54 1 na 1 | Głąbiński (3538 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > ... oskarżycielom nie bardzo wypadało postawić zarzut o naruszenie ówczesnej Konstytucji, bo wtedy ustawiliby się w roli jej obrońców, ..., zamysłem było przedstawić oskarżonych jako zwykłych kryminalistów.O tym właśnie pisałem: w sądzie albo zabiega się o zachowanie prawa, albo uprawia politykę redagując akt oskarżenia tak, by coś "wypadało" (lub "nie wypadało"), lub by zrealizować jakiś "zamysł".
Stach M. G. |
#55 2 na 2 | keram aktsu (1211 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > .> >Nie znam Pana poglądów, ale człowiek nie krowa, więc może spowoduje Pan, że zmienię zdanie w jakimś temacie .> Nawet gdybym bardzo chciał jest to zupełnie niemożliwym. Nie mogę tłumaczyć każdego zdania, a tu należałoby nawet i równoważniki i pojedyncze słowa.> Prawie nic Pan nie zrozumiał.> Moim zdaniem - jest to zawsze wina piszącego, czy wypowiadającego tekst - więc bardzo Pana przepraszam za swoją niekomunikatywność.> Pozdrawiam serdecznie.> @@@> .Odnoszę wrażenie, że polemizuje Pan z kimś, ale na pewno nie ze mną. Również pozdrawiam |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | . > Odnoszę wrażenie, że polemizuje Pan z kimś, ale na pewno nie ze mną.> Również pozdrawiamOdnoszę wrażenie, że polemizuje Pan z kimś, ale na pewno nie ze mną. Również pozdrawiam. -------------------- PS. Zresztą starałem się tylko porozmawiać, a nie zaraz polemizować. Czy brak całkowitej akceptacji dla czyiś poglądów lub odmienne spojrzenie na rzeczywistość jest zaraz polemiką? Ale próba rozmowy z Panem też mi się zupełnie nie udała za co przepraszam i więcej już nie chcę. @@@ . |
#57 8 na 8 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Modlę się o zdrowie patrioty sowieckiego gen.Jaruzelskiego. Aby wyzdrowiał na tyle by mógł zasiąść na ławie oskarżonych.Typowe, dla katoliczki. Miłuje bliźniego swego, jak siebie samego  |
#58 -2 na 6 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Modlę się o zdrowie patrioty sowieckiego gen.Jaruzelskiego. Aby wyzdrowiał na tyle by mógł zasiąść na ławie oskarżonych.> Typowe, dla katoliczki. Miłuje bliźniego swego, jak siebie samego  > To modlitwa za sprawiedliwosc. |
#59 7 na 7 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > To modlitwa za sprawiedliwosc.Sprawiedliwość w imię boże, jak mniemam. Nie warto odpuścić? Przecie to do katoliczki niepodobne, aby tak trwale nienawiścią ziajać. Oni już jedną nogą w grobie, ale nie... jakżesz to tak? Bez sądu? Niedoczekanie... |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | Rzeczywiście nie określałeś wagi legalności dla całości zagadnienia, a co do meritum masz oczywiście rację. Przepraszam. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|