 |
Wyrok w sprawie stanu wojennego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2012 15:48 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wyrok w sprawie stanu wojennego
7 na 7 | Pękam ze śmiechu! Kiszczak 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, Kania uniewinniony, sprawa Eugenii Kempary umorzona z powodu przedawnienia, zaś szef KPN Adam Słomka skazany na 14 dni pozbawienia wolności za "naruszenie powagi, spokoju i porządku czynności sądowych". Wyszło na to, że najbardziej przegranym w tej sprawie okazał się być Adam Słomka.   | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#76 1 na 1 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Jest Pan młody.> Za socjalizmu popularną i tanią była herbata "Ulung"Wbrew pozorom Panie Andrzeju pamiętam herbatkę - pijałem ją jeszcze jako dziecko, a potem tą "lepsiejszą" Yunnan...liściastą. Dowcip choć stary to przedni - uśmiechnąłem się. > Pan Konowal wcale w swoich poglądach nie jest tak wyjątkowym<Całkowita zgoda, ale przez swój fideizm raczej "niereformowalny" (z definicji), a przez to męczący - a mnie brak cierpliwości do wydłubywania tego "kitu" z głów, poglądów i wypowiedzi. Wolę czytać wypowiedzi mądrych ludzi z otwartymi umysłami i ciekawym oglądem świata. > On tylko - moim zdaniem - pięknie tu egzemplifikuje zrozumienie rzeczywistości, poglądy i moralność polskiego katolicyzmu, który zapanował nad świadomością intelektualną polskiej inteligencji<Nawiązuje Pan do tego w swoim wątku Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać?, a ponieważ i ja dostrzegam zagrożenia z tego płynące - myślę, iż jednak należy się bardziej obawiać osób głoszących tego typu poglądy niż nimi cieszyć (choć oczywiście dostrzegam pozytywy jakie daje dysputa z tego typu adwersarzami) Równie Serdecznie Pozdrawiam
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#77 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Dyktatorów zbrodniarzy afrykańskich też jako ludzkość sądzimy.I ich "zacofanie" nie jest z tego co kojarzę okolicznością łagodzącą.<Niektórym udziela się prywatnej audiencji. |
#78 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Wielu historyków, a także byłych radzieckich biurokratów potwierdza, że żadnego zagrożenia interwencją ZSRR nie było.<Co z doktryną Breżniewa? |
#79 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Gdyby było więcej czasu, być może posłużono by się dyspozycyjnym sejmem. Wtedy decyzja byłaby zgodna z prawem. Czy w takiej sytuacji wszystko byłoby cacy ?<Przyczyna ominięcia sejmu była chyba inna. Zapewnienie sobie podstaw prawnych zniweczyłoby efekt zaskoczenia, co w konsekwencji pociągnęłoby za sobą więcej ofiar. Gdyby nie było stanu wojennego mielibyśmy wojnę domową, tak pamiętam atmosferę tamtych miesięcy przed stanem wojennym. |
#80 3 na 3 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Modlę się o zdrowie patrioty sowieckiego gen.Jaruzelskiego. Aby wyzdrowiał na tyle by mógł zasiąść na ławie oskarżonych.Jeżeli ci czas pozwoli, pomódl się jeszcze za księży pedofili, za księży gwałcicieli i zakonnice handlujące dziećmi. |
#81 2 na 2 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Niestety okrągłostołowy układ nie pozwolił na sprawiedliwy wyrok. A ten cholerny cywilizacyjny postęp nie pozwala na rozpalenie stosów.<Ale dowiedzieliśmy się na czym polega demokracja i praworządność. Pierwszy milion trzeba ukraść. |
#82 2 na 2 | maceox (6766 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Modlę się o zdrowie patrioty sowieckiego gen.Jaruzelskiego. Aby wyzdrowiał na tyle by mógł zasiąść na ławie oskarżonych.Najbardziej stosowną modlitwą będzie w tym wypadku chyba "Ojcze Nasz"? Wiele rzeczy można próbować zarzucać Jaruzelskiemu, ale ten wątek dotyczy stanu wojennego. W tym zakresie nie tylko zgadzam się z Panią, że należy mu odpuścić, ale również sądzę, że odpuszczać nawet nie ma za bardzo czego. Wówczas w Polsce władza traciła kontrolę nad sytuacją. W tej sytuacji geopolitycznej, w jakiej Polska się znajdowała mogło to doprowadzić tylko do zbrojenej interwencji Armii Radzieckiej, co wiemy z przykladów Węgier w 56 roku i Czechosłowacji w 68 roku. I wtedy o zupełnie inne rzeczy by się Pani modliła. Czasem się zastanawiam, jak to się dzieje, że często dużo większe poczucie etyki chrześcijańskiej od katolików mają ...ateiści. Weźmy takiego Michnika. On już Jaruzelskiemu dawno odpuścił, ale to z dwóch przyczyn - a mianowicie zna się na historii i jest mądrym człowiekiem. Ale dla większości katolików w naszym kraju akurat etyka chrześcijańska jest najmniej ważna. Ważne jest tylko, żeby polować na czarownice ... i odklepywać modlitwy bez rozumienia ich sensu.
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Wielu historyków, a także byłych radzieckich biurokratów potwierdza, że żadnego zagrożenia interwencją ZSRR nie było.<> Co z doktryną Breżniewa?> To samo co z linią Maginota 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#84 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Gdyby było więcej czasu, być może posłużono by się dyspozycyjnym sejmem. Wtedy decyzja byłaby zgodna z prawem. Czy w takiej sytuacji wszystko byłoby cacy ?<> Przyczyna ominięcia sejmu była chyba inna. Zapewnienie sobie podstaw prawnych zniweczyłoby efekt zaskoczenia, co w konsekwencji pociągnęłoby za sobą więcej ofiar. Gdyby nie było stanu wojennego mielibyśmy wojnę domową, tak pamiętam atmosferę tamtych miesięcy przed stanem wojennym.Chyba z TV pan pamięta, bo niby z kim ta wojna domowa miała być ??? z bezbronną ludnością ???
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#85 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Przyczyna ominięcia sejmu była chyba inna. Zapewnienie sobie podstaw prawnych zniweczyłoby efekt zaskoczenia, co w konsekwencji pociągnęłoby za sobą więcej ofiar.Zgadzam się. > Gdyby nie było stanu wojennego mielibyśmy wojnę domową, tak pamiętam atmosferę tamtych miesięcy przed stanem wojennym.I tak też wtedy uważało wielu z tych, którzy dzisiaj wyśmiewają tę możliwość. |
#86 1 na 1 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | Adam Słomka ma u mnie "5" z ewolucjonizmu. Doskonale wie co to znaczy adaptacja i umiejętność przystosowania - w Jego wypadku do systemu politycznego. Czy to za "komuny" czy w czasach "zielonej wyspy" - w każdym systemie wie jak się dostać za kratki. To się nazywa uniwersalny łobuz - po prostu pierwszy bandzior RP łamane na PRL.
A tak poważnie... Czuję olbrzymi niesmak po ogłoszeniu kary porządkowej dla Adama Słomki. Sąd zapomniał chyba o zasadzie proporcjonalności. Czy to władza wykonawcza, ustawodawcza czy sądownicza - każda musi pokazać, że rządzi. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Przyczyna ominięcia sejmu była chyba inna. Zapewnienie sobie podstaw prawnych zniweczyłoby efekt zaskoczenia, co w konsekwencji pociągnęłoby za sobą więcej ofiar.> Zgadzam się.> >Gdyby nie było stanu wojennego mielibyśmy wojnę domową, tak pamiętam atmosferę tamtych miesięcy przed stanem wojennym.> I tak też wtedy uważało wielu z tych, którzy dzisiaj wyśmiewają tę możliwość.> Tu nie chodzi o to jakie były odczucia czy atmosfera, bo ta była kierunkowna i podgrzewana przez władzuchnę w konkretnym celu. Tu chodzi o stan faktyczny. Pod tym względem władza miała pełny przegląd i wiadomo że żadnej wojny domowej by nie było, no chyba że ktoś sądzi że dałoby radę tak jak za Kościuszki z kosami na barykady pójść.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#88 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > Tu nie chodzi o to jakie były odczucia czy atmosfera, bo ta była kierunkowna i podgrzewana przez władzuchnę w konkretnym celu.W jakim celu? Konfrontacji? Atmosfera była podgrzewana przez puste półki sklepowe a władzuchna starała się raczej robić dobrą minę do złej gry. > Tu chodzi o stan faktyczny.Stan faktyczny pozostaje w ścisłym związku z ówczesnymi odczuciami i atmosferą. Cóż mogłoby wtedy doprowadzić do buntu społecznego, jak nie właśnie to? > Pod tym względem władza miała pełny przegląd i wiadomo że żadnej wojny domowej by nie było,Miała więc nie tylko pełny przegląd ale także dostęp do wiedzy o przyszłości ... > no chyba że ktoś sądzi że dałoby radę tak jak za Kościuszki z kosami na barykady pójść.Mniej więcej tego się właśnie obawiano. Czy słusznie? Podstawy do obaw z pewnością były. A czy tak by się stało? O to cały niekończący się (i bezsensowny - bo nie rozstrzygalny) spór ... |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >Tu nie chodzi o to jakie były odczucia czy atmosfera, bo ta była kierunkowna i podgrzewana przez władzuchnę w konkretnym celu.> W jakim celu? Konfrontacji?> Atmosfera była podgrzewana przez puste półki sklepowe a władzuchna starała się raczej robić dobrą minę do złej gry.Nie konfrontacji tylko zastraszenia. Siedźcie cicho bo ruskie przyjdą. > >Tu chodzi o stan faktyczny.> Stan faktyczny pozostaje w ścisłym związku z ówczesnymi odczuciami i atmosferą. Cóż mogłoby wtedy doprowadzić do buntu społecznego, jak nie właśnie to?Buntu tak ale forma to całkiem inna sprawa. > >Pod tym względem władza miała pełny przegląd i wiadomo że żadnej wojny domowej by nie było,> Miała więc nie tylko pełny przegląd ale także dostęp do wiedzy o przyszłości ...> >no chyba że ktoś sądzi że dałoby radę tak jak za Kościuszki z kosami na barykady pójść.> Mniej więcej tego się właśnie obawiano.Niezbyt wysokiej jakości dowcip. > Czy słusznie? Podstawy do obaw z pewnością były. A czy tak by się stało? O to cały niekończący się (i bezsensowny - bo nie rozstrzygalny) spór ...Spór jest rozstrzygnięty wystarczy parę historycznych opracowań przeczytać.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego | > >A czy tak by się stało? O to cały niekończący się (i bezsensowny - bo nie rozstrzygalny) spór ...> Spór jest rozstrzygnięty wystarczy parę historycznych opracowań przeczytać.Parę dowolnych czy wybranych? Spór nie tylko że nie jest rozstrzygnięty, ale jest też z samej swojej natury nierozstrzygalny. Rozważania na temat: "co by było, gdyby" czyli analiza alternatywnych wersji przeszłości należą raczej do historical fiction i o ile studiowanie opracowań historycznych pozwala oczywiście ograniczyć snucie fantazji do wymyślania w miarę prawdopodobnych scenariuszy, to z pewnością niczego nie rozstrzyga. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|