 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-01-2012 20:31 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Dzień Pamięci | Dziś jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
P.S. W wiadomościach głównych o 20-tej w jednej ze stacji telewizji niemieckiej podano wiadomość, że większość młodego pokolenia Niemców nie kojarzy z niczym słowa Auschwitz. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | > Ja się nie upieram przy twierdzeniu, że holocaust był czymś wyjątkowym. Uważam tylko, że pamięć jego ofiarom się należy, nieważne co o tym myślą "młodzi Niemcy".Ale wolność do czczenia pamięci kogo się tam chce już do tych "młodych Niemców" nie należy? Pamięć pamięcią, ale może zróbmy badanie ilu Polaków, niekoniecznie młodych, w dupie ma to ile osób było w Aushwitz wymordowanych? |
#17 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | A może to nie wina nauczycielki, tylko tępych uczniów?
Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa) |
| perun (8610 punktów) | Odp: Dzień Pamięci |
> Niektórzy - aby przywalić koncepcjom lewicowym, nie tylko wykorzystują Stalina, Mao, Pol-Pota, Kima i innych paranoicznych psychopatów, ale gotowi są wybielić zbrodnie Hitlera, Franco, Pinocheta i innych prawicowych paranoicznych psychopatów.> Nic tak nie zaślepia jak ideologiczna nienawiść do myślących samodzielnie racjonalistów.Akurat Hitler to zwykły socjalista w wersji niemieckiej nie na darmo machający czerwona flagą. Pisał o tym już w 44r L.von Mises.. Zresztą Narodowy Socjalizm tylko różnił się przymiotnikiem narodowy od komunizmu czyli socjalizmu międzynarodowego i kilkoma innymi nieistotnymi szczegółami. Franco to rzeczywiście faszysta tyle, że akurat ów faszysta uratował sporą ilośc Żydów przed niemieckimi socjalistami. No i uratował Hiszpanie przed gorszą wersją lewicowych marzeń - komunizmem. Poza tym faszyzm (wiązka) jest tylko trochę bardziej na prawo od komunizmu (wspólny) i socjalizmu. Mimo to to ruch lewicowy, a nie prawicowy jak chcą niektórzy i jak piszę w wiki. Jest rzeczywiście prawicowy w stosunku do komunizmu, ale to nadal lewica. Nie może być prawicą ktoś kto promuje kolektywizm. To zaprzeczenie liberalizmu i nie chodzi tylko o gospodarkę, a o główną zasadę liberalizmu tzn prawicy ; Volenti non fit iniuria Pinochet rzeczywiście był prawicowy. Jednak nie nazwałbym go psychopatą. To dzięki niemu Chile nie stało się drugą Kubą, cud gospodarczy Chile to właśnie zasługa owego jak Pan napisał psychopaty. Pytanie czy Allende, gdyby nie obalił go Pinochet cieszyłby się równie wielka sławą wśród lewicy jak Che Guevara i czy miałby na rękach więcej krwi niz Pinochet. W każdym razie rządy owego Allende doprowadziły kraj do ruiny a Pinocheta to rozkwitu. Fakt, że Pinochet ma na rękach krew około 3000 ludzi. Ale jakoś nie mam współczucia dla komunistów. Jak mawiali kowboje ; dobry czerwony to martwy czerwony. Cała ta lewica jest czerwona... od krwi.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | . > >>>Niektórzy - aby przywalić koncepcjom lewicowym, nie tylko wykorzystują Stalina, Mao, Pol-Pota, Kima i innych paranoicznych psychopatów, ale gotowi są wybielić zbrodnie Hitlera, Franco, Pinocheta i innych prawicowych paranoicznych psychopatów.> >>>Nic tak nie zaślepia jak ideologiczna nienawiść do myślących samodzielnie racjonalistów.. > Sam Pan często powtarza, że nikt tak nas nie kompromituje, jak my sami. Podobnie było z "koncepcjami lewicowymi", które się nie tylko skompromitowały, ale skazały na upadek.A to ciekawe? Upadł hitlerowski, czy frankistowski faszyzm, upadł pinochetowski neoliberalizm i koncepcje prawicowe się nie skompromitowały. Upadł realny socjalizm i już pełna kompromitacja koncepcji lewicowych. Tak twierdzi człowiek, który się chwali, że kieruje się racjonalnością, a nie ideami. A może lepiej ździebko poczytać zamiast dyrdymały tu opowiadać? Choćby to co tak na szybko z internetu wygrzebałem: pl.wikipedia.org/wiki/Komunitaryzmwww.diamet(*)edu.pl/pdf/diam8f1kuninski.pdfa to wcale nie jedyna w świecie - bardzo żywotna i perspektywiczna - idea lewicowa. > Osobiście, nie mówię o sobie, że jestem prawicowy, czy lewicowy, albo centrum. Staram się kierować racjonalnością, a nie ideami.Jaki Pan jest, to każdy - kto potrafi czytać ze zrozumieniem - sam dostrzeże i chwalić się nie bardzo już potrzeba. To forum dla racjonalistycznej inteligencji, tu większość potrafi myśleć i oceniać samodzielnie. www.racjon(*).php/s,474361/z,0/d,22#w479221Miłego dnia. @@@ . |
#20 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | > A może to nie wina nauczycielki, tylko tępych uczniów?> Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa)Kilku tępych uczniów to nie problem, ale jeśli szkoła jest pełna tępaków, to może warto przyjrzeć się nauczycielom? |
#21 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | . > >>>Niektórzy - aby przywalić koncepcjom lewicowym, nie tylko wykorzystują Stalina, Mao, Pol-Pota, Kima i innych paranoicznych psychopatów, ale gotowi są wybielić zbrodnie Hitlera, Franco, Pinocheta i innych prawicowych paranoicznych psychopatów.> >>>Nic tak nie zaślepia jak ideologiczna nienawiść do myślących samodzielnie racjonalistów.> Akurat Hitler to zwykły socjalista.....Panie Marku, pozwoli Pan, że przez szacunek dla Pana nie ustosunkuję się do tej wypowiedzi. Zaczął Pan rok temu bardzo ciekawie na tym forum, a później coś w Pana wstąpiło i to tak mocno, że odszedł Pan od wszelkiej racjonalności. Uważam, że teraz już podjęcie merytorycznej rozmowy z Panem stało się już niemożliwym. Dlatego przepraszam, ale dyskutować z Panem nie chcę. Miłego dnia i dużo spokoju Panu życzę. @@@ . |
#22 3 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: Dzień Pamięci |
> >Akurat Hitler to zwykły socjalista.....> Panie Marku, pozwoli Pan, że przez szacunek dla Pana nie ustosunkuję się do tej wypowiedzi.Jak Pan uważa. Tylko sama nazwa wszystko mówi o nazizmie, zasady i ideologia również. > Zaczął Pan rok temu bardzo ciekawie na tym forum, a później coś w Pana wstąpiło i to tak mocno, że odszedł Pan od wszelkiej racjonalności. Uważam, że teraz już podjęcie merytorycznej rozmowy z Panem stało się już niemożliwym. Dlatego przepraszam, ale dyskutować z Panem nie chcę.Zacząłem ciekawie czyli wg tutejszego schematu. Religia zła, ateizm dobry wszyscy stawiali mi plusy. Teraz jest gorzej, bo wstąpił we mnie liberalizm, ktory wygnał ze mnie lewicowego socjalistycznego szatana. Prawdę mówiąc nie miałem z tym większych problemów, bo ta lewicowość w moich poglądach była równie sztucznie narzucona jak katolicyzm. Mamusia nauczyła mnie też samemu dbania o siebie wg często cytowanego przez nią powiedzenia; jak se pościelisz tak się wyśpisz. Chcę wiec nadal sam se ścielić łóżko, socjal urzędnik mi do tego nie potrzebny  > Miłego dnia i dużo spokoju Panu życzę.Wzajemnie Panie Andrzeju. Nadal z przyjemnością czytam Pana teksty.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#23 2 na 2 | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | "Gazeta Wyborcza" (28-29 stycznia 2012) przynosi wstrząsające sprawozdanie Bartosza T. Wielińskiego o raporcie pokazującym gwałtowny powrót nastrojów antysemickich wśród młodych Niemców. Zjawisko jest ogólnoeuropejskie (to co się dzieje w Szwecji czy w Norwegii stawia włosy na głowie, Polska też dobrze pod tym względem nie wygląda), więc nie idzie tu tylko o pamięć, ale o rzecz znacznie ważniejszą, o powrót postaw aprobujących zbrodnię. (Kiedy społeczeństwo aprobuje zbrodnię, zbrodniarze się zawsze znajdą.) |
#24 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: Dzień Pamięci |
> Pamięć pamięcią, ale może zróbmy badanie ilu Polaków, niekoniecznie młodych, w dupie ma to ile osób było w Aushwitz wymordowanych?> A ilu ludzi np; Polaków lub Rosjan wie ilu ukraińskich chłopów zagłodził na śmierć komunista Stalin w ciągu kilku miesięcy na przełomie roku 32\33? Podpowiedż ; znacznie więcej niż Hitler zabił Żydów w ciągu 5 lat. Ale, wujek Joe nadal jest traktowany jakoś tak trochę lepiej jak wujek Adolf. Międzynarodowy socjalizm jednak jest bardziej poważany, a może ukraińscy chłopi są mniej warci niż Żydzi...
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
| maceox (6766 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | Mam do Ciebie pytanie trochę z innej beczki. Czy Twój nick wziął się od nazwiska niemieckiego filozofa i jeśli tak, to czy celowo brakuje w nim literki "z"? Lubię czytać Twoje posty, a za każdym razem mnie ten nick jakoś tak razi. To oczywiście mój problem - ale jakbyś mógł wyjaśnić, to mi go pomożesz rozwiązać. Pozdrawiam
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
#26 2 na 2 | maceox (6766 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | > Dziś jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. >P.S. W wiadomościach głównych o 20-tej w jednej ze stacji telewizji niemieckiej podano wiadomość, że >większość młodego pokolenia Niemców nie kojarzy z niczym słowa Auschwitz. Ja byłbym ciekaw, jaka część któregokolwiek pokolenia Polaków kojarzy coś ze słowem "Jedwabne".
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
#27 2 na 2 | marcin1902 (3438 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | >P.S. W wiadomościach głównych o 20-tej w jednej ze stacji telewizji niemieckiej podano wiadomość, że >większość młodego pokolenia Niemców nie kojarzy z niczym słowa Auschwitz.
Bo większość młodego pokolenia to Turcy itp.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu." |
#28 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzień Pamięci |
> Kilku tępych uczniów to nie problem, ale jeśli szkoła jest pełna tępaków, to może warto przyjrzeć się nauczycielom?Uważasz, że wszyscy uczniowie są tępi? Bo ja nie. To tak jak w prawdziwej szkole - kilku matołów rzuca cień na całą szkołę, bo drastycznie zaniża poziom. Większość jest przeciętna i jako tako podstawowy program przyswaja. Ale oni się nie rzucają w oczy - najbardziej widoczne są tępe mięśniaki. Nie nauczą się, bo nie chcą i nie potrafią, za to robią dużo szumu i przysparzają problemów.
Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa) |
#29 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | > Większość jest przeciętnaNie dotyczy Polski . |
#30 4 na 4 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Dzień Pamięci | > Jak Pan uważa. Tylko sama nazwa wszystko mówi o nazizmie, zasady i ideologia również.NSDAP tak walczyła o socjalizm jak PIS o sprawiedliwość i prawo. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|