 |
Amnesty International w obronie nikabu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-04-2012 13:38 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Amnesty International w obronie nikabu
14 na 16 | Amnesty International właśnie zmarnowała okazję żeby milczeć i opublikowała raport będący przejawem skrajnej hipokryzji. Ta sama organizacja, która potrafi walczyć z religijnymi absurdami i która stanęła w obronie życia Nigeryjki Safiyi Husaini (groziło jej ukamienowanie za urodzenie nieślubnego dziecka), z drugiej strony nie widzi nic złego w tym, by kobiety były odziane jak mumie (wystarczy, że nie jest to sprawa życia i śmierci i AI zaczyna się kompromitować). Zamiast stanąć w obronie godności człowieka i potępić noszenie nikabów, potępia rządy europejskich krajów za dyskryminowanie muzułmanek zasłaniających twarz. 1) materiał na stronie Amnesty International2) materiał na interia.pl Mam nadzieję, że do krajów takich jak Belgia, Francja, Włochy, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria dołączą następne, które zabronią noszenia tych upadlających szmat. Trzeba odróżniać dyskryminację od obskurantyzmu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#16 -2 na 12 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Podzielam ten pogląd. Warto jednak zapytać ile kobiet z własnej woli i z entuzjazmem założyłoby np. czador żeby pójść na zakupy? Czy uda się komuś znaleźć "niemuzułmankę", która gustuje w takich szmatach? Wątpliwe.A kogo to obchodzi. Ja pierdziel, ludzie bywają jednak głupie jak owce. Jeśli kogoś przeraża upodlenie kobiet nikabem niech dołoży wszelkich starań, by każda kobieta, która nie chce takowego nosić miała zapewnioną ochronę przed ewentualnymi reperkusjami ze strony jakiś szariatowych debili. Ale zakazywać ubioru? Bo wydaje nam się niemoralny. Srsly? W XXI wieku? To kiedy zakażemy (upadlających kobiety) miniówek? > Nie wydaje się, żeby którakolwiek racjonalna Europejka mogła poczuć się poszkodowana dlatego, że jakiś parlament właśnie zabronił ubierania się w czador.Pozwól to osądzić racjonalnym europejkom. Ponadto, nieracjonalne europejki to też ludzie i powinny móc decydować o sobie. > Żadna kobieta świadoma swojej godności i wartości nie założy na siebie takiego paskudztwa.Żadna kobieta świadoma swej godności i wartości nie abortuje przecudnego dzieciątka nienarodzonego. Żadna kobieta świadoma swej wartości i godności nie założy spodni Żadna kobieta... > Dlatego wprowadzanie w Europie zakazów noszenia takich strojów jest nieszkodliwe i jak najbardziej celowe - służy przede wszystkim walce o godność człowieka.Ale p*****lisz. Służy populistycznemu wyzyskaniu ksenofobicznej histerii właściwej sporym masom społecznym. > W tego typu szmatach chodzą albo kobiety będące ofiarą religii (dotyczy niemal wszystkich muzułmanek) albo kobiety które dodatkowo tą religię reklamują (zakonnice).Ogólnie, nie spinaj tak pośladów. |
#17 -1 na 7 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Taka konstrukcja prawna z pewnością nie jest w guście Josefa Fritzla, Talibów i wielu innych dzikusów, ale zdrowi Europejczycy na pewno na tym nie tracą.Wybaczcie mi Godwina, ale jak czytam o "zdrowych europejczykach" nie mogę nie widzieć certyfikatu zdrowia - swastyki. |
#18 2 na 2 | catseye (1381 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | >Amnesty International.... opublikowała raport będący przejawem skrajnej hipokryzji. Popełniła "hiperpoprawność polityczną". "Po wojskowemu" zwyczajnie przegięła pałę.
|
#19 5 na 5 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Ja pierdziel, ludzie bywają jednak głupie jak owce.Ale za to jakich "mądrych" pasterzy mają  > Ale zakazywać ubioru? Bo wydaje nam się niemoralny. Srsly? W XXI wieku? To kiedy zakażemy (upadlających kobiety) miniówek?Właśnie to robią religijni furiaci. Zakazują kobietom jakiekolwiek ubioru z wyjątkiem worków na kartofle. Pana pozostałe uwagi są tak prymitywne, że lepiej mi zrobi, gdy nie okraszę ich komentarzem. |
| Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | W porządku  Wypowiedź o dyskryminacji też była z przymrużeniem oka. |
#21 4 na 6 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > >Taka konstrukcja prawna z pewnością nie jest w guście Josefa Fritzla, Talibów i wielu innych dzikusów, ale zdrowi Europejczycy na pewno na tym nie tracą.> Wybaczcie mi Godwina, ale jak czytam o "zdrowych europejczykach" nie mogę nie widzieć certyfikatu zdrowia - swastyki.Nie wybaczam. Gdyby chciał Pan uczestniczyć w tej dyskusji w sposób uczciwy, to nie siałby Pan takich insynuacji. Minus. |
#22 1 na 5 | deili (1140 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Czy uda się komuś znaleźć "niemuzułmankę", która gustuje w takich szmatach? Wątpliwe.Podobnie jak w takich :  Czy takich :  > Nie wydaje się, żeby którakolwiek racjonalna Europejka mogła poczuć się poszkodowana dlatego, że jakiś parlament właśnie zabronił ubierania się w czador. Żadna kobieta świadoma swojej godności i wartości nie założy na siebie takiego paskudztwa.Też uważam że nikt nie poczuł by się obrażony gdyby w europie zabroniono jednego z w/w strojów. Ja na pewno nie. A skoro mi się nie podobają to dlaczego by komuś miały się podobać ? |
#23 3 na 3 | tomoyo (480 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | Jak dla mnie kluczowe jest to, że w Europie nie chodzi się w takich strojach do pracy czy szkoły. Nie powinno się zabraniać kultywowania tradycji (tak nieszkodliwej jak strój), ale praca czy szkoła to nie jest odpowiednie miejsce. |
| deili (1140 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Jak dla mnie kluczowe jest to, że w Europie nie chodzi się w takich strojach do pracy czy szkoły. Nie powinno się zabraniać kultywowania tradycji (tak nieszkodliwej jak strój), ale praca czy szkoła to nie jest odpowiednie miejsce.> Powiedz to nauczycielom którzy wymagają by dzieci na uroczystości czy też inne okazje zakładały tradycyjne stroje regionalne  Przejdź się po Zakopanym, ile gaździn jest "zmuszana" przez swoich mężów to zakładania "ludowych szmat". Bo przecież wiadomo że same by ich nie założyły, pewnie są zmuszane przez chłopów żeby ich interes się kręcił. |
#25 6 na 6 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | Ale wycieczki Pan urządza. Niedługo zaczniemy rozmawiać o sukniach ślubnych. Abstrahując od tego co się komu podoba to po pierwsze stroje ludowe w żaden sposób nie umniejszają godności osoby. Po drugie nie mają tu nic wspólnego z przymusowym noszeniem worków 24 h na dobę pod rygorem 100 razów biczem. Jak brutalnie egzekwowany jest ten przymus pokazuje też przypadek żeńskiej szkoły średniej nr 31 w Mekce. W marcu 2002 r. w placówce wybuchł pożar. Kilkanaście dziewcząt zginęło tylko dlatego, że strażnik posiadający klucze do głównego wyjścia spacerował gdzieś po okolicy, zamiast natychmiast otworzyć to szkolne więzienie. Tak szybko jak ogień pojawiły się też oszołomy z Komitetu Krzewienia Cnót i Zapobieganiu Złu. Widząc, że uciekające przed płomieniami dziewczyny nie mają na sobie "właściwego stroju" kazali się im cofnąć do płonącego budynku i właściwie się ubrać. Te które kontynuowały ucieczkę zostały pobite. |
#26 2 na 2 | deili (1140 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | Jak już pisałem, jeśli chodzi o jakiekolwiek przymuszanie, poprę każde rozwiązanie przyczyniające się do walki z tego rodzaju praktykami. Mam jednak wątpliwości czy te drastyczne i haniebne przykłady można przekładać na całość. Dla wielu kobiet związanych z islamem mają one takie samo znaczenie jak stroje ludowe, i zakaz ich noszenia może być w tym przypadku pewnym nadużyciem. |
#27 4 na 4 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > Jeśli kobieta chce chodzić w takim stroju to bez przesady, niczyich dóbr nie naruszaJesteś typowym przykładem osoby, która za grosz nie rozumie o co w całej sprawie chodzi. Trywializujesz całą sprawę do kwestii "wolności ubioru", jakby o "wolność" chodziło Nie ma wolności dla wrogów wolności! U podstawy całej sprawy jest archaiczne, plemienne, religijne przekonanie, iż ciało kobiety jest źródłem całego zła, że kobieta uwodzi swoim wyglądem. Jest to prymitywne seksistowskie przekonanie pustynnych pastuchów kóz, nie potrafiących sobie poradzić ze swoją seksualnością.
|
#28 1 na 3 | deili (1140 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu | > U podstawy całej sprawy jest archaiczne, plemienne, religijne przekonanie, iż ciało kobiety jest źródłem całego zła, że kobieta uwodzi swoim wyglądem. Jest to prymitywne seksistowskie przekonanie pustynnych pastuchów kóz, nie potrafiących sobie poradzić ze swoją seksualnością. >Ale to jest twoja interpretacja, szeroko przyjęta w naszej rzeczywistości. Wiele kobiet wyznających Islam mają zupełnie inny stosunek do tej sprawy. Wiele osób uważa seks oralny za upokarzający dla kobiet, czy też należy go zabronić ? |
#29 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu |
> Powiedz to nauczycielom którzy wymagają by dzieci na uroczystości czy też inne okazje zakładały tradycyjne stroje regionalne  A któż zabroni muzułmankom na uroczystości założyć strój regionalny? Na przykład taki:    Ten ostatni to strój ślubny. A na co dzień Tunezyjki wyglądają tak:  > Przejdź się po Zakopanym, ile gaździn jest "zmuszana" przez swoich mężów to zakładania "ludowych szmat".E tam. Nie przez mężów, tylko przez dutki  Wiadomo, że więcej ceprów kupi coś od gaździny w stroju, niż od gaździny w garsonce. |
#30 3 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: Amnesty International w obronie nikabu |
> Też uważam że nikt nie poczuł by się obrażony gdyby w europie zabroniono jednego z w/w strojów. Ja na pewno nie. A skoro mi się nie podobają to dlaczego by komuś miały się podobać ?Zabraniać strojów? Ja proponuje zabronić u kobiet dekoltów i mini. Wiosna qrde i łażą te kobiety i rozpaszają swoim wyglądem ludzi. Wczoraj o mało co nie przywaliłem w samochód bo się zagapiłem na dwie takie ''laski'' Dla naszego bezpieczeństwa powinno się zabronić strojów rozpraszających uwagę kierowców. W końcu jeśli można zabronić strojów które Tobie się nie podobają, można chyba też zabronić strojów które zagrażają memu cennemu bezpieczeństwu?
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|