. > Informacje są praktyczne np. dla decydentów, którzy podejmują decyzje gdzie umieścić ośrodek badawczo rozwojowy. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej czy w Polsce? I są to dane bardzo korzytne dla Polski, więc proszę nie wprowadzać poprawności politycznej, bo ona nam szkodzi!Nie wprowadzam żadnej poprawności politycznej. Zawsze mi wystarczało poczucie własnej przyzwoitości i oparcie się na naukowej wiedzy. > Co do wpływu IQ populacji na cywilizację proponuję się zapoznać z następującymi wyliczeniami: "smart fraction theory" - wyniki cywilizacyjne są zależne od liczby ludności powyżej IQ = 108.> lagriffedulion.f2s.com/sft.htm> a nie podawać jakieś ideologiczne książki z czasów szczytu popularności komunizmu.Ustroje się zmieniają, a prymitywizm intelektualny i głupota są wieczne.Trzeba być ogromnie ograniczonym ideologicznie i intelektualnie człowiekiem, aby zaliczyć tak Theodosiusa Dobzhansky'ego, jak i Radosława Tyrałę do zwolenników, a tym bardziej ideologów komunizmu. Można tu dołożyć jeszcze jednego "komucha", gdyż np. u faszystów to wszyscy, którzy się z nimi nie zgadzają to komuniści, Petera Little profesora antropologii Uniwersytetu Kentucky, obecnie na Uniwersytecie Południowej Walii.  Który pisze: Historia badań genów nie bardzo ma się czym chwalić, a problem "ras" ludzkich niewątpliwie należy do jej najmniej zaszczytnych dokonań. Wielka szkoda, gdyż geny mogłyby dużo powiedzieć o "rasach" - przede wszystkim to, że coś takiego jak rasy ludzkie nie istnieje. Oczywistym jest natomiast, że istnieją rasiści. Ludzie "małego formatu" koniecznie muszą poczuć się lepszymi i znaleźć powody do dyskryminacji słabszych. Dla mnie jest to obrzydliwe i zdecydowanie wolę być przez Pana być zaliczonym do komuchów, niż podzielać z nim rasistowskie poglądy. Przepraszam, ale się powtórzę z tym co już wyżej napisałem Pańskiemu ideowemu przyjacielowi. Bogusławski:Co do ideologii, to każdy człowiek ma jakiś światopogląd usystematyzowany wartościowo. Ideologia tych dwóch uczonych wydaje mi się znacznie ciekawsza od Pańskiej, a swojej ideologii opartej na wielu składnikach, z których bardzo istotnymi są racjonalizmi humanizm, na pewno na Pańską (ograniczoną moralnie i intelektualnie) bym nie zamienił. Nikt nas nie jest w stanie skompromitować bardziej niż uczynimy to sami!
A o czym tu z Panem rozmawiać? O Pańskich frustracjach i epitetach bez pokrycia?
Szkoda czasu!@@@ . |