 |
Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-12-2012 19:40 | Syn Lecha (752 punktów) (zablokowany) | Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach
13 na 15 | wiadomosci(*)nstw__najgorzej_w_krajach.html Parę cytatów: "Kara śmierci, prześladowania, ograniczenia w dostępie do stanowisk państwowych – tak w 60 krajach świata traktowane są osoby niewierzące, wynika z raportu “Wolność myśli 2012. Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych” przygotowanego przez Międzynarodową Unię Humanistyczną i Etyczną (IHEU). Kara śmierci za ateizm W najbardziej dramatycznej sytuacji znajdują się ateiści w krajach islamskich w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Prawo Mauretanii określa państwo jako republikę islamską z jedyną dopuszczalną religią. Zadeklarowanie innej wiary lub ateizmu oznacza utratę obywatelstwa, a apostazja karana jest śmiercią. Konwersja z islamu lub całkowite wyrzeczenie się religii są też karane śmiercią lub więzieniem w Sudanie. Kraje islamskie stosują też restrykcyjne kary za obrazę religii i proroka Mahometa. Egipski sąd w zaocznym procesie skazał siedmiu mężczyzn na karę śmierci za udział w produkcji i dystrybucji w internecie filmu “Niewinność muzułmanów “. Skazani mieszkają jednak poza granicami państwa i nie ma możliwości ekstradycji, więc kara nie została wykonana. Najwyższy wymiar kary zastosował też irański sąd wobec programisty, który “obraził i zbezcześcił islam, tworząc program używany do ściągania treści pornograficznych”. W państwach islamskich, nawet jeśli ateizm jako taki nie jest karany, kodeks zakłada odmienne traktowanie muzułmanów i przedstawicieli innych religii. Iran surowo karze za cudzołóstwo, ale wymiar kary zależy od wyznania oskarżonego. W przypadku popełnienia tego przestępstwa z muzułmanką przedstawiciel innej religii skazywany jest na śmierć." Trudno o lepsze dowody, że religie są źródłem ZŁA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#76 -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > A słyszałeś może o atakach na kliniki aborcyjne w USA? I udane (niestety) zamachy na lekarzy? Czy nie jest to mordowanie w imieniu chrześcijańskiego boga?Nikt tam nie morduje w imieniu Boga. Na kliniki rzucają się fanatyczni chrześcijanie, dla których aborcja jest morderstwem. W tym kontekście klinika aborcyjna byłaby po prostu obozem śmierci. W mniemaniu tych ludzi, stosują oni obronę konieczną. Kłóci się to jednak z przykazaniem - nie zabijaj. To dość skomplikowane, ale jedno jest pewne - żaden kościelny, watykański hierarcha nigdy nie zachęcał wiernych do mordów. Ataki na kliniki do akcje całkowicie oddolne. Niektórym czasami po prostu odbija.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Jeżeli kobieta cierpi z powodu ciąży to aborcja zlikwiduje cierpienie.I dostarczy nowych cierpień. Aborcja to nie jest zabieg kosmetyczny.
bembergiem w berg |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > a ja twierdzę, że problem jest systemowy. Dla 'dobra kościoła' dobrzy ludzie robią złe rzeczy. Jedni podrabiają testament przekazujący dwa luksusowe apartamenty zakonowi, inni kłamią na zeznaniach, a jeszcze inni gotowi są zlinczować kobietę, która oskarża księdza.Jak wszyscy nienormalni ludzie  > I kościół to wykorzystuje. Wystarczy posłuchać wypowiedzi 'o atakach na kościół/wiarę' podgrzewających atmosferę. Głosy opozycji są wyciszane: zamknięto usta Kuengowi, liberalni biskupi zostają przeniesieni na emeryturę. I żaden z nich nie wypowie ani słowa przeciw Kościołowi lub woli papieża.Ciekaw jestem, czy ks. Stryczek czuje się kneblowany prze KrK  > KrK wydaje się być podobnym eksperymentem. Tylko nikt nie potrafi go przerwać  Aha. Taa jasne  |
#79 -2 na 2 | vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Przez państwo ale wobec bardzo wyraźnego lobbingu krk.Nie zmienia to faktu, o którym pisałem wcześniej  > >Zgadza się. Ludzie potępiający kościół powinni więc z taką samą gorliwością potępiać państwo.> Dlaczego?Bo sam przedstawiłeś analogie pomiędzy KrK a państwem. Państwo narzuca zasady i karze za ich nieprzestrzeganie więzieniem, a KrK narzuca zasady i karze wiecznym potępieniem za ich nieprzestrzeganie. > No wiesz, łagodniejsze wyrokowanie wobec księży świadczy dość jednoznacznie. Gdyby np. dany sędzia oceniał wszystkich popełniających dane przestępstwo łagodniej niż inni sędziowie, to można by przypuszczać, że faktycznie mogą to być względy inne niż religijne. Jeśli jednak wszyscy sędziowie orzekają łagodniej wobec księży to już świadczy o ich wasalizmie, służalstwie.Może sądzą, że księża są z natury lepsi (w sensie czynienia dobra) od innych i rokują większe nadzieję na poprawę i resocjalizację. > Wpierw musimy sobie zdefiniować czym jest przyzwalanie. Wg. mnie jest nim szereg czynności, które utrudniają wykrycie sprawcy bądź tuszowanie przestępstw. W związku z czym wpisują się w nie następujące działania:> - list wysłany przez Ratzingera do wszystkich biskupów katolickich, w którym stwierdził, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej,> - przenoszenie na inną parafię jako kara za pedofilię i nie zgłaszanie na policję odkrytego przestępstwa,> - ukrywanie dowodów - sprawa norbertanów,> - kłamanie w trakcie przesłuchań - www.thejou(*)hop-john-magee-176476-Jul2011/Być może masz rację, ale wolałbym również usłyszeć opinię drugiej strony. > Nie oszukujmy się, Watykan jest daleko. Dla większości Polaków oficjalne stanowisko kościoła wyrażają biskupi i episkopat. Masz racje, że oficjalną linią kościoła jest stanowisko Stolicy Apostolskiej jednak nie dla większości wierzących w Polsce.Niestety nic się nie zrobi z tym, że polscy katolicy to debile i nie wiedzą czyje stanowisko jest nadrzędne  > Fanatycy zawsze będą się wyżynać. Religia daje dobrą motywacje bo identyfikuje z grupa i przyzwala na zbrodnie (święte księgi często są bardzo niejednoznaczne pod tym względem lub wręcz oficjalnie nawołują do przemocy).Zgadza się. Podobnie jest np. z polityką. Są fanatycy, którzy są zdolni zabijać dla określonej idei. > Przeczytaj poprzednie posty uważniej. Zachowaniom przestępczym sprzyjają instytucje nietransparentne, zamknięte, hermetyczne, uważane przez społeczność za autorytet z chorym podejściem do seksualności, w których zwierzchnicy sami są zamieszani w molestowanie - kalka z eksperymentu dr Zimbardo.Masz rację, ale tak jak wspomniałem wcześniej, ciężko mi się do tego odnieść bez opinii drugiej strony. Ja oczywiście nie zwracam wielkiej uwagi na media, ale sądzę, że "dowody" na "mafijną" działalności kościoła (łącznie z tym listem ratzingera) powinny wywołać większy rozgłos niż to miało miejsce (o ile jakikolwiek wywołało bo ja o niczym takim nie słyszałem). Media dziś walczą o każdą, nawet najmniej wiarygodną sensację, więc nie wiem, dlaczego ten temat nie był poruszany na większą skalę. > Nie do końca. Kościół przez dziesiątki lat (jak nie więcej) ukrywał przestępstwa i to za pozwoleniem i z pomocą całej struktury. Poza tym inne organizacje nie określają siebie jako strażników moralności. Nie twierdzą, że są święte, doskonałe, nieomylne, niosące ponadczasowe, uniwersalne wartości - a skoro kk tak twierdzi, to tak ogromna rozbieżność między tym co mówią, a tym co robią zasługuje na szczególne potępienie.Myślę, że ten problem należałoby zindywidualizować. Na potępienie zasługują poszczególni hipokryci a nie KrK jako taki, bo jego częścią jest wiele szlachetnych osób. |
#80 2 na 2 | Ania. (14138 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Chrześcijanie też nie zabijali innych, gdy byli nieliczni. Tzw. Święta Inkwizycja zaczęła działać, gdy chrześcijanie się rozmnożyli. Zielonoświątkowcy to ciągle cienkie bolki.> Chrześcijan wciąż jest całkiem sporo, a jakoś się nie zabijają w imię Jezusa - jak to wytłumaczyć, hmm?Teraz. Wcześniej bywało różnie. A raczej mało przyjemnie. Jak nazwiesz zadręczenie doktora i spalenie jego ciała za to, że śmielił się twierdzić, że mężczyzna ma 12 par żeber i nie brak mu ani jednego, pomimo, że oczywiste dla kościoła było, że musi jednego brakować? |
#81 8 na 8 | Ania. (14138 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Jeżeli kobieta cierpi z powodu ciąży to aborcja zlikwiduje cierpienie.> I dostarczy nowych cierpień. Aborcja to nie jest zabieg kosmetyczny.Miałeś wykonywany taki zabieg? Mogę Ci przysiąc, że nie wywołuje cierpienia fizycznego. Co do emocjonalnego - jeśli jest świadomym wyborem, dlaczego ma powodować cierpienie? Czy opisywane udręki nie są raczej wmawiane przez innych, niż przez same kobiety? |
#82 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach |
> Podobnie jak z używkami, albo wszystkie dozwolone, albo zakazane.Jeżeli chodzi o używki to ja wolałbym żeby moje dorastające dziecko miało pierwszy kontakt raczej z piwkiem niż heroinką. |
#83 10 na 10 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Jeżeli kobieta cierpi z powodu ciąży to aborcja zlikwiduje cierpienie.> I dostarczy nowych cierpień. Aborcja to nie jest zabieg kosmetyczny.> bembergiem w bergNie dostarcza żadnych cierpień. Jak wyrwiesz bolący ząb to też doświadczasz wielkiej ulgi mimo, że rana cię boli. A w obecnym stanie medycyny usunięcie ciąży nie jest bardziej bolesne niż normalna menstruacja. Działanie tych leków jest bardzo zbliżone do naturalnych procesów w wyniku których większość zapłodnionych jajeczek ląduje na podpasce. Aborcja jest dla kobiety dużo bezpieczniejsza niż ciąża.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#84 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Chrześcijan wciąż jest całkiem sporo, a jakoś się nie zabijają w imię Jezusa - jak to wytłumaczyć, hmm?> Teraz.> Wcześniej bywało różnie.> A raczej mało przyjemnie.Niecałe 100 lat temu Niemcy wymyślili obozy koncentracyjne, a dziś prawie nikt już im tego nie ma za złe. Czemu więc chrześcijanom wypominamy coś, co wydarzyło się 500 lat temu? > Jak nazwiesz zadręczenie doktora i spalenie jego ciała za to, że śmielił się twierdzić, że mężczyzna ma 12 par żeber i nie brak mu ani jednego, pomimo, że oczywiste dla kościoła było, że musi jednego brakować?Nazwę to potwornym bestialstwem. Ale czemu miał służyć ten makabryczny przykład?
bembergiem w berg |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Jeżeli chodzi o używki to ja wolałbym żeby moje dorastające dziecko miało pierwszy kontakt raczej z piwkiem niż heroinką.No więc powinieneś zadbać, aby tak było a nie zakazywać wszystkim innym dookoła. |
#86 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > O demokracji wspomniałem bo niestety obecnie ten ustrój jest najbardziej powszechny.Demokracje nazywają się tak ze względu na tzw. demokratyczne wybory, które trwają dzień lub dwa. Potem większość wyborców ma na ogół gówno do powiedzenia, nawet w sprawach, które dotyczą całego narodu lub lwiej jej części. A i sam wybór jest raczej paradią wyboru: to partyjno-medialna manipulacja. Nic nie straciła w tej materii gorzka uwaga Nietzschego, że ci, którzy rządzą, służą raczej narodowym zabobonom, a nie rozumowi i prawdzie. Pisząc to mam na myśli przede wszystkim nadwiślański kraj.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#87 5 na 5 | Ania. (14138 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >>Chrześcijan wciąż jest całkiem sporo, a jakoś się nie zabijają w imię Jezusa - jak to wytłumaczyć, hmm?> >Teraz.> >Wcześniej bywało różnie.> >A raczej mało przyjemnie.> Niecałe 100 lat temu Niemcy wymyślili obozy koncentracyjne, a dziś prawie nikt już im tego nie ma za złe. Czemu więc chrześcijanom wypominamy coś, co wydarzyło się 500 lat temu?Ponieważ Niemcy przeprosili, zapłacili odszkodowania i zmienili system polityczny. Chrześcijanie udają, że nic się nie stało i nadal pretendują do znawców moralności, zapominając o własnych wynaturzeniach. > >Jak nazwiesz zadręczenie doktora i spalenie jego ciała za to, że śmielił się twierdzić, że mężczyzna ma 12 par żeber i nie brak mu ani jednego, pomimo, że oczywiste dla kościoła było, że musi jednego brakować?> Nazwę to potwornym bestialstwem. Ale czemu miał służyć ten makabryczny przykład?Bowiem to był przykład, jeden z licznych, zabijania w imię boga. Po którym nikt nie zastanawiał się, czy przypadkiem religia nie stała się przyczyną jego kaźni. Czemu zatem ufać jej, skoro bez poprawki systemu nadal chce uczyć moralności? |
#88 12 na 12 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Aborcja to nie jest zabieg kosmetyczny.W istocie. Zabiegi kosmetyczne bywają obarczone niekiedy znacząco wyższym ryzykiem zdrowotnym. Właściwie wczesną aborcję trudno nawet nazwać zabiegiem - to kwestia podania 2 lekarstw.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny") |
#89 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Chrześcijanie udają, że nic się nie stało i nadal pretendują do znawców moralności, zapominając o własnych wynaturzeniach.www.rmf24.(*)za-grzechy-kosciola,nId,122874> >>Jak nazwiesz zadręczenie doktora i spalenie jego ciała za to, że śmielił się twierdzić, że mężczyzna ma 12 par żeber i nie brak mu ani jednego, pomimo, że oczywiste dla kościoła było, że musi jednego brakować?> >Nazwę to potwornym bestialstwem. Ale czemu miał służyć ten makabryczny przykład?> Bowiem to był przykład, jeden z licznych, zabijania w imię boga. Po którym nikt nie zastanawiał się, czy przypadkiem religia nie stała się przyczyną jego kaźni.> Czemu zatem ufać jej, skoro bez poprawki systemu nadal chce uczyć moralności?Sorry, ale ja ani nie wiem, kim był ów doktor, ani kto go zabił, ani co z tego miałoby wynikać. No po prostu nie wiem, co ja poradzę, jestem tylko człowiekiem.
bembergiem w berg |
#90 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | Aborcje są nie tylko wczesne ale i późne, a wtedy metody mamy już różne, od łyżeczkowania, rozczłonkowywania lub odsysania płodu, do wywoływania czegoś na kształt porodu.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|