 |
Kongres Praw Człowieka na UJ Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-12-2012 19:45 | doppelganger (3218 punktów) | Kongres Praw Człowieka na UJ
29 na 29 | Bez zbędnych ceregieli kilka kwiatków, rozpoczyna były prezydent: Cytat:Pierwszy kubeł zimnej wody: przemówienie otwierające całą imprezę. Lech Wałęsa w charakterystyczny dla siebie "ludzki sposób" stwierdził, że same prawa człowieka nie są wystarczające i potrzebna jest ich moralna legitymizacja, którą jest filozofia chrześcijańska - na sali słychać było odgłos aprobaty. Rozejrzałam się dookoła siebie - ku mojemu zaskoczeniu najlepsze miejsca na auli zajmowali duchowni. Zdesperowana szukałam wzrokiem kogoś, kto podziela moje zdziwienie i niesmak. Eureka, w ostatnim rzędzie spotkałam wzrok tak samo zmieszanych jak ja ludzi, którzy szykowali się do wyjścia. To byli Amerykanie i Australijczycy, którzy jak się potem okazało dali się nabrać tak samo jak ja. Skoro mamy już prolog, czas na rozwinięcie fabuły: Cytat:Przeglądam kilkudniowy program konferencji, codziennie msza. Pytam w informacji, czy to nie jest jakaś pomyłka, przecież to jest impreza międzykulturowa, gdzie zaproszeni są ludzie z różnych części świata o różnych wyznaniach? Otrzymuję informację, że msza nie jest przecież obowiązkowa. Uff, już się bałam.
Nie będę opisywać, jakie oczy robili ludzie, kiedy opowiadałam im o liberalizacji polityki narkotykowej i uczeniu w szkołach o antykoncepcji, bo to trzeba byłoby zobaczyć. Młoda dziewczyna wyszła w połowie, mówiąc że to obraża jej uczucia religijne, a inna zapytała, po co zajmujemy się narkotykami skoro w Polsce tego problemu nie ma. A teraz gwóźdź programu: Cytat:Kongres rozpoczął się w czwartek, w niedziele zabrano nas do Auschwitz. Pierwsza część dnia to była wizyta w obozie, później Synagoga w Oświęcimiu i spotkanie z władzami miasta. Na koniec dnia uroczysta debata o mulitikulturalizmie - m.in. prof. Zoll, prof. Stankowski, prof. Hommelhoff, prof. Wieruszewski. O referat poproszony został również młody Belg, dr Jacob Cornides, prawnik zajmujący się prawami człowieka. Rozprawa o wiarygodności praw człowieka w dzisiejszych czasach. No i się zaczęło. Prelegent wyraził swój potępiający stosunek wobec mniejszości seksualnych, pytając retorycznie "czy zwierzętom też mamy nadawać prawa?", potem płynnie przechodząc do wyższości prawa naturalnego, którego podłożem jest chrześcijaństwo i wszelkie wynaturzenia są sprzeczne z zasadami antropologii. Sala nie wytrzymała, Amerykanie zaczęli gwizdać, Australijczycy skandować, część ludzi ostentacyjnie wychodzić, manifestując swój sprzeciw wobec jego wystąpienia. Rozpętała się pełna nietolerancji, agresji i żalu dyskusja. Wydaje się jednak, że wszyscy są ukontentowani: Cytat:Organizatorzy zamietli całą sprawę szybko pod dywan. Na stronie UJ wspaniała relacja fotograficzna, międzynarodowi goście, msza odprawiona przez Kardynała Dziwisza, uroczysta kolacja w Radissonie. Cały artykułChciałoby się rzec - "A to Polska właśnie...", gdzie zdrowy rozsądek jest na wagę złota, a absurd puka się miarowo w czoło. Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów. Więcej ludzi takich jak rektor UKW, a może uda się kiedyś rozpędzić to religijne towarzystwo wzajemnej adoracji. Chwilowo jednak religia (smoleńska) górą. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 7 na 7 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | Wszyscy wiemy, że na początku był dekalog a nie wielki wybuch. To dekalog nadaje światu sens. To dekalog sprawił, że w II wojnie zgineło tylko 72 milionów ludzi. Gdyby nie było dekalogu, to Adam zabiłby Ewę i były by nici z planu boskiego. To nie bóg jest stworzycielem świata a dekalog  Heil dekalog :0 |
#2 6 na 6 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | Cóż, skoro prawdziwy Polak to katolik, to prawdziwym człowiekiem też jest wyłącznie katolik.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns) |
#3 5 na 5 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ |
> O referat poproszony został również młody Belg, dr Jacob Cornides, prawnik zajmujący> się prawami człowieka.Wg wiki to aktywista antyaborcyjny - a tutaj jego wystąpienie na innej konferencji: Cytat:"Every abortion takes the life of an innocent human being," Dr Cornides said. "It is a violation of the most fundamental of all rights, the right to life." To wypowiedział na konferencji organizacji o pięknie brzmiącej nazwie: Society for the Protection of Unborn Children www.spuc.org.uk/news/releases/2008/september7 |
#4 -7 na 7 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | >Bez zbędnych ceregieli kilka kwiatków, rozpoczyna były prezydent
Skoro autorka tego tekstu była jednym z prelegentów, znaczy - konferencja przez duchownych nie była wcale zmonopolizowana. Był pluralizm poglądów. I teraz - jeśli ktoś, kto miał prawo się na konferencji wypowiadać, jednocześnie bez żadnej polemiki zniesmacza się tylko, że inni, ci z którymi się nie zgadza, też takie prawo mieli, no to kurczę, coś tutaj jest nie tak. Przecież to niemal faszyzm.
>Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów.
Bo, ponieważ, gdyż?
bembergiem w berg
|
#5 9 na 9 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > Był pluralizm poglądów.Jak najbardziej - do uczestnictwa w codziennej mszy świętej nikt nikogo nie zmuszał. |
#6 9 na 9 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ |
> >Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów.> Bo, ponieważ, gdyż?> bembergiem w bergNaturalnym prawem dwóch ludzi jest na przykład stosunek seksualny (obojętnie od stanu cywilnego czy preferencji seksualnej). Jakie stanowisko w tej kwesti ma katolicki kosciół? Czy akceptuje to prawo czy propaguje własne prawo na ten osobisty temat? Naturalnym prawem kobiety jest fakt, że może czuć się w takim samym stopniu człowiekiem jak mężczyzna. Co na ten temat twierdzi największy myśliciel i "uczony" kościoła katolickiego św. tomasz? A więc pozwól, że na twoją tanią erystykę różańcową parsknę niczym koń - buhahahahaha |
#7 12 na 12 | Ania. (14138 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > Skoro autorka tego tekstu była jednym z prelegentów, znaczy - konferencja przez duchownych nie była wcale zmonopolizowana. Był pluralizm poglądów. I teraz - jeśli ktoś, kto miał prawo się na konferencji wypowiadać, jednocześnie bez żadnej polemiki zniesmacza się tylko, że inni, ci z którymi się nie zgadza, też takie prawo mieli, no to kurczę, coś tutaj jest nie tak. Przecież to niemal faszyzm.> >Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów.> Bo, ponieważ, gdyż?Taka poważna instytucja nie powinna szargać swojego imienia bajdurzeniem religijnym. Nie każdy światopogląd przystoi w niej oficjalnie głosić, np. nie wypada uczelni zgadzać się na wykład kreacjonisty - po prostu wstyd. |
#8 7 na 7 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > >Bez zbędnych ceregieli kilka kwiatków, rozpoczyna były prezydent> Skoro autorka tego tekstu była jednym z prelegentów, znaczy - konferencja przez duchownych nie była wcale zmonopolizowana. Był pluralizm poglądów. I teraz - jeśli ktoś, kto miał prawo się na konferencji wypowiadać, jednocześnie bez żadnej polemiki zniesmacza się tylko, że inni, ci z którymi się nie zgadza, też takie prawo mieli, no to kurczę, coś tutaj jest nie tak. Przecież to niemal faszyzm.Zacznę cytatem " Cytat:Rozejrzałam się dookoła siebie - ku mojemu zaskoczeniu najlepsze miejsca na auli zajmowali duchowni." Tyle, jeśli chodzi o jak to nazwałeś pluralizm poglądów. > >Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów.> Bo, ponieważ, gdyż?Gdyż jest to nie dorzeczne i godzi w prawa i godność ludzi nie zachwycających się jedyną słuszną chrześcijańską ideologią. Bo wielu już udowodniło, że nie musi być katolikami i żyć wg katolickich zasad, żeby być moralnym. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > > Był pluralizm poglądów.> Jak najbardziej - do uczestnictwa w codziennej mszy świętej nikt nikogo nie zmuszał.W necie jest dostępny program kongresu i jakoś mszy tam nie wypatrzyłem. Nawet w niedzielę: www.cen.gd(*)ieka&catid=35:informacja-bieca
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > Naturalnym prawem dwóch ludzi jest na przykład stosunek seksualny (obojętnie od stanu cywilnego czy preferencji seksualnej).> Jakie stanowisko w tej kwesti ma katolicki kosciół? Czy akceptuje to prawo czy propaguje własne prawo na ten osobisty temat?Akceptuje to prawo. Jak bum cyk cyk. > Naturalnym prawem kobiety jest fakt, że może czuć się w takim samym stopniu człowiekiem jak mężczyzna. Co na ten temat twierdzi największy myśliciel i "uczony" kościoła katolickiego św. tomasz?A co na ten temat twierdził Arystoteles? Jak rozumiem powoływanie się na Tomasza miałoby być dla dzisiejszego KK kompromitujące. Czy gdybyś dowiedział się, że Wolter, patron tutejszych racjonalistów, był nie tylko handlarzem niewolników ale i zatwardziałym rasistą oraz antysemitą, przestałbyś się utożsamiać z racjonalizmem? > A więc pozwól, że na twoją tanią erystykę różańcową parsknę niczym koń - buhahahahahaZaiste, parsknięcie wyszło ci tak akuratnie, iż przez chwilę myślałem nawet, że przyszło mi rozmawiać z prawdziwym koniem.
bembergiem w berg |
#11 -5 na 5 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > Taka poważna instytucja nie powinna szargać swojego imienia bajdurzeniem religijnym.Czemu? Na UJ, dopóki za komuny go nie zlikwidowali, jednym z ważniejszych (historycznie) wydziałów, był wydział teologii. > nie wypada uczelni zgadzać się na wykład kreacjonisty - po prostu wstyd.Czemu?
bembergiem w berg |
#12 -4 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > Zacznę cytatem " Cytat:Rozejrzałam się dookoła siebie - ku mojemu zaskoczeniu najlepsze miejsca na auli zajmowali duchowni." Tyle, jeśli chodzi o jak to nazwałeś pluralizm poglądów.Kumam. Skąd jednak wiesz, że miejsca były przydzielane imiennie, może obowiązywała zasada "kto pierwszy ten lepszy"? > >>Łączenie praw człowieka z kościołem/religią to kompromitacja organizatorów.> >Bo, ponieważ, gdyż?> Gdyż jest to nie dorzeczne i godzi w prawa i godność ludzi nie zachwycających się jedyną słuszną chrześcijańską ideologią. Bo wielu już udowodniło, że nie musi być katolikami i żyć wg katolickich zasad, żeby być moralnym.Kumam. Czyli na tego typu konferencjach już nawet sama obecność osób reprezentujących inny profil światopoglądowy, godzi w twoją godność?
bembergiem w berg |
#13 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > >Naturalnym prawem dwóch ludzi jest na przykład stosunek seksualny (obojętnie od stanu cywilnego czy preferencji seksualnej).> >Jakie stanowisko w tej kwesti ma katolicki kosciół? Czy akceptuje to prawo czy propaguje własne prawo na ten osobisty temat?> Akceptuje to prawo. Jak bum cyk cyk.> >Naturalnym prawem kobiety jest fakt, że może czuć się w takim samym stopniu człowiekiem jak mężczyzna. Co na ten temat twierdzi największy myśliciel i "uczony" kościoła katolickiego św. tomasz?> A co na ten temat twierdził Arystoteles? Jak rozumiem powoływanie się na Tomasza miałoby być dla dzisiejszego KK kompromitujące. Czy gdybyś dowiedział się, że Wolter, patron tutejszych racjonalistów, był nie tylko handlarzem niewolników ale i zatwardziałym rasistą oraz antysemitą, przestałbyś się utożsamiać z racjonalizmem?> >A więc pozwól, że na twoją tanią erystykę różańcową parsknę niczym koń - buhahahahaha> Zaiste, parsknięcie wyszło ci tak akuratnie, iż przez chwilę myślałem nawet, że przyszło mi rozmawiać z prawdziwym koniem.> bembergiem w bergJa nie powołuję się na arystotelesa ani woltera. Kościół natomiast z myśliciela, który nazwał kobiety upośledzonymi zrobił świętego. Erystyka nadal ci nie wychodzi. To bardzo trudna sztuka  Odpowiadaniem pytaniem na pytanie lub argumentacją na zasadzie, że "a u was murzynów biją" tylko obnażasz swoją ignorancję i niemożność rzeczowej walki na argumenty  Takim sposobem to tylko na KUL-u bedą ci brawa bili  |
#14 6 na 6 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ |
> W necie jest dostępny program kongresu i jakoś mszy tam nie wypatrzyłem. Nawet w niedzielę:Może lepiej szukać na oryginalnej stronie kongresu? Cytat:19.30 - (optional) Holy Mass at Cracow Curia Chapel (Franciszkanska 3 Street) celebrated by H.E. Cardinal Turkson - Initiative of Cardinal Turkson and Cardinal Dziwisz www.hre2012.uj.edu.pl/programmeFaktycznie przynajmniej tam nie chwalą się codzienną. Uff, jakaż ulga. |
#15 9 na 9 | Ania. (14138 punktów) | Odp: Kongres Praw Człowieka na UJ | > >Taka poważna instytucja nie powinna szargać swojego imienia bajdurzeniem religijnym.> Czemu? Na UJ, dopóki za komuny go nie zlikwidowali, jednym z ważniejszych (historycznie) wydziałów, był wydział teologii.> >nie wypada uczelni zgadzać się na wykład kreacjonisty - po prostu wstyd.> Czemu?Bowiem to dobra uczelnia, a uczelnia powinna, jak z samej nazwy wynika, zajmować się NAUKĄ. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|