 |
Zmiana wyglądu Racjonalisty Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2013 15:16 | Maziarka (164 punktów) | Zmiana wyglądu Racjonalisty
9 na 9 | Witajcie, Siedzę tutaj już 5 lat, głównie czytając artykuły i dyskusje na forum. Niestety przez ten czas strona nie doczekała się żadnej aktualizacji interfejsu użytkownika. W opinii mojej i moich znajomych Racjonalista odraża swoim wyglądem i nie zachęca nowych użytkowników do zainteresowania się portalem. Dla mnie jako osoby siedzącej w branży informatycznej jest to dziwne, gdyż przez ten czas świat poszedł bardzo do przodu w kwestii interfejsów i obecny szablon sprawia wrażenie jakby strona umierała. Ciekawe dodatkowo jest spojrzenie w link: web.archiv(*)/www.racjonalista.pl/index.phpOkazuje się, że strona przetrwała praktycznie niezmieniona od 2003 roku. Ja rozumiem głosy, które się zaraz pojawią, że zawartość jest kluczowa bo to w końcu Racjonalista. Ale to nie znaczy, że trzeba wciąż siedzieć w szablonie mającym już 10 lat. Pozdrawiam, R.M. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#16 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Praktycznie wszystkie fora oparte na PHPbb są łatwiejsze w obsłudze i bardziej czytelne.> Dobra, wierzę na słowo!> Ale wieczorem jak wrócę do kompa to poszukam w necie co to jest w ogóle to coś do >oparcia forum i jak wygląda jakieś forum już o to oparte - zobaczę o czym w ogóle mowaprzykład takiego forum: orion.quicksytes.com/index.phpwww.phpbb.com/community/viewforum.php?f=46 |
#17 1 na 1 | grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >>> Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba)> >> A co w tym złego?> > Po co nam samochody ? Czyż konie nie spełniają swojego zadania ?!?> Nie odpowiedziałeś na pytanie.> Lubisz czytać teksty rozciągnięte na całą szerokość panoramicznego ekranu, czy przyświeca Ci jakiś inny cel?Niektórzy mogliby chcieć czytać tekst po prostu dopasowany do urządzenia, którego używają. Aktualna wersja jest nieskalowalna, ani w górę, ani w dół. |
| grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Może nie będziemy mnożyć wątków i tutaj propozycję zmian będziemy dawali ?Owszem, można i tak. Tylko spodziewam się tutaj dyskusji i emocjonalnych przepychanek (których zaczątki już widać), dlatego, konstruktywnie, chciałem uruchomić wątek bardziej konkretny. |
#19 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >>> Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba)> >> A co w tym złego?> > Po co nam samochody ? Czyż konie nie spełniają swojego zadania ?!?> Nie odpowiedziałeś na pytanie.> Lubisz czytać teksty rozciągnięte na całą szerokość panoramicznego ekranu, czy przyświeca Ci jakiś inny cel?Lubię jak software wykorzystuje dostępny hardware. Racjonalista rozciągał by się na cały ekran, 15 lat temu.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Może nie będziemy mnożyć wątków i tutaj propozycję zmian będziemy dawali ?> Owszem, można i tak. Tylko spodziewam się tutaj dyskusji i emocjonalnych przepychanek (których zaczątki już widać), dlatego, konstruktywnie, chciałem uruchomić wątek bardziej konkretny.> Obawiam się, że emocjonalne przepychanki w tamtym wątku też będą  i zrobi się bałagan... tak się skupimy na jednym wątku. Może właściciel zauważy ?!? 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#21 2 na 2 | domator (287 punktów) | Odp: Funkcjonalność Racjonalisty - forum i portal | > + normalny widok tematów wątków w dziale (jak na innych forach), zamiast całych wypowiedzi (niedostępny dla niezarejestrowanych).Moim zdaniem to zdecydowanie najważniejsza poprawka. Wygląda to na tyle źle, że zupełnie tam nie zaglądam i spoglądam jedynie na najnowsze wątki na stronie głównej. Kilka moich, luźnych propozycji: + Prosta wersja mobilna. + Dołożenie starań, by większość artykułów miała dopasowane zdjęcie, tak jak na większości portali, nawet fronda.pl. Umożliwiłoby to atrakcyjne prezentowanie najciekawszych artykułów na stronie i w czytnikach RSS. * Graficzne ogarnięcie menu po lewej na stronie głównej. Na chwilę obecną jest bardzo mało czytelne, często brak wypunktowań i wszystko zlewa się w jeden ciągły blok tekstu. Ogólnie myślę jednak, że poprawki graficzne pojedynczych elementów portalu mijają się z celem. Warte rozważenia dla ekipy Racjonalisty, powinno być uzbieranie funduszy na opracowanie strony graficznej (i nie tylko) portalu od nowa. Na Racjonaliście sporo pisze się o technologii i nauce, a to nieco kontrastuje z obecną formą portalu. |
| grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Przyzwyczajenie do konkretnego rozwiązania nie oznacza, że samo rozwiązanie jest optymalne.> Jasne, tyle że ja ciągle nie wiem co tu jest tak nieoptymalne...> >Praktycznie wszystkie fora oparte na PHPbb są łatwiejsze w obsłudze i bardziej czytelne.> Dobra, wierzę na słowo!Poczytaj nieco o użyteczności WWW, np. tu. Istnieją pewne reguły, pewne rozwiązania, które powodują, że dany produkt jest wygodniejszy w obsłudze. Skalowalność, odpowiednio zaprojektowana nawigacja są po prostu korzystne dla większości użytkowników. > No, jeśli zaczynem rewolucji nowoczesności jest to co tam wypunktowałeś to ja jednak chyba fanem nie zostanę.Nie uruchamiam rewolucji i nie szukam fanów. Oczekiwałbym raczej racjonalnej dyskusji. |
#23 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty |
> Ale wieczorem jak wrócę do kompa to poszukam w necie co to jest w ogóle to coś do oparcia forum i jak wygląda jakieś forum już o to oparte - zobaczę o czym w ogóle mowaJa wiem, bo jestem na takim - takie forum kilkorga starych kumpli... Nie sądzę, by było lepsze. Jest trochę inaczej ułożone, ale czytelność jest moim zdaniem gorsza - ono się dzieli na poszczególne strony - jak jesteś na, powiedzmy, stronie 1329, a chcesz sprawdzić, co napisał Twój kolega miesiąc temu, to nie wystarczy proste "scroll up", musisz się cofać o nie wiadomo ile stron do tyłu. Ja tam wolę ten system, który jest na Racjonaliście. Ale oczywiście de gustibus... |
#24 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > przykład takiego forum:> orion.quicksytes.com/index.phpOhyda  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#25 1 na 1 | Maziarka (164 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >>Może nie będziemy mnożyć wątków i tutaj propozycję zmian będziemy dawali ?> >Owszem, można i tak. Tylko spodziewam się tutaj dyskusji i emocjonalnych przepychanek (których zaczątki już widać), dlatego, konstruktywnie, chciałem uruchomić wątek bardziej konkretny.> >> Obawiam się, że emocjonalne przepychanki w tamtym wątku też będą i zrobi się bałagan... tak się skupimy na jednym wątku. Może właściciel zauważy ?!?  > o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.comImo lepiej, żeby tamten wątek był rozwijany o funkcjonalności, a tutaj dyskutować o sensowności - będą się 2 tematy przeplatały co utrudni dyskusje. Fajnie by było, gdyby autor drugiego wątku aktualizował swój pierwszy post o nowe funkcjonalności z kolejnych postów. Mod: Kasuj zbędne cytowania. I nie, nie popieramy niepotrzebnego mnożenia wątków. |
#26 2 na 2 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Aktualna wersja jest nieskalowalna, ani w górę, ani w dół.Jak to nieskalowalna w dół? Czytam artykuły i forum od lat, teraz na "smartfonie", ale wcześniej na zwykłych telefonach z Operą mini. A jeżeli chodzi o skalowalność w górę, to nadal nie widzę sensu - tekst nie może być zbyt szeroki, bo będzie się niewygodnie czytać. |
#27 2 na 2 | grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Jak to nieskalowalna w dół? Czytam artykuły i forum od lat, teraz na "smartfonie", ale wcześniej na zwykłych telefonach z Operą mini.A ja sprawdzam na kompie, pod Operą i Firefoxem, i się nie skaluje przy zwężaniu okna. Czyli: nie jest skalowalna. Opera mini wycina większość formatowania. > A jeżeli chodzi o skalowalność w górę, to nadal nie widzę sensu - tekst nie może być zbyt szeroki, bo będzie się niewygodnie czytać.A wiesz, że mogą być użytkownicy chcący sobie zwiększyć czcionki, co przy sztywnej szerokości paskudnie popsuje wygląd i czytelność tekstu? |
#28 1 na 1 | grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | |
#29 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >przykład takiego forum:> >orion.quicksytes.com/index.php> Ohyda .jak tak zareagowałem na racjonalistę jak go pierwszy raz zobaczyłem. Teraz się trochę przyzwyczaiłem, ale jest źle, brzydko i niewygodnie. Zauważyłem, że "starzy" nie chcą zmian, a taką potrzebę widzą głównie "młodzi"... Pytanie, czy to forum ma się rozwijać ? Bo jak nie, to faktycznie może zostać jak było... każdy lubi swoje stare kapcie...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
| grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Ja wiem, bo jestem na takim - takie forum kilkorga starych kumpli... Nie sądzę, by było lepsze. Jest trochę inaczej ułożone, ale czytelność jest moim zdaniem gorsza - ono się dzieli na poszczególne strony - jak jesteś na, powiedzmy, stronie 1329, a chcesz sprawdzić, co napisał Twój kolega miesiąc temu, to nie wystarczy proste "scroll up", musisz się cofać o nie wiadomo ile stron do tyłu.Możesz to wyjaśnić dokładniej? Wątki są cięte na strony i tu i tam, w phpBB można ustawić ilość wypowiedzi mieszczących się na stronie, na dodatek powszechnie dostępne jest wyszukiwanie wg różnych kryteriów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|