 |
Zmiana wyglądu Racjonalisty Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2013 15:16 | Maziarka (164 punktów) | Zmiana wyglądu Racjonalisty
9 na 9 | Witajcie, Siedzę tutaj już 5 lat, głównie czytając artykuły i dyskusje na forum. Niestety przez ten czas strona nie doczekała się żadnej aktualizacji interfejsu użytkownika. W opinii mojej i moich znajomych Racjonalista odraża swoim wyglądem i nie zachęca nowych użytkowników do zainteresowania się portalem. Dla mnie jako osoby siedzącej w branży informatycznej jest to dziwne, gdyż przez ten czas świat poszedł bardzo do przodu w kwestii interfejsów i obecny szablon sprawia wrażenie jakby strona umierała. Ciekawe dodatkowo jest spojrzenie w link: web.archiv(*)/www.racjonalista.pl/index.phpOkazuje się, że strona przetrwała praktycznie niezmieniona od 2003 roku. Ja rozumiem głosy, które się zaraz pojawią, że zawartość jest kluczowa bo to w końcu Racjonalista. Ale to nie znaczy, że trzeba wciąż siedzieć w szablonie mającym już 10 lat. Pozdrawiam, R.M. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#76 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Zaczynam myśleć, że widzę co innego niż większość.  > Widzę to tak: bez logowania zwężające się ku dołowi komentarze pod danym wątkiem, po zalogowaniu - wyśrodkowany "blok" z, jak to nazwać?, tabelkami? wypowiedzi.Forum ma dwie opcje widoku - "drzewkowy" i "blokowy". Nie mogę ci wstawić linków (nie mam takiej opcji w telefonie), ale kilka postów niżej w tym wątku (wypowiedzi z 14:37, jeśli taka informacja ci pomoże) wyjaśnia to maruda.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
Ada M. (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > nowocześniejsza strona na pewno sprzyjałaby wzrostowi liczby odwiedzin i użytkowników. Tak działa internet...Nie internet odwiedza portal, lecz internauci. |
| IzaBella (325 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Forum ma dwie opcje widoku - "drzewkowy" i "blokowy". Nie mogę ci wstawić linków (nie mam takiej opcji w telefonie), ale gdzieś w tym wątku wyjaśnia to maruda.Też śmigasz w telefonie? Ja tak z konieczności często zerkam do zasubskrybowanych wątków przez mail, bo odpowiadać już wolę "na" komputerze, ale to kwestia większego ekranu po prostu. Mała poprawka do mojego poprzedniego zapytania: rzadko korzystam jako anonimowy użytkownik, stąd moja niewiedza - niezalogowani widzą drzewo bez podziału na strony. Zajrzę zatem do Marudy.
Umieć żyć to najrzadziej spotykana rzecz na świecie. Większość ludzi tylko egzystuje. >> Oscar Wilde |
#79 2 na 2 Ada M. (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > po zalogowaniu - wyśrodkowany "blok"W "ustawieniach konta" można sobie zmienić "Preferencje" wybierając "Sortuj wypowiedzi chronologicznie" lub odstępując od tego wyboru; w tym drugim przypadku wątki będą miały postać drzewka. |
#80 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Też śmigasz w telefonie?Jeśli dostępu do komputera nie mam, to owszem. A siedzę na szkoleniu już kolejny tydzień i tylko z rzadka mam pod ręką kompa z dostępem do sieci niestety. > Ja tak z konieczności często zerkam do zasubskrybowanych wątków przez mailZe względów - że tak powiem - "funkcyjnych" mam zasubskrybowaną całość forum  > bo odpowiadać już wolę "na" komputerze, ale to kwestia większego ekranu po prostu.Również wolę. Nie tylko ze względu na ekran, ale też na rwący się czasem net oraz opcje wrzucania linków i obrazków. > Mała poprawka do mojego poprzedniego zapytania: rzadko korzystam jako anonimowy użytkownik, stąd moja niewiedza - niezalogowani widzą drzewo bez podziałuPrawdę rzekłszy, bardzo długo nie byłam świadoma istnienia na forum opcji niedrzewkowej  Gdzieś w ustawieniach konta zapewne się to zmienia.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#81 2 na 2 | Klapaucjusz (3379 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Starzy użytkownicy przyzwyczaili się do starego konia i nie widzą potrzeby wymiany go na samochód...Porównanie jest nietrafione. Powiedziałbym raczej że chodzi o wymianę mercedesa w124, na jakiś nowy samochód. Mercedes w124 może jeszcze przejechać następne 400tyś km choć ma coś koło 15-20 lat, a nowy samochód może zaś wymagać wymiany już po 100tyś km. Natomiast inne sprawy jak komfort, czy wrażenia estetyczne to już kwestia gustu i trudno wtedy uzyskać obiektywną ocenę. > Dla Ciebie to normalne, że forum wyświetla się na połowie ekranu komputerowego ?!?Nie mam takiego problemu. Jakiś rok temu kupiłem monitor 27cali 16:9 i obszar roboczy mam tak duży że okno przeglądarki zajmuje mi nieco więcej niż 3/4 ekranu, a pozostałą cześć wolnego miejsca wykorzystuje na podgląd z innych aplikacji. Natomiast strona racjonalisty jest u mnie już od bardzo dawna przeskalowana, tak aby tekst był czytelny nawet z dużej odległości. Nie wyobrażam sobie zaś czytania jakiegokolwiek tekstu który zajmuje całą szerokość ekranu. |
#82 1 na 1 | IzaBella (325 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Ze względów - że tak powiem - "funkcyjnych" mam zasubskrybowaną całość forum  o.O To, jeśli wolno zapytać, ile dziennie maili dostajesz? > Prawdę rzekłszy, bardzo długo nie byłam świadoma istnienia na forum opcji niedrzewkowej  Yyy, sobie nie wyobrażam, bo strony pozwalają na mniejszą ilość postów wyświetlanych na danej stronie - tym samym czytelność znacząco wzrasta. Nie potrafiłabym rozeznać się w chronologiczności istniejącej "w drzewie", bo niejako ten system dzieli wątki na podwątki czy coś w tym rodzaju. Poza tym to zwężanie powoduje, że w krytycznym momencie czytam litery ustawione gęsiego, pionowo.
Umieć żyć to najrzadziej spotykana rzecz na świecie. Większość ludzi tylko egzystuje. >> Oscar Wilde |
#83 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Ze względów - że tak powiem - "funkcyjnych" mam zasubskrybowaną całość forum  > o.O To, jeśli wolno zapytać, ile dziennie maili dostajesz?Duuużo  Nawet nie liczę. > Nie potrafiłabym rozeznać się w chronologiczności istniejącej "w drzewie"Dla mnie to najbardziej czytelna opcja. Mam kolejno poszczególne odpowiedzi w wątku oraz - uporządkowane hierarchicznie w kolejności pojawiania się - odpowiedzi na nie, ale dodatkowo posegregowane pod względem relacji, nie jedynie czasu. Każda odpowiedź przypisana bezpośrednio tekstowi, do którego się odnosi. Przy większej ilości odpowiedzi nawigacja strzałkami. Bez szukania kto komu i na co konkretnie odpowiada. Osobna wypowiedź z osobno rozwijającymi się od niej liniami konwersacji. Bardzo jasne, zwłaszcza w przypadku dość częstych na forum dygresji i rozmaitych dysput pobocznych. > niejako ten system dzieli wątki na podwątkiNie w sensie oficjalnym. Raczej tworzy schemat rozwoju dyskusji, w którym ważniejsze są relacje pomiędzy poszczególnymi wypowiedziami niż czas ich pojawiania się. Takie drzewo genealogiczne. Pewnie to rzecz gustu, ale nie lubię standardowych blokowych układów. > Poza tym to zwężanie powoduje, że w krytycznym momencie czytam litery ustawione gęsiegoTo bywa problemem (już kilka osób w tym wątku zwróciło na to uwagę), ale na szczęście dość rzadko.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#84 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty |
> Ja wiem, bo jestem na takimJa też się domyślam...  - zapewne katolik, wiara, czy protestancimają z tematem cosiś wspólnego. > ono się dzieli na poszczególne strony - jak jesteś na, powiedzmy, stronie 1329, a chcesz sprawdzić, co napisał Twój kolega miesiąc temu, to nie wystarczy proste "scroll up", musisz się cofać o nie wiadomo ile stron do tyłu.Ano, wszystko ma plusy ujemne i dodatnie: tam dostęp do konkretnych stron jest do luftu, tutaj gorsza lista wątków > Ja tam wolę ten system, który jest na Racjonaliście.Z tych dwojga rzeczy ja też wolę tutejszą. > Ale oczywiście de gustibus...Jasne! Ogólniej nie mam nic przeciw zmianom, ale nie da samych zmian.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| IzaBella (325 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty |
> W "ustawieniach konta" można sobie zmienić "Preferencje" wybierając "Sortuj wypowiedzi chronologicznie" lub odstępując od tego wyboru; w tym drugim przypadku wątki będą miały postać drzewka.Dziękuję. 
Umieć żyć to najrzadziej spotykana rzecz na świecie. Większość ludzi tylko egzystuje. >> Oscar Wilde |
Ada M. (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > to zwężanie powoduje, że w krytycznym momencie czytam litery ustawione gęsiego, pionowo.Radą na to jest dostępna pod postem inicjującym wątek opcja " Pokaż wypowiedzi wg dat" ustawiająca wątek w tej jednej karcie chronologicznie po 15 postów na stronie. Jeśli chce się odnaleźć wypowiedź nie ostatnio publikowaną, warto wcześniej zapamiętać czas jej opublikowania. |
#87 1 na 1 Ada M. (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >>przykład takiego forum:> >>orion.quicksytes.com/index.php> >Ohyda .> O, i to jest przykład rzeczowej dyskusji.I ja nie potrafię powściągnąć rzeczowości: OHYDA!!!!  |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Zaś co do przestarzałej estetyki, to warto pamiętać, że zabytki nigdy nie miewają złego stylu.To jest jakaś obiegowa bzdura  nie do udowodnienia... status zabytku nie gwarantuje dobrego stylu, szczególnie, że "dobry styl" to jest pojęcie całkowicie subiektywne  To co mówisz nie ma nic wspólnego z racjonalizmem  Dobry, ponadczasowy styl to prostota i elegancja, silnik racjonalisty nie ma nic wspólnego z jednym, ani z drugim...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Starzy użytkownicy przyzwyczaili się do starego konia i nie widzą potrzeby wymiany go na samochód...> Porównanie jest nietrafione.> Powiedziałbym raczej że chodzi o wymianę mercedesa w124, na jakiś nowy samochód.Czy racjonalista był mercedesem kiedyś, to jest mocno dyskusyjne  załóżmy, że 20 lat temu był golfem  > >Dla Ciebie to normalne, że forum wyświetla się na połowie ekranu komputerowego ?!?> Nie mam takiego problemu.> Jakiś rok temu kupiłem monitor 27cali 16:9 i obszar roboczy mam tak duży że okno przeglądarki zajmuje mi nieco więcej niż 3/4 ekranu, a pozostałą cześć wolnego miejsca wykorzystuje na podgląd z innych aplikacji. Natomiast strona racjonalisty jest u mnie już od bardzo dawna przeskalowana, tak aby tekst był czytelny nawet z dużej odległości.> Nie wyobrażam sobie zaś czytania jakiegokolwiek tekstu który zajmuje całą szerokość ekranu.Jak przeskalujesz stronę racjonalisty, to Ci się przeskalowuje cały internet, a różnica jest tylko w wielkości czcionki, która szybko staje się absurdalna. Jeśli nie widzisz różnicy między małą rozdzielczością a dużą, to Ci nie pomogę... Tekst nie musi być na całą stronę, po bokach zyskujemy na informacje i opcje, które teraz są u góry i dołu i na awatar, którego teraz nie ma, a co zmniejsza anonimowość na forum.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#90 -2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Nie w sensie oficjalnym. Raczej tworzy schemat rozwoju dyskusji, w którym ważniejsze są relacje pomiędzy poszczególnymi wypowiedziami niż czas ich pojawiania się. Takie drzewo genealogiczne.> Pewnie to rzecz gustu, ale nie lubię standardowych blokowych układów.Nie tylko. Schemat drzewkowy był i jest na listach dyskusyjnych, które praktycznie upadły, a fora, głównie oparte na schemacie czasowym, rozkwitły. To są fakty. Schemat drzewkowy wprowadza chaos, bo jak ktoś chce śledzić całą dyskusję, to się może pogubić, którą gałąź już przeczytał, a którą nie.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|