Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmiana wyglądu Racjonalisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
14-03-2013 15:16Maziarka (164 punktów)Zmiana wyglądu Racjonalisty
Ocena 9 na 9
Witajcie,

Siedzę tutaj już 5 lat, głównie czytając artykuły i dyskusje na forum. Niestety przez ten czas strona nie doczekała się żadnej aktualizacji interfejsu użytkownika. W opinii mojej i moich znajomych Racjonalista odraża swoim wyglądem i nie zachęca nowych użytkowników do zainteresowania się portalem.

Dla mnie jako osoby siedzącej w branży informatycznej jest to dziwne, gdyż przez ten czas świat poszedł bardzo do przodu w kwestii interfejsów i obecny szablon sprawia wrażenie jakby strona umierała.

Ciekawe dodatkowo jest spojrzenie w link: web.archiv(*)/www.racjonalista.pl/index.php
Okazuje się, że strona przetrwała praktycznie niezmieniona od 2003 roku.

Ja rozumiem głosy, które się zaraz pojawią, że zawartość jest kluczowa bo to w końcu Racjonalista. Ale to nie znaczy, że trzeba wciąż siedzieć w szablonie mającym już 10 lat.

Pozdrawiam,
R.M.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
webmaster (moderator)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi XYZPawel
Jesteśmy obecnie na etapie nawiązywania współpracy z firmą, która pomoże nam wprowadzić profesjonalne zmiany. Nie dziś, nie jutro, ale w tym roku mam nadzieję, nastanie dla nas wiosna. Ręce do pracy i darowizny się przydadzą, bo łatwo nie będzie, ale motywacji nie braknie bo już czas najwyższy.

#107
18-03-2013 22:46
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi webmaster
>Jesteśmy obecnie na etapie nawiązywania współpracy z firmą, która pomoże nam wprowadzić profesjonalne zmiany. Nie dziś, nie jutro, ale w tym roku mam nadzieję, nastanie dla nas wiosna

A czy mógłbyś sprecyzować nieco - jakich konkretnie zmian powinniśmy się spodziewać?


"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

webmaster (moderator)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi liliac
Wszystko zależy od kosztów i umiejętności osób współpracujących. Będziemy stawiać na prostotę użytkowania i większą intuicyjność, raczej jakość niż ilość.

Peruniec (298 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi i.czaplicka
Ale to nie chodzi o kolorki, ale ja szczerze nigdy nie wiedziałem tak irytującego forum jak na racjonaliście.
Ten schemat że odpowiada się na konkretny post, a w temacie, powoduje że po paru dniach nieczytania popularnego wątku, trzeba wyszukiwać nowe posty, ale klikać po kolej z listy nowych odpowiedzi w wątku.
Gdzie w bardziej nowoczesnych forach najnowsza odpowiedz na samym dole, jest to dużo prostsze, szczególnie że niektóre fora mają opcje że po włączeniu tematu od razu przenosi cie do ostatniego nieczytanego posta.

I niech mi ktoś powie że to nie jest wygodne.

ps mnie za pierwszy razem też odrzuciło forum.

Marcin Pilarczyk (393 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi liliac
>Prawdę rzekłszy, bardzo długo nie byłam świadoma istnienia na forum opcji niedrzewkowej
>Gdzieś w ustawieniach konta zapewne się to zmienia.

A ktoś już doszedł to tego jak to zmienić? Chętnie bym sprawdził jak to wygląda.

If guns kill people - do pencils misspel words?

astrotaurus (12445 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi Marcin Pilarczyk

>A ktoś już doszedł to tego jak to zmienić?
Ba, ktoś kiedyś na początku doszedł jak w ogóle ustawić taka opcję.
W ustawieniach konta patrzyłeś? Coś o sortowaniu wypowiedzi było?

>Chętnie bym sprawdził jak to wygląda.
Wygląda super!
Drzewko jest , moim zdaniem, niemądre i niepotrzebnie zaciemnia, a może tylko zawęża - też niepotrzebnie - widok.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

astrotaurus (12445 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi webmaster
>Nie dziś, nie jutro, ale w tym roku mam nadzieję, nastanie dla nas wiosna.
Dobra wiosna - dobra rzecz! Nikomu krzywdy nie zrobi kiedy będzie łatwiej i przejrzyściej.

>już czas najwyższy.
No nie desperuj Waść! Dajemy radę i tak!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Marcin Pilarczyk (393 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi astrotaurus
>>A ktoś już doszedł to tego jak to zmienić?
>Ba, ktoś kiedyś na początku doszedł jak w ogóle ustawić taka opcję.
>W ustawieniach konta patrzyłeś? Coś o sortowaniu wypowiedzi było?
>>Chętnie bym sprawdził jak to wygląda.
>Wygląda super!
>Drzewko jest , moim zdaniem, niemądre i niepotrzebnie zaciemnia, a może tylko zawęża - też niepotrzebnie - widok.
>
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

>

No nie jest łatwo znaleźć ten malutki checkbox. Rzeczywiście układ chronologiczny sprawia, że to zaczyna przypominać normalne forum.

If guns kill people - do pencils misspel words?

Mod:
Kasuj, proszę, zbędne cytowania.


ok, ale chciałbym zauważyć, że one są zbędne w widoku drzewa - w widoku chronologicznym moja odpowiedź nie pojawia się bezpośrednio pod wątkiem, do którego się odnoszę

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi webmaster
>Jesteśmy obecnie na etapie nawiązywania współpracy z firmą, która pomoże nam wprowadzić profesjonalne zmiany. Nie dziś, nie jutro, ale w tym roku mam nadzieję, nastanie dla nas wiosna. Ręce do pracy i darowizny się przydadzą, bo łatwo nie będzie, ale motywacji nie braknie bo już czas najwyższy.

Bardzo się cieszę, że administracja też widzi potrzebę zmian

Jestem pewien, że przeciwnicy zmian, po czasie też docenią nowoczesność

To czekamy na wiosnę...


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#115
20-03-2013 22:18
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi XYZPawel

>Brawo, więcej takich "merytorycznych" opinii

Ok, zalinkowany szablon, nawet jeśli pod względem funkcji jest OK, wymagałby całkowitego redisgnu w CSSie żeby nie być kupą wizualnego gówna. Oraz by wyglądał jak "Racjonalista".

#116
21-03-2013 08:08
 Ocena 1 na 1
Ada M. (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi webmaster
>Będziemy stawiać na prostotę użytkowania i większą intuicyjność
Intuicja mi podpowiada, że się skomplikuje, czyli pogorszy...

Bo co tutaj jest zbyt zawiłe oraz czego niełatwo się domyślić?

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi Sylwek
>>Brawo, więcej takich "merytorycznych" opinii
>Ok, zalinkowany szablon, nawet jeśli pod względem funkcji jest OK, wymagałby całkowitego redisgnu w CSSie żeby nie być kupą wizualnego gówna. Oraz by wyglądał jak "Racjonalista".

Zgadzam się, wystrój można jak najbardziej dostosować do "racjonalisty", który nie jest zupełnie zły. Też lubię stonowane kolory

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi Ada M.
>>Będziemy stawiać na prostotę użytkowania i większą intuicyjność
>Intuicja mi podpowiada, że się skomplikuje, czyli pogorszy...
>Bo co tutaj jest zbyt zawiłe oraz czego niełatwo się domyślić?

Spójrz na któregoś mojego wcześniejszego posta, w którym wylistowałem większość problemów forum, możliwie obiektywnie

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

Ada M. (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi XYZPawel
>>Bo co tutaj jest zbyt zawiłe oraz czego niełatwo się domyślić?
>Spójrz na któregoś mojego wcześniejszego posta, w którym wylistowałem większość problemów forum, możliwie obiektywnie
Jest Twoich postów w tym wątku blisko 30, podlinkujesz, w którym wylistowałeś?

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty
W odpowiedzi Ada M.
>>>Bo co tutaj jest zbyt zawiłe oraz czego niełatwo się domyślić?
>>Spójrz na któregoś mojego wcześniejszego posta, w którym wylistowałem większość problemów forum, możliwie obiektywnie
>Jest Twoich postów w tym wątku blisko 30, podlinkujesz, w którym wylistowałeś?

#93


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365