 |
Zmiana wyglądu Racjonalisty Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2013 15:16 | Maziarka (164 punktów) | Zmiana wyglądu Racjonalisty
9 na 9 | Witajcie, Siedzę tutaj już 5 lat, głównie czytając artykuły i dyskusje na forum. Niestety przez ten czas strona nie doczekała się żadnej aktualizacji interfejsu użytkownika. W opinii mojej i moich znajomych Racjonalista odraża swoim wyglądem i nie zachęca nowych użytkowników do zainteresowania się portalem. Dla mnie jako osoby siedzącej w branży informatycznej jest to dziwne, gdyż przez ten czas świat poszedł bardzo do przodu w kwestii interfejsów i obecny szablon sprawia wrażenie jakby strona umierała. Ciekawe dodatkowo jest spojrzenie w link: web.archiv(*)/www.racjonalista.pl/index.phpOkazuje się, że strona przetrwała praktycznie niezmieniona od 2003 roku. Ja rozumiem głosy, które się zaraz pojawią, że zawartość jest kluczowa bo to w końcu Racjonalista. Ale to nie znaczy, że trzeba wciąż siedzieć w szablonie mającym już 10 lat. Pozdrawiam, R.M. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 3 na 3 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Witajcie,> Siedzę tutaj już 5 lat, głównie czytając artykuły i dyskusje na forum. Niestety przez ten czas> strona nie doczekała się żadnej aktualizacji interfejsu użytkownika. W opinii mojej i moich> znajomych Racjonalista odraża swoim wyglądem i nie zachęca nowych użytkowników do zainteresowania> się portalem.Popieram GORĄCO !!! Wygląd strony i forum jest okropny, mocno przestarzały i odpychający. Jak chciałem się zarejestrować na jakimś forum racjonalnym to spojrzałem na racjonalistę i od razu uciekłem, nie przeczytawszy nawet JEDNEGO postu, tak mnie wygląd i "przyjazność" odrzucił. "Niestety" musiałem wrócić, bo się okazało, że to jest jedyne aktywne racjonalne forum w Polsce  (ateista.pl okazał się tylko z nazwy ateistyczny, kompletna pomyłka...  Wystarczy darmowy szablon (chociażby phpbb) i będzie o NIEBO lepiej  Czy racjonaliści muszą się z naftaliną kojarzyć ?!?
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#2 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | A wiecie, że takie rzeczy trochę kosztują? Kto to sfinansuje? Racjonalista.pl nie jest właścicielem dobrze prosperującej kopalni złota, to raz. A dwa, ja się osobiście przyzwyczaiłam do takiej szaty i takiego układu strony (głównie układu). Za stara jestem, żeby zaczynać się uczyć od nowa wszystkiego, jak się to "unowocześni" i poprzestawia. Stronę można ostatecznie jakoś pokolorować, ale po co? To nie Pudelek. |
#3 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > A wiecie, że takie rzeczy trochę kosztują? Kto to sfinansuje? Racjonalista.pl nie jest właścicielem dobrze prosperującej kopalni złota, to raz. A dwa, ja się osobiście przyzwyczaiłam do takiej szaty i takiego układu strony (głównie układu). Za stara jestem, żeby zaczynać się uczyć od nowa wszystkiego, jak się to "unowocześni" i >poprzestawia. Stronę można ostatecznie jakoś pokolorować, ale po co? To nie Pudelek.Powtórzę: Wystarczy darmowy szablon (chociażby phpbb) i będzie o NIEBO lepiej. Tu nie chodzi o kolorki, a o funkcjonalność. I, chociażby, rozdzielczość ekranu. Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba), czyli standard sprzed 15 lat. Wygląda jakby został stworzony 20 lat temu i tak zostało...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#4 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > > Wystarczy darmowy szablonDobrze, ale ktoś to musi zrobić, prawda? Samo się nie zrobi. > Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba)A co w tym złego? |
#5 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | Może jakiemuś użytkownikowi, który się zna, zachce się symbolicznie za jakąś książkę czy dwie ze sklepu racjonalisty? Ludzie przestaliby narzekać.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#6 1 na 1 | grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | Siedzę tu krócej niż Maziarka, ale pomysł popieram w 100%. Chociaż chyba pamiętam też, że kilka miesięcy temu był wątek o zbliżonej tematyce, i skończyło się na niczym.
Zgadzam się, że czytelność interfejsu, dostęp do wątków w forum, szata graficzna, baner są archaiczne (z zeszłego wieku). Idzie się przyzwyczaić, ale mogłoby być dużo lepiej. Jest niestandardowo, a w przypadku stron WWW to raczej nie jest zaleta, tylko duża wada.
Z mojego punktu widzenia odnośnie nakładu pracy i kosztów: - uruchomienie nowego skryptu PHPbb, podłączenie do _pasującej_ bazy danych i ustawienie ładnego szablonu to pół godzinki roboty (kiedyś robiłem to pierwszy raz w życiu i tyle mi zajęło - najwięcej czasu to wymyślenie hasła), - z drugiej strony, sądząc po funkcjonalności, skrypt forum Racjonalisty może być niestandardowy, a więc może i tabele danych są jakieś nietypowe - wtedy zabawy byłoby więcej i trudno przewidzieć nakład pracy oraz zagwarantować pozostawienie 100% starych informacji i funkcjonalności, - więc najlepiej, gdyby wypowiedział się aktualny admin strony o tym, jak obecna sytuacja wygląda od strony technicznej, - oraz, należałoby wykonać specyfikację wymagań (tudzież po prostu opis funkcjonalności) dla nowej wersji, która miałaby powstać (np. czy mają zostać te wszystkie fikuśne statystyki plusów i minusów) - np. w gronie moderatorów, bądź zebrać wymagania przez ankietę, - dopiero wtedy można ocenić, ile jest do zrobienia, i czy ktoś zrobi to w wolnym czasie bezinteresownie, czy interesownie.
|
#7 1 na 3 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >>Wystarczy darmowy szablon> Dobrze, ale ktoś to musi zrobić, prawda? Samo się nie zrobi.To nie jest dużo roboty  Miałem kiedyś swoje forum i co nieco wiem. A jakiś admin chyba jest ? > >Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba)> A co w tym złego?Po co nam samochody ? Czyż konie nie spełniają swojego zadania ?!? To może od razu też przejdźmy na listy przekazywane przez umyślnego ? Ile w tym romantyzmu 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#8 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty |
> Po co nam samochody ? (itd.)No, bez przesady. Ciągle tylko słyszę (czytam) narzekanie, jaki to Racjonalista jest przestarzały. Ja się nie znam i dla mnie jest wystarczająco funkcjonalny. Jak ktoś się zna i mu przeszkadza, to zamiast zakładać wciąż nowe wątki na ten temat i narzekać, niech coś zrobi. Admin nie zajmuje się tą stroną zawodowo, tylko charytatywnie i nic z tego nie ma. Czasu za dużo też nie. Pewnie z radością powita chętnych do pomocy. |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >Po co nam samochody ? (itd.)> No, bez przesady.> Ciągle tylko słyszę (czytam) narzekanie, jaki to Racjonalista jest przestarzały. Ja się nie znam i dla mnie jest wystarczająco funkcjonalny. Jak ktoś się zna i mu przeszkadza, to zamiast zakładać wciąż nowe wątki na ten temat i narzekać, niech coś zrobi. Admin nie zajmuje się tą stroną zawodowo, tylko charytatywnie i nic z tego nie >ma. Czasu za dużo też nie. Pewnie z radością powita chętnych do pomocy.Najpierw musi być wola zmiany ze strony właściciela, którą można wywołać narzekaniem, a później można skrzykiwać pomocników, którzy na pewno się znajdą. Ja mogę pomóc w organizacji struktury forum (obecna też nie jest najlepsza, moim skromnym zdaniem 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#10 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | Ano właśnie! Znowu to samo! Ja tam powodów do narzekania nie mam. Ba! Prostota i czytelność tego tu bardzo mi pasują. Meretseger już wskazała to i owo malkontentom, ja chciałbym jeszcze poprosić o wskazanie ideału, do którego portal miałby zmierzać. Jakieś przykłady ulepszeń o które miałoby chodzić konkretnie: takich trochę ulepszeń i takich bardzo. Bo ja się może nie znam, ale bywam na różnych portalach, na różnych forach i jakoś nic mi nigdzie dupy nie urywa.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#11 5 na 5 | grzmot (741 punktów) | Funkcjonalność Racjonalisty - forum i portal | W związku z toczącą się dyskusją o potrzebie unowocześnienia Racjonalisty, zakładam wątek, w który proponuję wypisywać w postaci listy wypunktowanej funkcji, elementów graficznych i logiki, tych, które byśmy chcieli, żeby zostały, tych, które byśmy chcieli, żeby się pojawiły, i tych, które byśmy chcieli, żeby zniknęły. Osobom twierdzącym, że wszystko jest OK i nie ma sensu zaczynać dyskusji, bo oni są tak przyzwyczajeni, chciałbym zwrócić uwagę, że jaskiniowcy też byli przyzwyczajeni do siedzenia w jaskiniach  . Pamiętajmy też o tym, że czasami pojawia się nowy użytkownik, który chciałby coś poczytać, ale obecna forma może go zniechęcić. Proponuję pisać krótko, precyzyjnie i nie powtarzać elementów wymienionych przez wcześniej wypowiadających się użytkowników, chyba, że mamy inne zdanie (wtedy np. zmieniamy + na -). Dyskusje i długie wywody można by kontynuować w wątku wcześniejszym. W ten sposób da się szybko zebrać najistotniejsze wymagania i ocenić, czy rzeczywiście jest potrzeba zmian. Kilka propozycji na start ode mnie (+ dodanie, - usunięcie, * zmiana): * zmiana górnego banera na nowocześniejszy (elementy technologiczne), symbole religijne można zmniejszyć i dać mniej centralnie, jeśli są potrzebne, * czytelniejsza punktacja przy wiadomościach (pozytywne / całkowite zamiast suma / całkowite), * domyślne kolory mniej usypiające, bardziej kontrastowe (kilka zestawów do wyboru), + normalny widok tematów wątków w dziale (jak na innych forach), zamiast całych wypowiedzi (spis tematów wątków jest niedostępny dla niezarejestrowanych użytkowników). |
| grzmot (741 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Ja tam powodów do narzekania nie mam. Ba! Prostota i czytelność tego tu bardzo mi pasują.> Meretseger już wskazała to i owo malkontentom, ja chciałbym jeszcze poprosić o wskazanie ideału, do którego portal miałby zmierzać. Jakieś przykłady ulepszeń o które miałoby chodzić konkretnie: takich trochę ulepszeń i takich bardzo.> Bo ja się może nie znam, ale bywam na różnych portalach, na różnych forach i jakoś nic mi nigdzie dupy nie urywa.Przyzwyczajenie do konkretnego rozwiązania nie oznacza, że samo rozwiązanie jest optymalne. Praktycznie wszystkie fora oparte na PHPbb są łatwiejsze w obsłudze i bardziej czytelne. No chyba, że chodzi o to, żeby Racjonalista był elitarny, żeby siedziało tu towarzystwo wzajemnej adoracji i nie pętała się gimbaza. Jeśli takie są założenia, to niech zostanie po staremu. Na potrzeby konkretyzacji wymagań założyłem wątek. Proszę o wypisywanie tam elementów, które można zmienić, dodać, odjąć. Potem damy radę ocenić, czy to dużo roboty, czy mało, i czy warto się za to brać. |
#13 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty |
> Przyzwyczajenie do konkretnego rozwiązania nie oznacza, że samo rozwiązanie jest optymalne.Jasne, tyle że ja ciągle nie wiem co tu jest tak nieoptymalne... > Praktycznie wszystkie fora oparte na PHPbb są łatwiejsze w obsłudze i bardziej czytelne.Dobra, wierzę na słowo! Ale wieczorem jak wrócę do kompa to poszukam w necie co to jest w ogóle to coś do oparcia forum i jak wygląda jakieś forum już o to oparte - zobaczę o czym w ogóle mowa > Na potrzeby konkretyzacji wymagań założyłem wątek.No, jeśli zaczynem rewolucji nowoczesności jest to co tam wypunktowałeś to ja jednak chyba fanem nie zostanę. Ale wątek będę śledził, obiecuję!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > Na potrzeby konkretyzacji wymagań założyłem wątek. Proszę o wypisywanie tam elementów, które można zmienić, dodać, odjąć. Potem damy radę ocenić, czy to dużo roboty, czy mało, i czy warto się za to brać.> Może nie będziemy mnożyć wątków i tutaj propozycję zmian będziemy dawali ? Moim zdaniem standardowa funkcjonalność phpbb jest wystarczająca (można nawet zrobić skórkę podobną do tej obecnej z racjonalisty + inne do wyboru.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#15 4 na 4 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Zmiana wyglądu Racjonalisty | > >> Okno racjonalisty jest przystosowane do rozdzielczości 800x600 (chyba)> > A co w tym złego?> Po co nam samochody ? Czyż konie nie spełniają swojego zadania ?!?Nie odpowiedziałeś na pytanie. Lubisz czytać teksty rozciągnięte na całą szerokość panoramicznego ekranu, czy przyświeca Ci jakiś inny cel? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|