 |
Co dokładnie racjonalista odrzuca? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2013 20:47 | meercat (934 punktów) | Co dokładnie racjonalista odrzuca? | Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?
Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia kręgów itd., zabobony, przesądy ?
Czy coś pominęłam? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#46 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ? ... racjonalista odrzuca jakikolwiek wpływ na wszechświat, jakichkolwiek czynników nadprzyrodzonych i niewytłumaczalnych. Cała reszta jest skutkiem tegoż odrzucenia... ... życzę rodzinnego świętowania... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
#47 4 na 4 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | Racjonalista niczego nie odrzuca. Racjonalista prosi o dowody na rzecz danej tezy, lub tez jesli wymaga tego sytuacja sam ich szuka, i jezeli znajdzie ich tyle rownie prawdopodobnych co te odnosnie istnienia krasnoludkow - hipoteza taka laduje dokladnie tam, gdzie ta o krasnoludkach....  |
#48 3 na 3 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Czy coś pominęłam?No dobrze, jak już jesteśmy przy przykladach to myślę że odrzuca pogląd jakoby szczepionki i szczepienia były złe/szkodliwe co do zasady .  |
#49 1 na 1 | fdzd (2 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?> Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę> alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia> kręgów itd., zabobony, przesądy ?> Czy coś pominęłam?Harrego Pottera  |
#50 -1 na 3 | karol0231 (0 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | moim zdaniem racionalista nie odrzuca niczego puki czegoś nie zrozumie a zrozumiec mozna wszystko i każdego jeśli sie to, go dobrze zna a jesli nie to racionalista nie powinien podejmowac tematu na temat badz tematy w kturych nie posiada sie pełnej wiedzy mozna tylko i wyłącznie podiąć dyskusie dla zobligowania własnych teorii na temat otaczającej nas żeczywistości w danej dziedzinie życia i czegoś sie nauczyć chociażby tego jak tom żeczywistość odbiera drugi człoewiek oraz jak jom pojmuje  |
#51 8 na 8 | szarley (54913 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > moim zdaniem racionalista nie odrzuca niczego puki czegoś nie zrozumie a zrozumiec mozna wszystko i każdego jeśli sie to, go dobrze zna a jesli nie to racionalista nie powinien podejmowac tematu na temat badz tematy w kturych nie posiada sie pełnej wiedzy mozna tylko i wyłącznie podiąć dyskusie dla zobligowania własnych teorii na temat otaczającej nas żeczywistości w danej dziedzinie życia i czegoś sie nauczyć chociażby tego jak tom żeczywistość odbiera drugi człoewiek oraz jak jom pojmuje  > Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  |
#52 1 na 3 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu  Racjonalnie byłoby radykalnie uprościć ortografię.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#53 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  > Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu  Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle samo. Nic nie straciłam. |
#54 -1 na 5 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >>Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  > >Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu  > Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle >samo. Nic nie straciłam.Po pierwsze, to tracisz milisekundy przy pisaniu. Po drugie wszyscy straciliśmy czas na naukę tego i teraz czas i nerwy na poprawianie błędów. To jest wiedza KOMPLETNIE zbędna.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#55 1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | . Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  > >>>Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu  > Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle samo. Nic nie straciłam.Ej tam, ej tam - bajeczki Pani opowiada. Niektórym "racjonalistom", to i czytać nie warto. "Za długie i za mętne. Czy autor udowodnił tam istnienie boga ?"
"To znaczy, że nie ma co sobie d...y zawracać czymś, czego nie sposób udowodnić. Bo i po co ?!?"A filozofia - jak kiedyś sprawdził jakiś matematyk - to bełkot po prostu. "Filozofowie mają poważny problem z logiką. Kiedyś jakiś matematyk sprawdził kilka teorii filozoficznych i większość przeczyła co chwila sama sobie Bełkot po prostu."A wydaje się nam, że jest to forum dla inteligencji, reprezentującej jakiś poziom intelektualny i potrafiącej samodzielnie myśleć. Może to drobiazg, ale ja jestem głupofobem i może, tak właśnie przewrażliwiony, boję się, iż rzeczywiście już niedługo - zgodnie z pouczeniem innego "racjonalisty" sprawnego intelektualnie inaczej: "Najwyższy czas mienić nazwę na "Irracjonalista.pl"..." będziemy musieli się zastanowić, jacy czytelnicy nadają naszemu forum ton i jaki chcemy tu zachować poziom. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#56 8 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Po pierwsze, to tracisz milisekundy przy pisaniu. Po drugie wszyscy straciliśmy czas na naukę tego i teraz czas i nerwy na poprawianie błędów.> To jest wiedza KOMPLETNIE zbędna.A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku... 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#57 9 na 9 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku... <Szanowny Paweł, acz nie święty lecz przez XYZ napoczęty, że racjonalne myśli, wszem i wobec, szerzy - mocno wierzy. Jak ten Jerzyk z wieży, bezwstydnie swą zwierzęcość łechce, a i zwierza nam tu się - iż komunikować z nami chce - za pomocą: "Uch,u,u!" ,"I,i,i ! " i "E,e,e!" 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#58 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku... <> Szanowny Paweł, acz nie święty lecz przez XYZ napoczęty,> że racjonalne myśli, wszem i wobec, szerzy - mocno wierzy.> Jak ten Jerzyk z wieży, bezwstydnie swą zwierzęcość łechce,> a i zwierza nam tu się -> iż komunikować z nami chce - za pomocą: "Uch,u,u!" ,"I,i,i ! " i "E,e,e!"ho, ho  Mamy atak humanistów  To może pomogą Andrzejowi udowodnić ? 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#59 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? |
> ho, ho Mamy atak humanistów  Nie. Mamy obronę torturowanego i gwałconego języka polskiego. |
#60 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >ho, ho Mamy atak humanistów  > Nie. Mamy obronę torturowanego i gwałconego języka polskiego.Łojezu  Ale niech ta obrona będzie chociaż uargumentowana  Widzę kilka emocjonalnych postów, ale żadnego argumentu 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|