 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-04-2013 11:43 | Mateusz Wert (153 punktów) | Błąd logiczny w Biblii
1 na 1 | Mt, 9, 27-31 biblijni.pl/Mt,9,27-31Pytania: - jak dwóch panów niewidomych mogło pójść za Jezusem, skoro byli ślepi to nie mogli za nim pójść, bo skąd wiedzieli dokąd szedł? To samo nasuwa mi się w sprawie domu, skąd wiedzieli do którego mają wejść? Logika przeczy temu | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#16 4 na 4 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | Czegoś takiego, jak 'logika biblijna' po prostu nie ma. Jak nie ma, jak jest.  W biblii logiki innej niż biblijna nie uświadczysz  . |
#17 2 na 2 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | Tak patrzę na tytuł wątku i myślę sobie... niemożliwe!  > jak dwóch panów niewidomych mogło pójść za Jezusem, skoro byli ślepi to nie mogli za nim pójść, bo skąd wiedzieli dokąd szedł?Dlaczego wdepnąłem w psie łajno, gdy dwie sekundy wcześniej idący przede mną niewidomy kolega z gracją je ominął? No cóż... ślepy gówno widzi.  A teraz poważnie. Jak współcześnie niewidomi podążają za innymi? Chcesz powiedzieć, że oni z domu nie wychodzą? Znam takiego, który codziennie pociągiem dojeżdża 50 km do pracy. W czasach biblijnych niewidomym nie groziło czołowe zderzenie z samochodem prowadzonym przez naprutego kierowcę ani pokonywanie niezliczonej wręcz liczby progów, schodów, krawężników itd. Ponadto starożytne miasta generowały nieporównywalnie mniej decybeli od współczesnych i kierowanie się tym co mówili ludzie obecni na ulicach na pewno było pomocne, a dziś? Usiłuję porozmawiać przez telefon idąc ulicami Trójmiasta, a tam taki zgiełk i ryk silników, że nie jestem w stanie usłyszeć rozmówcy, który drze mi się prosto do ucha.  Pozostaje tylko wejść do jakiegoś budynku, żeby spokojnie telefon odebrać. Paranoja. > Logika przeczy temuLogika to grecki wynalazek. Autorom starożytnych żydowskich legend był jeszcze obcy. Trochę inaczej powinna wyglądać sytuacja z autorami NT - no ale jak się jednak okazało nie odrobili lekcji na czas... A może logika była wręcz wrogiem żydowskich pastuchów? Gdy powstawało greckie tłumaczenie Biblii, Żydzi bali się chyba, że im tam poprawią zbyt wiele bredni, bo dlaczego dzień powstania Septuaginty Żydzi określili jako najgorszy od dnia grzechu pierworodnego? Niestety jak się mogli potem przekonać Septuaginta logiką nie raziła i dosyć wiernie powielała całą mitologię spisaną na ziemiach Kanaanu. |
#18 3 na 3 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) | Odp: Błąd logiczny w Biblii |
> W biblii logiki innej niż biblijna nie uświadczysz .O Boże, chyba stworzyliśmy właśnie nową dziedzinę nauki - logikę biblijną! Logika biblijna - pierwsza nauka bezprzedmiotowa*! *Pierwsza - po unikornologii.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais |
#19 3 na 3 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii |
> O Boże, chyba stworzyliśmy właśnie nową dziedzinę nauki - logikę biblijną!Nie do końca. Moglibyśmy takim stwierdzeniem narazić się na posądzenie przez pp. Terlikowskiego, Rydzyka, Natanka i in. o przywłaszczenie własności niematerialnej.  |
#20 3 na 3 | nobodylikeyou (972 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > >Dlaczego w Biblii nigdzie nie ma ani słowa o tym , że ziemia jest okrągła> >i krąży wokół słońca ?> Bo to nie jest podręcznik astronomii.> A w księdze Hioba jest wspomniane "ziemi niczym nie umacnia" - znaczy że lata luzem.No przecież jak byk w Biblii stoi że Ziemia nieruchomo stoi  : "Pan króluje, oblekł się w dostojność; oblekł się Pan w możność, i przepasał się; utwierdził też okrąg świata, aby się nie poruszył." - Psalm 93:1 - B. Gdańska - a słońce można zatrzymać aby dzień trwał dłużej  : "...powiedział Jozue do Pana wobec Izraela:Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon! I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, dopóki naród nie zemścił się na swoich nieprzyjaciołach." - Jozuego 10:12-13 I jak tu winić ten biedny Kościół za to że posądził o herezję Galileusza, groził mu nawet torturami i ostatecznie zabronił publikacji jego dzieł, skoro ci bogobojni ludzie jedynie opierali się na tej złej księdze zwanej Biblią? A racja, Biblia to przecież nie podręcznik fizyki i w ogóle to Pan chodzi niezbadanymi ścieżkami skoro pozwalał na wypisywanie bzdur przez które ludzkość będzie tkwić w okowach ciemnoty, a nawet popadać w herezje. (patrz spalenie na stosie Giordano Bruno który popadł w nią pod wpływem m.in. teorii heliocentrycznej) > >Jeśli Bóg jest miłosierny , to dlaczego zezwolił na to , aby w średniowieczu> >palono na stosach innowierców , ateistów i czarownice ?> Bo dał ludziom wolną wolę. Cierpiał na stosach z palonymi, bo jest dobry.Czy wolną wolę mają miliony dzieci, które każdego dnia umierają jako niemowlęta np. na Syndrom Nagłego Zgonu Niemowląt, czy też jeszcze w łonie matki np. na Bezmózgowie nie zdążając nawet zostać ochrzczonymi? Czy wolną wolę miał Judasz, który nie był w sumie Jezusowi do niczego potrzebny, skoro ten sam mógł oddać się w ręce kapłanów? Czy wolną wolę mieli Ananiasz i Safira, których Bóg ukarał śmiercią za ich drobny przekręt finansowy względem apostołów w Dz. Ap.? |
#21 1 na 1 | Grimar (1210 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > Mt, 9, 27-31> biblijni.pl/Mt,9,27-31> Pytania:> - jak dwóch panów niewidomych mogło pójść za Jezusem, skoro byli ślepi to nie mogli za nim pójść, bo> skąd wiedzieli dokąd szedł? To samo nasuwa mi się w sprawie domu, skąd wiedzieli do którego mają> wejść?> Logika przeczy tejezus szedł Brajlem, a oni mieli ponadto google glass |
#22 1 na 1 | Sceptyk35 (291 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | Szukasz logiki w Biblii? Zapoznaj się z poszukiwaniami pewnego pana ukrywającego się pod nickiem Veritas. Lektura jest ciekawa. veritas-fo(*)-inteligencja-nabita-w-butelkeWe wstępie pisze on: "Nie uważam wierzących za idiotów, kretynów, głupców lub chorych umysłowo ale twierdzę, że ich wspólną cechą jest całkowity brak myślenia krytycznego. Wierzący boją się krytyki , samokrytyki i jakiejkolwiek analizy logicznej ich wiary, ten strach wynika z poczucia niepewności którą są podświadomie przesiąknięci. Za zasłoną wątpliwej pewności czuwa w nich ukryta niepewność i strach który usiłują zwalczać tłumacząc sobie to co jest niewytłumaczalne, chowając się w tłumie kościelnym pomiędzy innymi sobie podobnymi". |
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | Bycie ślepym nie jest równoznaczne z byciem idiotą, tego ostatniego rozpoznać można też czasem bez trudu. |
#24 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > - jak dwóch panów niewidomych mogło pójść za Jezusem, skoro byli ślepi to nie mogli za nim pójść, bo skąd wiedzieli dokąd szedł? Ślepcy, Pieter Bruegel, 1568
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#25 1 na 1 | letma (109 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | Błędów logicznych w Biblii jest cała masa. Tworzona była na przestrzeni wielu wieków, przez wielu autorów i na tle zmieniającego się światopoglądu odbiorców. Nikt z wierzących nie zastanawia się nad sensem jej przesłania, bo to automatycznie prowadziłoby do zwątpienia. Moim zdaniem wiara polega na braku krytycyzmu wobec tego co uważamy za słuszne. A to co słuszne to bardzo subiektywna ocena. Dlatego jeżeli ktoś zauważa brak logiki w Biblii, to znak że zamierza w logiczny sposób pojmować otaczający świat, a jeżeli nie dostrzega nieścisłości to świadczy o silnej wierze. |
#26 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > > Dokąd szli po śmierci starożytni (...) EgipcjanieTo akurat dokładnie wiem, dokąd. Sprawiedliwi szli do Sehet Jaru (= Pola Trzcin); źli, których serce okazało się cięższe od pióra Ma'at, byli pożerani przez Am-Mutu. |
#27 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > >>Dokąd szli po śmierci starożytni (...) Egipcjanie> To akurat dokładnie wiem, dokąd. Sprawiedliwi szli do Sehet Jaru (= Pola Trzcin);O, kurde....  I potem w tych szuwarach całą Wieczność Piotra Szczepanika śpiewać musieli??? 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#28 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii |
> I potem w tych szuwarach całą Wieczność Piotra Szczepanika śpiewać musieli??? A nie, nie  Nie mieli czasu na śpiewanie, bo tam było sporo roboty, chyba że uszebti za nich zasuwały  |
#29 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > Nie mieli czasu na śpiewanie, bo tam było sporo roboty,W Wieczności???....  Eee... to postanawiam nie zostać starożytnym Egipcjaninem... > chyba że uszebti za nich zasuwały  ...no, chyba żeby uszebti...
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
| hamelet (65 punktów) | Odp: Błąd logiczny w Biblii | > Błędów logicznych w Biblii jest cała masa. Tworzona była na przestrzeni wielu wieków, przez wielu autorów i na tle zmieniającego się światopoglądu odbiorców. Nikt z wierzących nie zastanawia się nad sensem jej przesłania, bo to automatycznie prowadziłoby do zwątpienia. Moim zdaniem wiara polega na braku krytycyzmu wobec tego co uważamy za słuszne. A to co słuszne to bardzo subiektywna ocena. Dlatego jeżeli ktoś zauważa brak logiki w Biblii, to znak że zamierza w logiczny sposób pojmować otaczający świat, a jeżeli nie dostrzega nieścisłości to świadczy o silnej wierze.Nieprawda, że nikt z wierzących nie zastanawia się nad sensem przesłania biblii i wcale taki namysł nie musi prowadzić do zwątpienia. Człowiek umysłowo zdrowy nie może uznać za prawdziwe, tj. uwierzyć w zdanie bez jakiejś racji, jakiegoś uzasadnienia. Jeśli chodzi wiarę to owo uzasadnienie ma postać hipotezy wyjaśniającej całość danego doświadczenia człowieka także wartości moralnych, etycznych itd |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|