Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-08-2013 10:57Celecrin (6386 punktów)Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
Ocena 2 na 2
Z mniejszą lub większą intensywnością staram się oglądać debaty z udziałem przedstawicieli nowego ateizmu. Zapewne inni uczestnicy Forum też to robią. Zastanawiam się kto jest najbardziej popularny?

Mi najbardziej podoba się Lawrence Krauss. Każdy ma swój styl i pewnie każdy miał "swoją" debatę czy wystąpienie. Jednak Krauss leży mi najbardziej. Jest czasem bardzo nieuprzejmy (niestety) ale absolutnie mówi o nauce fantastyczne rzeczy. To znaczy sposób w jaki wyjaśnia naukę i jak ona działa, bardzo mi się podoba.
Jest anty teistą, nie nazywa siebie ateistą, co mi się również podoba, a wręcz krytykuje postawę typu straight atheism.

Jakie są Wasze typy?

P.S.
www.youtube.com/watch?v=3YKrLab0IWg, przykład niestety po angielsku, ale jeśli ktoś wpisze w You Tube Lawrence Krauss pl to jest mnóstwo debat z napisami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Grey
>>Miał farta , a inni mogą nie mieć i co?
>To do nieba idzie się za farta?
>A gdzie sprawiedliwość boska?
No ten fart to byłą sprawiedliwość boska

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#152
29-08-2013 16:07
 Ocena 1 na 1
Grey (2102 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
>No ten fart to byłą sprawiedliwość boska
To ja też poczekam na taką sprawiedliwość.

#153
29-08-2013 17:01
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
> Rozumiem, że jak Mengele robił swoje eksperymenty to
> było ok., bo przecież on to robił w imię nauki, a nie wiary.

Nie wiem czemu kojarzysz moralnie naganne eksperymenty doktora Mengele z postępem (nawet w ironicznym sensie) ale rozmawiając z Tobą nauczyłem się nie dziwić.

Co ciekawe, gdy w Europie po wojnie rozpoczęły się zakrojone na dużą skalę poszukiwania dr Mengele, mimo to zdołał się ukryć. W 1949 dzięki pomocy biskupa Aloisa Hudala (a to nie wyjątek) uciekł do Ameryki Południowej. W 1959 przeniósł się z Argentyny do Paragwaju, a w 1960 znalazł się w Brazylii. Nigdy nie stanął przed sądem, chociaż za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę w wysokości 10 mln marek.
W ostatnich latach życia w Brazylii Mengele czytał Tołstoja, Ringelnatza, od czasu do czasu przemówienia Hitlera. Miał wiele psów i darzył je uczuciem, powadził zapiski na temat zatkanych słuchawek prysznicowych i umywalek, braku prądu, napraw odkurzacza i zepsutego telewizora. Drobiazgowo odnotowywał swoje niedomagania: migreny, bóle głowy, zawroty głowy, biegunki, problemy z krążkiem międzykręgowym i pęcherzem, reumatyzm.
Zmarł 7 lutego 1979 roku niedaleko Santosu w Brazylii w czasie kąpieli w oceanie, gdzie doznał prawdopodobnie udaru mózgu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
A cóż to za zagarnianie znaczenia słów?
Błogosławiony - człowiek zmarły, będący przedmiotem oficjalnego kultu lokalnego.
1. w religii: udzielać błogosławieństwa;
2. wyrażać zadowolenie z czegoś, wdzięczność za coś;
3. życzyć komuś w czymś szczęścia, aprobować coś; pochwalać

Pasuje? Pasuje.
pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#155
29-08-2013 17:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
Brakuje Ci ciepłej wody w kranie? Może trzeba kurek odkręcić na klatce, albo zastanowić się nad zmianą pracy.
Waza zbiła się tunguska. Wina Tuska.
W kwestii większości społeczeństwa - w 2007r. zmądrzało i pierwszy raz w historii Polski postawiło dwa razy na jedną kartę, tym samym nie dało się wykołować PiSowi, to może w tym Twój problem..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#156
29-08-2013 18:13
 Ocena 1 na 1
Pontiflex (76 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
istnieje tylko filozofujący człowiek a nie filozofia

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Grey
Twoja wola choć ja o drugim takim przypadku nie słyszałem

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Rozumiem, że jak Mengele robił swoje eksperymenty to
>> było ok., bo przecież on to robił w imię nauki, a nie wiary.
>Nie wiem czemu kojarzysz moralnie naganne eksperymenty doktora Mengele z postępem (nawet w ironicznym sensie) ale rozmawiając z Tobą nauczyłem się nie dziwić.
JA też nie wiem dlaczego wszystkie złe rzeczy łączysz z KK, ale nie to mnie dziwi tylko brak kojarzenia faktów przez Ciebie.

A jaki związek ma życie powojenne Mengele z jego eksperynentami w imię nauki a nie wiary?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie mam rodziny w rządzie więc nie za bardzo mogę liczyć na dobrze płatną pracę na lotnisku.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
No a w PRL-u to przez 45 lat nie dało się kołować zaplutym karłom reakcji i też na jedną kartę stawiało

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
No to jaki kult go oficjalnie ogłosił błogosławionym???


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Pontiflex
>istnieje tylko filozofujący człowiek a nie filozofia
Właśnie widzę

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
> No a w PRL-u to przez 45 lat nie dało się kołować
> zaplutym karłom reakcji i też na jedną kartę stawiało

Tylko, że w PRL za plecami stał Wielki Brat po wygranej II wojnie i popędzeniu hitlerowców aż do Berlina, teraz zaś społeczeństwo jakoś tak samo się jeży, rzeczywiscie skandal Rozumiem jednak, że sugerujesz PRLowsim ojcom szturm z szabelkami na radzieckie czołgi, okręty podwodne z bronią jądrową oraz MIGi. Gratuluję mądrości versus inteligencji i pozdrawiam.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
>No to jaki kult go oficjalnie ogłosił błogosławionym???

Kaczyńskich?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
W odpowiedzi Konowal
> JA też nie wiem dlaczego wszystkie złe rzeczy łączysz z KK,
> ale nie to mnie dziwi tylko brak kojarzenia faktów przez Ciebie.

Nie przesadzałbym że wszystkie, nawet kiedyś wymieniłem Ci parę pozytywnych, niestety w rewanżu nie otrzymałem absolutnie nic. Pewnie nie pamiętasz, ale co tam.
Jedno jest pewne - kojarzę zupełnie inaczej niż Ty, a rozmawiając tutaj z Tobą umacniam się w przeświadczeniu kto jest bliżej rzeczywistosci. Każdy kojarzy na własną miarę Konowale, tego nie unikniemy.
Łącząc pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365