 |
Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-08-2013 10:57 | Celecrin (6386 punktów) | Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu.
2 na 2 | Z mniejszą lub większą intensywnością staram się oglądać debaty z udziałem przedstawicieli nowego ateizmu. Zapewne inni uczestnicy Forum też to robią. Zastanawiam się kto jest najbardziej popularny? Mi najbardziej podoba się Lawrence Krauss. Każdy ma swój styl i pewnie każdy miał "swoją" debatę czy wystąpienie. Jednak Krauss leży mi najbardziej. Jest czasem bardzo nieuprzejmy (niestety) ale absolutnie mówi o nauce fantastyczne rzeczy. To znaczy sposób w jaki wyjaśnia naukę i jak ona działa, bardzo mi się podoba. Jest anty teistą, nie nazywa siebie ateistą, co mi się również podoba, a wręcz krytykuje postawę typu straight atheism. Jakie są Wasze typy? P.S. www.youtube.com/watch?v=3YKrLab0IWg, przykład niestety po angielsku, ale jeśli ktoś wpisze w You Tube Lawrence Krauss pl to jest mnóstwo debat z napisami. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..#61 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | . I nad ateizmem, podobnie jak i nad zjawiskiem teizmu można prowadzić badania naukowe z zakresu np. filozofii, socjologii czy psychologii religii.> Pierwsze słyszę aby nad ateizmem racjonalnym, opartym na sceptycznej wizji naukowej świata prowadzono jakieś badania z zakresu filozofii, socjologii czy psychologii - ale mogę się mylić. Mógłbyś podesłać tytuły lub pozycje?Chyba warto zacząć od wyboru tekstów. Można sobie przeczytać U źródeł współczesnego ateizmu . Można też zapoznać się ciekawym opracowaniem prof. Tanalskiego. Lub poznać głębię katolickiej głupoty w Wielkim NieznanymOsobiście proponowałbym poważnie podejść do tematu i zapoznać się z dorobkiem profesora Andrzeja Nowickiego czy poznał aktualną pracę socjologiczną Radosława Tyrały. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Wychodzi na to, że Dawkins nie robi sobie przerwy i jest antyreligijny 24 godziny na dobę.Tak czasem bywa, widać coś mu stanęło na odcisk w życiu  Swoją drogą nie wyciągałbym z tego zbyt pochopnych wniosków. Swoim wpisem przypomniałeś mi wywiad z Lechem Wałęsą, jaki Oriana Fallaci przeprowadziła w latach 80tych. Sprawa niedawno wyszła na jaw, jaki nieuprzejmy czy wręcz chamowaty jej się wtedy wydał (tak naprawdę jej wtedy uciekł, olał - jej!) wiadomosci(*)nt,wid,14174024,wiadomosc.htmlCo ciekawe w swoich wspomnieniach Fallaci podaje, że znacznie wyżej oceniała wtedy walory i kulturę osobistą Kiszczaka, czy też Milera (dokładnie nie pamiętam), z którymi również dane jej było wtedy rozmawiać. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Z którego mojego wpisu się tego dowiedziałeś?> Z ogólnego wrażenia?Też. A konkretnie z tych wpisów. Nie mniej jednak skoro już odpowiedziałeś, to skorzystam z szansy informacji z pierwszej ręki i zapytam: wierzysz?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#64 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > wierzysz?A ma to jakieś znaczenie? Nie.
bembergiem w berg |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | Skoro pytam, to ma to dla mnie znaczenie. Dla Ciebie nie ma znaczenia aby mi odpowiedzieć, lub uznałeś pytanie za zbyt osobiste - ok. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#66 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | Deklarowanie się na forach szkodzi dyskusji. Powiem, że wierzę, to zacznie się: "ty jako teista, to musisz tak twierdzisz, nie jesteś obiektywny". Powiem, że nie wierzę, to będzie, że co ze mnie za ateista, skoro bronię KK.
bembergiem w berg |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Powiem, że wierzę, to zacznie się: "ty jako teista, to musisz tak> twierdzisz, nie jesteś obiektywny". Powiem, że nie wierzę, to> będzie, że co ze mnie za ateista, skoro bronię KK.A widzisz, jednak rozczaruję Cię: to nie ze mną. Dla mnie Twoja odpowiedź byłaby poczatkiem interesującej rozmowy. Może i miałbyś bez liku tego typu postów do odpowiadania co wymieniasz, mnie jednak ciekawi zupełnie coś innego. Ale skoro nie chcesz wyjawiawić do końca swoich kart (choć myślę, że znam odpowiedź na to pytanie) to oznacza, że nie ma większego sensu stawiać pytań. Drzwi zamknięte i ja to szanuję. pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Deklarowanie się na forach szkodzi dyskusji. Powiem, że wierzę, to zacznie się: "ty jako teista, to musisz tak twierdzisz, nie jesteś obiektywny". Powiem, że nie wierzę, to będzie, że co ze mnie za ateista, skoro bronię KK.Nie ma znaczenia, czy faktycznie wierzysz, czy nie. Twój awatar na forum fanatycznie broni KK i zachowuje się jakby wierzył. TO jest istotne.
o wierze w audio: XYZPawel w google. |
#69 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Twój awatar na forum fanatycznie broni KK i zachowuje się jakby wierzył. TO jest istotne.Ech, obawiam się, że Marilyn Manson mógłby się nie zgodzić.
bembergiem w berg |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > >Twój awatar na forum fanatycznie broni KK i zachowuje się jakby wierzył. TO jest istotne.> Ech, obawiam się, że Marilyn Manson mógłby się nie zgodzić.a kogo to obchodzi ?!?
o wierze w audio: XYZPawel w google. |
| Robson696 (379 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Twój awatar na forum fanatycznie broni KK i zachowuje się jakby wierzył. TO jest istotne.Okładka płyty Mechanical Animals broni KK?  Haha, okej  |
#72 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > Deklarowanie się na forach szkodzi dyskusji. Powiem, że wierzę,> to zacznie się: "ty jako teista, to musisz tak twierdzisz, nie jesteś> obiektywny". Powiem, że nie wierzę, to będzie, że co ze mnie za> ateista, skoro bronię KK.Z tym że teraz mówią coś jeszcze gorszego, że się usiłujesz kryć. Mam nadzieję tylko, ze sam wiesz po co ten wielowarstwowy kabaret. Cytat:Jak każdy rasowy, walczący ateista, z przyjemnością chadzam do kościoła, by z teatralnym sceptycyzmem przysłuchiwać się niedzielnym kazaniom, ostentacyjnie stać, gdy wszyscy klęczą i z niemym zdziwieniem obserwować pokaz symultanicznego uprawiania religijnych rytuałów w wykonaniu tłumu zjednoczonego kolektywną intencjonalnością (..) Tymczasem ja, jako rasowy, walczący ateista, co roku przyjmuję księdza po kolędzie z tym samym ironicznym uśmiechem I Biblią, schowaną między pretensjonalnym Bogiem urojonym Dawkinsa, histerycznym Traktatem ateologicznym Onfreya, i wydumanym Bóg nie jest wielki Hitchensa. Na dokładkę przywalam to z góry Odczarowaniem Dennetta i Cudem teizmu Mackiego (jedyne książki z tej ateistycznej paczki warte uwagi). A biedny klecha robi wtedy taaaakie oczy! A przynajmniej takie by zrobił, gdyby to w ogóle zauważył. Ech. Pozdrawiam Twój ironiczny i dozgonnie tajemniczy uśmiech
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#73 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > >Twój awatar na forum fanatycznie broni KK i zachowuje się jakby wierzył. TO jest istotne.> Okładka płyty Mechanical Animals broni KK? Haha, okej aaa, źle to rozumiecie: nie myślałem o jego grafice, tylko wirtualnej postaci worka na forum, która gra rolę wierzącego.
o wierze w audio: XYZPawel w google. Mod: Pisz, proszę, poprawnie (ortografia).
|
| Paul Figura (1368 punktów) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. |
> Źle to rozumiecie: nie myślałem o jego grafice, tylko wirtualnej postaci worka na forum, która gra rolę wierzącego.Myślisz że udaje skąd taki wniosek.? |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ulubieni przedstawiciele nowego ateizmu. | > >Źle to rozumiecie: nie myślałem o jego grafice, tylko wirtualnej postaci worka na forum, która gra rolę wierzącego.> Myślisz że udaje skąd taki wniosek.?Bo sam pisze, że skąd taki dziwny  wniosek, że on jest wierzący
o wierze w audio: XYZPawel w google. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|