 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2013 14:41 | Małyska (6054 punktów) | Polska oczami hierarchów
22 na 24 | W połowie sierpnia kościół obchodził święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Biskupi mieli dobry pretekst do przedstawienia swojej wizji świata i kraju. Miałem wrażenie, że hierarchowie opowiadali swoje traumatyczne przeżycia z innej planety. Abp Michalik zaczął już w przeddzień święta stwierdzając, że: "przez Polskę i Europę "jak walec idzie fala pogaństwa". Jego zdaniem pogaństwo widać w instytucjach państwowych i środkach masowego przekazu, a przykładem jest choćby ostatnia sprawa usunięcia krzyża z budynku Komendy Miejskiej Policji w Radomiu".natemat.pl(*)stesmy-narodem-chrzescijanskimBiskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu. Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana. W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" - stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk. www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.htmlKościół uważa się za instytucję prześladowaną, a według prymasa z kościołem jest prowadzona instytucjonalna walka. Rozumiem, że prześladowanie to zdjęcie krzyża z komisariatu, likwidacja Funduszu Kościelnego, brak religii na maturze, związki partnerskie, mówienie prawdy o pedofilii i przekrętach finansowych. Niejeden chciałby być tak prześladowany. Na samej Jasnej Górze brylował abp Depo. Biskup dość zgrabnie powiązał smoki, Maryję, usunięcie krzyża w radomskiej komendzie policji i aborcję. Oczywiście nie zapomniał o "cywilizacji śmierci"! "Po raz kolejny proponuje się nam na ziemi polskiej wolność od Chrystusa i Jego krzyża poprzez spychanie religii chrześcijańskiej do spraw prywatnych. Rzekomo Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, zapewniając neutralność światopoglądową państwa, zabrania uzewnętrzniać przekonania religijne w życiu publicznym. Problem ten jest aktualny we wszystkich dziedzinach życia, ale zwłaszcza w obronie życia pod sercem matki i edukacji publicznej" - pouczał abp Depo. czestochow(*)a_Jasnej_Gorze__o_aborcji.htmlTen przynajmniej nie ukrywa jak bardzo uwierają go konstytucyjne zapisy. Nie ma się czego bać, strach rządzących przed biskupami jest zbyt wielki aby poważnie traktować konstytucję w Polsce. Wszystkich przebił abp Hoser. Opowiadał o zwycięskiej bitwie warszawskiej. Wymyślił sobie, że żadnego militarnego cudu nie było, bo był tylko jeden - katolicki, maryjny! "W nocy z 14 na 15 sierpnia miał także miejsce cud objawienia się Najświętszej Maryi Panny nad oddziałami Armii Czerwonej, wywołując popłoch w jej szeregach, co jest udokumentowane świadectwami wielu uczestników wydarzeń sprzed 93 lat" - odkrył abp Hoser. www.tokfm.(*)ila_sie_Maryja_i.html#TRrelSSTPechowa ta diecezja, Po Głódziu Hoser. Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 6 na 6 | marcin z torunia (331 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów |
>Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok >czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje? Niestety ja też mam takie wrażenie. Robią idiotów z tych, którzy ich słuchają i stosują się do ich rewelacji. Im jest ciągle mało oni chcieli by wprowadzić teokrację, Afganistan 79' się kłania, gdyby zdobyli władzę to bysmy mieli rządy jak Chomeini.
|
#2 10 na 10 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? <<Według mnie, to sami z siebie robią idiotów. A może nawet nie robią, bo już nimi są?  |
#3 4 na 4 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska oczami hierarchów | > A może nawet nie robią, bo już nimi są?Tak to ma wyglądać, to wyrachowani manipulanci, bezwzględni politycy. |
#4 3 na 3 | Maldoror XXIII (2480 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | Jest banalnie prosty sposób na to by odnaleźć prawdę w tym co mówią hierarchowie tej średniowiecznej, ludożerczej instytucji. Każde ich zdanie wystarczy czytać wspak, każde "nie" jako "tak, a każde ich "tak" jako "nie". Wówczas wszystko będzie się zgadzało co do joty.
br |
#5 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok> >czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje?> Niestety ja też mam takie wrażenie. Robią idiotów z tych, którzy ich słuchają i stosują się do ich rewelacji. Im jest ciągle mało oni chcieli by wprowadzić teokrację, Afganistan 79' się kłania, gdyby zdobyli władzę to bysmy mieli rządy jak Chomeini.> Chomeini to chyba w Iranie... ? W '79 w Afganistanie to zaczęła się wojna wyzwoleńcza z radziecką okupacją, a oficjalne wówczas poglądy na temat mudżachedinów, można sobie zobaczyć choćby w filmie RAMBO 2 |
#6 4 na 6 | Damian Orzeszek (281 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli> "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego >dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka >prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" -> stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk.> www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.html"Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze." (część epilogu Apokalipsy św.Jana) Nie znam się jakoś specjalnie na Biblii, ale na jego miejscu uważałbym co mówię. |
#7 1 na 1 | marcin z torunia (331 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów |
> Chomeini to chyba w Iranie... ?Mea Culpa, Mea Maxima Culpa. Dzięki za poprawę. |
#8 -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Biskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu.Jakiś przykład tej fali ciemnoty? > Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana.Ingeruje? W jaki sposób? > Rozumiem, że prześladowanie to likwidacja Funduszu Kościelnego,Mnóstwo kościelnych ziem i nieruchomości, zarekwirowanych przez komunistyczne państwo polskie, nie wróciło do KK, więc jak ktoś mówi, że KK grabi państwo, to mija się z prawdą. Jest zupełnie odwrotnie. > mówienie prawdy o pedofiliiTo mówienie prawdy w praktyce wygląda tak - ksiądz=pedofil. > Wymyślił sobie, że żadnego militarnego cudu nie było, bo był tylko jeden - katolicki, maryjny!To jest też problem natury historycznej - czy rzeczywiście w 1920 roku wydarzyło się coś, co przestraszyło bolszewików, a co polska ludność uznała na maryjne objawienie? I wracając do prześladowań. Jeśli twierdzisz, że KK wcale nie jest prześladowany, to jak wyjaśnisz te podwójne standardy w wykonaniu Gazety Wyborczej: www.wykop.(*)ntarzach-i-dwie-rozne-reakcje/
bembergiem w berg |
#9 12 na 12 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Biskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu.> Jakiś przykład tej fali ciemnoty?Wiec Bashabory na stadionie w Warszawie.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#10 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Wiec Bashabory na stadionie w Warszawie.Stadion jest miejscem stacjonarnym, więc dynamika przetaczającej się fali jakoś tu nie pasuje. I jeżeli ludzie chcą brać udział w takim show, to czemu ktoś miałby im zabraniać? To za ich pieniądze przecież. O wiele większą ciemnotą jest dla mnie finansowanie z budżetu państwa koncertu Madonny. I to jest dopiero szkodliwe zjawisko.
bembergiem w berg |
#11 8 na 8 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >mówienie prawdy o pedofilii> To mówienie prawdy w praktyce wygląda tak - ksiądz=pedofil.wiadomosci(*)0,967969,114155604,czytaj.html Cytat:* Ksiądz Antoni W. były proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w położonych na obrzeżach Olsztyna D. (diecezja warmińsko-mazurska), skazany na 3,5 roku wiezienia za płatny seks z 14-letnimi chłopcami.
* ks. Zbigniew Sz. zasłynął z tego, że jako proboszcz parafii w P. (diecezja siedlecka) "wielokrotnie doprowadził pięć małoletnich uczennic klas I-III szkoły podstawowej do poddania się czynnościom seksualnym", za co został skazany na 2 lata więzienia
* ks. Krzysztof Kiwitt był do niedawna proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w M. (archidiecezja gdańska). "Oddany Kościołowi i jego misji ewangelizacyjnej kapłan, żarliwy duszpasterz ofiarnie niosący Chrystusa innym. Nauczyciel, wychowawca dzieci i młodzieży, wytrwały orędownik jej formacji katolickiej poprzez sumienne katechetyczną pracę. Inicjator Oazowego Kręgu Młodzieżowego i rekolekcji dla młodzieży" - reklamował się wielebny. Mimo tych "okoliczności łagodzących" Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na 3,5 roku więzienia za seksualne "formowanie" 14-letniej dziewczynki
* Zakonnik Krzysztof P. z klasztoru oo. Franciszkanów w P., (archidiecezja gnieźnieńska), którego tajny proces przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu ani chybi zakończy się skazaniem, bo obciążających mnicha dowodów na "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15" jest aż nadto. Ofiarą padł ministrant, który "traktuje wielebnych jak autentycznych bezpośrednich łączników z Panem Bogiem", - Tym większy więc przeżywał dramat, że jeden z nich wyładowywał na nim swoje chore chucie seksualne
* ks: Waldemar B., zgarnięty przez policję z plebani parafii Matki Bożej Różańcowej w W. (diecezja bydgoska). Był tam wikariuszem i nauczycielem religii w miejscowym gimnazjum. Trafił za kratki, bo nocując u bogobojnej samotnej parafianki, molestował jej 9-letnicgo syna. Szans na uniknięcie kastracji może upatrywać w fakcie, że obyło się bez penetracji. "Myślał, że dzieciak twardo śpi i folgował sobie, ocierając się o jego nagie ciało. Ponadto sfilmował tę perwersje" ? ujawnił mediom prokurator
* ks. Roman B. zakonnik z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Jeszcze w czerwcu 2008 r. był wikariuszem parafii św. Józefa w St.S. oraz prefektem gimnazjum katolickiego. Jego przełożeni już wiedzieli, że coś się święci i skierowali konfratra na placówkę do Anglii. Nie zdążył wyjechać. Trafił do aresztu za stosunki seksualne z 14-letnią kochanką, którą zaczął; deprawować dwa lata wcześniej. "Ksiądz młody, o bardzo dobrym kontakcie z młodzieżą, wbrew pozorom znakomicie odnajdujący się w temacie czystości'' - reklamowali mnicha organizatorzy pielgrzymek . "Chciałbym wylizać twoje soczki" - pisał ks. Roman w SMS-ach do kochanki
* Na osiem lat więzienia skazał Sąd Rejonowy w St.S. (Zachodniopomorskie) księdza Romana B. za utrzymywanie stosunków seksualnych z 13-latką - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Elżbieta Zywar. Jak dodała, sąd nie zastosował nadzwyczajnego złagodzenia kary, ponieważ nie dopatrzył się w czynie oskarżonego żadnych okoliczności łagodzących, mimo że biegli sądowi orzekli, iż duchowny ma ograniczoną poczytalność. Sąd wskazał na wielką krzywdę, jaką ksiądz uczynił nieletniej - podkreśliła sędzia Zywar.
* ks. Piotr D. - były proboszcz parafii św. Ducha we wsi W. (archidiecezja warszawska) i nauczyciel religii w S. W październiku 2007 r. skazany na dwa lata wiezienia za molestowanie seksualne chłopca, którego od 9 roku życia uczył "anatomii" i przeprowadzał na nim doświadczenia mające uprzytomnić dziecku, co może zdziałać ręka w majtkach
* ks. Stefan S. rezydent w parafii św. Wojciecha we wsi K. (diecezja radomska), trafił do aresztu decyzją Sądu Rejonowego w P. za gwałt z użyciem przemocy ."Może mieć nadzieję na uratowanie swojej "męskości", bo jego niepełnosprawna ofiara miała już ponad 15 lat.
* ks. Krzysztofa Sz. Byłego wikariusza parafii Świętej Marii Magdaleny w Cz. (diecezja pelplińska), którego uratowało przed więzieniem niespełna półtora miesiąca. Zaledwie tyle czasu upłynęło od 15 urodzin uwiedzionej przez niego uczennicy
* ks. Marka B., niegdysiejszego wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w G. (diecezja zielonogórsko-gorzowska), który upił i wykorzystał seksualnie ministranta za co zainkasował 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata
* ks. dr. Dariusza K. z diecezji płockiej, byłego dyrektora diecezjalnego Papieskich Dzieł Misyjnych i sekretarza krajowego Papieskiej Unii Misyjnej, specjalizującego się też w molestowaniu seksualnym dorosłych już kleryków seminarium duchownego
* ks. Wojciecha P. ze zgromadzenia zakonnego księży palotynów. "Szukam młodego chłopaka do wspólnej zabawy. Szukam kogoś, kto lubi dominować, a nawet ostrzejsze klimaty. Uwielbiam obciągać i lizać wszędzie, od stóp w górę. Nie chcę analu" ? kusił uduchowiony wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego, próbując uwieść niespełna 16-letniego. dzieciaka
[.....]
i tych okropieństw przerażających tam jest wieeeecej. |
#12 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >>mówienie prawdy o pedofilii> >To mówienie prawdy w praktyce wygląda tak - ksiądz=pedofil.> wiadomosci(*)0,967969,114155604,czytaj.htmlUprawdopodobniasz tę listę wklejając link do komentarzy na onecie?
bembergiem w berg |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów |
> Uprawdopodobniasz tę listę wklejając link do komentarzy na onecie??? Co robię ? |
#14 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Uprawdopodobniasz tę listę wklejając link do komentarzy na onecie?> ?? Co robię ?Próbujesz uprawdopodobnić listę linkiem do komentarzy z onetu.
bembergiem w berg |
#15 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >>Uprawdopodobniasz tę listę wklejając link do komentarzy na onecie?> >?? Co robię ?> Próbujesz uprawdopodobnić listę linkiem do komentarzy z onetu.Tu nie trzeba niczego uprawdopodabniać, po prostu zebrane faktyczne historie z życia kościoła... link jest bo pełna lista przestępstw jest zbyt obszerna jak na jeden post. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|