 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2013 14:41 | Małyska (6054 punktów) | Polska oczami hierarchów
22 na 24 | W połowie sierpnia kościół obchodził święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Biskupi mieli dobry pretekst do przedstawienia swojej wizji świata i kraju. Miałem wrażenie, że hierarchowie opowiadali swoje traumatyczne przeżycia z innej planety. Abp Michalik zaczął już w przeddzień święta stwierdzając, że: "przez Polskę i Europę "jak walec idzie fala pogaństwa". Jego zdaniem pogaństwo widać w instytucjach państwowych i środkach masowego przekazu, a przykładem jest choćby ostatnia sprawa usunięcia krzyża z budynku Komendy Miejskiej Policji w Radomiu".natemat.pl(*)stesmy-narodem-chrzescijanskimBiskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu. Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana. W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" - stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk. www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.htmlKościół uważa się za instytucję prześladowaną, a według prymasa z kościołem jest prowadzona instytucjonalna walka. Rozumiem, że prześladowanie to zdjęcie krzyża z komisariatu, likwidacja Funduszu Kościelnego, brak religii na maturze, związki partnerskie, mówienie prawdy o pedofilii i przekrętach finansowych. Niejeden chciałby być tak prześladowany. Na samej Jasnej Górze brylował abp Depo. Biskup dość zgrabnie powiązał smoki, Maryję, usunięcie krzyża w radomskiej komendzie policji i aborcję. Oczywiście nie zapomniał o "cywilizacji śmierci"! "Po raz kolejny proponuje się nam na ziemi polskiej wolność od Chrystusa i Jego krzyża poprzez spychanie religii chrześcijańskiej do spraw prywatnych. Rzekomo Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, zapewniając neutralność światopoglądową państwa, zabrania uzewnętrzniać przekonania religijne w życiu publicznym. Problem ten jest aktualny we wszystkich dziedzinach życia, ale zwłaszcza w obronie życia pod sercem matki i edukacji publicznej" - pouczał abp Depo. czestochow(*)a_Jasnej_Gorze__o_aborcji.htmlTen przynajmniej nie ukrywa jak bardzo uwierają go konstytucyjne zapisy. Nie ma się czego bać, strach rządzących przed biskupami jest zbyt wielki aby poważnie traktować konstytucję w Polsce. Wszystkich przebił abp Hoser. Opowiadał o zwycięskiej bitwie warszawskiej. Wymyślił sobie, że żadnego militarnego cudu nie było, bo był tylko jeden - katolicki, maryjny! "W nocy z 14 na 15 sierpnia miał także miejsce cud objawienia się Najświętszej Maryi Panny nad oddziałami Armii Czerwonej, wywołując popłoch w jej szeregach, co jest udokumentowane świadectwami wielu uczestników wydarzeń sprzed 93 lat" - odkrył abp Hoser. www.tokfm.(*)ila_sie_Maryja_i.html#TRrelSSTPechowa ta diecezja, Po Głódziu Hoser. Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#76 1 na 1 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników."Kościół" wiele mówi, dobre tysiąc kilkaset lat. Ale czy to szczera samokrytyka, hipokryzja, czy osobliwa kokieteryjna świętoszkowatość? |
#77 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | Ale niektórzy mają taki ludzki odruch, pomóc uwięzionemu wydostać się z pułapki. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników.> "Kościół" wiele mówi, dobre tysiąc kilkaset lat. Ale czy to szczera samokrytyka, hipokryzja, czy osobliwa kokieteryjna świętoszkowatość?Masz prawo do opinii jakiej tylko chcesz.
bembergiem w berg |
#79 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | . > Masz prawo do opinii jakiej tylko chcesz.Tak, gdyż to otwarte forum, na którym do wolności wypowiedzi przywiązujemy duża wagę. @@@ . |
#80 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Masz prawo do opinii jakiej tylko chcesz.Dziękuję. Wybieram dwie ostatnie opcje. |
#81 13 na 13 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > List Jana Pawła II do kobiet:> Jest to przykład szacunku.Chyba raczej manipulacji. Ubolewa nad wcześniejszymi przejawami dyskryminacji i zręcznie przemyca sugestię, żeby rodzić dzieci z gwałtu. I te wtręty na temat "służebności" - to ma zawsze wydźwięk protekcjonalny. W tym kontekście mowa o "geniuszu kobiecym" zakrawa na drwinę. Przy czym nie istnieje żaden geniusz kobiecy. Skłodowska była genialna, większość jest przeciętna. > Podaj przykład dyskryminacji.Wiesz, nie chcę się powtarzać, ale sam fakt odmowy samodecydowania kobiet to już dyskryminacja. Ów protekcjonalny, aczkolwiek mający stwarzać pozory szacunku, ton listu to też dyskryminacja. Ja nie oczekuję, że facet z jakiejś patriarchalnej, feudalnej organizacji będzie mi nadskakiwał - on się w ogóle nie powinien wtrącać, bo to nie jego bajka. Jak chce, niech się żeni i komplementuje własną żonę. Przy czym jeszcze raz - układy wewnątrzkościelne mnie nie interesują. Ta instytucja wpływa na stanowienie prawa - archaicznego i opresyjnego. Chcą rzymskie katoliczki tkwić w szambie, rajcuje je to? Ich sprawa. Tak są formatowane od dziecka. Ale narzucanie tego stylu innym, to nadużycie. Poza tym JPII to żaden autorytet. Ot, chłop z Podkarpacia o ambicjach aktorskich, stary kawaler, lubiący przepych i splendor, który tuszował przestępstwa, milczał podczas masakry w Rwandzie, zrobił z własnego kraju folwark watykański (patriota?). I czemu jakiś jego list miałby zrobić na mnie wrażenie? jako przykład niewątpliwej erudycji? Oni się uczą latami sztuki manipulacji - właściwie niczego poza tym. |
#82 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >List Jana Pawła II do kobiet:> >Jest to przykład szacunku.> Chyba raczej manipulacji. Ubolewa nad wcześniejszymi przejawami dyskryminacji i zręcznie przemyca sugestię, żeby rodzić dzieci z gwałtu.Tak, KK jest przeciwko aborcji. > I te wtręty na temat "służebności" - to ma zawsze wydźwięk protekcjonalny.Tylko w kontekście macierzyństwa i małżeństwa. Macierzyństwo jest służbą - dla dobra dziecka, a małżeństwo - dla dobra rodziny. > W tym kontekście mowa o "geniuszu kobiecym" zakrawa na drwinę.Skupiasz się na potocznym rozumieniu słowa "geniusz". Tutaj chodzi o uznanie szczególnych zasług kobiet dla społeczeństwa. > Wiesz, nie chcę się powtarzać, ale sam fakt odmowy samodecydowania kobiet to już dyskryminacja.W skrócie - za dyskryminację uznajesz, że KK uważa aborcję za coś nieetycznego. I jest tutaj cała masa argumentów, z których najpopularniejszy to ten, że jeśli nie wiemy, w którym momencie płód staje się człowiekiem, a zakładamy, że jest to istota żywa, to rozstrzygamy sprawę "na korzyść oskarżonego". Mnie to przekonuje. Jest to racjonalne.
bembergiem w berg |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Wymień chociaż jedną taką praktykę, którą KK oficjalnie, jako instytucja popełnił, a za którą do dziś nie przeprosił.BUHAHAHAHHAHAHAHHAHAHA!!!!!!!!!!! Skoro oskarżony się nie przyznaje, to .... uniewinniam, bom Worek. Eh, Szkoda słów |
#84 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | Nie ma jak odnieść się do czwartorzędnych fragmentów wpisu, a pominąć całkiem istotne argumentów. Ot kolejna typowo Kościelna manipulacja.... |
#85 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >>Bosze...> >Unikasz odpowiedzi na merytoryczne argumenty> Jeśli odezwa do prawa boskiego jest dla ciebie merytorycznym argumentem...Nie wiem jaki jest cel tego trolowania Ale szczerze powiem, że jak się to czyta to cisnienie się podnosi Jak dla mnie zachowujesz się jak gnój z rynsztoka, bez żadnych wartości moralnych i etycznych, jak śmieć którego pozostaje tylko kopnąć w d... żeby się utopił w tym bagnie i zszedł uczciwym ludziom z oczu. Pluje na ciebie.... TFU! |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | Nie karm trolla.
bembergiem w berg |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >póki na czele polskiego KrK stoi facet "uwikłany" w Ruande> Sugerujesz, że KK jest odpowiedzialny za ludobójstwo i zaraz powiesz coś w stylu - KK nie zrobił nic, żeby je powstrzymać? Jeśli sądzisz, że KK miał tak duży wpływ na mieszkańców Rwandy, to jak wyjaśnisz fakt, że mordowano tam również księży?Przestań już bo słuchać się ciebie nie da. Nie, nie sugeruję "że KK jest odpowiedzialny za ludobójstwo" - stwierdzam jednoznacznie że Hoser osobiście jest w to "uwikłany" (w różny sposób), a współodpowiedzialność (nie tylko niestety w zaniechaniach) KK jest także bezdyskusyjna. Jeżeli zaś - tak wspierasz sądy - niech Hoser pojedzie i sam się stawi przed ICTR i wniesie o swoje osądzenie, jeśli jest taki czysty - to bez problemu dostanie na to dokument. Kwestia jednak w tym, że ja mówię, żeby owszem dostał, ale w najlepszym razie parę lat w jakimś afrykańskim gułagu. [żeby być współodpowiedzialnym za morderstwo nie trzeba nacisnąć spustu, wystarczy udzielanie pomocy zabójcy i to nawet nie w trakcie] |
#88 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > żeby być współodpowiedzialnym za morderstwo nie trzeba nacisnąć spustu, wystarczy udzielanie pomocy zabójcyNa czym polegała ta pomoc zabójcom w wykonaniu Hosera?
bembergiem w berg |
#89 1 na 1 | Grey (2102 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników.A może to z tego wynikają skandale? Według mnie to zdanie to więcej niż akceptacja bycia grzesznym. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników.> A może to z tego wynikają skandale?> Według mnie to zdanie to więcej niż akceptacja bycia grzesznym.Nie, to zwykłe stwierdzenie oczywistego faktu, że ludzie mają tendencję do bycia złymi i nikt nie jest od tego wolny. Nikt. Przecież to naprawdę bardzo proste.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|