 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2013 14:41 | Małyska (6054 punktów) | Polska oczami hierarchów
22 na 24 | W połowie sierpnia kościół obchodził święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Biskupi mieli dobry pretekst do przedstawienia swojej wizji świata i kraju. Miałem wrażenie, że hierarchowie opowiadali swoje traumatyczne przeżycia z innej planety. Abp Michalik zaczął już w przeddzień święta stwierdzając, że: "przez Polskę i Europę "jak walec idzie fala pogaństwa". Jego zdaniem pogaństwo widać w instytucjach państwowych i środkach masowego przekazu, a przykładem jest choćby ostatnia sprawa usunięcia krzyża z budynku Komendy Miejskiej Policji w Radomiu".natemat.pl(*)stesmy-narodem-chrzescijanskimBiskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu. Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana. W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" - stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk. www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.htmlKościół uważa się za instytucję prześladowaną, a według prymasa z kościołem jest prowadzona instytucjonalna walka. Rozumiem, że prześladowanie to zdjęcie krzyża z komisariatu, likwidacja Funduszu Kościelnego, brak religii na maturze, związki partnerskie, mówienie prawdy o pedofilii i przekrętach finansowych. Niejeden chciałby być tak prześladowany. Na samej Jasnej Górze brylował abp Depo. Biskup dość zgrabnie powiązał smoki, Maryję, usunięcie krzyża w radomskiej komendzie policji i aborcję. Oczywiście nie zapomniał o "cywilizacji śmierci"! "Po raz kolejny proponuje się nam na ziemi polskiej wolność od Chrystusa i Jego krzyża poprzez spychanie religii chrześcijańskiej do spraw prywatnych. Rzekomo Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, zapewniając neutralność światopoglądową państwa, zabrania uzewnętrzniać przekonania religijne w życiu publicznym. Problem ten jest aktualny we wszystkich dziedzinach życia, ale zwłaszcza w obronie życia pod sercem matki i edukacji publicznej" - pouczał abp Depo. czestochow(*)a_Jasnej_Gorze__o_aborcji.htmlTen przynajmniej nie ukrywa jak bardzo uwierają go konstytucyjne zapisy. Nie ma się czego bać, strach rządzących przed biskupami jest zbyt wielki aby poważnie traktować konstytucję w Polsce. Wszystkich przebił abp Hoser. Opowiadał o zwycięskiej bitwie warszawskiej. Wymyślił sobie, że żadnego militarnego cudu nie było, bo był tylko jeden - katolicki, maryjny! "W nocy z 14 na 15 sierpnia miał także miejsce cud objawienia się Najświętszej Maryi Panny nad oddziałami Armii Czerwonej, wywołując popłoch w jej szeregach, co jest udokumentowane świadectwami wielu uczestników wydarzeń sprzed 93 lat" - odkrył abp Hoser. www.tokfm.(*)ila_sie_Maryja_i.html#TRrelSSTPechowa ta diecezja, Po Głódziu Hoser. Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >A to kościół przypadkiem nie głosi, jakoby nie był instytucją, a wspólnotą ludzi ? To po co rozgraniczać KK od jej członków ?> Ty tak serio? To straszne. Dramat.Przecież kościół / wspólnota wyznaniowa to jest organizacja. Jeśli ktoś w niej tkwi nawet mimo skandali, jakie coraz częściej są ujawniane, to znaczy, że podziela ten "system wartości". |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Jeśli ktoś w niej tkwi nawet mimo skandali, jakie coraz częściej są ujawniane, to znaczy, że podziela ten "system wartości".Tylko jeśli skandale wynikają bezpośredniego z "systemu wartości". A wynikają?
bembergiem w berg |
#63 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Tylko jeśli skandale wynikają bezpośredniego z "systemu wartości". A wynikają?Raczej tak - pedofilia jest tak powszechna, że to chyba norma. Wyłudzenia pieniędzy (odmiana kradzieży) oraz inne szwindle finansowe są normą. Zabijanie - stosowane przez wieki i popierane przez wyznawców nawet teraz - jest normą. Zresztą akceptacja dla zabijania, niewolnictwa oraz przemocy seksualnej ma źródło w przedmiotowym i utylitarystycznym traktowaniu człowieka. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Tylko jeśli skandale wynikają bezpośredniego z "systemu wartości". A wynikają?> Raczej tak - pedofilia jest tak powszechna, że to chyba norma. Wyłudzenia pieniędzy (odmiana kradzieży) oraz inne szwindle finansowe są normą. Zabijanie - stosowane przez wieki i popierane przez wyznawców nawet teraz - jest normą.> Zresztą akceptacja dla zabijania, niewolnictwa oraz przemocy seksualnej ma źródło w przedmiotowym i utylitarystycznym traktowaniu człowieka.To wszystko bardzo ładnie, ale jeśli byłabyś tak dobra i w wolnym czasie wskazała te kościelne systemowe wartości, które promują, legitymizują lub usprawiedliwiają to wszystko, o czym tutaj piszesz.
bembergiem w berg |
| Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | . > Jeśli pytasz o to, skąd KK ma swój majątek, to wystarczy trochę poczytać historii:> www.przegl(*)rozmowa-prof-januszem-tazbiremSamo czytanie nie wystarcza, trzeba jeszcze czytać ze zrozumiem. Zakończenie wywiadu w Przeglądzie: Paweł Dybicz: Czy Kościół wpływał na postawy Polaków, zachęcając do przekazywania majątków na rzecz duchownych?Prof. Janusz Tazbir: - Oczywiście, że było takie nastawienie. W XVII-wiecznych kazaniach wręcz wskazywano, że jedną z głównych cech dobrego katolika jest jego hojność, żeby nie powiedzieć obowiązek obdarowywania Kościoła. Dzieje darowizn na rzecz Kościoła, poza nielicznymi pracami, są jeszcze mało zbadane. A warto je opracować.Tu nie przeprowadzamy pogłębionych analiz problemów, tylko stosujemy publicystyczne uproszczenia, a niektórzy (np. Pan) posuwają się wprost do trollingu. W takim uproszczeniu mówię szczerze, że nie wierzę, iż 10% majątku Kościoła zostało zdobyte uczciwą drogą. Oczywiście nie wszystkie finansowe matactwa zaraz musiały być grubymi nićmi szyte. Kościół jest mistrzem intryg i hipokryzji i dlatego prawie zawsze i z prawie wszystkim wygrywał. @@@ . |
#66 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | To banalne, ale mówiąc o systemach wartości, trzeba odróżniać deklarowane od praktykowanych. |
#67 6 na 6 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > To wszystko bardzo ładnie, ale jeśli byłabyś tak dobra i w wolnym czasie wskazała te kościelne systemowe wartości, które promują, legitymizują lub usprawiedliwiają to wszystko, o czym tutaj piszesz.Czyli ... kolejną książkę mam napisać o zbrodniach kościoła? A ty jej i tak nie przeczytasz? Byli już tacy, co zrobili to lepiej ode mnie. Listę pozycji otwiera niezawodne PŚ, które z wybitną obojętnością (a nawet uznaniem) podchodzi do kwestii mordów, handlu ludźmi, stręczycielstwa własnych dzieci itd. Dalej są teksty "ojców kościoła", przesiąknięte wręcz pogardą dla ludzi. Dopiero niedawno pojawiły się opracowania historyczne traktujące te działania, jako zbrodnie. Ale tworzyli je ludzie spoza tego kościoła. Z drugiej strony nie ma ani jednego przykładu na bezwzględne potępienie przez krk owych praktyk w przeszłości, jeśli już to mowa o błędach. Jakich błędach, jeżeli sprawców bierze się w obronę? Tu przykładami są wypowiedzi hierarchów krk oraz czołowych ideologów. Wyłudzenia / kradzieże to nasza współczesność - media donoszą o przekazywaniu majątku wspólnego (państwowego) za bezcen kościołowi. Robią to członkowie kościoła, okradając swoich współobywateli. Nie worku, ja nic nie muszę pisać - obydwoje to wiemy. Tylko ja nazywam rzecz po imieniu, a ty usiłujesz znaleźć uzasadnienie dla postaw nieetycznych. I nie sądzę, że to naiwność albo niewiedza, raczej cynizm i chęć prowokacji. |
#68 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | . > To wszystko bardzo ładnie, ale jeśli byłabyś tak dobra i w wolnym czasie wskazała te kościelne systemowe wartości, które promują, legitymizują lub usprawiedliwiają to wszystko, o czym tutaj piszesz.Tu żaden czas wolny nie jest potrzebnym. Kościół najbardziej obłudna instytucja świata, co innego głosi i co innego czyni. Pani Ania pisała tu o praktykach, a wszak w chrześcijaństwie wzory postaw moralnych mają bardzo ważne znaczenie. Od kogo chrześcijanin ma brać przykład jeżeli nie od "pasterzy"? Miłego dnia. @@@ . |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Z drugiej strony nie ma ani jednego przykładu na bezwzględne potępienie przez krk owych praktyk w przeszłościWymień chociaż jedną taką praktykę, którą KK oficjalnie, jako instytucja popełnił, a za którą do dziś nie przeprosił.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > To banalne, ale mówiąc o systemach wartości, trzeba odróżniać deklarowane od praktykowanych.To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników.
bembergiem w berg |
#71 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > To banalne, ale mówiąc o systemach wartości, trzeba odróżniać deklarowane od praktykowanych.I właśnie ten rozdźwięk mnie drażni, bo nie muszę słuchać, co oni mówią. Widzę natomiast co robią. A na końcu jest przekaz - krk to "autorytet moralny" i "strażnik wartości". |
#72 6 na 6 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Wymień chociaż jedną taką praktykę, którą KK oficjalnie, jako instytucja popełnił, a za którą do dziś nie przeprosił.Dobra, z mojego podwórka - dyskryminacja (wręcz uprzedmiotowienie) kobiet. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Wymień chociaż jedną taką praktykę, którą KK oficjalnie, jako instytucja popełnił, a za którą do dziś nie przeprosił.> Dobra, z mojego podwórka - dyskryminacja (wręcz uprzedmiotowienie) kobiet.List Jana Pawła II do kobiet: mateusz.pl/dokumenty/jpii-ldk.htmJest to przykład szacunku. Podaj przykład dyskryminacji.
bembergiem w berg |
#74 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | . > >>>To banalne, ale mówiąc o systemach wartości, trzeba odróżniać deklarowane od praktykowanych.> To banalne, ale KK wszem i wobec mówi, że jest wspólnotą grzeszników.Szkoda tylko, że wmawia nam, iż grzeszność jest odwrotna do pozycji zajmowanej w Kościele, gdy w istocie poziom złajdaczenia najczęściej wrasta wraz z zajmowaną w hierarchii pozycją. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Jeżeli nawet wśród SS-manów zdarzali bardziej ludzcy, to dlaczego mieliby nie zdarzać się tacy hierarchowie. Miłego dnia. @@@ . |
#75 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|