Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szkoła publiczna czy wyznaniowa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-09-2013 14:42Meretseger (61860 punktów)Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
Ocena 28 na 28
Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku:
www.zszp6.rzeszow.pl/
Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in. czytamy:
Cytat:
- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali 206

Oraz:
Cytat:
Propozycje tematów realizowanych na lekcjach

a między nimi:
J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły;
Język angielski/niemiecki/francuski: "Zdrowaś Mario" w różnych językach;
Przyroda: Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji;
Itd., ze świetlicą włącznie (o świetlicach szkolnych niedawno było na forum).
Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4
#46
11-10-2013 16:05
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
W odpowiedzi worek kości
>Wszyscy jesteśmy niezwykli przecież.

Tak , bo wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.
Ale niektóry z nas są dziecmi Boga Urojonego.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#47
12-10-2013 23:54
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
W odpowiedzi worek kości
>Wszyscy jesteśmy niezwykli przecież.

Nieprawda. Ja nie jestem .

...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)

worek kości (2937 punktów)Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
W odpowiedzi big_zyd
>Ja nie jestem

Cicho!


bembergiem w berg

Rafał Holewski (224 punktów)
(zablokowany)
Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
W odpowiedzi worek kości
W tym przypadku,nie jestem tolerancyjny.Szkoła to nie salka katechetyczna,a swoje wierzenia zostawmy w domu.
Pomimo sprzeczności moich wypowiedzi nie wieje nudą,a dzięki Panu wiele tematów nabiera kolorystyki)))))))

Rafał Holewski (224 punktów)
(zablokowany)
Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
W odpowiedzi licho nie śpi
No i się zacznie,że to znak boży,że wszyscy naznaczeni.A w szkole uczyć się trzeba.

1 2 3 4

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365