 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2013 07:29 | Konowal (6291 punktów) | Kryzys w USA?
5 na 5 | "Wstrzymanie finansowania administracji będzie jednak dotkliwe dla 400 tysięcy cywilnych pracowników ministerstwa obrony, którzy zostaną wysłani na przymusowy urlop. Taki sam los czeka kilkaset tysięcy osób z innych resortów. Poza tym, od dziś zamknięte będą parki narodowe i muzea, w tym takie obiekty jak Statua Wolności. Nie będzie też wydawanych wiele pozwoleń i licencji, wstrzymane zostaną rządowe prace badawcze i inspekcje żywności. Najbardziej bolesne dla pracowników federalnych okaże się wstrzymanie wypłat, tym bardziej, że nie wiadomo jak długo potrwa paraliż państwa." Czytaj więcej na fakty.inte(*)ium=paste&utm_campaign=firefoxOt ciekawa spraw jak to się rozwinie , bo konsekwencje mogą być znaczące, ale pewnie o tym jeszcze nie raz. Ja chciałem zwrócić uwagę na postawy polityków. Nie bali się mimo tak drastycznych konsekwencji stać na swoim stanowisku. Zresztą po obu stronach, a u nas gęby pełne frazesów, a robi się wszystko żeby słupki sondażowe nie spadały, nawet jak to oznacza zmianę deklarowanych poglądów o 180 stopni. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#61 5 na 5 chesterx (739 punktów) (zablokowany) | Odp: Kryzys w USA? | > Skąd ten pomysłMoże stąd, że Kuba pomimo embarga amerykańskiego ma jedną z najlepszych sieci opieki medycznej na świecie, porównywalną z amerykańską przewidywalną długość życia, niższą śmiertelność niemowląt, niższą ogólną śmiertelność dzieci, niemal trzykrotnie wyższa od usa liczbę lekarzy na 1000 mieszkańców, niższą zapadalność na AIDS, a przede wszystkim opiekę medyczną dla wszystkich, a nie tylko dla bogaczy,którzy w czarnych limuzynach przemykają po ulicach miast nie zważając na tabuny bezdomnych, którzy chorują na wszelkie możliwe choroby i wśród których, nie tylko w USA, ale i w Polszy, wraca gruźlica, tym razem uodporniona na lekarstwa. Nie wspominając już o tym, że maleńka Kuba wysyła na świat więcej lekarzy-wolontariuszy, niż USA, a w ciągu kilkudziesięciu lat od obalenia pupilka USA Batisty średnia długość życia podskoczyła o kilkadziesiąt lat. Można oczywiście spokojnie przypuszczać, że po części dlatego, że na Kubę nie zawitał hamerykański fast-food, ale opuszczając język propagandy i patrząc na proste dane liczbowe jasno widać, że nie potrzeba kapitalistycznego raju, "by wszystkim żyło się lepiej". Kuba to piękny przykład zdolności przystosowawczych człowieka. Przez embargo nie mają może nowych samochodów, ale i tak poradzili sobie całkiem nieźle. I gdybym miał wybierać, czy leczyć się w Hawanie czy w Detroit, to wybór byłby oczywisty, o ile kuracja nie zakładałaby iniekcji domięśniowych z ołowiu i spacerów przerywanych nagłą ucieczką, o pardon, biegiem. |
#62 2 na 2 chesterx (739 punktów) (zablokowany) | Odp: Kryzys w USA? | Mnie najbardziej śmieszy, że jeszcze kilka tygodni temu usa miały miliony na "rzucanie"  towahawkami w Syrię, a dzisiaj nie stać ich na opłacenie kasjera pod statuą wolności. I że nie zrezygnowali dzisiaj z wypuszczenia nad FATA kolejnych dronów, których akcje de facto powodują jedynie zasilenie szeregów terrorystów przez nowych sfanatyzowanych członków, którzy stracili rodziny w "pomyłkach", a zrezygnowali z otwarcia muzeów, by amerykańskie dzieci mogły "łyknąć" odrobinę historii w naturze. A już fakt, że strony NASA nie działają, to uważam za skandal, hucpę i absolutną degrengoladę  . |
#63 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | Wątpię, żeby chorowali na prawdziwą grypę. Są to raczej infekcje grypopodobne, pospolicie, acz na wyrost zwane "grypami". Objawy są podobne. Lekarze też czasem używają skrótów myślowych. Mam skłonności do łapania takich infekcji. Dawniej chorowałam ze 3 razy w roku (nawet w środku lata  ). Od kiedy się szczepię, przestałam chorować i w ogóle nie chodzę na zwolnienia. 1 dzień lekko podwyższonej temperatury, 1-2 dni trzyma mnie katar, potem jeszcze przez trzy dni pokasłuję, a potem wszystko mija i mam to zazwyczaj na przełomie września i października. Przez dziwny przypadek trafia mi się to w weekend  . Już jestem "po" i teraz będzie spokój aż do następnego roku  Za jakiś tydzień się zaszczepię. |
#64 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > Ja nie chcę płacić i nie chcę korzystać.Ubezpieczenia społeczne, ZUS (czy jego odpowiednik), socjal to najważniejsze zdobycze starych demokracji, najbardziej rozwiniętych państw. Tam, gdzie nie ma powszechnych ubezpieczeń (choćby i przymusowych) rychło robi się Bangladesz albo inna Gwinea Równikowa. |
#65 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | . > Zapoznaj się z założeniami reformy Obamy.Czy naprawdę sądzi Pan, iż jest sens i możliwość merytorycznej dyskusji z głęboko wierzącymi neoliberałami:>Można się też zastanowić, że medycyna w USA stoi na najwyższym poziomie A co to znaczy? Wolę tu poziom Kuby *. Skąd ten pomysł, z filmu tego hamerykańskiego reżysera który dumnie wziął na łódkę ludzi chorych i popłynął na Kubę po to, żeby kubańskie władze urządziły sobie show? I to pomimo tego, iż w tym poście skierowanym do pana Konowala napisałem:>Nikt też nie zabrania przekazywać majątku na fundacje zajmujące się zdrowiem. Nikt też nie zabrania się uczyć, poznawać oraz rozumieć świat. I co z tego?
>Warto się pozastanawiać Aby się zastanawiać trzeba mieć w głowie materiał do zastanawiania, a głupoty to popieprzyć każdy sobie może. * Pan Chesterx: Może stąd, że Kuba pomimo embarga amerykańskiego ma jedną z najlepszych sieci opieki medycznej na świecie, porównywalną z amerykańską przewidywalną długość życia, niższą śmiertelność niemowląt, niższą ogólną śmiertelność dzieci, niemal trzykrotnie wyższa od usa liczbę lekarzy na 1000 mieszkańców, niższą zapadalność na AIDS, a przede wszystkim opiekę medyczną dla wszystkich, a nie tylko dla bogaczy,którzy w czarnych limuzynach przemykają po ulicach miast nie zważając na tabuny bezdomnych, którzy chorują na wszelkie możliwe choroby i wśród których, nie tylko w USA, ale i w Polszy, wraca gruźlica, tym razem uodporniona na lekarstwa. www.racjon(*)m.php/s,587366/z,0/d,4#w587657Argumenty z wiedzy i zrozumienia rzeczywistości społeczno-ekonomicznej, tu nie mają żadnego znaczenia, tu jak w każdej religii/ideologii, kto nie wierzy w to co my ten jest wrogiem i "huzia na Józia" - jak nie można pałą, to chociaż minusem mu przywalę. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#66 6 na 6 | maceox (6766 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > >Np. samochodowe ubezpieczenie OC też byś pozostawił dobrowolne? I jak ktoś Ci przywali w Lanosika, to kto za to zapłaci?> Przywalający w Lanosika niech płaci, a jak to zrobi, to nie mój problem.Oj niestety, to byłby dokładnie Twój problem, kolega Holman wyjaśnił to doskonale. Twoje myślenie to utopia. > Może się ubezpieczyć, wtedy będzie miał problem z głowy.No właśnie, a ponieważ wielu myśli tak jak Ty, to lepiej wprowadzić obowiązek. > >No właśnie, po co dbać o zdrowie i innych?> Przepraszam, ja zakładam, że ludzie mają mózg i przy pomocy tego tajemniczego, niedocenianego organu potrafią ustalić co jest dla nich dobre, a co nie.Niestety, to również utopia. > >Pierwsze pytanie z tego faq: "Chcę się leczyć. Co mam robić?"> Niech się leczą, popieram. Tylko nie za moje pieniądze, bo mam ich i tak mało.Za twoje pieniądze Ty masz zabezpieczenie plus udział w zabezpieczeniu innych. Ale Ci inni to też "Ty", Twój dobrostan zależy od dobrostanu innych. > >Nigdy se nawet nie zajarałeś trawki? I jak tu z Tobą rozmawiać o życiu?> To "zajaranie trawki" kwalifikuje kogoś do rozmów o życiu? Jest niewiele używek których ja bym nie spróbował, ale dla mnie większość właśnie na tym się kończy, na zwyczajnej ciekawości.Nie - to było w kontekście Twojej niechęci do finansowania leczenia alkoholików i narkomanów. Ale fakt, że ich właśnie wyciągnąłeś świadczy o Twoim rozumieniu ludzkich losów i w ogóle humanizmu. > Zresztą, to jest zupełnie nieważne. Mnie naprawdę nie obchodzi to co ktoś je, co bierze, czy się rusza czy nie. Niech każdy będzie odpowiedzialny za siebie.To znów utopia pustelnika z lasu. Gorzej nawet - ostatecznie chodzi o to, żeby się nachapać kosztem innych. A skąd pobierasz naukę? Z samej odpowiedzialności za siebie samego wpływa Ci ona do głowy, czy może ktoś się z Tobą chce nią podzielić? I kto za to płaci? Sądzę, że lepiej przeznaczyć więcej pieniądzy na leczenie narkomanów niż na ciepłe chowanie neoliberalnych egoistów, gdyż tylko dobrze ulokowane pieniądze procentują na przyszłość. > W dalszym ciągu nie jestem przekonany. Czyjeś upodobania motoryzacyjne też mnie nie interesują, tak długo, jak ktoś przestrzega przepisów i nie stwarza zagrożenia dla mojego życia i zdrowia.W dalszym ciągu jest to myślenie utopijne. Można przestrzegać przepisów i nawet bez samochodu z kamienicy może oderwać się kawałek gzymsu nad głową. > Myślę, że ubezpieczenia publiczne, to taka zabawka dla homo sovieticus. Myślą, że mają coś za darmo i mają poczucie bezpieczeństwa.W ogóle nie odpowiada mi poziom tej rozmowy. |
#67 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Kryzys w USA? |
> Niech się leczą, popieram. Tylko nie za moje pieniądze> Niech każdy będzie odpowiedzialny za siebie.Hmmmm... ponieważ nie wiem czy nawet po wyjaśnieniach maceoxa (brawo, maceoxie!) cokolwiek do Ciebie dotrze - dobra rada: Był (i jest) sobie taki facio co mu wystarczyło rzec: "Niech się stanie światło" by stało się światło. Ty chyba jednak powinieneś po zaklęciach na "Niech" dodawać dla asekuracji "abrakadabra". Wtedy..., może.... Przynajmniej spróbuj.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > 46 milionów obywateli USA żyje poniżej poziomu ubóstwa. To dane z TVP INFO. Jak można dalej gloryfikować ten kraj?A teraz powiedz jaki to procent obywateli i jak się ma na tle innych krajów.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#69 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | Ale zawsze się może trafić obcokrajowiec bez ubezpieczenia i co wtedy?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#70 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | Oczywiście OC ma zalety, ale cały w tym szkopuł czy nie przepłacamy.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#71 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | |
#72 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > >A może kiedyś będzie szczepionka na poprawę fizyczności i będziemy piękni , młodzi i bogaci przez całe życie> Mam nadzieję, że też bezpłodni, bo jakby wszyscy byli młodzi, to ziemia szybko zrobiłaby się troszku za ciasna.> No co Ty. Oczywiście, że byłaby kontrola urodzin.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#73 2 na 4 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > Wątpię, żeby chorowali na prawdziwą grypę. Są to raczej infekcje grypopodobne, pospolicie, acz na wyrost zwane "grypami". Objawy są podobne. Lekarze też czasem używają skrótów myślowych.<Ano właśnie... a znajomi Selanosa albo wymyśleni albo hipochondrycy i z każdym katarkiem i "drapaniem w gardle" latają do lekarza, a ten po tych objawach od razu wie, że to "słaba grypa" albo "mocne przeziębienie". Cóż, jaka logika taki i argument.  Edit: A jak brak argumentu to .... Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kryzys w USA?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,587366#w587690
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > Pan Chesterx: Może stąd, że Kuba pomimo embarga amerykańskiego ma jedną z najlepszych sieci opieki medycznej na świecie, porównywalną z amerykańską przewidywalną długość życiaWięc chce mi Pan powiedzieć, że sukcesem "jednej z najlepszych" sieci opieki medycznej (państwowej oczywiście) jest to, że mają tam długość życia porównywalną do USA, gdzie państwowej opieki medycznej nie ma? Już nie wspominając o tym, że USA to dość otyły kraj... Faktycznie, wielkie osiągnięcie  > którzy w czarnych limuzynach przemykają po ulicach miast nie zważając na tabuny bezdomnych,Więc chce mi Pan powiedzieć, że opiekę medyczną w USA mają tylko "bogacze w czarnych limuzynach"? |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Kryzys w USA? | > 46 milionów obywateli USA żyje poniżej poziomu ubóstwa.Warto wziąć pod uwagę to, że próg ubóstwa w USA mały nie jest. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|