Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kryzys w USA?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-10-2013 07:29Konowal (6291 punktów)Kryzys w USA?
Ocena 5 na 5
"Wstrzymanie finansowania administracji będzie jednak dotkliwe dla 400 tysięcy cywilnych pracowników ministerstwa obrony, którzy zostaną wysłani na przymusowy urlop. Taki sam los czeka kilkaset tysięcy osób z innych resortów. Poza tym, od dziś zamknięte będą parki narodowe i muzea, w tym takie obiekty jak Statua Wolności. Nie będzie też wydawanych wiele pozwoleń i licencji, wstrzymane zostaną rządowe prace badawcze i inspekcje żywności. Najbardziej bolesne dla pracowników federalnych okaże się wstrzymanie wypłat, tym bardziej, że nie wiadomo jak długo potrwa paraliż państwa."

Czytaj więcej na fakty.inte(*)ium=paste&utm_campaign=firefox

Ot ciekawa spraw jak to się rozwinie , bo konsekwencje mogą być znaczące, ale pewnie o tym jeszcze nie raz.
Ja chciałem zwrócić uwagę na postawy polityków. Nie bali się mimo tak drastycznych konsekwencji stać na swoim stanowisku. Zresztą po obu stronach, a u nas gęby pełne frazesów, a robi się wszystko żeby słupki sondażowe nie spadały, nawet jak to oznacza zmianę deklarowanych poglądów o 180 stopni.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Fafciu
>>Obama jest socjalistą
>A ja uważam że jest tenisistą, bo nie lubię tenisistów.

Nie widziałem nigdy Obamy grającego w tenisa, za to jego pomysły mieszczą się w spektrum socjaldemokracji.

Obama, Obama, słaby ten prezydent. Tak jak Obamą Ruscy nie pomiatali od czasów... właściwie to żadnym prezydentem USA tak nie pomiatali.

#17
01-10-2013 23:19
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi RadRado


#18
01-10-2013 23:53
 Ocena 11 na 11
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
>Pracuje Pan, płaci Pan składki? Jeśli tak, to Pan finansuje moje ubezpieczenie zdrowotne. <
Pracuję, płacę składki, również na studentów - i niczego innego nie chce Obama. W najbogatszym państwie świata, które stać na sprawdzenie każdego maila i podsłuch każdej rozmowy telefonicznej obywateli globu, 40 mln obywateli nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego bo ich na to nie stać. Nad tym powinniśmy się zastanowić.

Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę.

#19
01-10-2013 23:56
 Ocena 5 na 5
kogut59 (3090 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
>Dlaczego ja, człowiek dbający o zdrowie miałbym płacić tyle samo co palacze, alkoholicy, narkomani, ludzie jeżdżący jak idioci, ludzie którzy nie potrafią ruszyć tyłka z kanapy sprzed telewizora etc.? To brzmi bardzo niesprawiedliwie.
Nie podzielam twojego egoizmu. Masz na pewno starszych rodziców lub dziadków, są idiotami, narkomanami ? Korzystają częściej z lekarza lub szpitala.
Myślę ze nie posiadasz również ubezpieczenia na samochód, domu, rentowego itp.

Ubezpieczenia, solidarność społeczna itd zapoznaj się z sensem tego słowa.
Najlepsze systemy ubezpieczeniowe nie są perfekt jet mi to zupełnie jasne ale są konieczne !

#20
02-10-2013 00:10
 Ocena 8 na 8
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
>Może, a może nie. Jak to przeczytałem, to fakt przeżycia własnego dzieciństwa wydał mi się niemal cudem.<
Jeżeli nie otrzymałeś obowiązkowych szczepionek dla dzieci, przeciw chorobom które jeszcze w ubiegłym wieku wiele dzieci robiły kalekami lub powodowały większą śmiertelność, to rzeczywiście cud. Ja jestem z pokolenia które miało kolegów lub koleżanki szkolne, po przebyciu Choroby Heinego-Medina. Choroba dziś już chyba nieznana w Europie.

Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę.

Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Nietsche
>Jeżeli nie otrzymałeś obowiązkowych szczepionek dla dzieci, przeciw chorobom które jeszcze w ubiegłym wieku wiele dzieci robiły kalekami lub powodowały większą śmiertelność, to rzeczywiście cud.

Nie sądzę. Pewne choroby które kiedyś były problemem, dziś występują dość rzadko. Chociaż ostatnio mówi się, że mamy w Polsce coraz więcej przypadków gruźlicy.

Mam wrażenie, że należę do pokolenia które coraz mniej przejmuje się szczepieniami. Ludzie przestali się bać, chorób na które kiedyś się umierało albo nie ma, albo są rzadkie, albo leczenie jest na tyle dobre, że ludzie się od nich nie przekręcają, przynajmniej nie masowo. Boi się ktoś dzisiaj grypy? Coraz mniej ludzi.

Może to się za jakiś czas zemści, pożyjemy, zobaczymy. Nie oceniam swojego pokolenia zbyt pozytywnie, słabe to, uzależnione od komputerów, coraz grubsze. Jak coś tych ludzi dopadnie, to ino raz, porządnie i na amen.

>Ja jestem z pokolenia które miało kolegów lub koleżanki szkolne, po przebyciu Choroby Heinego-Medina. Choroba dziś już chyba nieznana w Europie.

Chyba kiedyś słyszałem o jakimś przypadku, to już niemalże nie istnieje.

Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi kogut59
>Nie podzielam twojego egoizmu. Masz na pewno starszych rodziców lub dziadków, są idiotami, narkomanami ? Korzystają częściej z lekarza lub szpitala.

Tutaj nie chodzi ani o egoizm, ani o ludzi starszych. Tutaj chodzi o ludzi którzy z własnej winy chorują, a co za tym idzie kosztują ten niesprawiedliwy system więcej niż ja, płacąc tyle samo co ja.

>Myślę ze nie posiadasz również ubezpieczenia na samochód, domu, rentowego itp.

Ubezpieczenie samochodu razem z podatkami i akcyzami które składają się na cenę benzyny, kosztowały mnie dotychczas więcej niż ten samochód. W przypływie huraoptymizmu nie wziąłem pod uwagę tego, że posiadanie nawet niezbyt nowego, niezbyt ładnego i zdecydowanie nieluksusowego Lanosa może mnie tyle kosztować. Sytuację ratuję to, że części zamienne mogę znaleźć na niemal każdym złomowisku :>

>Ubezpieczenia, solidarność społeczna itd zapoznaj się z sensem tego słowa.

Ależ ja wiem co to jest. To jest przymus, fatalnie działająca instytucja zarządzana przez rodzinę posłów partii aktualnie rządzącej.

Ubezpieczenia prywatne mogą być - wybierz sobie jakie chcesz, płać za to co sobie wybierzesz.

>Najlepsze systemy ubezpieczeniowe nie są perfekt jet mi to zupełnie jasne ale są konieczne !

Konieczne bo?

#23
02-10-2013 01:39
 0 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Nietsche
>Pracuję, płacę składki, również na studentów - i niczego innego nie chce Obama.

Może Pan płacić, nie mam nic przeciwko. Ja nie chcę płacić i nie chcę korzystać. Wątpię, żeby było mnie w przyszłości stać na polskie ubezpieczenia i polskie emerytury. Na to ostatnie w szczególności.

>W najbogatszym państwie świata, które stać na sprawdzenie każdego maila i podsłuch każdej rozmowy telefonicznej obywali globu,

Sądząc po ich ślicznych długach, jednak ich nie stać. Cięcia są nawet w armii, a to jest coś na czym USA rzadko oszczędza. Receptą Obamy na szczęście i dobrobyt są jeszcze większe wydatki, a długami niech się martwi następny prezydent.

>40 mln obywateli nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego bo ich na to nie stać. Nad tym powinniśmy się zastanowić.

No tak, ja się zastanawiam: dlaczego ich nie stać. Sądząc po liczbie nielegalnych imigrantów z Meksyku i Ameryki Płd. perspektywy w USA nie są takie złe.

#24
02-10-2013 10:47
 Ocena 2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Nietsche
Z zastanawianiem jest kłopot, bo wszyscy wolą się okładać pałkami ideologii/śwatopoglądowymi. Można się też zastanowić, że medycyna w USA stoi na najwyższym poziomie i dostępne są technologie gdzie indziej niedostępne. Nikt też nie zabrania przekazywać majątku na fundacje zajmujące się zdrowiem. Warto się pozastanawiać

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#25
02-10-2013 11:23
 Ocena 8 na 10
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Konowal
.
>Z zastanawianiem jest kłopot, bo wszyscy wolą się okładać pałkami ideologii/śwatopoglądowymi.
Nie wszyscy - Szanowny Panie - nie wszyscy, ale Pan należy właśnie do tych ideologicznie zaślepionych.

>Można się też zastanowić, że medycyna w USA stoi na najwyższym poziomie
A co to znaczy? Wolę tu poziom Kuby.

>i dostępne są technologie
Dla kogo? W Polsce też np. dla grupy najbogatszych Polaków wszelkie najbardziej nowoczesne technologie są dostępne.

>gdzie indziej niedostępne.
Nie ma takiego kraju, w którym przy odpowiednim poziomie posiadania, byłyby niedostępne.

>Nikt też nie zabrania przekazywać majątku na fundacje zajmujące się zdrowiem.
Nikt też nie zabrania się uczyć, poznawać oraz rozumieć świat. I co z tego?

>Warto się pozastanawiać
Aby się zastanawiać trzeba mieć w głowie materiał do zastanawiania, a głupoty to popieprzyć każdy sobie może.

PS. Wielce Szanownemu Panu 'Celecrinowi' powyższa moja wypowiedź się nie spodobała i zechciał łaskawie oddać na nią głos negatywny.
Uprzejmie Panu dziękuję i miłego dnia życzę. Ludzie różne autorytety mają i różne rzeczy im się podobają. Między innymi dla takiego minusowania właśnie swoje posty piszę, gdyż wtedy wiem, iż trafiłem w rzeczy sedno, a nie jest mi jeszcze wszystko jedno.



Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie.
.

#26
02-10-2013 11:41
 Ocena 5 na 5
maceox (6766 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
> W przypływie huraoptymizmu nie wziąłem pod uwagę tego, że posiadanie nawet niezbyt nowego, niezbyt ładnego i zdecydowanie nieluksusowego Lanosa może mnie tyle kosztować. Sytuację ratuję to, że części zamienne mogę znaleźć na niemal każdym złomowisku.
Zastanawiam się, w jakim stopniu ten Lanos miał wpływ na dobranie przez Ciebie forumowego nicka?

Czy etymologia nicka prowadzi do lepszego zrozumienia tożsamości forumowiczów i prezentowanych przez nich treści?

>>Najlepsze systemy ubezpieczeniowe nie są perfekt jet mi to zupełnie jasne ale są konieczne !
>Konieczne bo?
Bo zdarza się, że bez nich trudno przetrwać?

I szerzej: bo człowiek jest istotą społeczną - urzeczywistnia się w kontaktach z innymi ludźmi i w związku z tym warto dbać również o innych?

#27
02-10-2013 12:12
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi kuba1313
Bo są terrorystami i chcą przepchnąć cały pakiet ustaw, bo wiedzą że inaczej tego nie wprowadzą.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Selanos (12869 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi maceox
>> W przypływie huraoptymizmu nie wziąłem pod uwagę tego, że posiadanie nawet niezbyt nowego, niezbyt ładnego i zdecydowanie nieluksusowego Lanosa może mnie tyle kosztować. Sytuację ratuję to, że części zamienne mogę znaleźć na niemal każdym złomowisku.
>Zastanawiam się, w jakim stopniu ten Lanos miał wpływ na dobranie przez Ciebie forumowego nicka?

W żadnym. Najpierw był Selanos, potem nabył Lanosa.

>Czy etymologia nicka prowadzi do lepszego zrozumienia tożsamości forumowiczów i prezentowanych przez nich treści?

Może w niektórych przypadkach.

>>>Najlepsze systemy ubezpieczeniowe nie są perfekt jet mi to zupełnie jasne ale są konieczne !
>>Konieczne bo?
>Bo zdarza się, że bez nich trudno przetrwać?

Nie jestem przekonany. Jeśli ktoś uważa, że bez ubezpieczenia trudno będzie mu przetrwać, to niech się ubezpieczy. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to niech się nie ubezpiecza. Nie wiem dlaczego ten pogląd spotyka się z taką niechęcią, przecież ani nikomu nie chcę niczego zabierać, ani nikogo do niczego nie mam zamiaru zmuszać.

>I szerzej: bo człowiek jest istotą społeczną - urzeczywistnia się w kontaktach z innymi ludźmi i w związku z tym warto dbać również o innych?

Przymusowo? Są jednostki, o które nie mam ochoty dbać np. alkoholicy i narkomani. Nie wiem jak poprzez publiczne, przymusowe ubezpieczenia człowiek miałby urzeczywistniać się w kontaktach z innymi ludźmi. No chyba że w kontaktach z wrednymi urzędnikami. Ostatnio spędziłem w urzędzie przy okienku pół godziny, przez 25 minut słuchałem jak pani urzędniczka dyskutuje z kimś przez telefon na temat najlepszego przepisu na ogórki kiszone, w pewnym momencie debaty na temat użycia kopru włoskiego poczułem niemalże ekscytację.

#29
02-10-2013 13:07
 Ocena 5 na 7
Matix (5786 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
46 milionów obywateli USA żyje poniżej poziomu ubóstwa. To dane z TVP INFO. Jak można dalej gloryfikować ten kraj?

#30
02-10-2013 13:44
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)Odp: Kryzys w USA?
W odpowiedzi Selanos
> Najpierw był Selanos, potem nabył Lanosa.
To prawie tak jak u mnie. Krzyż zacząłem sprzedawać jeszcze zanim wszedł na forum maceo. Tyle, że ta cała transakcja trwała u mnie trochę dłużej.

>>Czy etymologia nicka prowadzi do lepszego zrozumienia tożsamości forumowiczów i prezentowanych przez nich treści?
>Może w niektórych przypadkach.
Tak, mam tu paru niezłych kandydatów.

>Nie jestem przekonany. Jeśli ktoś uważa, że bez ubezpieczenia trudno będzie mu przetrwać, to niech się ubezpieczy. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to niech się nie ubezpiecza. Nie wiem dlaczego ten pogląd spotyka się z taką niechęcią, przecież ani nikomu nie chcę niczego zabierać, ani nikogo do niczego nie mam zamiaru zmuszać.
Np. samochodowe ubezpieczenie OC też byś pozostawił dobrowolne? I jak ktoś Ci przywali w Lanosika, to kto za to zapłaci?

>>I szerzej: bo człowiek jest istotą społeczną - urzeczywistnia się w kontaktach z innymi ludźmi i w związku z tym warto dbać również o innych?
>Przymusowo? Są jednostki, o które nie mam ochoty dbać np. alkoholicy i narkomani.
No właśnie, po co dbać o zdrowie i innych? Ja jakoś mam często większy szacunek do alkoholików i narkomanów, niż do niektórych (nawet większości) moich kolegów po fachu, ale taki już jestem pewnie skrzywiony degenerat, który się minął z powołaniem.
www.empik.(*)atynski-wiktor,10432,ksiazka-p
www.narkomania.org.pl/faq-pytania-i-odpowiedzi#2
Pierwsze pytanie z tego faq: "Chcę się leczyć. Co mam robić?" A kolega Selanos zamknie się w swoim Lanosie i spokojniutko doda gazu...
Nigdy se nawet nie zajarałeś trawki? I jak tu z Tobą rozmawiać o życiu?

>Nie wiem jak poprzez publiczne, przymusowe ubezpieczenia człowiek miałby urzeczywistniać się w kontaktach z innymi ludźmi.
Chyba muszą być przymusowe, bo za dużo ludzi uważa, że panuje nad swoimi pojazdami (będącymi metaforą dla całego życia).

Ja też się lubię urzeczywistniać najbardziej z osobami mi bliskimi, ale chyba jakoś rozumiem, że dla (przyszłego)samopoczucia mych bliskich znaczenie ma również los innych - w zasadzie dokładnie wszystkich ludzi. Nie, nie uważam, że potrafię go zmienić natychmiast, ale myślę, że odpowiedzialni ludzie powinni mieć to na uwadze.

>No chyba że w kontaktach z wrednymi urzędnikami. Ostatnio spędziłem w urzędzie przy okienku pół godziny, przez 25 minut słuchałem jak pani urzędniczka dyskutuje z kimś przez telefon na temat najlepszego przepisu na ogórki kiszone, w pewnym momencie debaty na temat użycia kopru włoskiego poczułem niemalże ekscytację.
Dzisiaj to już chyba nawet większość formalności można załatwić przez internet, ale te koszty są stosunkowo niewielkie biorąc pod uwagę uzyskanie zabezpieczenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365