 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-11-2013 10:40 | kika (1657 punktów) | Ta straszna gender.
18 na 18 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 4 na 4 | Dariusz Godyń (2403 punktów) | Odp: Ta straszna gender. |
> PS. Dzięki, lubię, kiedy mi się "Aniuje", bo tu większość strasznie oficjalna.Nie z powodu Twojej płci cenię komentarze, które zamieszczasz porostu podobają się mnie, i spokojnie podpisałbym się pod nimi choć nie potrafię pisać tak dobrze jak TY. Pozdrawiam. |
#17 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Nie z powodu Twojej płci cenię komentarze, ...Ja tylko o imieniu, że wszyscy oficjalnie, a się tak ładnie zdrabnia: Ania, Anusia, Aneczka, Aniołek  A z komentarzami nie bądź taki skromny, ja naprawdę miewam wrażenie jakiegoś dystansu (który sama stworzyłam?) - raz, że kobieta, dwa, że starawa jak na ten portal. |
#18 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Może Pani Ania nie chodziła nigdy do kościoła ...Bywałam - zwiedzałam, ponadto mam katolików w rodzinie i wśród znajomych. > I tę różnicę jak najbardziej można wyjaśnić i jeśli Pani chce jako kobieta, to proszę bardzo. ...Gdybym była złośliwa albo pamiętliwa, albo też byłoby to w realu, powiedziałabym, że wyjaśnianie tego stanu rzeczy przerasta mnie w takim samym stopniu, jak rozumienie wskaźników makroekonomicznych. Ale że przy komputerze jest czas ochłonąć, wyjaśniam, że kawałek tego już napisałam w jakiejś publikacji, bodajże "Milcząca większość". I po to popełniłam do tej pory kilka niezbyt udanych esejów, żeby nie powtarzać na forum wciąż tych samych argumentów. |
#19 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | Dareczku, jeszcze raz, żebyśmy się dobrze zrozumieli - zdrobnienie Ania bardzo mi się podoba, a coraz rzadziej tak się do mnie zwracają. Przeważnie Anka albo Anna, czasem Żaba (też bez zdrobnień). |
#20 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Nie wiem co będzie na celowniku kościoła, ale na celowniku większości biskupów od pewnego czasu już jedna jest:Jakieś działania autodestrukcyjne przewidujesz? Bo się pogubiłam? |
#21 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Ale że przy komputerze jest czas ochłonąć, wyjaśniam, że kawałek tego już napisałam w jakiejś publikacji, bodajże "Milcząca większość". I po to popełniłam do tej pory kilka niezbyt udanych esejów, żeby nie powtarzać na forum wciąż tych samych argumentów.Cieszę się, że nie zrobiła Pani tzw. focha, ochłonęła i powiedziała swoje. Mam dalej także nadzieję, iż nie wzięła Pani za mocno do siebie fakt, iż przemądrzały niekiedy Frank Holman ma jednak pewną istotną wadę, jaką jest niezdolność do zapamiętywania zbyt wielu rzeczy na raz i nie pamiętał o artykule "Milcząca większość", albo może - co gorsza nigdy go nie wybrał spośród dokładnie 94 wpisów na racjonaliście (licząc z nowinkami naukowymi), jakie się od 17.10.13r. ukazały  W każdym razie już nadrabiam zaległości, i na przyszłość pokornie proszę o wyrozumiałość dla mej wrodzonej sklerozy, i spokojne zapodawanie po prostu linków. PS. Odpowiedzi nie znalazłem w tekście "Milcząca większość" (którego tezy, tak na marginesie, nie docierają do mnie i nie przekonują), lecz w starszym "Katolicyzm - fenomen wiary, czy postawa?" [str. 2-3]. |
#22 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > starawa jak na ten portal.Hi, hi  |
#23 3 na 3 | kika (1657 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > - zasiada na nim najważniejsza persona w okolicy.> Na dodatek kobiety mają wstęp na obszar, o którym mówi to zdjęcie, jedynie w roli sprzątaczki. Zawsze się dziwiłam, że one tego nie widzą, że się na to tak potulnie godzą. A przecież to od nich zależy siła kleru. Bez nich już dawno nie byłoby tej instytucji. |
#24 16 na 16 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > A sprawa wygląda (a przynajmniej dotąd wyglądała) tak, że to większa ilość nastoletnich chłopców buntuje się w ten sposób, że od kościoła oddala się, a większość dziewczyn bez buntu tam chodzi.> Są to kwestie cały czas genderowe, ról społecznych płci, na które dany rodzaj religii się po prostu nakłada.Oczywiście, że tak, masz rację. To są różnice "genderowe". Przyczyną, dla której wciąż więcej kobiet niż mężczyzn uczestniczy w życiu kościelnym jest gender. Konkretnie - różnice w wychowaniu. Do tej pory wychowuje się inaczej dziewczynki, inaczej chłopców, począwszy od pieluch. Inny kolor śpioszków, inne grzechotki, potem, w miarę dorastania, inny zestaw zabawek (samochody i piłki dla chłopców, lalki i plastikowe garnki dla dziewczynek). Na co innego pozwala się chłopcu, na co innego dziewczynce ("nie brudź się", "nie wchodź na drzewo", "nie baw się śrubokrętem", "dziewczynce nie wypada", "bądź grzeczną dziewczynką" itd.). U chłopców naciska się na samodzielność, zaradność, myślenie, u dziewczynek na bycie grzeczną. Nic dziwnego, że grzeczna dziewczynka się nie buntuje i posłusznie chodzi do kościoła, przyjmuje także do wiadomości swoje tradycyjne role, choć w głębi jej umysłu tli się pytanie "Za co, do cholery? Dlaczego tak?". I albo ktoś to pytanie zdepcze, a kobieta do końca życia zostanie grzeczną, posłuszną dziewczynką, albo pytanie wybuchnie i narodzi się zbuntowana ateistka-feministka, mająca gdzieś jęki otoczenia i kościelne grożenie paluszkiem przy wtórze pomstowania na ten wstrętny gender. |
#25 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > >Nie wiem co będzie na celowniku kościoła, ale na celowniku większości biskupów od pewnego czasu już jedna jest:> Jakieś działania autodestrukcyjne przewidujesz? Bo się pogubiłam?> Destrukcja chrześcijaństwa przez biskupów nie jest autodestrukcją. Byłaby nią, przy założeniu że biskupi są chrześcijanami. Autodestrukcją byłaby likwidacja Państwa. Chrześcijanie są dość rozpowszechnieni w społeczeństwie, jest więc duże prawdopodobieństwo, że występują też wśród biskupów, ale nie mam aparatu badawczego aby powiedzieć ilu ich. Szacuję, że mniejszość |
#26 1 na 1 | pawel1618 (611 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > >... Bo Kościół jest zbudowany na kobietach! ... Uświadomienie kobietom, że nie muszą czuć się winne ...> A kto ma im to uświadomić? Mężczyźni, którzy z takich postaw czerpią korzyści? Przecież w chwilach "próby" (chrzest, komunia, pogrzeb) panowie zasłonią się kieckami matek, sióstr, żon, które będą załatwiać te sprawy z księdzem.> Pani Anno, celem mojego komentarza nie było ocenianie czy tym bardziej szukanie i wskazywanie winnych, po prostu skomentowałem zaobserwowaną sytuację. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło: dzięki komentarzom odnalazłem i przeczytałem pani tekst "Milcząca większość" - zgadzam się w 100%. |
#27 4 na 4 | pawel1618 (611 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Przyczyną, dla której wciąż więcej kobiet niż mężczyzn uczestniczy w życiu kościelnym jest gender. Konkretnie - różnice w wychowaniu. Do tej pory wychowuje się inaczej dziewczynki, inaczej chłopców, począwszy od pieluch. Inny kolor śpioszków, inne grzechotki, potem, w miarę dorastania, inny zestaw zabawek (samochody i piłki dla chłopców, lalki i plastikowe garnki dla dziewczynek). [...] U chłopców naciska się na samodzielność, zaradność, myślenie, u dziewczynek na bycie grzeczną.Szczera prawda. Pal licho zabawki, ale na przykład mój syn (czwarta klasa podstawówki) przyniósł ostatnio ze szkoły taki news, że pani (!) na matematyce powiedziała im, że dziewczynki mają prawo gorzej rozumieć matematykę, bo mają inaczej zbudowane mózgi. WTF??? |
#28 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > ani (!) na matematyce powiedziała im, że dziewczynki mają prawo gorzej rozumieć matematykę, bo mają inaczej zbudowane mózgi. WTF???Biedna pani od matematyki. Ona gorzej nie rozumie? W końcu uczy matematyki, nie powinna być na bakier z logiką. |
| Lodowy (1486 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Ponadto kapłani siedzą nie z wiernymi, lecz na ołtarzu, czasem przed samym tabernakulum i na tronach, jak na przykład ten, którego przyjemność oglądać miałem wczoraj, w gliwickiej katedrze.A komunię przyjąłeś? |
| hamp (3461 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > A komunię przyjąłeś?Służbowo. Nie, nie jestem księdzem  |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|