Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-01-2014 12:19MajkelSS (2075 punktów)
(zablokowany)
Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
Ocena 4 na 4
Wiem, że to jest n-ty temat o gender, ale słuchając takie interpretacje nie można nie podnieść głosu.

Mój ulubiony specjalista od homoideologii i seksualizacji dzieci ks (pożal się borze) dr hab. Dariusz Oko atakuje gender na wizji.

www.tvp.pl(*)kontra/wideo/05012014/13552033

Zacznijmy od kardynalnego błędu logicznego.

1) Gender jest z natury ateistyczne
2) Ateizm jest z natury antropocentryczny i tłumaczy wszystko biologią
3) Gender wprowadza niebiologiczne pojęcie płci kulturowej

Istnieje system logiczny, w którym to jest słuszne ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6
#76
14-01-2014 16:32
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi jan bury
Doklej jeszcze jakiś cytat. Będzie zabawniej

I strzel jeszcze większym foszkiem - w końcu wszyscy powinniśmy byli docenić marny żarcik zasłaniający twoją własną ignorancję strasznym genderem utrudniającym ci komunikację

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

jan bury (7 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi liliac
Rzeczywiście nie znałem znaczenia Meretseger, i przyznałem się do tego. Ale czy ten fakt dyskwalifikuje moje poglądy?

Mylisz erudycję ze zdrowym rozsądkiem, taką głębszą refleksją w stosunku do zaobserwowanych zjawisk, inaczej mówią o tym mądrość.

Możesz mnie dalej obrażać, widocznie daje ci to poczucie, że jesteś fajna

#78
14-01-2014 18:29
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi jan bury
>czy ten fakt dyskwalifikuje moje poglądy?

To tobie się wydawało, że ja z tobą rozmawiam i wymieniam poglądy?
Fascynujące


"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

jan bury (7 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi liliac
Fascynujące jest to, co ty w takim razie tutaj robisz?

#80
14-01-2014 18:45
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi jan bury
>Fascynujące jest to, co ty w takim razie tutaj robisz?

Aktywnie uczestniczę w życiu forum i portalu
Odrobina inteligencji i niewielka ilość czasu poświęcona na zapoznawanie się profilami rozmówców pomaga uniknąć nie tylko takich "lapsusów", jak w przypadku Meret, ale też podobnych mało błyskotliwych pytań.

Aktualnie - skoroś zainteresowany szczegółami - podkpiwam sobie z pewnego nowego użytkownika, który dopiero co strzelił malowniczego focha i deklarował rezygnację z tego jakże mało przyjaznego forum (ale chyba zmienił zdanie)

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

jan bury (7 punktów)Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
W odpowiedzi liliac
Finis coronat opus

#82
15-01-2014 23:17
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gender raz jeszcze - tym razem rzut Oka na ateizm
>Marks napisał genialne ekonomiczne dzieło - I tom "Kapitału" i bardzo dobrą jego kontynuację. Dzieło to jest nadal przydatnym narzędziem oraz wzorem dla analiz ekonomicznych.

Na czym polega genialność tej książki ? I dlaczego jest to dla Pana "dzieło", a nie książka filozoficzna ?
Uważa się Pan za racjonalistę, więc powinien Pan spróbować odpowiedzieć na to pytanie...

Ile Pan przeprowadził analiz ekonomicznych ? Czy to były tylko analizy zakupu chleba na tydzień dla 3 osobowej rodziny ? Bo na to mi wygląda...

>nie można na poważnym poziomie nawet dziś uprawiać ekonomii nie znając dzieł tego klasyka.

Ogromnie Pana szanuję jako osobę, ale wypisuje Pan straszne głupoty. Co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, że jest Pan religioznawcą, i w tej materii jest Pan kompletnym ignorantem, ale skąd się bierze ta pycha i przekonanie o swojej wszechwiedzy ?!? Wyrządza Pan wielką szkodę racjonalizmowi, bo ktoś nieobeznany z tematem może się nabrać na Pana pewność siebie i wziąć te brednie na serio...
Tak się dziwnie, że ilekroć ktoś brał na seio Marksa, to zawsze to się kończyło katastrofą i niezliczonymi ofiarami Dobrze jest czasami pomyśleć, zanim się zacznie kogoś wychwalać...

Pozdrawiam strasznie serdecznie.


o wierze w audio: XYZPawel w google.

1 2 3 4 5 6

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365