Racjonalista - Strona głównaDo treści
JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-02-2014 23:39Marek Matejewski (3695 punktów)JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
Ocena 19 na 19
Jakoś ciężko przejść mi obojętnie obok monologu zaserwowanego dla jednej ze stacji radiowych przez Janusza Korwin-Mikkego. Materiał można zobaczyć tutaj.

Fragment nawiązujący do tytułu wątku zaczyna się od 30:05 i w miarę upływu sekund robi się coraz śmieszniej (albo straszniej). Tytułowe słowa to oczywiście nie tyle oryginalne słowa JKM, co cytat z Voltaire'a (patrona Racjonalisty), na którego przewodniczący Nowej Prawicy się powołuje. Dodaje, że Voltaire będąc ateistą "doskonale rozumiał, że wiara w Boga jest potrzebna". To ja się pytam komu (tym którzy chcą władzy?) i co Państwo na to?

JKM proponuje zatem świadome budowanie cywilizacji na wielkiej mistyfikacji (no bo jak to inaczej nazwać?) - gdyż twierdzi, że takowe kłamstwo okazuje się jego zdaniem bardzo korzystne i jest wręcz koniecznym warunkiem utrzymania ładu i rozwoju. Czy w długofalowej perspektywie (kolejne setki i tysiące lat) cywilizacja faktycznie może dobrze wyjść na takim gigantycznym kłamstwie?

Do tego wszystkiego dochodzi wiele wynurzeń z którymi zgodzić nijak się nie da. Postaram się większość z nich wyliczyć, a padają tam następujące twierdzenia:
1) UE zakazuje wiary w Boga.
2) Jeżeli ludzie wierzą w Boga to myślą o przyszłości.
3) Jeżeli ludzie wierzą w Boga to nie martwią się że umrą.
4) Zanegowanie istnienia Boga sprawiło, że ludzie nagle zaczęli bać się ryzykować w obronie prawdy i honoru.
5) Ludzie nie wiedzą co to jest prawda (niestety swojej teorii prawdy JKM nie przedstawił).
6) Cała cywilizacja jest oparta na pojęciu Boga.
7) Jeżeli zlikwidujemy pojęcie Boga, to trzeba będzie łapać więcej bandytów i złodziei.
8) Zanegowanie Boga podnosi koszt działania społeczeństwa.
9) Istnienie Boga jest kwestią wiary a nie nauki.
10) Ludzie, którzy twierdzą, że Boga nie ma z jakichś tajemniczych powodów próbują swoim przekonaniem zarazić innych.
11) W interesie ateisty jest, żeby inni chodzili do kościoła i marnowali czas, a on w tym czasie więcej naprodukuje, zostanie milionerem itd.
12) Ateiści są uniesieni zapałem szerzenia zła i dążą do tego żeby zdemoralizować wszystkich.
13) ( crème de la crème ) Jeżeli Bóg jest wszechmocny i umiał 4000 lat temu stworzyć świat, to na pewno umiał 4000 lat temu stworzyć pod ziemią kości dinozaurów, które będą wyglądać tak jakby miały miliony lat. Bo co to jest dla wszechmocnego Boga?
14) Bóg jest jednym z największych "wynalazków" naszej cywilizacji (szkoda, że nie dodał, że istnienie wynalazków jest kwestią wiary a nie nauki).

Na koniec mogę tylko uspokoić Pana JKM, że do dnia dzisiejszego ileś tam tysięcy owych Bogów wymyślono. W przeszłości z całą pewnością ów "wynalazek" pomagał utrzymywać pewien społeczny ład, a jego twórcom zbijać olbrzymie fortuny poprzez wysysanie całej energii z oszukiwanej tłuszczy. Jednak przy dzisiejszym, powszechnym dostępie do edukacji i wiedzy (przynajmniej w Europie) jak taka mistyfikacja miałaby zadziałać?

Nie rozumiem ludzi, którym wydaje się, że można współcześnie zabić ludzką pasję i ciekawość. Którym wydaje się, że można stłumić chęć poszukiwania prawdy i wymusić życie zgodne z napisanym przez kogoś scenariuszem - w dodatku tysiące lat temu. Owszem można - ale już tylko brutalną przemocą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi panTeista
>Prokościelni już utrudniają prowadzenie biznesu poprzez zakaz handlu w święta.
Prawda. Dlaczego więc nie mieliby się posunąć dalej?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#122
21-02-2014 17:21
 Ocena-2 na 2
Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Paprocki
Zdanie niewolników nikogo nie obchodzi. Dlatego jestem za odebraniem praw wyborczych niewolniką i hołocie. Najlepsza byłaby nowa forma monarchi. Podobna do konstytucyjnej , tyle że bez parlamentów, ale z konstytują. Za złamanie której król traci władze i staje się wyjęty z pod prawa. Król nie jest absolutem bo złamanie konstytucji oznacza jego śmierć. Władza królewska jest dziedziczna. Trzeba to jeszcze dokładnie przemyśleć. Taki system byłby dobry gdyż monarchia jest najbardziej efektywnym systemem politycznym. Konstytucja zapewniłaby wolność hołocie czy się to hołocie i królowi podoba czy nie. Oczywiście nie ma systemu idealnego tak jak wolny rynek nie jest rajem na ziemi. Warunkiem zachowania systemu jest to że hołota jest uzbrojona do czego ma prawo. Oczywiście prawdziwmy warunkiem zachowania systemu jest to że hołota potrafi walczyć i jest gotowa walczyć. Wiadmo że elitarna królewska armia siły pokonania hołoty, a nawet gdyby koszty tego byłyby za duże. Wiec wojna domowa nie ma sensu i do niej nie dojdzie. O ile hołota jest głupia i o tym może nie wiedzieć o tyle król głupi nie jest i nigdy nie zaprowadzi tyrani która bedzie nie akceptowana przez hołote. Sprawność bojowa hołoty będzie podtrzymywana obroną terytorialna która przecież będzie się składać z hołoty. Król nie będzie mógł spełnić rządań socjalistów, bo konstystucja tego będzie zabrniać. Każda forma państwa będzie tyrnią tak naprawde, ale taki model państwa zapobiega socjalizmowi który byl największym złem w długiej histori ludzkości. Tak to jest jak się hołota dorwie do władzy. Król może być głupi od tego ma doradców. Hołota za to zawsze jest głupia inaczej nie byłaby hołotą. Hołote nazywam hołotą bo trzeba nazywać sprawy po imieniu.

They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

Na twoje pytanie odpowiem pytaniem.

Jak to jest, że ja byłem wychowywany w takim samym środowisku jak wy wszyscy, a nasze poglądy na świat są tak diametralnie różne. Mi nikt tego nie musiał mówić. Dla mnie to wszytko jest naturalne. Mówisz, że ludzie mają mentalność niewolnika przez komuchów. To czemu ja jej nie mam. Hołota to hołota. Elity zawsze prędziej czy później się odtwarzą. Król nigdy nie zostanie wybrany demokratycznie. Prędziej czy później przyjdzie ktoś z nowej elity. Wytnie w pień wszytkich zdrajców i każdego kto ośmieli się mu sprzeciwić i weźmie sobie korone. Do tego czasu trzeba budować republike. Czyli państwo prawa, żeby na podatwie tego prawa stworzyć konstytucje dla monarchi późniejszej. Żeby stworzyć republike najpierw hołota musi zacząć rozmawiać o polityce i poznać prawde o świecie. Czyli kontrrewolulcja w umysłach. Czego najbardziej boją sie niewolnicy?. Prawdy. Prawda nie pozwali im już być niewolnikami i tak jak mówisz. Niewolnicy boją się zmian, wieć na prawde regują histerią i paniką. Po co nam ta cała monarchia? Po to żeby stać się najpotężniejszym krajem Europy. Oczywiście hołota nie może uwierzyć, że Polska miałaby być potęgą. Dla niej to nie pojęte i niewykonalne. Naszczęscie ani hołota niebędzie o tym decydować ani od niej to nie będzie zalerzeć w głownej mierze. Po co nam być potęga?. Pyta hołota. Po to żeby hołota nie musiała modlić się do pierwszego o wypłate i po to żeby zagraniczna hołota, tutejszej nie zabrała dobrobytu siłą.

PS. Nie można przeprowadzać zmian stopniowo bo efekty musza się potegować. Inaczej nagle zniknie socjal, a ludzie dalej nie będą mogli się bogacić. Co się wtedy stanie. Wybuchnie panika i wielkie niezdowolnie. Komuchy jak Ikonowicz podburzą hołote i wszystkie zmiany w dobrym kierunku cofną się. Co się stało po pseudo upadku komuny. Złodziejska prywatyzacja i hołota do dziś myśli że prywatyzacja polega na likwiadacji gospodarki. W okresie przejściowym trzeba ludzi przygotować na zmiany, a potem wprowadzic jednym pociągnieciem i mądrze. Rybiński uważa, że zmiany gospodarcze proponowane przez KNP to 3 miesiące burdelu i wzrost gospodarczy na starcie 10%. Teraz to on trzyma z PISowcami bo to oni wygrają. Ubzdurał sobie że to dla Polski dobrze, że dadzą żulą 500zł i żule będa produkować masowo dzieci. Moim zdaniem żadna wielka korzyść dla kraju, że żuleria się zacznie rozmnażać na potęge. Z drugiej strony musze przynać mu racje, skoro nie można wprowadzić wolnego rynku bo hołota jest jeszcze za zagłupia to przynajmniej zabierze zasiłki jednej hołocie żeby dopłacić dla dzieci żuli. Wkońcu zawsze jakieś dziecko żula może w przyszłości zostać elitą.

#123
21-02-2014 17:37
 Ocena-1 na 1
Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi farmer
Pracuje nad własnym biznesem, ale robie też dla obcego. Trzeba zakładać własne działalności jak się chce dorobić. Zarabiasz np. 6tys. u obcego jak ty nazywasz to on musi zarobić wcholere więcej na tobie, żeby mu się to opłacało. Więc najlepiej jak się na czymś dobrze zna, założyć własną działalność. Oczywiście nie każdy jest tak przedsiębiorczy, albo tak zdolny, albo nie ma kapiatału. W dodatku państwo skutecznie ograbia wszystkich z oszczędności żeby żadnego kapitału nie mogli zgromadzić, średnio przedsięborczym uniemożliwa założenie działlności. Trzeba z tym skończyć. Wszyscy pieprzą jak to zły prywaciarz ich wyzyskuje, to niech staną się prywaciażem. No ale to piepszą zawsze tacy co ani się na niczym nie znają, ani o przedsiębiorczości nie słyszeli. Przodują w tym zwiazkowcy, którzy są zwykłymi pasożytami i do tego nic dobrego dla swojej grupy zawdowej nie robia i nie zrobią. Najnowszy pomysł to dochody 50% hehe.

#124
21-02-2014 18:03
 Ocena-1 na 1
Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi farmer
>>>To zupełne przebudowanie systemu, a ludzie są przyzwyczajeni do tego który panuje od lat.
>Transformacja trwa od 89 roku. Kto na tym skorzystał? Kto skorzysta na następnej zmianie tak gwałtownej? Ci co będą przy korycie a reszta jak zwykle ma zapieprzać albo się wyzabijać. Komuś tu rozum chyba odjęło. Zobacz co się dzieje na Ukrainie.

Tak widze co się dzieje. Bedą żyli w biedzie jakiej żyli. I stracą suwerenność, bo może źle gospodarczo tam jest, ale władza chce być samodzielna. U nas jest gorzej bo władza nie chce być samodzielna. Rzadza przeróżne agentury. Jak by 4 miliony Polaków nie wyjechało na wyspy to teraz byśmy w Polsce albo mieli rozpierdol jak na Ukrainie albo wolny rynek wprowadzali. Niestety wygra PIS i komunistyczne pomysły na gospodarke będzie uskuteczniał. W Polsce nie jest tak biednie jak na Ukrainie tylko dzięki Polaką nie dzieki polityce zdrajców. Koleny argument za wolnym rynkiem.

>Jasne że jest mnóstwo spraw które są idiotyczne w tym państwie. Ale jakoś nie zauważyłem by Górski nawet się zająknął o tym by zabrać te miliardy pompowane co roku w kościelną instytucje. Ja po prostu nie wierzę w takie gadki.

Własnie, że pisałem w którymś z postów. Oczywiście że trzeba zarekwirować majatki kupione za bezcen i zlicytować. Samorządowców wsadzić. Oczywiście najpierw trzeba to udowodnić. W 20leci międzywojennym za takie przestępstwa groziła śmierć. Kościół ani grosza nie powinien dostawać z państwowej kasy. Jednak żeby nie robić na poczatku afery, lepiej nie wypowiadać konkordatu. Nie pisze ile trzeba kościołowi oddawać. Wiec niech się zadowolą symboliczna złotóką, nauka religi ma być w państwowych szkołach skoro nie będzie takich to co poradzisz hehe. No ale ateiści niech się nie cieszą. Ludzie w prywatnych szkołach pewnie będą chcieli w większości religie.

>Gość zapomina o układach układzikach, ręka rękę myje w tym państwie i to jest syf realny z którym trzeba walczyć. Ale jak walczyć z dołami. Gdzie lokalni bossowie są dogadani od lat.

A kto ich wybiera? Przypadkiem nie hołota?. Wszystko zależy tylko od ludzi. Na tym polega rewolucja umysłowa. Jedyne co hołota musi zrobic to albo przestać głoswać na czerwonych albo iść wreszcie na wybory i też nie zagłosować na czerwonych. No ale najpierw trzeba zacząć się intersować wałsnym krajem. Wszyscy to tak traktuja jakby nic nie się dało, a poza tym polityka to takie pieprzenie tylko które nic nie ma do otaczającej rzeczywistości. Dlatego tusk na kampani gadal, nie róbmy polityki. Zostawcie polityke dla zdrajców innymi słowy. Ja wałsnie jestem żeby wam zabrać prawa i niebędziecie sie juz musieli interesować. Kupicie sobie karabin. I jak będa podatki za wysokie to będziecie demonstrować. Tusk może ograbiać hołote póki nie boi się że go ktoś kropnie. Jak ktoś uważa, że socjal jest potrzebny somsiadowi to niech z somsiadami i cała rodzina pomaga, a nie domaga się od państwa żeby wszytkich okradło, a potem resztki zwróciło w socjalu.

#125
21-02-2014 18:21
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Sygnał
>On (Korwin) wychwala ideę boga z innego powodu

Prawdopodobnie liczy na poparcie wierzących wyborców, u samodzielnie myślących ma znikome szanse.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#126
21-02-2014 19:22
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Robert Górski
>Hołota nie powinna mieć praw

Kto będzie rozstrzygał kto ma mieć prawa, a kto ma być praw pozbawiony?


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#127
21-02-2014 19:26
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi panTeista
>Kto będzie rozstrzygał kto ma mieć prawa, a kto ma być praw pozbawiony?
Nie hołota oczywiście, zapewne więc Korwin i jego wierni akolici. Ciekawe tylko czy zdefiniowanie hołoty sprawi Korwinowi i akolitom tyle problemów ile Stalinowi sprawiło dokładne zdefiniowanie kułaka?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#128
21-02-2014 19:44
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi panTeista
>>Hołota nie powinna mieć praw
>Kto będzie rozstrzygał kto ma mieć prawa, a kto ma być praw pozbawiony?

"Nosz" poprostu idzie nowe.
natemat.pl(*)ystartuje-z-list-korwina-mikke

....Przemysław Wipler i jego Republikanie opuszczają Polskę Razem Jarosława Gowina. Wystartuje z list... Korwin-Mikkego

Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi farmer
Nikt nie będzie rostrzygał bo programie tego nie ma i nie bedzie z tej przyczyny, że nie ma obiektywnej miary. Jakby w Polsce była normalna gospodarka to można myśleć o jakimś cenzusie majątkowym. W końcu jeśli w normalnym systemie nie potrafisz nawet zarabiać na przyzwoite życie dla siebie i swojej rodziny to napewno nadajesz sie do decydowania o przyszłości kraju. To by poprawiło jakość. Pierwsza demokracja nie była dla wszystkich.

>....Przemysław Wipler i jego Republikanie opuszczają Polskę Razem Jarosława Gowina. Wystartuje z list... Korwin-Mikkego

Co do Wiplera to zwykły zdrajca. Chce się załapać do Brukseli i tyle. Ja bym na miejscu JKM powiedział bardzo prosze, ale oddajesz całą kase na KNP jak członkowie KNP. Najpierw cwaniakował, wyśmiewal się, media pokazywały tą zaplutą morde tylko dlatego, że nadawał na KNP, a teraz nie przekraczają progu to ucieka jak szczur z tonącego okretu na nowy. Nie w obecnym sejmie jednego uczciwego człowieka. Jakby był dawno by go wykopali.

farmer (22440 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Robert Górski
> Jakby w Polsce była normalna gospodarka

Ale jaka to jest normalna gospodarka jak ta "TOP" i tak działa na styku polityki.
A ta na dole to szwagier i znajomy z wojska. I tego betonu nie rozkujesz.



#131
28-02-2014 16:03
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Robert Górski
>> wypowiesz wojnę Ameryce czy Niemcom jak ich banki rozwalą naszą giełdę czy walutę?
>> Dla nich to jest pikuś.
> Brednie, Polska nic nie ma. Ludzie naiwnie myślą, że my coś mamy i możemy stracić.

Pewnie, że mozemy stracić. Z paru rzeczy: swoją godność, język, ziemię.
Zanim użyjesz słowa "brednie" zapraszam do kraju, gdzie stopa życiowa jest niższa lub znacznie niższa od tej w Polsce.
Albo gdzie prawo pięści, pieniędzy i układów stoi znacznie wyżej, niż prawo stanowione przez sądy.
Wtedy może tą naszą Polskę docenisz (która notabene obecnie jak i w pzreszłosci jest powodem zazdrości Ukraińców - cyt. za Kliczko, oraz za paroma moimi znajomymi Ukraińcami).

Serdeczne pozdrowienia z Rosji!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#132
28-02-2014 16:38
 Ocena 1 na 1
Barbiel (1106 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Jacek Głodzik
No widzisz, chciało Ci się odpowiedzieć, zainspirował Cię koleś do wypowiedzi a narzekasz na niego w innym wątku.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Barbiel
Pewnie, że narzekam. "Nie chwalcie dnia przed wieczorem". Grunt to pozytywnie się rozczarować, na co po cichu liczę.
Dajmy mu szansę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Barbiel (1106 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Pewnie, że narzekam. "Nie chwalcie dnia przed wieczorem".
Przesądy na racjonalistycznym forum?
>Dajmy mu szansę.
Wow!

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Barbiel
>>Pewnie, że narzekam. "Nie chwalcie dnia przed wieczorem".
>Przesądy na racjonalistycznym forum?

Skądże. Sceptycyzm

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365