Racjonalista - Strona głównaDo treści
JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-02-2014 23:39Marek Matejewski (3695 punktów)JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
Ocena 19 na 19
Jakoś ciężko przejść mi obojętnie obok monologu zaserwowanego dla jednej ze stacji radiowych przez Janusza Korwin-Mikkego. Materiał można zobaczyć tutaj.

Fragment nawiązujący do tytułu wątku zaczyna się od 30:05 i w miarę upływu sekund robi się coraz śmieszniej (albo straszniej). Tytułowe słowa to oczywiście nie tyle oryginalne słowa JKM, co cytat z Voltaire'a (patrona Racjonalisty), na którego przewodniczący Nowej Prawicy się powołuje. Dodaje, że Voltaire będąc ateistą "doskonale rozumiał, że wiara w Boga jest potrzebna". To ja się pytam komu (tym którzy chcą władzy?) i co Państwo na to?

JKM proponuje zatem świadome budowanie cywilizacji na wielkiej mistyfikacji (no bo jak to inaczej nazwać?) - gdyż twierdzi, że takowe kłamstwo okazuje się jego zdaniem bardzo korzystne i jest wręcz koniecznym warunkiem utrzymania ładu i rozwoju. Czy w długofalowej perspektywie (kolejne setki i tysiące lat) cywilizacja faktycznie może dobrze wyjść na takim gigantycznym kłamstwie?

Do tego wszystkiego dochodzi wiele wynurzeń z którymi zgodzić nijak się nie da. Postaram się większość z nich wyliczyć, a padają tam następujące twierdzenia:
1) UE zakazuje wiary w Boga.
2) Jeżeli ludzie wierzą w Boga to myślą o przyszłości.
3) Jeżeli ludzie wierzą w Boga to nie martwią się że umrą.
4) Zanegowanie istnienia Boga sprawiło, że ludzie nagle zaczęli bać się ryzykować w obronie prawdy i honoru.
5) Ludzie nie wiedzą co to jest prawda (niestety swojej teorii prawdy JKM nie przedstawił).
6) Cała cywilizacja jest oparta na pojęciu Boga.
7) Jeżeli zlikwidujemy pojęcie Boga, to trzeba będzie łapać więcej bandytów i złodziei.
8) Zanegowanie Boga podnosi koszt działania społeczeństwa.
9) Istnienie Boga jest kwestią wiary a nie nauki.
10) Ludzie, którzy twierdzą, że Boga nie ma z jakichś tajemniczych powodów próbują swoim przekonaniem zarazić innych.
11) W interesie ateisty jest, żeby inni chodzili do kościoła i marnowali czas, a on w tym czasie więcej naprodukuje, zostanie milionerem itd.
12) Ateiści są uniesieni zapałem szerzenia zła i dążą do tego żeby zdemoralizować wszystkich.
13) ( crème de la crème ) Jeżeli Bóg jest wszechmocny i umiał 4000 lat temu stworzyć świat, to na pewno umiał 4000 lat temu stworzyć pod ziemią kości dinozaurów, które będą wyglądać tak jakby miały miliony lat. Bo co to jest dla wszechmocnego Boga?
14) Bóg jest jednym z największych "wynalazków" naszej cywilizacji (szkoda, że nie dodał, że istnienie wynalazków jest kwestią wiary a nie nauki).

Na koniec mogę tylko uspokoić Pana JKM, że do dnia dzisiejszego ileś tam tysięcy owych Bogów wymyślono. W przeszłości z całą pewnością ów "wynalazek" pomagał utrzymywać pewien społeczny ład, a jego twórcom zbijać olbrzymie fortuny poprzez wysysanie całej energii z oszukiwanej tłuszczy. Jednak przy dzisiejszym, powszechnym dostępie do edukacji i wiedzy (przynajmniej w Europie) jak taka mistyfikacja miałaby zadziałać?

Nie rozumiem ludzi, którym wydaje się, że można współcześnie zabić ludzką pasję i ciekawość. Którym wydaje się, że można stłumić chęć poszukiwania prawdy i wymusić życie zgodne z napisanym przez kogoś scenariuszem - w dodatku tysiące lat temu. Owszem można - ale już tylko brutalną przemocą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#76
19-02-2014 14:20
 Ocena 4 na 4
setarkos (10757 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Hesion
> dlaczego według Ciebie JKM stoi na straży manipulacji.
Gdyż traktuje religię nie jako istotną wartość (np. poznawczą), lecz marnowanie czasu
wykorzystywane przez tych, którzy na religii zarabiają.
> Ale przecież chodzi o korzyść dla ATEISTY
O ile za trafną uznać diagnozę, że ktoś na religii zarabia, o tyle twierdzenie, że są to akurat ateiści wydaje się chybione (chyba że szefowie i pracownicy firmy usługowej KRK w większości nie zaliczają się do wierzących).

#77
19-02-2014 14:33
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Barbiel
>>Naprawdę dziwne, że nie dostał ostrzeżenia.
>KORUND, teraz trzeba samemu zgłaszać nadużycie, moderacja nie ma czasu wszystkiego czytać. Ale zastanów się, czy chcesz dyskutantom "psuć zabawę"
>
-Zgłosiłem nadużycie, zanim to napisałem. Zabawne by to było, gdyby gość miał nieco luzu, poczucia humoru i odrobinę szacunku dla przeciwnika. Inteligentnie "dokopać" też trzeba umieć. A ten człowiek zachowuje się jak chory na wściekliznę cham. Jakoś nie chce mi się schodzić na jego poziom i "bawić" się bluzgami, więc zrobiłem co uznałem za słuszne. Reszta w rękach moderacji, autora wątku i oczywiście Boga Wszechmogącego.

#78
19-02-2014 14:34
 Ocena 4 na 4
Paprocki (2738 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
JKM gardzi demokracją, bo jak wielokrotnie powtarzał- "większość jest głupia". Ostatnio motywuje swoją pogardę dla socjalizmu tym, że socjaliści "mają ludzi za głupich". Możliwe, że tam, gdzie nie chodzi o kwestie techniczne (bo tak można nazwać funkcjonowanie ludzi w wolnym rynku z minimalnym państwem) Korwin sięga po populizm, gdy zarzuca innym to, co sam wyznaje. Podobną logikę można zauważyć w jego wywodach nt. kobiet. Wynika z nich, że jeśli uśredniając kobiety mają lepszą pamięć, a faceci lepiej analizują, to ich rola wyłącznie domowa jest naturalna- z drugiej strony nie ma nic przeciwko zatrudnianiu kobiet na stanowiska męskie, jeśli tylko okażą się akurat jednostkowo lepsze (choć w swawolnym rynku pracodawca może sobie zatrudniać ludzi na podstawie doprawdy dowolnych kryteriów, a takie np. konkursy na dane stanowisko trącą raczej, tfu, socjalizmem). Ponadto mimo rzekomo kiepskiego analizowania wśród kobiet, częściej głosują one na mężczyzn i JKM stwierdza, że to świadczy o kobiecej mądrości. Mimo to (!) chce odebrać im prawa wyborcze. A czy w jego wizji kobiety mogą startować w wyborach? Akurat startować mogą. Żartowniś z tego Korwina, przecież jeśli kobiety gorzej analizując i tak głosują na facetów, to inteligentniejsi faceci tym bardziej będą głosować na panów, a nie na baby! A tak serio- znam mnóstwo kobiet, które uzasadniały swoje głosowanie na Kwaśniewskiego tym, że jest (czy był) przystojny. Podobnie od cholery kolesi głosuje na typków, bo ładnie się wysławiają i "sprawiają dobre wrażenie". Jedna powierzchowność, żadna analiza. A zatem czy większość jest głupia? Nie do końca. Sporo ludzi to ignoranci w konkretnych dziedzinach i nic w tym dziwnego. Jednocześnie często czują się specjalistami od wszystkiego, bo biorą wszystko na pobieżną logikę i ludowe przekonania. Takie podejście np. do medykamentów skutkuje lekoholizmem, a JKM jeszcze chciałby wycofać recepty. Uwaga- oczywiście jestem za tym, żeby ludzie na poziomie podstawowym edukowali się, żeby zapobiec jak największej ilości nieszczęść. Progres wynika z ryzyka, ale niekażde ryzyko zwiastuje progres. Profilaktyczne podejście zawsze przeplata się z interwencjonistycznym, tak na płaszczyźnie jednostkowej, jak i co naturalne, systemowej. A wiemy, jak zapobiegać pewnym katastrofom dzięki ROZWOJOWI wiedzy. Dzięki poszerzającej się wiedzy z kolei progres kumuluje się jeszcze bardziej, bo jest okupiony CORAZ MNIEJSZYM RYZYKIEM. Dzisiejszy kształt edukacji nie przystaje do współczesnych warunków życia, ale w wizji JKM edukacja byłaby sprywatyzowana i w jednej uczyliby ewolucji, w drugiej kreacjonizmu. To nie jest zapowiedź rozwoju. Podobnie ludzie odruchowo reagują na inność w stylu homoseksualizmu, więc brak edukacji w tym zakresie pozostawia ich na pastwę czystego instynktu wzmacnianego przesądami z epoki brązu. Wolałbym liberalną etykę "żyj i dać żyć innym". Jeśli więc JKM powiada, że tylko ryzyko niesie postęp, to muszę stwierdzić, że jego wizja jest zbyt ryzykowna, żeby wprowadzać ją w życie. Zawsze oceniamy stopień ryzyka i nie podejmujemy zwykle zbyt dużego. Bo cenimy życie, chociaż JKM uważa, że celem życia nie jest przeżycie. No jasne, jest jego zasranym warunkiem! Ostatnio Korwin powiedział, że bliższa jest mu cywilizacja arabska niż "antycywilizacja unijna", bo europejska była kiedyś. Taki np. laicyzm to pewnie idea afrykańska. Mam dużo zastrzeżeń do poprawności politycznej, postmodernizmu, relatywizmu rozumianego opacznie, a zatem również do dogmatu multi-kulti. Jednak według Korwina nasza cywilizacja obecna jest gorsza niż islamska, bo nie umie się np. przed islamistami bronić. To dla mnie właśnie efekt przedobrzenia z tolerancją i uznawania, że cywilizacje są równe. Nie, nasza jest lepsza choć w tej lepszości naiwna. Gdyby zamiast panów w turbanach wstawić kompletnych barbarzyńców z maczugami, którzy wybijają Europejczyków a my się z tolerancji nie bronimy, to czy stwierdzimy że ich cywilizacja jest lepsza? Na troglodytów po prostu trzeba brać poprawkę.

Hesion (10 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi setarkos
>> dlaczego według Ciebie JKM stoi na straży manipulacji.
>Gdyż traktuje religię nie jako istotną wartość (np. poznawczą), lecz marnowanie czasu
>wykorzystywane przez tych, którzy na religii zarabiają.
>> Ale przecież chodzi o korzyść dla ATEISTY
>O ile za trafną uznać diagnozę, że ktoś na religii zarabia, o tyle twierdzenie, że są to akurat ateiści wydaje się chybione (chyba że szefowie i pracownicy firmy usługowej KRK w większości nie zaliczają się do wierzących).
>

Dlaczego wyrywasz zdania z kontekstu i nie czytasz ze zrozumieniem?

Sygnał (4252 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Hesion

>Nie przyszyłem ci żadnej łatki. W przeciwieństwie do reszty wypowiedzi, odniosłem się konkretnie do Ciebie i zadałem pytanie, ponieważ chciałem wiedzieć dlaczego według Ciebie JKM stoi na straży manipulacji.
>Ale przecież chodzi o korzyść dla ATEISTY, czyli, że jak wierny poświęca tą godzinę czy parę godzin w tygodniu na sprawy duchowe, to ateista ma nad nim parę godzin przewagi tygodniowo, które może wykorzystać na rozwijanie biznesu. O to chodziło Korwinowi, dlatego dziwię się, skąd wziąłeś wniosek, że popiera religię jako manipulację społeczeństwem (chociaż to trochę prawda, lecz można to wywnioskować na podstawie innych jego wypowiedzi - przykładowo ta o oddawaniu życia - a nie akurat na podstawie tej, gdzie o manipulacji nie wspomina).

To co mówisz jest oczywiście logiczne, ale mówisz to Ty, nie Korwin, dodatkowo o religii, a nie o bogu. On wychwala ideę boga z innego powodu i kompletnie nie z tego co Ty.

Hesion (10 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Sygnał
Cytat:
Korwin wcale nie jest za odebraniem praw wyborczych i nie twierdzi, że wielkim wrogiem wolności są pasy w samochodzie, a autobusy to wynalazek socjalistów?


Może cię zaskoczę, ale nie, nie uważa pasów za wielkiego przeciwnika wolności, a jedynie pokazuje, że nawet w tak błahych sprawach jak zapięcie pasów już nie decydujemy my, tylko nasz pan. Jest tak, czy nie? No i tak, jest za odebraniem praw wyborczych, ale jest to chyba logiczne, skoro jest przeciwnikiem demokracji.

Cytat:
Jaki jest cel parad i wystąpień? I to wina homoseksualistów, że wkurw**** nacjonaliści nie mogą się ogarnąć?


Jak mówiłem, nie byłaby to wina homoseksualistów, tylko gejów którzy się z tym obnoszą, no i nacjonalistów też oczywiście, ale główną przyczyną są geje.

Cytat:
Dobra, a jego tekst o propagowaniu niepełnosprawnych wzorców w telewizji, jego otwarta niechęć do emisji paraolimpiady? To nie są słowa, które media mu wkładają do ust.


Przecież mówiłem, że tak, jest przeciwko paraolimpiadzie, bo jest organizowana nie z pieniędzy organizatorów, sponsorów czy ludzi chętnych, tylko z kieszeni podatnika. A Korwin nie wyznaje zasady, że można zabrać jednym i przeznaczyć na drugich. Gdyby na ulicy podszedł do Ciebie biedak, wyciągnął Ci portfel z kieszeni, a z portfela 100zł to nazwałbyś go złodziejem, ale gdy urzędnik wyciągnie Ci 100zł, 40 zabierze dla siebie bo skądś pensje musi mieć opłaconą, a 60 da temu samemu biedakowi, to to już nazywamy podatkiem i wsparciem biednych.

Cytat:
A to w jaki sposób chwilowy ból tego człowieka zniechęci do zbrodni? Kary cielesne są kompletnie niewychowawcze i bezużyteczne też jako kary.


Nie wiem jak Ty, ale ja trudniąc się złodziejstwem, wolał bym posiedzieć w więzieniu 5 dni za kradzież, niż dostać chłostę. Ból nie jest taki chwilowy po chłoście. I tutaj dodatkowo chodzi o sprawy gospodarcze. Wsadzając kogoś za kratki trzeba zapewnić mu jedzenie, zakwaterowanie, strażnika i inne potrzeby. Kara cielesna jest tak nie wychowawcza, że poprzednie pokolenia były na niej wychowywane, dzisiaj nie można i mamy tłumy gimnazjalistów, a i licealistów którzy uważają się za bożyszcza, których tknąć nie można, a one mogą wszystko i nie mają do nikogo szacunku.

Cytat:
Owszem, to niesamowicie hipokrytyczne, jak zauważyłeś.


No byłoby, gdyby nie to, że jest kłamstwem.

Cytat:
Czy w jego partii ktoś warty uwagi poza nim samym i n-tym jego klonem pokroju Kamila Frydlewicza ?


Co to ma wspólnego ze zdaniem które cytowałeś? Np. Stanisław Żółtek? Michalkiewicz? I paru młodszych? A czy w innych partiach jest ktoś, kto niema socjalistyczno utopijnych poglądów i jest dopuszczony do jakiejkolwiek władzy?

Cytat:
Ta część jest o jego poglądach dotyczących ekonomii, a nie porządku społecznego. Atak na Korwina jest za jego chore poglądy dotyczące społeczeństwa, o jego modelu gospodarczym nikt tu nie dyskutuje.


Przecież ja odpowiadałem na właśnie atak. Poza tym ludzie powinni patrzeć na niego pod kątem gospodarki, a nie jego zdania. Bo każdy może mieć jakieś zdanie, ale to nie znaczy, że będzie je spełniał. Radze się raczej kierować programem wyborczym KNP.

Cytat:
To teraz dyskutujemy o zorganizowanym religijnym kulcie, czy może o idei boga? Bo Korwin wychwala to drugie jako niezwykle dla społeczeństwa przydatne, co jest piramidalną bzdurą.


Ty masz takie zdanie on może mieć inne. Ty możesz mieć go za głupka, on może mieć za głupków ludzi myślących tak jak Ty. Takie jest nasze prawo. Różnica jest taka, że on miał naprawdę sporo czasu, więcej ode mnie i zapewne od Ciebie (zakładam, że nie masz 70 lat), na doświadczenie zarówno negatywnych jak i pozytywnych wpływów wiary na społeczeństwo, mało tego, żył w czasach, gdy społeczeństwo było w dużo większej potrzebie.

Cytat:
Tak jak napisałem już poprzednio: Janusz Korwin Mikke to inteligentny facet i jak piszę felietony to jest jak najbardziej pozytywny dla społeczeństwa, bo pokazuje sprawy z innej strony. NIE JEST z kolei nieomylną wykładnią intelektualną w każdej sprawie, a za taką jest niestety często (szczególnie w internecie) uważany.


Nikt nie jest nieomylny, ale na pewno myli się dużo mniej niż Tuski, Kaczyńskie i inne.

#82
19-02-2014 15:16
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Hesion
>Może cię zaskoczę, ale nie, nie uważa pasów za wielkiego przeciwnika wolności, a jedynie pokazuje, że nawet w tak błahych sprawach jak zapięcie pasów już nie decydujemy my, tylko nasz pan. Jest tak, czy nie?

A w jaki sposób ten przymus jest negatywny? Proszę nie mówić, że każdy przymus to negatyw. To jest prosty sposób na ograniczenie zgonów w wypadkach samochodowych, co jest bezsprzecznie pozytywem.

> No i tak, jest za odebraniem praw wyborczych, ale jest to chyba logiczne, skoro jest przeciwnikiem demokracji.

No i czy to jest sensowne podejście?

>Jak mówiłem, nie byłaby to wina homoseksualistów, tylko gejów którzy się z tym obnoszą, no i nacjonalistów też oczywiście, ale główną przyczyną są geje.

Korwin ma też nieprzyjemny zwyczaj tworzenia nowych pojęć, żeby opisać stare zjawiska(geje i homosie, umowy śmieciowe i umowy gnojowe, etc.). Bez jakiegoś dążenia do prawnego uregulowania kwestii związków partnerskich osób tej samej płci to Ci "homosie" to zwykli akomodacjoniści, którym się się podoba aktualny stan. A winą za napaść na homoseksualistów nie są kompletnie homoseksualiści, tylko ludzie, którzy na nich napadli.

>Przecież mówiłem, że tak, jest przeciwko paraolimpiadzie, bo jest organizowana nie z pieniędzy organizatorów, sponsorów czy ludzi chętnych, tylko z kieszeni podatnika. A Korwin nie wyznaje zasady, że można zabrać jednym i przeznaczyć na drugich. Gdyby na ulicy podszedł do Ciebie biedak, wyciągnął Ci portfel z kieszeni, a z portfela 100zł to nazwałbyś go złodziejem, ale gdy urzędnik wyciągnie Ci 100zł, 40 zabierze dla siebie bo skądś pensje musi mieć opłaconą, a 60 da temu samemu biedakowi, to to już nazywamy podatkiem i wsparciem biednych.

To jest kwestia dotycząca ekonomii, a nie o tym tu teraz dyskusja.

>Nie wiem jak Ty, ale ja trudniąc się złodziejstwem, wolał bym posiedzieć w więzieniu 5 dni za kradzież, niż dostać chłostę.

A ja był bym za finansową rekompensatą dla okradzionego za kradzież I 5 dniami w więzieniu.

>Ból nie jest taki chwilowy po chłoście.

Już jesteśmy o krok od odcinania ludziom rąk za kradzież ...

>I tutaj dodatkowo chodzi o sprawy gospodarcze. Wsadzając kogoś za kratki trzeba zapewnić mu jedzenie, zakwaterowanie, strażnika i inne potrzeby. Kara cielesna jest tak nie wychowawcza, że poprzednie pokolenia były na niej wychowywane, dzisiaj nie można i mamy tłumy gimnazjalistów, a i licealistów którzy uważają się za bożyszcza, których tknąć nie można, a one mogą wszystko i nie mają do nikogo szacunku.

Wychowanie młodzieży to kwestia oddzielna, a opinia psychologów od rozwoju jest taka, że to bardziej szkodzi, niż pomaga.

O finansowych aspektach systemu penitencjarnego też nie będę dyskutował, w tym temacie przynajmniej.

>No byłoby, gdyby nie to, że jest kłamstwem.

Problem jeno taki, że Korwin jest zdania, że wszelkie wychowanie dzieci powinno być po stronie kobiet, a zabieranie ich do żłobków i przedszkoli widzi jako zbrodniczą indoktrynację. W połączeniu z odebraniem czynnych praw wyborczych kobietom (co chce robić, jako przeciwnik demokracji) sprowadza to kobiety do ich tradycyjnego zajęcia, czyli wychowywania i rodzenia dzieci, jeśli w ogóle te dzieci miałyby rodzic (co jest podstawą przetrwania społeczności). Więc albo będzie to prowadzić do trendu autodestrukcyjnego dla społeczeństwa, albo de facto w praktyce ograniczy wolność kobiet. Ergo: w tej kwestii Korwin jest idiotą, albo hipokrytą.

>Co to ma wspólnego ze zdaniem które cytowałeś? Np. Stanisław Żółtek? Michalkiewicz? I paru młodszych? A czy w innych partiach jest ktoś, kto niema socjalistyczno utopijnych poglądów i jest dopuszczony do jakiejkolwiek władzy?

Ale to nie jest tak, że jest wielki odgórny spisek, który Korwina do władzy nie dopuszcza. Ludzie zwyczajnie na niego nie głosują.

>Przecież ja odpowiadałem na właśnie atak. Poza tym ludzie powinni patrzeć na niego pod kątem gospodarki, a nie jego zdania. Bo każdy może mieć jakieś zdanie, ale to nie znaczy, że będzie je spełniał. Radze się raczej kierować programem wyborczym KNP.

Program KNP jest okropnie minimalistyczny i w wielu kwestiach sprowadza się do tego, że sami sobie ludzie zorganizują to co trzeba, a jak nie, to cóż, zdechną, ich strata. Nie jestem specjalnie fanem, ale to może tylko ja.
Przypominam po raz n-ty, dyskusja tu o poglądach społecznych, nie o gospodarce.

>Ty masz takie zdanie on może mieć inne. Ty możesz mieć go za głupka, on może mieć za głupków ludzi myślących tak jak Ty. Takie jest nasze prawo. Różnica jest taka, że on miał naprawdę sporo czasu, więcej ode mnie i zapewne od Ciebie (zakładam, że nie masz 70 lat), na doświadczenie zarówno negatywnych jak i pozytywnych wpływów wiary na społeczeństwo, mało tego, żył w czasach, gdy społeczeństwo było w dużo większej potrzebie.

Mnie nie obchodzi jego przeszłość, jego wiek, czy kolor jego finezyjnej muchy. Obchodzą mnie hasła, które on głosi i nie są one zbyt sensowne, a w tej kwestii to już wybitnie.

>Nikt nie jest nieomylny, ale na pewno myli się dużo mniej niż Tuski, Kaczyńskie i inne.

Innych polityków w to nie mieszajmy, bo dyskusja tu nawet nie o Korwinie, a jednym poglądzie i jednej wypowiedzi. Skakanie po tematach jest nieuzasadnione.

#83
19-02-2014 15:32
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Hesion
> Dlaczego wyrywasz zdania z kontekstu i nie czytasz ze zrozumieniem?
Podpowiedz proszę jak Twoim zdaniem powinienem rozumieć np. stwierdzenie, że abstynenci korzystają na przemyśle alkoholowym.

Hesion (10 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Sygnał
Cytat:
A w jaki sposób ten przymus jest negatywny? Proszę nie mówić, że każdy przymus to negatyw. To jest prosty sposób na ograniczenie zgonów w wypadkach samochodowych, co jest bezsprzecznie pozytywem.


O Tu się trochę mylisz, bo bywa i negatywny. Ale nieważne czy jest negatywny czy nie. Myślisz, że panowie niewolników nie dbali o ich bezpieczeństwo? Przecież oni ich kupowali, płacili za nich i gdyby taki umarł to taki Pan by był w plecy z kasą + jedna para rąk do pracy mniej. Ale czy powinniśmy ich wychwalać za to, że dbali o ich bezpieczeństwo? Nie. Ale nie wiem, może Ty chcesz być traktowany jak niewolnik. Twoja sprawa. Wolność polega na tym, że jeżeli ktoś tego chce, to może być nawet niewolnikiem.

Cytat:
No i czy to jest sensowne podejście?


A co jest w tym mało sensownego? Ja dziękuję za ustrój, w którym społeczeństwo nie znające się na gospodarce, ekonomi, prawie, itd. Wybiera rządzących po tym, kto lepiej owija w bawełnę.

Cytat:
Korwin ma też nieprzyjemny zwyczaj tworzenia nowych pojęć, żeby opisać stare zjawiska(geje i homosie, umowy śmieciowe i umowy gnojowe, etc.). Bez jakiegoś dążenia do prawnego uregulowania kwestii związków partnerskich osób tej samej płci to Ci "homosie" to zwykli akomodacjoniści, którym się się podoba aktualny stan. A winą za napaść na homoseksualistów nie są kompletnie homoseksualiści, tylko ludzie, którzy na nich napadli.


Jakoś trzeba rozróżnić zwykłego homoseksualistę, który po prostu sobie żyje jak każdy inny człowiek, od takiego, który musi oznajmić swoją inność całemu światu i to w jak najbardziej kolorowy, dziwny i za przeproszeniem po*** sposób jaki się da. I jak najbardziej geje częściowo odpowiadałyby za to, gdyby pogromy homoseksualistów się kiedyś stały prawdą. Oczywiście, że prawną i główną winę ponosiliby ci, co by się tego czynu dopuścili, ale gdy sprzedawca zostawia otwarty na oścież sklep i sobie wychodzi, to z własnej winy zostanie okradziony.

Cytat:
To jest kwestia dotycząca ekonomii, a nie o tym tu teraz dyskusja.


Trudno rozmawiać o osobie, której poglądy są często ukierunkowane z powodów gospodarczo ekonomicznych, kiedy rozmówca nie chce rozmawiać o kwestiach dotyczących ekonomii

Cytat:
A ja był bym za finansową rekompensatą dla okradzionego za kradzież I 5 dniami w więzieniu.


Ale niestety jest taka sprawa, że większości złodziei nie złapiesz za każdym razem jak coś ukradną, szczególnie, że po paru wizytach za kratkami będą już nieźle wyćwiczeni. Raz go złapiesz, a 10 razy nikogo nie złapiesz i złodziej i tak będzie kilkaset i więcej złoty do przodu.

Cytat:
Już jesteśmy o krok od odcinania ludziom rąk za kradzież ...


W którym miejscu? Ból po chłoście w żaden sposób nie może się równać trwałej utracie kończyny, co nie zmienia faktu, że jest.

Cytat:
Wychowanie młodzieży to kwestia oddzielna, a opinia psychologów od rozwoju jest taka, że to bardziej szkodzi, niż pomaga.


A co psycholog może o tym wiedzieć <joke> A tak serio, to ostatnie co bym zrobił w razie jakichkolwiek problemów natury psychicznej, to pójście do psychologa, serio.

Cytat:
Problem jeno taki, że Korwin jest zdania, że wszelkie wychowanie dzieci powinno być po stronie kobiet, a zabieranie ich do żłobków i przedszkoli widzi jako zbrodniczą indoktrynację. W połączeniu z odebraniem czynnych praw wyborczych kobietom (co chce robić, jako przeciwnik demokracji) sprowadza to kobiety do ich tradycyjnego zajęcia, czyli wychowywania i rodzenia dzieci, jeśli w ogóle te dzieci miałyby rodzic (co jest podstawą przetrwania społeczności). Więc albo będzie to prowadzić do trendu autodestrukcyjnego dla społeczeństwa, albo de facto w praktyce ograniczy wolność kobiet. Ergo: w tej kwestii Korwin jest idiotą, albo hipokrytą,


Powinno nie znaczy, że musi. Według niego tak jest lepiej, ale jak mówiłem, jest liberałem, więc to jest wybór tylko i wyłącznie rodziców, kobieta chce się spełniać zawodowo? Ok, droga wolna. Ale nie sądzę by jakaś spora część kobiet, prócz dziennikarek, psycholożek i innych podobnych, chciała iść do pracy z własnej woli, jeśli mąż będzie w stanie sam utrzymać rodzinę.

Cytat:
Ale to nie jest tak, że jest wielki odgórny spisek, który Korwina do władzy nie dopuszcza. Ludzie zwyczajnie na niego nie głosują.


Prócz tego, że niema go w mediach to nie, niema żadnego spisku. Ale skąd większość Polski czerpie informacje o polityce? Z telewizji. Jak kiedyś w 3 klasie liceum zapytałem nauczycielkę z WOSu o Korwina, to była wielce zaskoczona, że on jeszcze działa w polityce bo już dawno o nim nie słyszała, a ona nas miała uczyć o polityce, partiach, etc. a nie znała szczerze mówiąc jedynej partii prawicowej (bo PiS prócz konserwatyzmu, to całą resztę ma lewicową, a o niepodległość tylko na słowa walczy). Moi rodzice znają (i już raczej daaawno zapomnieli) go chyba tylko z jednego występu w TVN, kiedy został okrzyknięty szowinistą roku, chyba w 2011 i najśmieszniejsze jest to, że moja matka się z nim zgodziła, a prowadzącą reporterkę skrytykowała. Więc nie, nie uważam, że ludzie nie chcą na niego głosować, a jedynie, że o KNP nie wiedzą.

Cytat:
Mnie nie obchodzi jego przeszłość, jego wiek, czy kolor jego finezyjnej muchy. Obchodzą mnie hasła, które on głosi i nie są one zbyt sensowne, a w tej kwestii to już wybitnie.


Ja dalej nie wiem co nie brzmi dość sensownie? Jak dla mnie, to wszystkie poglądy Korwina, prócz te o Bogu (to tez zależy dla kogo), są oparte na żelaznej logice.

#85
19-02-2014 16:37
 Ocena-4 na 4
Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Paprocki
Jak byś nie był tępy to byś dla ciebie twierdzania Korwina były logiczne. Zrozum że jeśli dla ciebie to co napisałeś w twierdzeniach Korwina jest nie logiczne to poprstu jesteś za tępy. Takie są fakty. Jak dyskutować z kimś który nie pojmuje oczywistości. Kobiety moga sobie kandydować w wyborach. Mądry na kobiete nie zagłosuje. Kobiety nie są mądre politycznie tylko potrafia poznać który mężczyzna kłamie tak tweirdzi JKM. Co to ma za zanczenie do polityki to jego prywatna opinia i być może słuszna. Hołota nie głosuje KNP bo usłyszy coś kontrowersyjnego i już nie głosuje. Jakie to ma znaczenie w polityce. Żadne. Hołota nie powinna mieć praw bo nie rozumie nic z polityki, ekonomi, prawa itd. Każdy głupi za to potrafi przeczytać opis na jogurcie i kupić taki jak mu pasuje. Ludzie mogą i potrafia decydować za siebie w swoich prywatnych sprawach ale nie o państwie. Polityka to gospodarka i prawo, a nie pierdoły o tym czy ktoś uważa kobiety za głupsze czy mądrzejsze. Dlaczego?. Dlatego że i tak nie będzie zminiał w tej kwesti prawa. Żaden z biorącej udział w dyskusji przedstawicieli hołoty nie obalił nawet jednego z moich argumentów. Jak tu wytłumaczyć głupiemu kiedy on napisze pierdołe besesnu. Napiszesz mu że to besensu a on znowu potwarza to samo. Ból dupy ty slag niedorobinych dzieci hołoty. Słysze tą nowomowe to szlak mnie trafia.

>JKM gardzi demokracją, bo jak wielokrotnie powtarzał- "większość jest głupia". Ostatnio motywuje swoją pogardę dla socjalizmu tym, że socjaliści "mają ludzi za głupich". Możliwe, że tam, gdzie nie chodzi o kwestie techniczne (bo tak można nazwać funkcjonowanie ludzi w wolnym rynku z minimalnym państwem) Korwin sięga po populizm, gdy zarzuca innym to, co sam wyznaje. Podobną logikę można zauważyć w jego wywodach nt. kobiet. Wynika z nich, że jeśli uśredniając kobiety mają lepszą pamięć, a faceci lepiej analizują, to ich rola wyłącznie domowa jest naturalna- z drugiej strony nie ma nic przeciwko zatrudnianiu kobiet na stanowiska męskie, jeśli tylko okażą się akurat jednostkowo lepsze (choć w swawolnym rynku pracodawca może sobie zatrudniać ludzi na podstawie doprawdy dowolnych kryteriów, a takie np. konkursy na dane stanowisko trącą raczej, tfu, socjalizmem). Ponadto mimo rzekomo kiepskiego analizowania wśród kobiet, częściej głosują one na mężczyzn i JKM stwierdza, że to świadczy o kobiecej mądrości. Mimo to (!) chce odebrać im prawa wyborcze. A czy w jego wizji kobiety mogą startować w wyborach? Akurat startować mogą. Żartowniś z tego Korwina, przecież jeśli kobiety gorzej analizując i tak głosują na facetów, to inteligentniejsi faceci tym bardziej będą głosować na panów, a nie na baby! A tak serio- znam mnóstwo kobiet, które uzasadniały swoje głosowanie na Kwaśniewskiego tym, że jest (czy był) przystojny. Podobnie od cholery kolesi głosuje na typków, bo ładnie się wysławiają i "sprawiają dobre wrażenie".

Domokrajca z automatu prowadzi do socjalizmu co już ten oszołom marks przewidział. Większość jest zawsze politycznie głupia. Ludzie są głupi. Zobacz na siebie. Nie rozumiesz tego co mówi Korwin, a przecież to sa banały. Za to potrafisz zdecydować czy zapiać pasy czy nie. Nie widze żadnego populizmu w tym co przytoczyłeś. Kobiety mogą startować w wyborach, a jak nikt na nich nie głosuje to ich problem. Nikt nie zabrania kobieta pracować. Niech pracują jak chcą. JKM tylko zauważa, że gdyby wiecej ludzie zarabiali, to żony bardzo częstwo wolałyby zostać w domu niż siedzieć na kasie w biedronce. Jak w to nie wierzysz to naprawde się ośmieszasz do reszty. Może prezentraka w tv, dziennikarka, bizneswoman woli pracować. Przeciętna kobieta których jest wiekszość woli żeby mąż zarabiał wiecej, a ona nie musiała pracować. Co ma socjalizm do konkursów na stanowisko?. JKM chce odebrać wszytkim prawa wyborcze, czyli napewno takiej hołocie jak ty. Z czym się w 100% zgadzam. Kobiety głosują na facetów, bo to jest dla nich naturalne. Same wiedzą że głupiej, babie nie wolno dawać rzadzić. Co i tak nic nie zmienia w kwesti tego, że głosuja na idiotów. W końcu w tv samych idiotów pokazują. Może Korwin ma racje, że potrafią powiedzieć który facet myśli że wie co mówi ale np nie przez ekran tv.

Tabletki przeciwbólowe są bez recepty, są trucizną. Nałykasz się to się zabijasz. Czy ludzie łykaja 10 tabletek na raz. Oczywiście że nie. Nawet jak ktoś się nażre i zdechnie, to i dobrze. Jednego idioty mniej który nie umie czytać ze zrozumieniem. Czy to że leki są na recepte chroni przed tym żeby jakiś idiota się nie nałykał za dużo. Nie chroni. Dalej może się nałykać za dużo. To wszytko co ty tu piszesz jest takie bez sensu że nawet nie ma jak z tym się spierać. Twoje teksy dla mnie sa typu. "JKM powiedział że 2+2=4. No porstu populista, co za hipokryta, przecież on sobie sam przeczy, bo wcześniej powiedział że 2*2=4. To albo tak, albo tak. Ci co go słuchają to są nim zafascynowani, pewnie dla tego, że ma radykalne poglady". Tego tupu bełkot własnie piszesz. Jedyne co powinno się tak naprawde napisać: I DOBRZE BO MA RACJE W TYM.
Co do pedałów to niby dalczego ktoś ma być w tym edukowany i jak. Niech się same edukuje. Homoseksulizm był do niedawna uznawany za chorobe psychiczna. Jest dewiacją. Nie jest to normalnością. Nie ma leczenia przymusowego na to i tyle temacie, a to że ludzie nie akceptuja padałów to ich wolna wola. Niech padaly pedala sie po cichu w swoim m4. Ja gardze padałami tak jak wami. Jak można nie gardzić wami kiedy jesteście zagłupi żeby zrozumieć najprostrze rzeczy, do tego madrzycie się i jeszcze bedziecie albo macie prawa wyborcze co jest przyczyną tragedi tego kraju

Hesion (10 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi setarkos
>> Dlaczego wyrywasz zdania z kontekstu i nie czytasz ze zrozumieniem?
>Podpowiedz proszę jak Twoim zdaniem powinienem rozumieć np. stwierdzenie, że abstynenci korzystają na przemyśle alkoholowym.
>

Np. tak, że zapijaczone menele nie zajmują miejsc pracy?

#87
19-02-2014 16:48
 Ocena 2 na 2
Marek Matejewski (3695 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi KORUND
>-Zgłosiłem nadużycie, zanim to napisałem. Zabawne by to było, gdyby gość miał nieco luzu, poczucia humoru i odrobinę szacunku dla przeciwnika. Inteligentnie "dokopać" też trzeba umieć. A ten człowiek zachowuje się jak chory na wściekliznę cham. Jakoś nie chce mi się schodzić na jego poziom i "bawić" się bluzgami, więc zrobiłem co uznałem za słuszne. Reszta w rękach moderacji, autora wątku i oczywiście Boga Wszechmogącego.

Jako autor wątku nie mogę usuwać wypowiedzi od chwili, gdy już ktoś na nie odpisze. Natomiast umieszczanie ostrzeżeń za rynsztokowy język (lub w konsekwencji ban) jest zastrzeżone wyłącznie dla moderatorów.

Nie mam nic przeciwko banom za łamanie regulaminu czy chamskie wynurzenia. Natomiast kasowanie wszelakiego prymitywnego bełkotu odbywałoby się ze szkodą dla przyszłych czytelników i pokoleń. Niech każdy widzi z jakimi przypadkami mamy tu nieprzyjemność konwersować.

#88
19-02-2014 16:52
 Ocena 1 na 1
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi KORUND
Najwyraźniej moderacja na tym portalu przestała istnieć, jedyną rzeczą która może ją wskrzesić jest urażenie miłości własnej moderacji. Tymczasem każdy może pisać co mu się podoba i jak mu się podoba, zobaczymy dokąd doprowadzi to Racjonalistę.

Sygnał (4252 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Dariusz Godyń
>Najwyraźniej moderacja na tym portalu przestała istnieć, jedyną rzeczą która może ją wskrzesić jest urażenie miłości własnej moderacji. Tymczasem każdy może pisać co mu się podoba i jak mu się podoba, zobaczymy dokąd doprowadzi to Racjonalistę.

Jedynym aktywnym moderatorem jest teraz Agnosiewicz, także ten ...

#90
19-02-2014 17:07
 Ocena-4 na 4
Robert Górski (-96 punktów)Odp: JKM: "Gdyby Boga nie było należałoby go wymyślić"
W odpowiedzi Sygnał
To chyba ty się za takiego uwarzasz. Ja jestem bystrzejszy od ciebie i mówie że to czy ktoś wierzy w Boga czy nie czyni go idiotą. To ateiści są idiotami bo się wogóle zastanawiają nad tym czy to prawda czy nie. Co jest z góry bezsensu. To wy jesteście intelektualnym idiotami. Jaki jest dowód na to że Boga nie ma. Skoro nie masz dowodu, to sam jesteś idiotą skoro się nad tym zastanawiasz. Niestety wasz niski poziom itelektulany nie pozwala wam zrozumieć oczywistości.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365