 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2014 05:13 | Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Bilbord
2 na 18 |  Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić. Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum. W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski. A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia". lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.htmlwww.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord | > >Moim zdaniem akcji przydałaby się cała kampania, złożona z kilku różnych plakatów, chociażby od Sztucznych Fiołków...> Świetne. Fundacja powinna się z nimi dogadać, światopoglądowo są blisko, więc raczej powinno wypalić. Cytat:W jakimś stopniu identyfikuję się z katolicyzmem jako zbiorem pewnych postaw i wartości, ale generalnie jestem agnostykiem. Nigdy też nie będę krytykował żadnej religii. Ale już wyznawców - jak najbardziej. Gdy widzę ludzi podkreślających, że są katolikami, a jednocześnie robiących rzeczy całkowicie sprzeczne z duchem katolicyzmu, to nie mam najmniejszych obiekcji, by ich krytykować. Dotyczy to także, jeżeli nie głównie, naszego kleru. To skandaliczne, że ks. Boniecki ma zakaz wypowiadania się, natomiast ktoś taki jak ks. Oko może pleść, co mu ślina na język przyniesie. Dostrzegam też rozdźwięk między tym, co robi papież Franciszek, a nasi biskupi. Więc te wszystkie tzw. antyreligijne fiołki są właściwie proreligijne. Tak jak ten Chrystus, który prosi tzw. "prawdziwych" Polaków, żeby go nie mieszali "ani w ich fallocentryczny Honor, ani w ich Ojczyznę" [jeden z fiołków, "aresztowany" w Częstochowie - red.]. Zarówno honor, jak i ojczyzna to według mnie wartości w gruncie rzeczy obce, a nawet sprzeczne z duchem chrześcijańskim. Cały tekst: wyborcza.p(*)wscieklosci.html#ixzz2vZMoQemC |
| D.Sprenglewski (426 punktów) | Odp: Bilbord | > A kto powiedział, że tabloid ma być smaczny?> Ma działać, wqrwiać, prowokować.Zatrzęsienie klatką ma sens, gdy idzie w nim o coś więcej niż tylko prowokowanie dla prowokowania. Pozdrawiam |
#93 1 na 1 | D.Sprenglewski (426 punktów) | Odp: Bilbord | >Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.
Billboard nie dość, że brzydki, to w dodatku niepotrzebny. Oburzeni nie zrozumieją przesłania. Zamiast uderzać w osobę i jej życie prywatne, lepiej wykazywać błędy w działaniu "służbowym", a wyniki szeroko rozpowszechniać.
Pozdrawiam
|
#94 3 na 3 | Adam Labiak (17 punktów) | Odp: Bilbord | > >Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.Ano myślę: 1) Jak rozumiem ateiści bardzo sobie cenią moralność ( akcja: nie kradnę, nie zabijam itp ). Moje pytanie jest czy autorzy mają poważne dowody na to że Karol Wojtyła miał romans i dziecko z takowego. Jeśli nie mają, to publiczne sugerowanie tego jest z moralnego punktu widzenia nie dopuszczalne. Można kogoś nie lubić, można kogoś uważać za szkodnika, można uważać iż jego działalność jest/była zła. Nie upoważnia to jednak to kłamania na jego temat. 2) Przeciętny zjadacz chleba - taki letni Katolik lub osoba powoli odsuwająca się od KK - niby wierzy ale do KK nie chodzi, a wierze nie myśli - jak zobaczy taki plakat a potem komentarze historyków ( a te są jednoznaczne, że to prowokacja ubecka ) to pomyśli że ateiści posuwają się do kłamstw na temat JPII. Jeśli potem jakakolwiek inna organizacja racjonalistów/ateistów itp. będzie oskarżała JPII o inne i to dużo poważniejsze sprawy ( jak najbardziej słusznie, mając tony dowodów ) to większość owych letnich katolików w nic nie uwierzy. To trochę tak jak z owym Jasiem który kłamał razi drugi a za trzecim razem powiedział prawdę, tylko już mu nikt nie wierzył. Jeśli owa organizacja zdecyduje się na postawienie tego plakatu to musi mieć dowody. Jeśli ich nie ma to radzę wszystkim porządnym ateistom/racjonalistom trzymać się od nich z daleka. |
#95 3 na 3 | hunbin (2274 punktów) | Odp: Bilbord |
>Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.
Hipoteza odnośnie której nie dysponujemy żadną metodą weryfikacji, powinna pozostać w sferze domysłów i spekulacji. Przy założeniu czysto spekulacyjnym, że dałoby się ową hipotezę potwierdzić, widać jedynie normalnego człowieka z rodziną - pomysł zniesienia celibatu w kościele to pomysł któremu bym sam kibicował. Jeżeli JP 2 byłby ojcem w sensie biologicznym nie zmieni to absolutnie nic w jego wizerunku (jak dlamnie najwyżej nieco poprawi).
Przyznam, że wolę księży którzy posiadają własne dzieci niźli cudze.
Cała "kampania" jest, żałosna i wyraźnie pokazuje, że wsród ateistów jest wielu głęboko wierzących pozbawionych rozumu...
>W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi >organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich >miastach Polski.
Mam nadzieję, że inicjatywa owa zostanie zignorowana, prowokacje niskich lotów w stylu posłanek PiS.
>A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia".
Nie zapomnijcie też o pokazaniu własnego wyniku w teście IQ, jestem zwolennikiem udziału ludzi niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym, ale niekoniecznie chciałbym aby ich wizja świata dominowała w publicznym dyskursie.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
| Wojciech Hawryluk (784 punktów) | Odp: Bilbord | |
| Ulydighet (242 punktów) | Odp: Bilbord | > No przecież życzliwie napisałem, że naciągane, a nie wyssane z brudnego palca.Obaj dobrze wiemy, że stać Pana na więcej. |
#98 3 na 3 Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord | > Naprawdę nie warto się tutaj oburzać, wystarczy podejść do tematu bardziej otwarcie.Odpowiem słowami Zygmunta Baumana: "Zarówno na płaszczyźnie intelektualnej, jak i emocjonalnej boje się tłumów, wrzawa budzi we mnie najwyższe obrzydzenie, nie znoszę też instynktu stadnego oraz masowych pędów do czegokolwiek". Powyższy bilbord jest dla mnie przykładem próby urobienia ateistów, którzy kojarzyć powinni się z intelektualną uczciwością, do rangi bezmyślnego motłochu. Krytyka pontyfikatu jest potrzebna, ale ta akcja nie ma z krytyką nic wspólnego. Mam wrażenie, że autorzy tegoż projektu walki ze złem uczyli się w piaskownicy sypiąc innym dzieciom piaskiem w oczy (agresja rzuca się w oczy). |
#99 1 na 1 | Dawid Lipiński (32 punktów) | Odp: Bilbord | Osobiście uważam, że cały ten billboard jest wyjątkowo niedorzeczny i może przynieść tylko więcej szkody ateistom niż pożytku. Na ogół ateiści zwykli określać siebie mianem racjonalistów, a tego typu akcje co najwyżej dowodzą, że jest inaczej (i niestety wiele wypowiedzi komentatorów tego wątku to potwierdza). Racjonalizm odwołuje się do logiki i nauki, natomiast w tym wypadku mamy do czynienia z argumentem (czy może raczej atakiem) ad personam. Już ojciec współczesnej nauki, Robert Boyle, był przeciwnikiem stosowania tego typu argumentacji. Ateiści, agnostycy, a tym bardziej racjonaliści powinni podnosić merytoryczne dyskusje, a nie bawić się w oparte na plotkach czyste politykierstwo. |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|