 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2014 16:01 | Apolloniusz (37 punktów) | Prawdziwy ateista
-2 na 4 | Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: - nie ochrzcił dziecka - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej - nie wziął ślubu kościelnego
Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#16 5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | Heh, no co zrobić, jak u nas wiadomo od dawna, że nawet prawdziwych Cyganów już nie ma. A co dopiero prawdziwych ateistów, czy katolików. Kto raz skłamał, będzie kłamcą do końca życia, natomiast kto raz przeprowadził przysłowiową staruszkę przez przysłowiową jezdnię, na pewno nie stanie się altruistą do końca życia. Tak działa psychika, i nie poradzimy. |
#17 24 na 24 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: >- nie ochrzcił dziecka Ja >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej Ja >- nie wziął ślubu kościelnego Ja A to takie dziwne, że ateistka nie przyjmuje kościelnych sakramentów? |
#18 4 na 4 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | I spłoniesz w piekle, zobaczysz.  |
#19 9 na 11 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista |
> nigdzie nie pisałem że jestem chrześcijaninem >A kim k..... możesz być rodząc się i żyjąc w tym miejscu na ziemi - tej ziemi ? Tajem? |
#20 6 na 6 | hyperion (1422 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.> Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> - nie ochrzcił dziecka> - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> - nie wziął ślubu kościelnego> Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?Jestem agnostykiem ale z krk wystąpiłem formalnie choć kosztowało mnie to trochę czasu (i chociaż "wiadomo", że "raz katolik, na zawsze katolik" wg GIODO i teologii którą ja się nie przejmuję). Prawda (na razie) jest taka, że polskie społeczeństwo to banda tchórzy. Dotyczy to i katolików i ateistów i pewnie agnostyków. Zdziwiłbym się gdyby ktoś oparł się sile tradycji i lenistwu ("każdy chrzci" "co inni powiedzą?") i przyznał się, że np. zaryzykował utratę posady i nie posłał dziecka do sakramentu. Zresztą z ateistów co to puszczają swoje dzieci do I Komunii Świętej śmieją się już nawet katolicy 
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54 |
#21 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Zdziwiłbym się gdyby ktoś oparł się sile tradycji i lenistwu ("każdy chrzci" "co inni powiedzą?") i przyznał się, że np. zaryzykował utratę posady i nie posłał dziecka do sakramentu.Jakiś przykład kogoś, kto stracił posadę, bo nie ochrzcił dziecka? (chyba, że organista, albo pastor) |
#22 4 na 4 | hyperion (1422 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Jakiś przykład kogoś, kto stracił posadę, bo nie ochrzcił dziecka?> (chyba, że organista, albo pastor)Chyba się nie zrozumieliśmy. To ja twierdzę, że obawa przed np. utratą pracy z powodu jawnego zadeklarowania agnostycznych albo ateistycznych przekonań jest mocno przesadzona (to moja opinia, na ile jest prawdziwa niech wypowiedzą się inni). Więc to ateiści postępujący wg filozofii "że lepiej siedzieć cicho i się nie ujawniać" powinni sypać takimi przykładami jak z rękawa. Stawiam tezę, że wielu (być może większość) ateistów i agnostyków postępuje niezgodnie ze swoimi przekonaniami tylko dlatego, ze WYDAJE im się, że poniosą jakieś niewyobrażalne kary. Dlatego napisałem "zaryzykowałby utratę posady" a nie "utracił pracę" (co jest wg mnie mało prawdopodobne).
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54 |
#23 4 na 4 | Klapaucjusz (3379 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom [..] Jeżeli szukasz fanatyków to źle trafiłeś.
|
#24 3 na 3 | paganus (731 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Nie spodziewałem się, że forum dla racjonalistów tylu durniów będzie przyciągać,> ale jednak tu przychodzą i są.... bo muchom jest obojętne, czy cukier, czy gówno.
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#25 5 na 5 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> >- nie ochrzcił dziecka> Ja> >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> Ja> >- nie wziął ślubu kościelnego> JaJa tak samo, pewnie mu sie swiat zawalił, ateiści istnieją. Niewiem tylko jak mam zapracować na miano prawdziwego. |
#26 4 na 4 Rafał Holewski (224 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> >- nie ochrzcił dziecka> Ja> >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> Ja> >- nie wziął ślubu kościelnego> Ja> A to takie dziwne, że ateistka nie przyjmuje kościelnych sakramentów? Też napiszę 3xja,a nawet cztery-ślubu kościelnego nie brałem dwa razy  |
#27 1 na 1 | Heremis (587 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem. |
#28 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > I spłoniesz w piekle, zobaczysz.Już się cieszę na nasze miłe spotkanie  |
#29 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem.A ja, wmordęjeża, wszystkie te rzeczy popełniłem, z tego przynajmniej dwie jako zdeklarowany ateista i antyklerykał. Co ze mną będzie, Apolloniuszu...?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#30 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem.> A ja, wmordęjeża, wszystkie te rzeczy popełniłem, z tego przynajmniej dwie jako zdeklarowany ateista i antyklerykał. Co ze mną będzie, Apolloniuszu...?Pójdziesz do Nieba i nie będziesz miał z kim pogadać  |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|