 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2014 16:01 | Apolloniusz (37 punktów) | Prawdziwy ateista
-2 na 4 | Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: - nie ochrzcił dziecka - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej - nie wziął ślubu kościelnego
Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | > Nie piszę, że świeckie oznacza ateistyczne, lecz że ateistyczne siłą rzeczy jest świeckie.> <<Dlatego postulat neutralności światopoglądowej jest słuszny głównie w tym zakresie, że państwo powinno chronić wolność sumienia i wyznania wszystkich swoich obywateli, niezależnie od tego, jaką religię lub światopogląd oni wyznają. Ale postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością. (...) Najwyższy więc już czas rozstać się z poglądem Marksa na temat państwa i wyrokiem śmierci na religię, wydanym przez wodzów ateistycznego komunizmu. Najwyższy już czas dokonać studiów nad nowoczesnym i naukowym rozumieniem sacrum i profanum oraz relacją, jaka istnieje między nimi. Współczesne wyniki badań nie negują istnienia świeckiej natury świata (profanum), ale jednocześnie uznają nieredukowalność istnienia tego, co święte (sacrum) - niesprowadzalność tego, co święte, do tego, co świeckie.>> www.niedzi(*)wo-swieckie-nie-znaczy-panstwoEOT. |
#62 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Nie piszę, że świeckie oznacza ateistyczne, lecz że ateistyczne siłą rzeczy jest świeckie.> >> Współczesne...[...] > ...świeckie.Powiem więcej, zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen A nawet: Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Bo Twoje jest Królestwo, potęga, i chwała na wieki wieków. Amen. A ateistyczne państwo i tak jest świeckie. > EOTTwoje "EOT" nie sprawi, że mi przycisk "Odpowiedz" zniknie. |
#63 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Państwo świeckie nie zmusza, nie zabrania.> Tak by się chciało i takie państwo sobie wyobrażamy jako idealne. Mimo to świeckość to po prostu bezreligijność i ten warunek także w skrajnie i siłowo zlaicyzowanym państwie jest zachowany.Nie, nie jest zachowany, ponieważ w państwie świeckim nie można zakazywać praktyk religijnych, więc ex def. nie można budować państwa świeckie przymusem. Nawet jeśli takie działanie byłoby skuteczne (a jest!) to jest nieuczciwe |
#64 8 na 8 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > A ateistyczne państwo i tak jest świeckie."... bo umyśliłam sobie inną definicję niż mój rozmówca, więc to moja jest prawdziwa." > Twoje "EOT" nie sprawi, że mi przycisk "Odpowiedz" zniknie.Brak sensu wprowadzanego przez Ciebie chaosu definicyjnego powinien spowodować, że w tym jednym miejscu przycisk "Odpowiedz" zniknie. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | |
#66 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Powiem więcej, zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. AmenZaimponuj Litanią do Wszystkich Świętych  Albo modlitwą do św. Urszuli i 11 tysięcy dziewic > A ateistyczne państwo i tak jest świeckie.Nie, ponieważ nie pozwala na swobodne praktykowanie religii. Państwo wyznaniowe nakazuje zatrudnianie kapelanów w szpitalach Państwo ateistyczne zakazuje duchownym wstępu do szpitali Państwo świeckie nie ingeruje w to kto kogo odwiedza w szpitalu (chyba że odwiedzający ma trąd) Niedawno jeden z użytkowników forum, zalinkował ciekawy artykuł na temat państwa świeckiego, niestety nie skopiowałem  |
#67 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >A ateistyczne państwo i tak jest świeckie.> "... bo umyśliłam sobie inną definicję niż mój rozmówca, więc to moja jest prawdziwa."Czyli uważasz, że mój rozmówca Grzegorz K przedstawił jakąkolwiek definicję?  |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | Definicja: Niektórym to nawet świeckość ze świecką się myli. A może tak świecowanie uszu by nie świecić oczami przed lustrem. |
#69 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >w państwie świeckim nie można zakazywać praktyk religijnych> Mylisz neutralność światopoglądową, ze świeckością.Jestem zwolennikiem państwa przyjaznego ludziom*, państwa w którym jak największa część obywateli czuje się dobrze pod warunkiem, że nie przeszkadzają innym. Osobiście nie życzę sobie, aby moja religijność była objęta jakimkolwiek nakazem czy zakazem *a nawet nie tylko ludziom |
#70 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Zaimponuj Litanią do Wszystkich Świętych  > Albo modlitwą do św. Urszuli i 11 tysięcy dziewicStaram się dać rozmówcy adekwatny argument pozyskany analogiczną metodą. > Państwo świeckie nie ingeruje w to kto kogo odwiedza w szpitaluW państwowym szpitalu dla zachowania świeckości państwo zajmuje się nie odwiedzającymi, lecz personelem. |
#71 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista |
> >Państwo świeckie nie ingeruje w to kto kogo odwiedza w szpitalu> W państwowym szpitalu dla zachowania świeckości państwo zajmuje się nie odwiedzającymi, lecz personelem.Raczej w publicznym. W Polsce chyba nie ma państwowych szpitali (?) ... a w państwie ateistycznym zajmuje się odwiedzającymi |
#72 3 na 3 Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | Dochodzę do wniosku, że wszelki dialog z Tobą to "never ending story". Jest to nowe zjawisko, które określiłbym jako fraktalizacja dialogu lub dialog fraktalny. Brrrr. |
#73 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Definicja:> Niektórym to nawet świeckość ze świecką się myli.Ale niektórzy przynajmniej wiedzą czym jest definicja. |
#74 5 na 5 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Ojcze nasz, któryś jest w niebie...Myślisz, że czyta to forum? Ma komputer? Czy nadal używa tylko tablic kamiennych? |
#75 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Myślisz, że czyta to forum? Ma komputer? Czy nadal używa tylko tablic kamiennych?Adresat mojego posta ma komputer. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|