Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawdziwy ateista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
03-04-2014 16:01Apolloniusz (37 punktów)Prawdziwy ateista
Ocena -2 na 4
Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.

Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
- nie ochrzcił dziecka
- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
- nie wziął ślubu kościelnego

Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#16
03-04-2014 18:45
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
Heh, no co zrobić, jak u nas wiadomo od dawna, że nawet prawdziwych Cyganów już nie ma. A co dopiero prawdziwych ateistów, czy katolików.
Kto raz skłamał, będzie kłamcą do końca życia, natomiast kto raz przeprowadził przysłowiową staruszkę przez przysłowiową jezdnię, na pewno nie stanie się altruistą do końca życia. Tak działa psychika, i nie poradzimy.

#17
03-04-2014 19:35
 Ocena 24 na 24
Meretseger (61860 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
Ja
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
Ja
>- nie wziął ślubu kościelnego
Ja
A to takie dziwne, że ateistka nie przyjmuje kościelnych sakramentów?

#18
03-04-2014 19:44
 Ocena 4 na 4
Tomek Fiedorek (5805 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Meretseger
I spłoniesz w piekle, zobaczysz.


#19
03-04-2014 19:56
 Ocena 9 na 11
maniek1 (3407 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Apolloniusz

>nigdzie nie pisałem że jestem chrześcijaninem >
A kim k..... możesz być rodząc się i żyjąc w tym miejscu na ziemi - tej ziemi ? Tajem?

#20
03-04-2014 20:19
 Ocena 6 na 6
hyperion (1422 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>- nie wziął ślubu kościelnego
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?

Jestem agnostykiem ale z krk wystąpiłem formalnie choć kosztowało mnie to trochę czasu (i chociaż "wiadomo", że "raz katolik, na zawsze katolik" wg GIODO i teologii którą ja się nie przejmuję).

Prawda (na razie) jest taka, że polskie społeczeństwo to banda tchórzy.
Dotyczy to i katolików i ateistów i pewnie agnostyków.
Zdziwiłbym się gdyby ktoś oparł się sile tradycji i lenistwu ("każdy chrzci" "co inni powiedzą?") i przyznał się, że np. zaryzykował utratę posady i nie posłał dziecka do sakramentu.

Zresztą z ateistów co to puszczają swoje dzieci do I Komunii Świętej śmieją się już nawet katolicy

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

#21
03-04-2014 20:35
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi hyperion
>Zdziwiłbym się gdyby ktoś oparł się sile tradycji i lenistwu ("każdy chrzci" "co inni powiedzą?") i przyznał się, że np. zaryzykował utratę posady i nie posłał dziecka do sakramentu.

Jakiś przykład kogoś, kto stracił posadę, bo nie ochrzcił dziecka?

(chyba, że organista, albo pastor)

#22
03-04-2014 21:04
 Ocena 4 na 4
hyperion (1422 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi szarley
>Jakiś przykład kogoś, kto stracił posadę, bo nie ochrzcił dziecka?
>(chyba, że organista, albo pastor)

Chyba się nie zrozumieliśmy. To ja twierdzę, że obawa przed np. utratą pracy z powodu jawnego zadeklarowania agnostycznych albo ateistycznych przekonań jest mocno przesadzona (to moja opinia, na ile jest prawdziwa niech wypowiedzą się inni). Więc to ateiści postępujący wg filozofii "że lepiej siedzieć cicho i się nie ujawniać" powinni sypać takimi przykładami jak z rękawa.

Stawiam tezę, że wielu (być może większość) ateistów i agnostyków postępuje niezgodnie ze swoimi przekonaniami tylko dlatego, ze WYDAJE im się, że poniosą jakieś niewyobrażalne kary.

Dlatego napisałem "zaryzykowałby utratę posady" a nie "utracił pracę" (co jest wg mnie mało prawdopodobne).

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

#23
03-04-2014 21:26
 Ocena 4 na 4
Klapaucjusz (3379 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom [..]
Jeżeli szukasz fanatyków to źle trafiłeś.

#24
03-04-2014 21:28
 Ocena 3 na 3
paganus (731 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Nie spodziewałem się, że forum dla racjonalistów tylu durniów będzie przyciągać,
>ale jednak tu przychodzą i są.

... bo muchom jest obojętne, czy cukier, czy gówno.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#25
03-04-2014 21:55
 Ocena 5 na 5
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Meretseger
>>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>>- nie ochrzcił dziecka
>Ja
>>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>Ja
>>- nie wziął ślubu kościelnego
>Ja

Ja tak samo, pewnie mu sie swiat zawalił, ateiści istnieją. Niewiem tylko jak mam zapracować na miano prawdziwego.

#26
04-04-2014 00:17
 Ocena 4 na 4
Rafał Holewski (224 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Meretseger
>>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>>- nie ochrzcił dziecka
>Ja
>>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>Ja
>>- nie wziął ślubu kościelnego
>Ja
>A to takie dziwne, że ateistka nie przyjmuje kościelnych sakramentów?
Też napiszę 3xja,a nawet cztery-ślubu kościelnego nie brałem dwa razy

#27
04-04-2014 07:36
 Ocena 1 na 1
Heremis (587 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem.

#28
04-04-2014 08:18
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Tomek Fiedorek
>I spłoniesz w piekle, zobaczysz.
Już się cieszę na nasze miłe spotkanie

#29
04-04-2014 08:40
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Heremis
>Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem.
A ja, wmordęjeża, wszystkie te rzeczy popełniłem, z tego przynajmniej dwie jako zdeklarowany ateista i antyklerykał. Co ze mną będzie, Apolloniuszu...?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#30
04-04-2014 09:16
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi astrotaurus
>>Żadnej z tych rzeczy nie zrobiłem i nie mam zamiaru, jednak ateistą ani agnostykiem nie jestem.
>A ja, wmordęjeża, wszystkie te rzeczy popełniłem, z tego przynajmniej dwie jako zdeklarowany ateista i antyklerykał. Co ze mną będzie, Apolloniuszu...?

Pójdziesz do Nieba i nie będziesz miał z kim pogadać

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365