 |
Legenda JP2 warta podważania - tak też Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2014 17:47 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Legenda JP2 warta podważania - tak też
1 na 1 | Czas obalić legendę Karola Wojtyły. Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult! Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie! Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 1 na 1 | hamp (3461 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Przecież to żadna tajemnica... a kreacjonistyczne oszołomy i tak są, ot taką wartość ma uznanie tej teorii przez papieża |
#2 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | >Czas obalić legendę Karola Wojtyły. >Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. >Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult! >Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie! >Pozdrawiam
Mam propozycję: zanim ogłosisz odkrycie Ameryki sprawdź w wikipedii kim był Krzysztof Kolumb |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Czas obalić legendę Karola Wojtyły.> >Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie.> >Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!> >Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!> >Pozdrawiam> Mam propozycję: zanim ogłosisz odkrycie Ameryki sprawdź w wikipedii kim był Krzysztof KolumbW mojej opinii to jest kwestia taktyczna. Dla katolickiej większości polskiego społeczeństwa uświadomienie sobie tego będzie "problemem" i wzbudzi wątpliwości. I o to właśnie chodzi - zmusić do krytycznego rozumowania  Pozdrawiam |
#4 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> W mojej opinii to jest kwestia taktyczna.A jaki jest cel operacyjny i strategiczny? Wytłumacz mi dlaczego argument o tym że Jan Paweł II uznał teorię ewulcji (o ile uznał!!!!) miałby go w oczach wiernych pogrążyć? > Dla katolickiej większości polskiego społeczeństwa uświadomienie sobie tego będzie "problemem" i wzbudzi wątpliwości.Dla nauczonych posłuszeństwa proboszczom nic nie jest problemem Wątpiących i znajdujących rozbieżności między nauką a wiarą z problemów uleczy. > I o to właśnie chodzi - zmusić do krytycznego rozumowania  Krytyczne myślenie pod wpływem "sensacyjki"? Dobre w gimnazjum. |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Krytyczne myślenie pod wpływem "sensacyjki"? Dobre w gimnazjum.Może jednak iluś ludzi obudzi! Nie zgadzasz się ze mną?  a jak rzekną (sobie) OK to zaczną czytać jak kościół katolicki każe rozumieć ewolucję i trafi w końcu na blamaż tak zwanego: yntelygentnego proyektu  I wtedy   |
#6 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Krytyczne myślenie pod wpływem "sensacyjki"? Dobre w gimnazjum.> Może jednak iluś ludzi obudzi! Nie zgadzasz się ze mną?  Kto śpi nie grzeszy, a wybudzony czasem głupstwa plecie > a jak rzekną (sobie) OK to zaczną czytać jak kościół katolicki każe rozumieć ewolucję i trafi w końcu na blamaż tak zwanego: yntelygentnego proyektu  Tak kościół każe rozumieć ewolucję, jak głosi papież. Nie ma sprzeczności między słowami papieża a nauczaniem kościoła. Może być sprzeczność (zazwyczaj jest) między nauczaniem papieskim a nauką, ale akurat to co cytujesz tę sprzeczność znacząco łagodzi. > I wtedy  >   Wybacz, nieczytelne |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Wybacz, nieczytelne> Sorry - chodzi o to: pl.wikiped(*)igentny_projekt#Proces_w_DoverTamże: Podczas procesu kluczowym świadkiem obrony był czołowy przedstawiciel ID, Micheal Behe. Podczas przesłuchania Behe przyznał pod przysięgą, że nie istnieją żadne artykuły naukowe opublikowane w recenzowanych czasopismach naukowych popierające ID z materiałem dowodowym w postaci eksperymentów lub obliczeń. Po kilkumiesięcznym procesie, 20 grudnia 2005 roku sąd wydał wyrok, w którym uznał racje oskarżenia: W związku z religijną naturą ruchu ID w opinii sądu nie może on być częścią nauki Sąd uznał także, że jedynym miejscem na dyskutowanie teorii inteligentnego projektu są lekcje nauk społecznych, a nie przyrodniczych. |
#8 3 na 3 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
>Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. >Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!
O naiwności... I cóż tam Wojtyła powiedział oprócz typowego zamulania? Wkrótce pojawią się forumowi kreacjoniści-papiści i wytłumaczą Ci, że obalić tego bożka nie jest tak łatwo.
|
#9 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Wybacz, nieczytelne> >> Sorry - chodzi o to:> pl.wikiped(*)igentny_projekt#Proces_w_DoverZawieź ten numer Angory do Dover, pewnie tam katolicy stanowią przytłaczającą większość i będą zbulwersowani Odnieś się raczej do polskch realiów i do ważniejszej części mojego wpisu |
Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Przecież to żadna tajemnica...Ja natomiast myślę, że jest to skuteczniejsza forma rozgłosu wśród mas i rzecz jasna - bardziej przemawiająca do nich, w końcu mediów oni słuchają bardziej jak kleru - co widzimy zresztą po uczynkach niektórych grzeszników  |
#11 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | "Bo przypadek synów ludzkich, i przypadek bydła jest przypadek jednaki. Jako umiera ono, tak umiera i ten, i ducha jednakiego wszyscy mają, a nie ma człowiek nic więcej nad bydlę; bo wszystko jest marność. Wszystko to idzie na jedno miejsce; a wszystko jest z prochu, i wszystko się zaś w proch obraca. A któż wie, że duch synów ludzkich wstępuje w górę? a duch bydlęcy, że zstępuje pod ziemię?" Kazn.3,19-21. Biorąc poprawkę na różnicę w stanie wiedzy współczesnej i starożytnej - nie był pierwszy. Czegóż będzie dotyczyć Twoje następne odkrycie? Tego, że papież przeprosił za Inkwizycję? A przeprosił. Dajże Waść spokój zmarłemu.
No gods, no masters...I am who I am. |
#12 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Ten screen z Angory lada dzień będzie pełnoletni. Nie masz czegoś świeższego?
|
#13 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Ten screen z Angory lada dzień będzie pełnoletni.> Nie masz czegoś świeższego?> Proszę bardzo! Co do obrazka z Angory to on się bardzo czytelnym drukuje. Także jako czarno-biały. Wszystkim, a w szczególności osobom posiadającym drukarki laserowe, podpowiadam (i proszę) - drukujcie tę informacją z Angory, rozdawajcie lub rozkładajcie oraz przylepiajcie na murach itp. Moment na uzmysłowienie (wielu Polakom), że jednak pochodzimy od (pra)małpy jest znakomity. Przy okazji (w umysłach niektórych zajadłych przeciwników T.E.) zasiejemy wątpliwość co do świętości Karola Wojtyły  Pozdrawiam   |
#14 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Moment na uzmysłowienie (wielu Polakom), że jednak pochodzimy od (pra)małpy jest znakomity. Przy okazji (w umysłach niektórych zajadłych przeciwników T.E.) zasiejemy wątpliwość w świętość Karola Wojtyły  Na poprzedni mój wpis nie odpowiedziałeś (pewnie był za trudny). Tym razem prościej zapytam: O CO CI CHODZI? W jaki sposób fakt uznania przez Jana Pawła teorii ewolucji miałby go skompromitować?? Co ma wspólnego uznanie TE do jego ewentualnej świętości/nieświętości?? Twojego wpisu: Cytat:a jak rzekną (sobie) OK to zaczną czytać jak kościół katolicki każe rozumieć ewolucję i trafi w końcu na blamaż tak zwanego: yntelygentnego proyektu nie rozumiem. Przeciętny (cokolwiek to znaczy) katolik dowie się że papież uznał teorię ewolucji i.... co dalej? Jeśli uważa : Roma locuta, causa finita, to uzna teorię ewolucji za kolejny dogmat, bo przecież papież zawsze wie lepiej Jeśli stać go na samodzielne myślenie powie : "Ufffff Nareszcie" Masz jakieś dane ilu Polaków wierzy że świat powstał w 6 dni? W czyich oczach uznanie (za godną przemyślenia jedynie!) TE jest kompromitacją? Michaela Behego? |
#15 3 na 3 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Ty opisujesz zapewne siebie i innych wybitnych intelektualnie ludzi co wiodą spory naukowo-filozoficzne niezwykle detaliczne. Ja proszę o drukowanie i rozlepianie bądź rozkładanie tego artykułu gdyż wiem, że blisko jedna trzecia Polaków nie wierzy w teorię ewolucji lub pochodzenie człowieka od małpy. 33% ! Ty o niebie, a ja o zwykłym chlebie - prostego działania na rzecz edukacji Polaków co w T.E. nie wierzą, a jeszcze gotowi uwierzyć w świętość JP2  Ja proponuję konkret ale jeśli uważasz, że dysputy krytyczne "na nie" są solą i sednem funkcjonowania tutejszego medium to być może masz rację. Znajduj zatem i krytykuj, a nie drukuj tego o co prosiłem na drukarce, którą masz zarezerwowaną do innych celów najwidoczniej. Przy okazji może się zdarzyć, że ktoś z nich na skutek wątpliwości przestanie wierzyć w Boga. To też będzie postęp osiągnięty dzięki drukowaniu tego artykułu. Z tym, że ja nie wiem z jakiej strony Ty na to patrzysz. Jeśli wierzysz w jakiegoś Boga to ostatni mój argument nim nie jest  Albo najprościej. Jak ktoś uwierzy w T.E. to (co poniektóry) uzna w końcu, że Bóg i życie pozagrobowe to bajki, skoro jest ciągłość od małp. Pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|