Racjonalista - Strona głównaDo treści
Legenda JP2 warta podważania - tak też

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-04-2014 17:47Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Legenda JP2 warta podważania - tak też
Ocena 1 na 1
Czas obalić legendę Karola Wojtyły.
Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie.
Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!
Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!
Pozdrawiam

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#16
24-04-2014 14:36
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>Ja proszę o drukowanie i rozlepianie bądź rozkładanie tego artykułu gdyż wiem, że blisko jedna trzecia Polaków nie wierzy w teorię ewolucji lub pochodzenie człowieka od małpy. 33% !
>Ty o niebie, a ja o zwykłym chlebie - prostego działania na rzecz edukacji Polaków co w T.E. nie wierzą

Przyjmuję do wiadomości że 33%, ale nadal nie wiem, czy ci ludzie po przeczytaniu, że Jan Paweł zaakceptował ewolucję zaprzeczą jego świętości czy "uwierzą" w ewolucję.
Jeśli to drugie, to cel jest wart zastanowienia, ale droga do celu baaaaardzo wątpliwa, czyniąc księdza autorytetem w dziedzinie biologii, potem jeszcze uwierzą że inni księża są autorytetami w medycynie (bruzda na czole) i nieszczęście gotowe.
Jeśli osiągniesz to pierwsze to jest mi to doskonale obojętne.

>Albo najprościej. Jak ktoś uwierzy w T.E. to (co poniektóry) uzna w końcu, że Bóg i życie pozagrobowe to bajki, skoro jest ciągłość od małp.
Myślisz, że to alternatywa?
Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję?

Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi szarley

>Myślisz, że to alternatywa?
>Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję?
>

Myślę, oraz wnioskuję na podstawie znajomości konkretnych przypadków, że człowiek, zwłaszcza młody, niekoniecznie super inteligentny, czasem zwykły uczeń z kiepskimi nawet ocenami, jak sie w końcu dowiaduje że pochodzimy od małap to - któregos dnia - stwierdza: aha, łe to ja w tego Boga nie wierzę!

Zatem wydrukuj - no przynajmniej 4 kartki. Proszę.
I napisz jak wygląda po wydrukowaniu. Pamiętaj o marginesach itp.
Wrzuć sąsiadom do skrzynki albo inaczej zagospodaruj.

Pozdrawiam
p.s.
Moi drodzy.
Jeśli wydrukujecie i (najlepiej taśmą klejącą) gdzieś powiesicie ten artykuł to ewentualnie zróbcie zdjęcie jak on wisi i dajcie tu w tym wątku.
Ja już jedną porcję rozpowszechniłem ale postaram się zrobić drugą i zapewne też coś zamieszczę.

#18
24-04-2014 15:09
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>>Myślisz, że to alternatywa?
>>Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję?
>>
>Myślę, oraz wnioskuję na podstawie znajomości konkretnych przypadków, że człowiek, zwłaszcza młody, niekoniecznie super inteligentny, czasem zwykły uczeń z kiepskimi nawet ocenami, jak sie w końcu dowiaduje że pochodzimy od małap to - któregos dnia - stwierdza: aha, łe to ja w tego Boga nie wierzę!

No to jak zobaczy, że święty katolicki papież też pochodził od małpy to uwierzy i w świętość Jana Pawła i w ewolucję a niebezpieczeństwo takiej wiary wskazałem poprzednio.

Wybacz, nie interesuje mnie przekonywanie do czegokolwiek "zwykłego ucznia z kiepskimi nawet ocenami"
Nie interesuje mnie też przekonywanie kogokolwiek do niewiary w Boga, skoro na tym forum do wiary nikogo nie przekonuję

#19
24-04-2014 16:09
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi szarley
.
>O CO CI CHODZI?
Myślę, iż nie warto wszystkich rozmów prowadzić. Z rozmowy powinna wynikać jakaś korzyść dla obydwu stron, a tu jaka może być korzyść?

>W jaki sposób fakt uznania przez Jana Pawła teorii ewolucji miałby go skompromitować?
Pytanie pierwsze - jakiej teorii ewolucji, gdyż znamy ich wiele. Pytanie drugie - czy i jaką teorię ewolucji papieże uznali?
Zacznijmy tu od wprowadzenia: www.racjon(*)/q,Malpi.ogon.homo.teologicusa i dalej zobaczmy, że żaden z papieży nie uznał darwinowskiej teorii ewolucji, gdyż jest to wprost niemożliwe. www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,466519#w466998
www.racjon(*).php/s,562660/z,0/d,40#w571830
(Kreacjonizm i naturalizm są teoriami alternatywnymi - albo jedno, albo drugie.)

Pozdrowienia.

@@@
.

#20
24-04-2014 15:37
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W jaki sposób chcesz podważyć świętość Jana Pawła II poprzez stwierdzenie, które z religią ma niewiele wspólnego? Przeciwnie, zacytowany fragment ucieszy bardziej ateistę, niż zdenerwuje katolika.

Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
>Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!

Dyskusje dyskusjami, a skoro zachęcam to i sam robię bo oprócz gadania cennym jest działanie. Polecam i zachęcam do naśladowania.

Pozdrawiam


#22
24-04-2014 17:14
 Ocena 2 na 2
Karton.R (392 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
>Czas obalić legendę Karola Wojtyły.
>Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie.
>Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!
>Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!
>Pozdrawiam

www.racjon(*)aczycie.w.publicznej.telewizji

www.racjon(*)enie.pontyfikatu.Jana.Pawla.II

www.racjon(*)anie.pontyfikatu.Jana.Pawla.II

To w zupełności wystarczy.

#23
24-04-2014 17:29
 Ocena 1 na 1
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Karton.R
>To w zupełności wystarczy.
>

Nie tak znowu. Tu pieczmy dwie(!) pieczenie za jednym zamachem.
Przekonamy cześć ludzi do Teorii Ewolucji.
To są potencjalni niewierzący w dalszej przyszłości.

Proszę Cię!

Wydrukuj kilka razy i przynajmniej wrzuć ludziom do skrzynki jeśli boisz się rozlepić w terenie.

Pozdrawiam

#24
24-04-2014 17:46
 Ocena 1 na 1
Karton.R (392 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>>To w zupełności wystarczy.
>>
>Nie tak znowu. Tu pieczmy dwie(!) pieczenie za jednym zamachem.
>Przekonamy cześć ludzi do Teorii Ewolucji.
>To są potencjalni niewierzący w dalszej przyszłości.
>Proszę Cię!
>Wydrukuj kilka razy i przynajmniej wrzuć ludziom do skrzynki jeśli boisz się rozlepić w terenie.
>Pozdrawiam

Jeśli umocnimy ich wiarę w to, że ewolucja jest kompatybilna z katolicyzmem (a nie jest, chociażby z tego powodu, że nie było momentu w którym możemy stwierdzić:"to jest człowiek, a jego matka człowiekiem nie jest,więc to ma duszę, a jego matka nie" + interbreeding z neandertalczykami...)to nie odstąpią od wiary, bo po co?
Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był.
I nie teraz. Teraz ludzie są szczególnie sceptyczni wobec sceptyków i odebrali by to na opak

#25
24-04-2014 17:51
 Ocena 1 na 1
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Karton.R
>Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był.

Ale za jakiś czas wierząc też w ewolucję zaczną zadawać sobie to samo pytanie co Ty!
Gdyż przodkowie człowieka wyglądali dość małpio
Od czegoś trzeba zacząć odgłupianie ludzi.

Pal sześć Karola

Pozdrawiam

#26
24-04-2014 17:59
 Ocena 2 na 2
Karton.R (392 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>>Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był.
>Ale za jakiś czas wierząc też w ewolucję zaczną zadawać sobie to samo pytanie co Ty!
>Od czegoś trzeba zacząć odgłupianie ludzi.
>Pal sześć Karola
>Pozdrawiam
>

Ludzie nie są sceptyczni z natury, więc chyba naturalnie im to nie przyjdzie.
Ja sądzę, że to cofnęło by ich dalej niż fundamentalistów:do otchłani dialektyki i absurdalnej apologetyki religijnej, na co mamy tony przykładów na zachodzie. Kojarzy mi się to z "ewolucjonistycznym lobby w USA", o którym mówił Dawkins.
www.youtube.com/watch?v=VxGMqKCcN6A

#27
24-04-2014 18:11
 Ocena 1 na 1
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Karton.R
Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.
Starych pewnie nie przekonamy do końca (czyli do niewiary).

Zwróć uwagę, że KK nie chwali się tym rzekomym uznaniem TE ani nie afiszuje z inteligentnym projektem.

Im jest to nie na rękę. A jest okazja!

Dlatego weź i podrukuj trochę - proszę!

Pozdrawiam
p.s.
Jak Ty lub ktoś inny powiesi gdzieś to to proszą o fotkę!

No czy naprawdę tylko gadać potrafimy?

#28
24-04-2014 18:21
 Ocena 2 na 2
Karton.R (392 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.
Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje". A postawa wielu nauczycieli nie zachęca do poznawania wiedzy.
>Starych pewnie nie przekonamy do końca (czyli do niewiary).
www.atheistcensus.com/country -w większości państw największą grupę stanowią osoby w wieku 25-34 lat.
>Zwróć uwagę, że KK nie chwali się tym rzekomym uznaniem TE ani nie afiszuje z inteligentnym projektem.
Nie w Polsce, ale może zacząć jeśli przekroczy się pewną masę krytyczną związaną z tym tematem, jak np. w USA.
>Im jest to nie na rękę. A jest okazja!
>Dlatego weź i podrukuj trochę - proszę!
>Pozdrawiam
>p.s.
>Jak Ty lub ktoś inny powiesi gdzieś to to proszą o fotkę!
>No czy naprawdę tylko gadać potrafimy?
>
Czasem warto pogadać.

#29
24-04-2014 18:30
 Ocena 1 na 1
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Karton.R
>>Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.
>Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje".

Ale (wiem z autopsji) jak się już dowie że wolno wierzyć w pochodzenie człowieka od małpy to najzwyczajniej w świecie nawet prosty młodzian któregoś dnia wybiera rozumowanie że Biblia to czysta lipa (księdza) i tyle. Może z wygody (nie trzeba się modlić i można bez stressu uprawiać seks) ale dobre i to!

Skoro znam to wiem co piszę.

To wydrukuj proszę, przylep gdzieś w miejscu ogólniedostępnym i daj fotkę.

Pozdrawiam

#30
24-04-2014 18:42
 Ocena 1 na 1
Karton.R (392 punktów)Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też
W odpowiedzi Kaganek
>>>Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.
>>Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje".
>Ale (wiem z autopsji) jak się już dowie że wolno wierzyć w pochodzenie człowieka od małpy to najzwyczajniej w świecie nawet prosty młodzian któregoś dnia wybiera rozumowanie że to lipa księdza i tyle. Może z wygody (nie trzeba się modlić i można bez stressu uprawiać seks) ale dobre i to!
>Skoro znam to wiem co piszę.
>To wydrukuj i daj fotkę.
>Pozdrawiam
>

Co miała by ta fotka obchodzić młodzież? Oni ignorują te sprawy jak długo i szeroko.
Przylepiają sobie etykietkę "katolik" i wierzą w COŚ. Nic konkretnego, ale COŚ. Bo "COŚ musi tam być!".
Czuję, że ludzie potraktowali by to jak świadka Jehowy, szczególnie w okresie kanonizacji Janusza Palikota II...
Masz dobre intencje, ale pomysł mi się nie podoba. Jeśli papież jest elementem klechorganizmu, to młodzież go zignoruje, i tyle. To nie są ludzie, których łatwo ruszyć i zmusić do myślenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365