 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-04-2014 15:28 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | co to jest cud ?
6 na 6 | hej, Co to jest cud ? Cud to zdarzenie niemożliwe do wytłumaczenia , całkowicie sprzeczne ze wszystkimi naukowymi interpretacjami , spekulacjami Takie cuda nie występują To co za cuda zwykł uważać kościół lub kościoły to zdarzenia o jakimś choćby nikłym prawdopodobieństwie Natomiast nikomu jeszcze nie odrosła ani ręka ani noga - jak mówi Dawkins : Może odrośnięcie kończyny przekracza wszechmoc stwórcy wszechświata ... Inną odpowiedzią jest na przykład to , że bóg nie lubi się tym zajmować ... jak mówi Tim Minchin : bóg pewnie jest zajęty uzdrawianiem chorób uleczalnych dzięki medycynie
W świecie racjonalnym erupcja wulkanu , trzęsienie ziemi , potopy , epidemie są wytłumaczalne , wyjaśnialne , zrozumiałe i nie ma tam nikogo kto byłyby za to odpowiedzialny W świecie wierzących jedynym odpowiedzialnym za wszelkie katastrofy jest bóg wszechmogący Bowiem żadne grzechy nie są w stanie wywołać trzęsienia ziemi - tylko stwórca decyduje kiedy i który wulkan wybuchnie i ile ludzi w nim zginie albowiem nic nie dzieje się bez jego wiedzy i zgody
makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 2 na 2 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: co to jest cud ? |
> Znam jeden cud JP2! Listy chorych ludzi docierały do JP2 ale listy informujące o pedofilii podwładnych jakimś cudem nie>Ot i cała zagadka została rozszyfrowana - dlaczego został świętym! |
#17 9 na 9 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: co to jest cud ? | Miłe wspomnienie ze spotkania z niezapomnianym przyjacielem  |
#18 8 na 8 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | >Co to jest cud ? Nic. Cudów nie ma. Z drugiej jednak strony gdyby w Polsce powstała a następnie wygrała w wyborach uczciwa, kompetentna i antyklerykalna parta inaczej niż cudem bym tego nie nazwał.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#19 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: co to jest cud ? |
I to jest przerażające. Z drugiej strony jak tu przyjechać do wiernych i nie spotkać się z przywódcą kraju? Trudna sprawa... Z WikiCytat:Jan Paweł II był przeciwnikiem komunizmu. Vincente Navarro twierdzi[10], że stosunek papieża do tej ideologii był powodem popierania prawicowych dyktatorów i krytyki teologów wyzwolenia. Jako argumenty na poparcie krytyki wymieniane są: wizyta papieża u Augusto Pinocheta zakaz nauczania w imieniu Kościoła katolickiego dla Hansa Künga, Leonardo Boffa i Gustavo Gutiérreza brak wsparcia dla Oscara Romero. W sprzeczności z krytycznymi opiniami na temat wizyty Jana Pawła II w Chile rządzonym przez Pinocheta stoją relacje z tej pielgrzymki, zgodnie z którymi papież nie wyrażał poparcia dla junty wojskowej, a nawet ją krytykował, przypominając o łamaniu praw człowieka, podczas spotkań z wiernymi. Papież nie wyraził również zgody na wspólne zdjęcie z dyktatorem[11][12]. Jan Paweł II odbywał także często pielgrzymki do krajów, w których panował reżim komunistyczny (np. PRL, Kuba) - sam fakt pielgrzymki do kraju nie oznacza więc automatycznie poparcia polityki danego państwa.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#20 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Przepraszam, ale co to znaczy, że "nikomu nie odrosła ani ręka, ani noga"?> pl.wikipedia.org/wiki/Cud_z_Calandy-Czytamy do końca: Cytat:Badania Briana Dunninga wykazały, że nie istnieje dokumentacja ani zeznania świadków potwierdzające, że noga była kiedykolwiek amputowana. Noga Pelicera nie została zaatakowana przez martwicę (łac. gangraena) w trakcie pięciu dni pobytu w szpitalu w Walencji. Spędził następnie 50 dni na rekonwalescencji, w czasie której nie był zdolny do pracy. Zajął się żebractwem i stwierdził, że złamana noga jest w tym pomocna. Po wyleczeniu chorej nogi zdecydował, że skoro złamana noga ułatwiała żebranie, to brak nogi będzie jeszcze bardziej korzystny. W drodze do Saragossy przywiązał podudzie do uda (noga zgięta w kolanie) i przez dwa lata odgrywał jednonogiego żebraka.
|
#21 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > W świecie racjonalnym erupcja wulkanu , trzęsienie ziemi , potopy , epidemie są wytłumaczalne ,> wyjaśnialne , zrozumiałe i nie ma tam nikogo kto byłyby za to odpowiedzialny> W świecie wierzących jedynym odpowiedzialnym za wszelkie katastrofy jest bóg wszechmogący-Oczywiście to, że Bóg powoduje trzęsienia ziemi w akurat miejscach nachodzenia na siebie płyt tektonicznych, to po prostu jego wybór i koniec dyskusji. Pewnych miejsc się uczepił, żeby nimi potrząsać. Ale nie to jest tu najistotniejsze. Chodzi o to, że zawsze ktoś przeżyje i dla niego będzie to cudem. Przecież tyle ludzi zginęło, a akurat on przeżył.... No i zapewne modlił się o to przeżycie, więc cud i wstawiennictwo są oczywiste.  |
#22 3 na 3 | Karton.R (392 punktów) | Odp: co to jest cud ? | >hej, >Co to jest cud ? Stan umysłu osób, które wyciągają wnioski kompletnie odwrotne do prawidłowych i robią to z powodu jakiejś ideologii.
|
#23 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | hej , Potworna degeneracja , tak intelektualna jak i etyczna ... Takie wypowiedzi udzielane są nie tylko w Polsce ale na całym świecie ... one kompletnie zabagniają i zakłamują rzeczywistość i w sposób bezpośredni oszukują miliony ludzi , pogłąbiają ich bezmyślność ... A nawiasem mówiąc kanonizacja będzie kolejną wymówką , usprawiedliwieniem i koronnym dowodem na wszystko co sobie wierzący wymyślą Polecam ostatni numer Polityki , jest tam dużo o kościele i społeczeństwie (wywiad z Bursztą) pozdrawiam makuś |
#24 1 na 1 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: co to jest cud ? | Definicja cudu - bezkonkurencyjna, brawo. > Ale bywa, że katastrofy kpią z domniemanych świętości. Pierwszego listopada 1755 silne trzęsienie ziemi i gigantyczne tsunami zmiotło z powierchni ziemi Lisbonę - stolicę katolickiego królestwa. Ku zdziwieniu wszystkich ostała się tylko dzielnica grzechu - Alfama.> I jak tu, w świetle tego faktu nie zgodzić się z katopsychozą - iż "nie zbadane są wyroki niebios"??? |
#25 3 na 3 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > >Co to jest cud ?> Nic. Cudów nie ma.Najpierw należałoby zdefiniować pojecie cudu, jako np. zawieszenie czy odstępstwo od praw naturalnych. Tyle że skoro nasza wiedza jest (i będzie ) zawsze niepełna, pozostawia to religiantom swobodę w głoszeniu domniemanych cudów. No a w wersji słabszej można by określić cudem to że istnieją tak subtelne niekiedy prawa natury obowiązujące zawsze i wszędzie. No i kto to tak doskonale podstroił ? Tyle że te prawa potrafią być także bezlitosne tak jak te prowadzące do zagłady dinozaurów. W praktyce tzw cuda to żałosne kpiny z praw statystyki i samej nauki. |
#26 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Miłe wspomnienie ze spotkania z niezapomnianym przyjacielem>  Tego z prawej też bedą beatyfikować? Taki zasłużony dla kościoła. |
#27 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > >I jak tu, w świetle tego faktu nie zgodzić się z katopsychozą - iż "nie zbadane są wyroki niebios"???<<gazetawars(*)uzniercza-kanonizacja-wojtyly/Albo to: młodzi idą pod Wojtyłowy Krzyż, a on pierdut, wywala się i cudownie jednego z nich na miejscu zabija. |
#28 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Albo to: młodzi idą pod Wojtyłowy Krzyż, a on pierdut, wywala się i cudownie jednego z nich na miejscu zabija.Tą sprawą powinien zająć się advocatus diaboli procesu kanonizacyjnego Wojtyły. Gdyby udowodnił, że krzyż runął za sprawą JPII, powinien zaskarżyć dzisiejsze wniebowstąpienie i postulować skierowanie świętego na jakiś czas do czyśćca.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| maniek1 (3407 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > >Albo to: młodzi idą pod Wojtyłowy Krzyż, a on pierdut, wywala się i cudownie jednego z nich na miejscu zabija.> Tą sprawą powinien zająć się advocatus diaboli procesu kanonizacyjnego Wojtyły. Gdyby udowodnił, że krzyż runął za sprawą JPII, powinien zaskarżyć dzisiejsze wniebowstąpienie i postulować skierowanie świętego na jakiś czas do czyśćca.> Przez całe swoje "religijne" życie marzyłem o "myjni" czyli o watykańskim czyśću, byłem zbyt "grzeszny" aby DOSTĄPIĆ RAJU!! |
#30 3 na 3 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Chodzi o to, że zawsze ktoś przeżyje i dla niego będzie to cudem. Przecież tyle ludzi zginęło, a akurat on przeżył.... No i zapewne modlił się o to przeżycie, więc cud i wstawiennictwo są oczywiste.Technika takiego cudu przy użyciu najważniejszych narzędzi statystyka - monet: 1. Bierzemy garść monet. 2. Podrzucamy monety. 3. Usuwamy wszystkie, które pokazują reszkę. 4. Jeśli monet jest więcej niż 1, wracamy do punktu 2. 5. Mamy w garści cudowną monetę - tyle razy pokazała orła. Oczywiście, nie zawsze się udaje. Ale o cud przecież niełatwo.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|