Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do Ateistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-05-2014 23:05Rafał At Fakir (15 punktów)
(zablokowany)
Pytanie do Ateistów
Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
#61
18-05-2014 13:48
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi maceox
>Zależy, co by robił.

Jak to co? Rządziłby się.

#62
18-05-2014 14:00
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi -jad-
>>Zależy, co by robił.
>Jak to co? Rządziłby się.
Ale na którym forum?

#63
18-05-2014 17:00
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi maceox
Tylko na forum, to byłoby pół biedy.

#64
18-05-2014 17:19
 Ocena 3 na 3
maceox (6766 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi -jad-
>Tylko na forum, to byłoby pół biedy.
Ciekawe, czy wszedłby na Racjonalistę. I czy możnaby go zbanować. Ale sądzę, że w razie czego potrafiłby zmartwychwstać.

#65
18-05-2014 17:56
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi -jad-
>>Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?
>Ja bym nie chciał. Do czego miałby on mi być właściwie potrzebny?
Do ustanowienia sprawiedliwości, czyli np. Rafałowi do odbanowania.

niestadny (2492 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów

>Do ustanowienia sprawiedliwości, czyli np. Rafałowi do odbanowania.
Gratuluję dwutysięcznego pierwszego punktu!
A Rafał niech się odwołuje. Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

-jad- (18783 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
Hm. To sensowna myśl.

#68
18-05-2014 20:11
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów

>Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?
Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu": własny pogrzeb, życie bliskich mi osób, losy Ludzkości i wiele wiele innych rzeczy...
Ludzkie życie jest zbyt krótkie.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#69
19-05-2014 10:57
 Ocena 1 na 1
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi Rafał At Fakir
>>>Świetnie, bo jestem przekonany że Bóg wymiecie wszystkie katowskie koterie miotłą unicestwienia. Może więc warto uwierzyć w istnienie takiego Boga?
>>Doprawdy? A kiedy on zamierza to zrobić? Bo jest coraz gorzej, a miotły ani widu, ani słychu i wcale się nie zanosi na jakiekolwiek wymiatanie.
>Pozory lubią mylić

Jak napisać "nie wiem" i czuć w głębi ducha satysfakcję z braku napisania "nie wiem" :-D


Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).

#70
19-05-2014 11:07
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi niestadny
>>Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?
>Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu": własny pogrzeb, życie bliskich mi osób, losy Ludzkości i wiele wiele innych rzeczy...

Nazwijmy to poziom 1.
To to nic:
- poziom nr 2. Mógłbyś w nim uczestniczyć (duchy, wampire, ghoule, ożywieńcy, resurecty itd.)
- poziom nr 1,5. Mógłbyś ponownie w nim uczestniczyć (przewijanie filmu od nowa z wiedzą o wydarzeniach)
- poziom nr 1,25. Mógłbyś ponownie w nim uczestniczyć w sposób pasywny (reinkarnacja niepełna i bytowanie w czyimś ciele bez ingerencji).

Można te poziomy sobie bez końca wymyślać i są one próbą dla bycia kreatywnym oraz taką protezą dla umysłu.
Najważniejsze jednak pytanie "Po co?". O ile okradanie ludzi dookoła, którzy będą płacili nam za opowiadanie bajek rozumiem. O ile sprzedaż tych bajek w formie książek rozumiem. O ile opowiadanie tego jako czegoś co pomaga niedołężnym i dzieciom po części rozumiem. To innych nie rozumiem.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).

#71
19-05-2014 14:05
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi Rafał At Fakir
>imię.
>
Najwyższy
>Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy
>Istniejący Nieistniejący
>Najwyższy

Długie trochę... Jak hiszpańskie nazwisko.

#72
19-05-2014 17:03
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi Rafał At Fakir
.
Powiedz mi jego imię.

>
Najwyższy
>Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy
>Istniejący Nieistniejący
>Najwyższy


Stare to! Na przykład Franciszek Karpiński w końcu XVIII w.
"Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony
Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice - Nieskończony
Wzgardzony - okryty chwałą, śmiertelny - król nad wiekami
A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami"

Podobne treściowo dyrdymały, ale za to jak pięknie napisane!

@@@
.

kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi maceox
>Ciekawe, czy wszedłby na Racjonalistę. I czy możnaby go zbanować. Ale sądzę, że w razie czego potrafiłby zmartwychwstać.

Jasne, "Matrix jest wszędzie".

#74
19-05-2014 20:38
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi niestadny
>Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu"

Więc chciałbyś istnieć bardzo długo czy nawet wiecznie. To zrozumiałe ale może niekoniecznie bóg jest do tego potrzebny

#75
19-05-2014 20:45
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do Ateistów
W odpowiedzi Rafał At Fakir
>>Powiedz mi jego imię.
>
Najwyższy
>Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy
>Istniejący Nieistniejący
>Najwyższy

>


Dziwne....powinno być na końcu "Najniższy".

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365