 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-05-2014 23:05 | Rafał At Fakir (15 punktów) (zablokowany) | Pytanie do Ateistów | Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#61 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > Zależy, co by robił.Jak to co? Rządziłby się. |
#62 1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > >Zależy, co by robił.> Jak to co? Rządziłby się.Ale na którym forum? |
#63 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | Tylko na forum, to byłoby pół biedy. |
#64 3 na 3 | maceox (6766 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > Tylko na forum, to byłoby pół biedy.Ciekawe, czy wszedłby na Racjonalistę. I czy możnaby go zbanować. Ale sądzę, że w razie czego potrafiłby zmartwychwstać. |
#65 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > >Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?> Ja bym nie chciał. Do czego miałby on mi być właściwie potrzebny?Do ustanowienia sprawiedliwości, czyli np. Rafałowi do odbanowania. |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów |
> Do ustanowienia sprawiedliwości, czyli np. Rafałowi do odbanowania.Gratuluję dwutysięcznego pierwszego punktu!  A Rafał niech się odwołuje. Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | |
#68 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów |
>Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał? Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu": własny pogrzeb, życie bliskich mi osób, losy Ludzkości i wiele wiele innych rzeczy... Ludzkie życie jest zbyt krótkie.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#69 1 na 1 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > >>Świetnie, bo jestem przekonany że Bóg wymiecie wszystkie katowskie koterie miotłą unicestwienia. Może więc warto uwierzyć w istnienie takiego Boga?> >Doprawdy? A kiedy on zamierza to zrobić? Bo jest coraz gorzej, a miotły ani widu, ani słychu i wcale się nie zanosi na jakiekolwiek wymiatanie.> Pozory lubią mylićJak napisać "nie wiem" i czuć w głębi ducha satysfakcję z braku napisania "nie wiem" :-D
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#70 3 na 3 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > >Czy chciałbyś/chciałabyś aby Bóg istniał?> Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu": własny pogrzeb, życie bliskich mi osób, losy Ludzkości i wiele wiele innych rzeczy...Nazwijmy to poziom 1. To to nic: - poziom nr 2. Mógłbyś w nim uczestniczyć (duchy, wampire, ghoule, ożywieńcy, resurecty itd.) - poziom nr 1,5. Mógłbyś ponownie w nim uczestniczyć (przewijanie filmu od nowa z wiedzą o wydarzeniach) - poziom nr 1,25. Mógłbyś ponownie w nim uczestniczyć w sposób pasywny (reinkarnacja niepełna i bytowanie w czyimś ciele bez ingerencji). Można te poziomy sobie bez końca wymyślać i są one próbą dla bycia kreatywnym oraz taką protezą dla umysłu. Najważniejsze jednak pytanie "Po co?". O ile okradanie ludzi dookoła, którzy będą płacili nam za opowiadanie bajek rozumiem. O ile sprzedaż tych bajek w formie książek rozumiem. O ile opowiadanie tego jako czegoś co pomaga niedołężnym i dzieciom po części rozumiem. To innych nie rozumiem.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#71 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > imię.> Najwyższy >Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy >Istniejący Nieistniejący >Najwyższy Długie trochę... Jak hiszpańskie nazwisko. |
#72 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | . Powiedz mi jego imię.> Najwyższy >Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy >Istniejący Nieistniejący >Najwyższy Stare to! Na przykład Franciszek Karpiński w końcu XVIII w. "Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice - Nieskończony Wzgardzony - okryty chwałą, śmiertelny - król nad wiekami A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami" Podobne treściowo dyrdymały, ale za to jak pięknie napisane! @@@ . |
kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do Ateistów | > Ciekawe, czy wszedłby na Racjonalistę. I czy możnaby go zbanować. Ale sądzę, że w razie czego potrafiłby zmartwychwstać.Jasne, "Matrix jest wszędzie". |
#74 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > Pewnie, że chciałbym. Wymyślony przeze mnie bóg spowodowałby, że po śmierci mógłbym oglądać dalszy ciąg "filmu"Więc chciałbyś istnieć bardzo długo czy nawet wiecznie. To zrozumiałe ale może niekoniecznie bóg jest do tego potrzebny  |
#75 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Pytanie do Ateistów | > >Powiedz mi jego imię.> Najwyższy >Bezimienny Wieloimienny Jednoosobowy Wieloosobowy >Istniejący Nieistniejący >Najwyższy > Dziwne....powinno być na końcu "Najniższy". |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|